۴۰ کسب و کار اینترنتی خانگی

زمانی که می خواستم فهرست ۴۰ کسب و کار اینترنتی خانگی زود بازده را تهیه کنم تصور می کردم این کار خیلی سختی باشد و در نهایت بتوانم ده یا پانزده شغل خانگی که بتوان از آن طریق کسب درآمد اینترنتی داشت را آماده کنم . اما وقتی اقدام به نوشتن این مشاغل خانگی کردم نه تنها ۴۰ کسب و کار اینترنتی خانگی به راحتی آماده شد که برای طولانی نشدن برخی از مشاغل را حذف کردم.

اگرچه متاسفانه در کشورمان به کسب و کارها اعم اینترنتی و یا غیر اینترنتی اهمیت نمی دهند ولی مزایای مشاغل خانگی اینقدر زیاد است در بیشتر کشورهای توسعه یافته ، دولتها توجه خاص به شیوه های کسب درآمد خانگی ودارند و به انحای مختلف از آن حمایت می کنند . برای تغییر نوع نگاه و اینکه کسب درآمد اینترنتی خانگی دارای ارزش بالایی می باشد در این مقاله سایت پول یابی تصمیم گرفتم تا ضمن فهرست کردن ۴۰ کسب و کار اینترنتی خانگی زود بازده ، به تشریح مختصر آنها بپردازم .

۴۰ کسب و کار اینترنتی خانگی

اگر از رفتن هر روزه به سر کار دلزده شده اید و یا از اینکه هر روز مدیر و رئیستان در کارتان سرک می کشد خسته و ناراحت هستید ، می توانید خودتان اقدام به راه اندازی کسب و کار کنید. امروزه با گسترش سریع اینترنت و نفوذ آن در تمام ارکان زندگی مردم ، کسب درآمد از اینترنت هم رشد قابل ملاحظه ای کرده است و افراد زیادی هستند که با اتکا به علم و مهارت خود ، کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده اند.

کسب و کار اینترنتی را در منزل و یا بیرون از منزل می توان راه اندازی کرد ولی راه اندازی آن در خانه موجب صرفه جویی در هزینه های جانبی شده و حتی می توان ادعا کرد اصلا خرج و هزینه ای هم ندارد چون بیشتر افراد در خانه یک کامپیوتر یا تبلت و موبایل دارند و می توانند از این وسایل برای کار استفاده کنند.

مجموعه ۴۰ کسب و کار اینترنتی خانگی که در ادامه معرفی خواهد شد به عنوان مدل هایی از هزاران کسب و کار اینترنتی در خانه محسوب می شوند و افراد زیادی از این طریق اقدام به کسب درآمد اینترنتی می کنند و به قول معروف این مشاغل اینترنتی از نظر درآمد اینترنتی ، امتحان پس داده می باشند. میزان و سطح کسب درآمد اینترنتی از این مشاغل به میزان مهارت ، تخصص و ایده پردازی افراد بستگی دارد.

فهرست مشاعل اینترنتی خانگی

40 شغل خانگی ، کسب و کار خانگی ، مشاغل اینترنتی خانگی ، کار در خانه
کسب درآمد اینترنتی از طریق مشاغل خانگی به عنوان یکی از راهکارهای کلیدی برای کم کردن مشکلات بیکاری جامعه مطرح می باشد.

همان طور که در بالا اشاره شد تمام ۴۰ کسب و کار اینترنتی خانگی که در اینجا فهرست می شوند زودبازده بوده و سطح درآمد افراد به میزان تلاش ، مهارت ، تخصص و ایده بستگی دارد و نمی توان عدد و رقم درست کسب درآمد اینترنتی آن را مشخص کرد. افرادی زیادی هستند که از طریق این مشاغل پول در می آورند و اتفاقا خیلی هم راضی می باشند. وجود انواع روش های کسب درآمد خانگی اینترنتی مبین بازار پردرآمد آن می باشد.

با این مقدمه ، ۴۰ کسب و کار اینترنتی خانگی یا کسب و کار خانگی اینترنتی عبارتند از:

۱- دستیار اینترنتی

با این کسب و کار اینترنتی در خانه می توانید با ارائه‌ خدمات منشی‌گری، فنی، یا نگهداری از معلولان و آن‌هایی که ناتوانی ذهنی دارند در دفتر کارتان در خانه، به مشتریان کمک کنید. نوع ارائه خدمات به میزان توانایی شما و همچنیسن توان یافتن مشتری بستگی دارد.

۲- تولید محتوا

بیشتر بلاگ‌ها، وبسایت‌ها، و حتی مجلات اینترنتی نیاز مبرم دارند تا محتوای‌ خود را به‌روز نگهدارند. دست‌نوشته‌ها، عکس‌هایی که گرفته‌اید، یا دیگر مهارت‌های هنری‌تان را به‌کار بگیرید تا پول در بیاورید شرکت های بزرگ به دلیل مشغله های کاری ، معمولا افرادی را به صورت دورکاری برای تولید محتوا استخدام می کنند. می توانید با توجه به نوع تخصص و یا فراگیری چگونگی تولید محتوا ، برای سایتها و فروشگاههای اینترنتی فعالیت کنید.

۳- برنامه نویس آزاد کار

کار برنامه نویسی یک کار تخصصی و فنی سطح بالا محسوب می شود که از عهده هر کسی ساخته نیست و هر آدمی به یک برنامه‌نویس نیاز دارد. لذا اگر بتوانید برنامه‌های کاربردی موبایلی بنویسید بسیار ارزشمند و پرطرفدار بوده و خواهان زیادی دارد.

۴- بازاریابی پورسانتی

این نوع کسب و کار در ایران هنوز جا نیفتاده است و منظور این است که ترافیک بازدید سایت‌هایی مانند آمازون و ebay، یا حتی سایت‌های کوچک‌تر را از طریق تبلیغات آنلاین یا وب‌سایت‌تان بالا ببرید و در عوض کمیسیون بگیرید. در ایران در آینده نزدیک به دلیل تاثیر آن در میزان فروش اینترنتی ، شرکتها ، وبسایتها و فروشگاهها یقینا از آن استقبال خواهند کرد.

۵- فروش دوباره محصول

برای این کار می توانید تعداد بالایی از یک محصول کارخانه و یا شرکتی را به قیمتی مشخص خریداری کنید ( معمولا خریدهای عمده تخفیف زیادی دارد )، می توانید برای فروش این محصولات ، یک وب‌سایت راه‌اندازی کنید و آن‌ها را با مبلغی بالاتر به مشتریان مشتاق آن محصول، بفروشید و از این راه کسب درآمد اینترنتی کنید.

البته شاید بگوید این نوع کسب درآمد اینترنتی غیر واقعی و خیال پردازانه است ولی اگر تحقیق کنید خواهید فهمید که بیشتر فروشگاههای اینترنتی محصولات دیگران می خرند و به مشتریان می فروشند و  خودشان اصلا تولید کننده هیچ محصول وکالایی نیستند و به عنوان واسطه عمل می کنند.

۶- فروش کتاب های الکترونیکی ( ایبوک ها )

ایبوکها یا کتاب‌های الکترونیکی در هر زمینه‌ای که باشند همیشه یک کالای فوق‌العاده برای کسب درآمد اینترنتی محسوب می‌شوند. می‌توانید به کسی سفارش دهید تا این کتاب را برایتان بنویسد و از طریق وب‌سایت تان آن را بفروشید و هم می‌توانید خودتان آن کتاب را بنویسید. بر خلاف تصور عمومی کار چندان سختی نیست اگر یکی دو تا کتاب الکترونیی بنویسید به راحتی به کار مسلط خواهید شد.

فروش کتب دانلودی یکی از راههای کسب درآمد اینترنتی بالا می باشد که افرادی زیادی از این طریق پول خوبی به جیب می زنند. به دلیل اینکه این نوع کسب درآمد اینترنتی نیاز به بسته بندی ، پست ، انبار و مسائل و مشکلات مرتبط به آن را ندارد جزو کسب درآمد اینترنتی راحت و آسان محسوب می شود.

۷- فروش دوره های یادگیری در خانه

آموزش و یادگرفتن یک مهارت جدید، درست مانند فرآیند آنلاین شدن خیلی ساده و راحت می باشد. پس اگر مهارت و یا تخصص خاصی در موضوعی دارید ، زمان آن رسیده‌ که این تخصص‌تان را به‌کار بگیرید و دوره‌های یادگیری را در منزل آماده کنید و از طریق اینترنت بفروشید و به سود برسید. می توانید به صورت فایل دانلودی و یا سی دی های آموزشی این دوره ها را در اینترنت و یا از طریق سایت خودتان به فروش برسانید و درآمد اینترنتی کسب کنید.

۸- کسب درآمد با گزارش نویسی

تنوع کسب درآمد به دلیل تنوع بازار و نیاز مشتریان می باشد یکی از راههای کسب درآمد اینترنتی گزارش نویسی می باشد. درباره‌ موضوعی تحقیق کنید که مردم راه‌حلی برای آن پیدا نمی‌کنند، آن را به‌صورت یک گزارش آماده کنید و در قبال دریافت پول آن را به افرادی که نیاز دارند ، بفروشید.

۹- تهیه ویدیوهای آموزشی

کسب درآمد اینترنتی از طریق ویدیو از چند طریق امکان پذیر است . با این کسب و کار خانگی اینترنتی می توانید از تعمیر ماشین ظرفشویی گرفته تا طراحی و دکوراسیون خانه را آموزش دهید. مردم همیشه تشنه‌ آموزش و یادگیری‌های آنلاین هستند. با ویدیوهای آموزشی خود به آن‌ها کمک کنید. می توانید از طریق فروش این ویدیوها آموزشی و یا قرار دادن در سایت و جذب ترافیک وب سایت و… اقدام به کسب درآمد از اینترنت کنید.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  راه اندازی مشاغل خانگی اینترنتی

۱۰- فروش انواع نرم افزار

این کار دیگر نیاز به شرح و توضیح ندارد چون همه به دنبال انواع و اقسام نرم افزارهای کاربردی هستند. از نرم‌افزارهای امنیت اینترنتی گرفته تا  بازاریابی، هر کسی که یک کامپیوتر داشته‌باشد به‌دنبال نوعی نرم‌افزار برای کارش است. در صورت داشتن تخصص لازم ، می توانید با فروش نرم‌افزار در وبسایت‌تان به آن‌ها کمک کنید. سایتهای فروش نرم افزار بسیار پرترافیک بوده و درآمد اینترنتی بالایی هم دارند.

۱۱- کسب درآمد با گوگل ادسنس

یک یا چند بلاگ یا وبسایت درست کنید و با نمایش تبلیغات گوگل ادسنس از آن‌ها پول دربیاورید. البته این کار به دلیل تحریم ایران محدودیت هایی دارد و باید سایت به زبان خارجی بوده ضمن اینکه آدرس و نشانی جهت پرداخت پول ، باید خارج از ایران باشد . ولی یکی از شیوه های خوب کسب درآمد اینترنتی همکاری با گوگل ادسنس است که به دلیل افزایش قیمت دلار می توان درآمد بسیار بالایی را از این طریق به دست آورد.

۱۲- فروش تبلیغات اینترنتی

همیشه فروش فضای تبلیغات اینترنتی به عنوان یکی از منابع کسب درآمد آنلاین مطرح بوده و افراد زیادی از این طریق اقدام به کسب پول می کنند. می توانید یک کانال تلگرامی پربازدید ، پیچ اینستاگرامی و یا یک وبسایت پر ترافیک راه‌اندازی کنید و با استفاده از تولید محتوا  ترافیک آن را افزایش دهید. با این اتفاق ، خواهید دید که تبلیغ‌کنندگان برای اجاره‌ فضای تبلیغاتی سایت شما صف خواهند کشید.

۱۳- خرید و فروش دامنه اینترنتی

اگر به یک عنوان  و نام عالی و جذاب برای یک دامنه اینترنتی برخورد کرده‌اید که هنوز کسی آن را انتخاب نکرده‌است، می توانید آن را بخرید و با سود زیادی آن را بفروشید. عده ای شغلشان خرید و فروش دامنه های جذاب و خاص اینترنتی می باشد.

پیرمردی به نام کریس کلارک  در آمریکا از روی تفنن و سرگرمی و به خاطر نوه اش ، دامنه دات کام pizza را ثبت کرد و تا چند سال مبلغی ( حدود چهار دلار ) را برای تمدید آن می پرداخت سرانجام در یک حراجی دامنه pizza را به قیمت خیره کننده دو میلیون و ششصدهزار دلار فروخت . کل دامنه برایش کمتر از پنجاه دلار خرج داشت . به این می گویند کسب درآمد اینتنرنتی راحت و آسوده که اتفاقا خیلی ها به این کار مشغول هستند.

۱۴- حراجی های اینترنتی

هر وسیله و ابزاری که دارید و یا خرت و پرت‌های دیگران را با قیمتی مُفت بخرید و آن را در سایت‌های فروش آنلاین بفروشید. سایت های فروش اینترنتی زیادی در این زمینه وجود دارند که دیوار و شیپور معروف ترین آنها می باشد. خودتان هم می توانید سایت حراج اینترنتی راه اندازی کنید و بدون واسطه اقدام به کسب درآمد از اینترنت کنید.

۱۵- وارد کردن اطلاعات

هر آدمی برای ورود اطلاعات به فرد یا افرادی برای این کار نیاز دارد، ولی افراد کمی به این کار علاقه دارند. اگر از جمله افرادی هستید که به این کار علاقه دارند می‌توانید به صورت آنلاین کار پیدا کنید.

۱۶- پر کردن فرم های نظرسنجی اینترنتی

پژوهشگران خارجی برای پرکردن فرم‌های نظرسنجی به صورت حضوری تا روزانه ۳۰۰ دلار پرداخت می‌کنند. نظرسنجی‌های آنلاین پرداخت کمتری دارند، ولی اگر تعداد کافی را پر کنید، می‌توانید درآمد خوبی برای خودتان فراهم کنید. در ایران این کار هنوز خوب جا نیفتاده ولی برخی سایتها اقدام به این کار می کنند.

۱۷- بازاریابی شبکه‌ای (نتورک مارکتینگ)

آنچه مسلم است اینکه محصولات شناخته شده همیشه به تعداد فروشندگان بیشتری نیاز دارند. چیزی را که دوست دارید انتخاب کنید، کمی پول صرف آن کنید، کلی تماس تلفنی بگیرید و جستجوی اینترنتی انجام دهید و شاهد سرازیر شدن پول به حساب بانکی‌تان باشید.

۱۸- فروش کاردستی یا طرح‌ها

اگر خودتان را یک آدم مشتاق هنر و هنرمند می‌دانید، می توانید مجموعه کارهای دستی و هنری خود را در سایت‌های فروش هنری و یا سایت های حراج عمومی مثل دیوار ، شیپور عرضه کنید و آن‌ها را به پول نزدیک کنید.

۱۹- خرید و فروش وبسایت

خودتان می توانید وب سایت در قالب های مختلف طراجی و آماده کنید و یا وب‌سایت‌های در حال سقوط را از چنگ مالکان آن‌ها در بیاورید، ‌دستی به سر و گوش‌شان بکشید و مشتری پیدا کنید که خواهان آن وبسایت باشد. کسب درآمد اینترنتی از طریق فروش سایت و وبلاگ همیشه پر پول بوده است.

۲۰- یادداشت‌نویسی در مورد نرم‌افزارها

اگر با اپلیکیشن ها، برنامه‌ها  و دیگر نرم افزارهای جدید آشنایی داشته و یا از دنبال کردن آنها به وجد می‌آیید و مرتبا اخبار آن‌ها را از راههای مختلف پیگیری می‌کنید در سایت SoftwareJudge.com نظرات‌ خود را بنویسید و از این راه کسب درآمد اینترنتی کنید.

ضمن اینکه گزارش نویسی و تولید محتوا درباره نرم افزارها ، راهنمایی کارکرد و چگونگی استفاده ، مزایا و معایب و… برای سایت های مرتبط هم می تواند موجب کسب درآمد اینترنتی شود.

۲۱- نوشتن تبلیغات گوگل ادورد

همان‌طور که جستجوی گوگل نشان می‌دهد، همه به‌دنبال تبلیغات خوب ادورد هستند، ولی کمتر کسی می‌تواند آن‌ها را بنویسد. رنگ و لعاب دادن به تبلیغات ادورد می‌تواند برای‌تان پولساز باشد. البته این نوع درآمد اینترنتی به دلیل تحریم کشورمان دردسرهای پرداخت دارد که باید در کسب درآمد آنلاین این نوع مسائل را هم در نظر داشته باشید.

۲۲- پست‌های sponsored در بلاگ‌تان بنویسید

شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ اینترنتی در هرجایی که باشند عاشق دیده شدن در شبکه‌های اجتماعی هستند. برای کسب درآمد، تعداد کاربران خوبی برای بلاگ‌تان دست‌وپا کنید و از طریق آژانس‌هایی تبلیبغاتی و سایت های مختلف ، پست‌های اسپانسردار درست کنید و از این طریق کسب پول کنید.

۲۳- متخصص فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

با این کسب و کار خانگی اینترنتی اگر استعداد خاصی در زمینه‌ جذب فالوور آنلاین در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر ، اینستاگرام و فیسبوک دارید، می توانید این مهارت را به عنوان یک متخصص شبکه‌های اجتماعی در اختیار شرکت‌ها و برندهای تجاری قراردهید. افراد زیادی هستند که درآمد اینترنتی میلیونی از این طریق کسب می کنند.

۲۴- نگارش یک مجله‌ الکترونیکی با هزینه‌ عضویت

اگر این توانایی و مهارت را دارید که محتوای ارزشمند و فوق العاده تهیه و ارائه دهید ، به‌فکر راه اندازی و نگارش یک مجله‌ الکترونیکی باشید و برای مطالعه‌ آن حق عضویت بگیرید. در عصری که تبلت‌ها غوغا به‌پا کرده‌اند، این کار یک استراتژی خوش‌آتیه به‌حساب می‌آید. فروش حق عضویت و یا اشتراک از گذشته های دور در مورد جراید و مطبوعات رواج داشته و امروزه در اینترنت مرسوم است.

۲۵- پژوهش اینترنتی

شرکت‌های پژوهشی و تجاری بسیاری هستند که نیاز دارند کسی تحقیقات و پژوهش‌های مورد نیازشان را انجام دهد، ولی هر کسی زمان کافی برای این کار را ندارد. از مهارت‌تان به‌عنوان یک محقق استفاده کنید و پول در بیاورید.

۲۶- پیاده‌سازی فایل ها

پیاده‌سازی فایل‌های صوتی می‌تواند یک فرآیند کُند و زمان‌بر باشد و حقیقت این است که نرم‌افزارهای خوبی برای پیاده‌سازی وجود ندارند. شما می‌توانید از این ایده بهره بگیرید و اقدام به کسب درآمد اینترنتی کنید.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  مزایا و معایب همکاری در فروش

۲۷- کاریابی و استخدام

با این کسب و کار خانگی اینترنتی و با تبدیل شدن به یک مأمور استخدام آزاد (فریلنسر) می‌تواند مزایای بسیاری برای‌تان داشته باشد، به‌ویژه اگر این کار را در سطح حرفه‌ای و تخصصی و در بستر وسیع اینترنتی انجام دهید به دلیل اوضاع کاری جامعه ، می توانید پول خوبی به دست آورید.

۲۸- مشاوره اینترنتی

مشاوره دادن به عنوان یکی از مشاغل متنوع اینترنتی محسوب می شود که گستره آن بسیار وسیع می باشد و زمینه های زیادی مثل روانشناسی ، حقوقی ، کسب و کار ، طراحی سایت ، سئو ، تغذیه و… در بر می گیرد. خود را به‌عنوان یک متخصص و صاحب نظر در رشته‌ و زمینه مهارتی پرطرفدار و مورد نیاز جامعه معرفی کنید و ارتباطات خودتان را فراهم کنید و از طریق مشاوره دادن به دیگران کسب درآمد اینترنتی کنید.

۲۹- آموزش مهارت‌های زندگی

اگر انگیزه‌بخشی به دیگران را دوست دارید و استعداد راه اندازی یک کسب و کار در این زمینه را دارید، می توانید به آموزش مهارت های زندگی بپردازید. اینترنت این کار را بسیار ساده و راحت کرده است لذا مهارت‌هایتان را به عنوان یک مربی مهارت‌های زندگی آنلاین به پول تبدیل کنید.

۳۰- ارائه‌ خدمات مسافرتی آنلاین

هرچند برنامه‌ریزی سفر غالبا به‌صورت خودکار انجام می‌شود،‌ ولی هنوز هم می‌توانید به‌عنوان یک کارمند حرفه‌ای در زمینه‌ مسافرت، در یک پورتال مسافرتی یا بر مبنای مشاوره‌ای، کسب درآمد کنید. افرادی هستند که به عنوان مشاور خدمات سفر با برخی از سایتها همکاری دارند . حتی می توانید با راه اندازی سایت توریستی و گردشگری به صورت مستقل اقدام به این کار کنید.

۳۱- فروش محصولات و کالاها

اگر محصول و کالایی برای فروش و عرضه به دیگران دارید، همیشه جایی برای فروش آن وجود دارد. البته خودتان می توانید اقدام به راه اندازی وبسایت و پیج اینستاگرامی کنید و یا در فروشگاههای عمومی و تخصصی مرتبط با محصولات ، آنها را به فروش برسانید.

۳۲- توزیع مستقیم محصولات

اگر خودتان محصول و کالایی برای فروش ندارید باز هم هیچ اشکالی ندارد می توانید به عنوان مرد میانی و واسطه در زنجیره‌ ارتباطی بین مشتری و عمده‌فروش قرار بگیرید و سفارشات مشتری را از فروشنده بگیرید و به دست او برسانید و در این فرآیند قیمت خریدتان را افزایش دهید. می توانید با خریدهای عمده ، تخفیف های مناسب هم بگیرید و به عنوان فروشنده وارد بازار کار شوید.

۳۳- طراحی گرافیکی

هنر گرافیک یک کار تخصصی و در عین حال هنری و ذوقی می باشد که هر کسی استعداد آن را ندارد لذا مهارت‌های تصویرگری‌تان را با طراحی پوستر، تبلیغات، کارت ویزیت، و غیره به کار بگیرید و آنها را در اینترنت بفروشید و یا با گرفتن سفارش کار ، برای دیگران انجام دهید.

۳۴- برنامه نویسی و طراحی وبسایت

می توانید به عنوان یک طراح و برنامه نویس ماهر اقدام به کسب درآمد از اینترنت کنید برای این کار می توانید مستقل عمل کنید و یا مهارت‌های‌ خود را در اختیار شرکت‌ها و افرادی قرار دهید که به‌دنبال یک افراد کاردان هستند.

۳۵- فروش کتاب‌های دست دوم

حتما در سطح شهر افرادی را مشاهده کرده اید که با پخش کردن کتاب ها در سطح خیابان به فروش کتاب های دست دوم اقدام می کنند، چرا این کار را به صورت اینترنتی انجام نمی دهید ؟ می‌توانید کتاب‌های دست دوم را در سایت‌هایی مانندآمازون ، دیوار ، شیپور و یا مانند اینها بفروشید. اگر کتاب‌های خوبی را برای فروش انتخاب کنید ، می توانید از این کسب و کار خانگی به صورت اینترنتی درآمد بالایی داشته باشید.

۳۶- بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی جزو کسب و کارهای قدیمی اینترنتی محسوب می شود و افراد می توانند با شیوه های مختلف مثل پست‌های مهمان در فیسبوک گرفته تا خبرنامه‌ها ، کارشان را توسعه دهند. البته بازاریابی اینترنتی مستلزم این است که کارتان را بلد باشید و به ریزه کاری های آن آشنا باشید. ولی اگر کارتان را به‌درستی انجام دهید پول خوبی به دست خواهید آورد. به طور کلی ، کسب درآمد اینترنتی با بازاریابی آنلاین اگر طبق اصول و قواعدش اجرا شود درآمد اینترنتی خوبی به همراه دارد.

۳۷- حسابداری اینترنتی

اگر عضو انجمن حسابداران خبره هستید، سریعا بروید سراغ کسب و کار آنلاین تا بتوانید درآمد بیشتری داشته باشید می توانید به عنوان یک حسابدار اینترنتی عمل کنید و سفارش شرکت ها و برندهای بزرگ تجاری را قبول کنید.

۳۸- سئو

بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا سئو به عنوان یک تخصص سطح بالا مطرح است و میزان درآمد اینترنتی این شغل بالاست. اگر موتورهای جستجو نتوانند وبسایت شما را پیدا کنند، پس وبسایت شما به چه دردی می‌خورد؟ انگار وب سایتی وجود ندارد . مهارت‌های ویژه‌ جستجوی خود را به‌کار بگیرید و خود را به عنوان یک متخصص سئو مطرح کنید و از این راه اقدام به کسب درآمد اینترنتی کنید.

۳۹- یابنده‌ آپارتمان/ هم‌خانه

اینترنت به اندازه ای گسترده و وسیع می باشد که افراد می توانند در زمینه های مختلف در آن اقدام به کسب درآمد کنند . می توانید از استعدادتان در زمینه‌ املاک و مستغلات استفاده کنید و به آن‌هایی کمک کنید که در جستجوی یک آپارتمان یا منزل برای اجاره هستند، یا برای آن‌ها یک هم‌خانه پیدا کنید. واسطه گری و مشاوره اینترنتی امروز بسیار راحت و پردرآمد می باشد.

۴۰- فروش صنایع دستی و زیورآلات سنتی

اگر خودتان اقدام به تولید و ساخت صنایع دستی مثل تابلو فروش ، فرش ، گلیم و یا زیورآلات سنتی می کنید می توانید از طریق سایت هایی مثل دیوار ، شیپور ،راه اندازی کانال تلگرامی و پیچ اینستاگرامی اقدام به فروش این محصولات و کالاهای سنتی کنید. همیشه صنایع دستی سنتی به ویژه محصولات اقوام ایرانی ، مشتریان خاص خود را دارند. تولید و فروش زیورآلات سنتی می تواند به عنوان یکی از مشاغل خانگی هنری مناسب زنان خانه دار مورد توجه باشد.

سخن پایانی ۴۰ کسب و کار اینترنتی خانگی

مشاغل و کسب و کارهای خانگی اینترنتی بسیار بیشتر و فراتر از این چهل مورد می باشد و هر کسی می تواند با توجه به مهارت و تخصص ، نیاز بازار و علاقه شخصی خود یکی از اینها و یا مشاغل دیگر را به صورت آنلاین راه اندازی کند و اقدام به کسب درآمد اینترنتی کند . سطح درآمد هر کسی هم بستگی به میزان تلاش و پشتکارش دارد.

البته برخی از این مشاغل هنوز در ایران آن طور که شایسته است جا نیفتاده است و یا فعالان اینترنتی آشنایی زیادی با آنها ندارند ولی در خارج از کشور به عنوان مشاغل پولساز مطرح هستند نمونه اش نظر سنجی اینترنتی می باشد که درست و حسابی در ایران معرفی نشده است. ضمن اینکه تعداد معدودی از مشاغل مثل گوگل ادسنس به دلیل تحریم ، مشکلاتی برای اجرا دارند.

نکته آخر اینکه ، مشاغل و کسب و کار اینترنتی در این بازار آشفته اقتصادی و بیکاری فزاینده می تواند به عنوان اکسیر عمل کرده و بسیاری از مشکلات و معضلات بیکاران را رفع کند. افراد بسیاری هستند که در منزل و از طریق اینترنت کسب درآمد بالایی دارند و همان طور که اشاره شد برای اجرایی کردن این مشاغل ، نیاز به پشتکار و طرح ایده های جذاب می باشد.

مطلب پیشنهادی

مشاغل خانگی زودبازده و کم سرمایه

برخلاف گذشته که کسب و کار در منزل مخصوص خانم ها بود امروزه مشاغل خانگی …

2 دیدگاه

 1. اگر به دنبال کسب درآمد اینترنتی هستید بهترین سایت ها برای کسب درآمد آنلاین در خانه ۲۰۲۳ را معرفی می کنم
  کسب پول راحت و آسان در منزل

 2. با سلام ، ممنون بابت مطلب خوبتون
  کسب درآمد راحت و ساده در خانه
  دوستانی که قصد کسب درآمد روزانه کاملاً قانونی بالای ۵۰۰ هزار تومان را دارند به ترتیب زیر عمل کنند:
  ۱٫ ابتدا برنامه آبانک بانک آینده را از بازار یا گوگل پلی دانلود کنید.
  ۲٫ ثبت نام و احراز هویت کنید.
  ۳٫ کد معرف mtmqg را وارد کنید و کد معرف خودتان را دریافت کنید.
  ۴٫ حالا کد معرف خودتان را در اختیار دیگران قرار دهید. و به ازای هر ثبت نام و احراز هویت ۵۰ هزار تومان بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.