۳ قانون موفقیت در اقتصاد

آگاهی و دانستن ۳ قانون موفقیت در اقتصاد و کسب پول از این نظر اهمیت دارد که از طرف یکی از میلیاردرهای بزرگ جهان و رفیق یکی دیگر از بزرگترین ثروتمندان جهان ارائه شده است. توجه به این قوانین کسب پول و ثروت از این نظر اهمیت دارد که کاربردی بوده و خود این فرد با همین دیدگاه موفقیت های بزرگی کسب کرده است.

در سایت پول یابی در ادامه شناخت راههای کسب درآمد و ثروت، این بار با بیان ۳ قانون موفقیت در اقتصاد و کسب سرمایه فراوان در خدمتتان هستم.

زندگینامه چارلی مانگر میلیاردر معروف

نظریه پرداز و ارائه دهنده تئوری ۳ قانون موفقیت در اقتصاد چارلی مانگر Charlie Munger (متولد ۱۹۲۴ میلادی)میلیاردر معروف آمریکایی می باشد. مانکر وکیل و سرمایه گذار معروف و معاون و شریک تجاری وارن بافت یکی از بزرگترین میلیاردرهای جهان می باشد. (نگاه کنید به مقاله وارن بافت با عنوان دو اصل مهم برای میلیاردر شدن )

در اهمیت هوش چارلی مانگر همین بس که گفته شود وارن بافت بیش از هر کس دیگری نبوغش را ستایش کرده است و بهترین شریکی خوانده که یک نفر می تواند داشته باشد. از چارلی مانگر به سلطان مدل های ذهنی یاد می کنند. موفقیت هایش علاوه بر شانس، مهارتهای بالایش به ویژه توانایی یادگیری و به کارگیری طیف وسیعی از مدل های ذهنی است.

سخن گزافه ای نیست اگر گفته شود که وی حرفه ای ترین انسان در استفاده از مدل های ذهنی می باشد.

3 قانون موفقیت در اقتصاد ، چارلی مانگر ، موفقیت از نظر چارلی مانگر

۳ قانون موفقیت در اقتصاد

چارلی مانگر هم به صورت شراکتی و هم مستقل سرمایه گذاری کرده و در کتاب « چالری آلماناک بیچاره »که بسیار معروف و مشهور است مجموعه توصیه های حرفه ای و شغلی خود را بیان کرده است . در این کتاب می گوید:« من سه قانون برای خودم دارم ، سه قانون موفقیت ، شاید نتوانید هر سه قانون را همزمان انجام دهید اما باید تلاشتان را بکنید.»

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  اصول موفقیت

این ۳ قانون موفقیت در اقتصاد و کسب پول چارلی مانگر عبارتند از:

۱- دقت در فروش محصول

مانگر اصل مهم در موفقیت در کسب درآمد و پول را دقت در خرید و فروش می داند وی در این باره می گوید: « هیچ وقت چیزی را که خودتان به عنوان خریدار آن را نمی خرید به دیگری نفروشید.»

۲- کار کردن برای افراد محترم

اصل دوم که اتفاقا نشانه نگاه وی به داشتن بازدهی در امور و کارها می باشد بیان کننده رابطه بین کارفرما و کارگر و یا کارمند می باشد . در این نظریه تاکیدش بر کار کردن برای افراد محترم و قابل ستایش است وی می گوید: « هرگز برای کسی که به او احترم نمی گذارید یا ستایش اش نمی کنید کار نکنید.»

۳- لذت کار با افراد علاقمند

اصل سوم موفقیت در اقتصاد و تجارت ، کار کردن با افراد علاقمندی که در کنارشان بودن  لذتبخش می باشد. چارلی مانگر تاکید می کند :« فقط با کسانی کار کنید که از کار کردن با آنها لذت می برید. »

توصیه های چارلی مانگر میلیاردر برای زندگی بهتر

این سرمایه گذار و میلیاردر خودساخته که تلاش زیادی برای کسب ثروتش کرده است درباره شیوه زندگی توصیه های جالبی دارد تاکید وی بر این است تا وقتی شیوه زندگی خود را تغییر ندهید اوضاع مالی تان تغییر نخواهد کرد .

توصیه های راهبردی برای تغییر زندگی از نظر چارلی مانگر عبارتند از:

۱- پیشرفت روزانه و قدم برداشتن با حوصله

اولین توصیه مانگر این است که هر روز بهتر از روز قبل شوید و مرحله به مرحله و با حوصله به جلو حرکت کنید ، سرعت حرکت مهم نیست مهم این است که همیشه در حال پیشرفت و ترقی باشید و از در جا زدن و سکون پرهیز کنید:

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  سخنان مشاهیر درباره کسب پول

« سعی کنید هر روز که از خواب بیدار می شوید کمی بهتر از قبل باشید و سعی کنید انسان بهتری باشید. به وظایف خودتان با دقت و از روی میل عمل کنید. سعی کنید قدم به قدم پیش بروید، لازم نیست که خیلی سریع پیشرفت کنید، آرام آرام و با حوصله اما همیشه رو به جلو حرکت کنید.»

۲- با تغییرات زندگی کنید

چارلی مانگر تغییر در زندگی را یک روند عادی می داند و می گوید ضرورت دنیا تغییر است تا پیشرفت و ترقی حاصل شود و هر انسانی باید با این تغییرات، خود نیز تغییر کند. آخرین توصیه وی درباره زندگی این است:

« مهم ترین نکته این است که با تغییرات زندگی کنید و به آنها عادت کنید. اگر قرار بود که دنیا تغییر نکند من هنوز پول کمی داشتم و یک کارمند ساده بودم.»

مطلب پیشنهادی

ویژگی افراد پولدار موفق ، عادت افراد ثروتمند ، رمز موفقیت ، راه ثروتمند شدن

ویژگی افراد پولدار موفق

به قول رابرت کیوساکی اگر نتوانید قاطعانه تصمیم بگیرید، آن‌وقت هرگز پول درآوردن را یاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.