آگهی گوگل ادسنس

آگهی گوگل ادسنس

آگهی گوگل ادسنس به دو بخش آگهی های CPC و آگهی های CPM  تقسیم می شود هر کدام از انواع آگهی گوگل ادسنس بنا به کارکرد خود در سایت ها درآمد به همراه دارد. گوگل برای تاثیر گذاری بیشتر گوگل ادسنس و نیز رضایت مشتری و رسیدن به خواسته اش تلاش کرده تا بهترین حالت های نمایش تبلیغات با کارایی بالا را انتخاب نماید. در این تبلیغات گوگل ادسنس، آگهی ها به صورت کلیکی و به ازای تعداد دفعات نمایش در سایتها استفاده می شوند

انواع آگهی گوگل ادسنس

۱- آگهی های CPC

از انواع آگهی گوگل ادسنس ، یکی آگهی های CPC همان آگهی های کلیکی می باشند در واقع کسب درآمد از گوگل به ازای هر کلیک کاربر است . در این آگهی های کلیکی گوگل، شخص آگهی دهنده در ادوردز تنها زمانی به گوگل پول پرداخت میکند که کاربری بر روی تبلیغات وی کلیک کند. به عبارتی دیگر آگهی های CPC اگر در سایت شما نمایش داده شوند، شما زمانی از گوگل پول دریافت می کنید که ویزیتورهای سایت شما بر روی آگهی مزبور کلیک کنند. به همین علت این آگهی ها CPC یا Cost Per Click نامیده می شوند. یعنی پرداخت هزینه به ازای هر کلیک. کلیکی انجام نشود طبیعی است که پرداختی صورت نمی گیرد.

۲- آگهی های CPM

آگهی های CPM به آگهی هایی گفته می شود که به ازای تعداد دفعات نمایش پول پرداخت می کنند. به عبارتی دیگر، اگر فرد آگهی دهنده در ادوردز، آگهی خود را از نوع CPM تعریف کند، در اینصورت به ازای هر ۱۰۰۰ بار نمایش آگهی مبلغی را به گوگل پرداخت می کند و شما هم که در سایتتان این آگهی را نمایش می دهید، به ازای هر ۱۰۰۰ بار نمایش آگهی از گوگل پول دریافت می کنید. به همین علت، این آگهیها، CPM یا همان Cost Per 1000 Impressions نامیده می شوند.

شیوه کسب درآمداز آگهی گوگل ادسنس

چنانکه در بالا گفته شد گوگل هم به ازای هر کلیک و هم به ازای تعداد دفعات نمایش آگهی به شما پول پرداخت می کند. اینکه چند درصد از مبلغ آگهی به شما پرداخت می شود معلوم نیست ولی بنا به گفته گوگل، میزان پرداختی به اندازه ای است که نسبت به سایر روشهای کسب درآمد، سودمند تر باشد. در واقفع پرداختی گوگل از نظر درآمد در میان همه سایتها دقیق تر و بیشتر است ضمن اینکه گوگل بسیار هوشمندانه و با کارایی بالا عمل می کند و هیچ نوع تقلبی در محاسبه ندارد.

مقدار کسب درآمد از آگهی گوگل ادسنس

برای اندازه و مقدار مبلغ کسب درآمد از آگهی گوگل ادسنس نمی توان به طور دقیق اظهار نظر کرد تنها بر اساس حدس و گمان می توان مبلغی را پیش بینی کرد. شاید یکی از بهترین روش ها برای اینکه بدانید چقدر می توانید از طریق ادسنس کسب درآمد کنید اینست که عضو این برنامه شده و شروع به نمایش تبلیغات گوگل در سایت خود نمایید. برای عضویت لازم نیست شما هزینه ای را پرداخت کنید و شروع بکار کردن با ادسنس بسیار ساده است. برای عضویت می توانید از این لینک استفاده کنید:

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  رضایت مشتری برای افزایش کسب درآمد

https://www.google.com/adsense

به محض اینکه تقاضای شما برای عضویت در برنامه ادسنس، مورد تایید قرار گرفت، شما می توانید وارد حساب خود شده و کدهای لازم را ار آنجا دریافت و سپس در صفحات وب خود درج کنید. همچنین شما می توانید میزان درآمد حاصل را از قسمت Report اکانت خود مشاهده کنید. در صفحه Report شما می توانید اطلاعات مربوط به تعداد نمایش بلوک آگهی، تعداد دفعات کلیک شده بر روی آن، CTR و میزان CPM و درآمد کل را مشاهده کنید.

برای اطلاع از آموزش های گوگل ادسنس به لینک زیر مراجعه کنید:

مطلب پیشنهادی

بهترین سایت های همکاری در فروش ایرانی

اهمیت همکاری در فروش در ایران

معمولا این سوال برای افراد فعال در کسب درآمد اینترنتی مطرح است که چرا همکاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.