کسب درآمد با فروش سنتی

کسب درآمد با فروش سنتی

کسب درآمد با فروش سنتی یکی از قدیمیترین و در عین حال جالب ترین نوع کسب و کار  حرفه هاست . این نوع کسب درآمد با فروش سنتی که در طی قرن ها و به مرور شکل گرفته است، شاید یکی از ارکان شکل دهنده اجتماع و برآورده سازی نیازهای انسان ها بوده و هست . کسب درآمد از ابتدا تا انتها کاملا قدیمی و بر اساس حجره بازار بوده است.در شکل سنتی آن که بیشتر فضای حجره های تجار در ذهن تداعی می شود تا جهان شبکه ای و دنیای مجازی و بازارهای رقابتی و جهانی دنیای امروز ، همه جلوه ها و مصادیق گذشته و امروز فروش است .

کسب درآمد با فروش سنتی

مشخصات کسب درآمد با فروش سنتی

در فروش سنتی اساس کار بر سفارش گیری ، نبود تنوع و خلاقیت ، شناخت زیاد فروشنده و خریدار ، رقابتی نبودن و پرچانگی در فروش استوار بوده است. در فضای سنتی فروش ، بدلیل عرضه اندک و رقابتی نبودن فضای فروش ، بسیاری از فعالیت های فروشندگی، حول سفارش گیری و تشکیل صف های انتظار توسط مشتریان دوران می کرد و یا بدلیل دانش اندک مشتریان از پارامترهای دقیق محصولات و کالاهای جایگزین آن ، موجب تحمیل اقلام کم کیفیت و انحصاری به مشتریان می شد .

همچنین تصور ذهنی از فروشندگی در نظام سنتی مبتنی بر شخصیتی پرحرف و چرب زبان ، چاپلوس و تا حدی دروغ پرداز شکل گرفته ، حال آنکه بسیاری از این مفاهیم و روش ها در طی دهه های گذشته دچار تغییرات اساسی محتوایی شده اند .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  مقایسه کسب درآمد اینترنتی و کسب و کار سنتی

سرانجام کسب درآمد با فروش سنتی

کسب درآمد با فربوش سنتی امروز جایش را به فروش مدرن و نوین داد که در آن مشتری محوری حرف اول و آخر را می زند و رقابت در فضایی جهت ارائه کیفیت بهتر می باشد.شاید اکنون بتوان گفت که دیگر روش های گذشته فروش در فرمولها و محاسبات چند مجهولی دنیای امروز نمی تواند پاسخگوی نیازهای مشتریان و فروشندگان باشد زیرا که قواعد و پارادایم های غالب و احتیاجات حاکم بر بازارهای جدید ( قرن بیست و یک ) تفاوت های بسیاری با گذشته خود داشته است .

مطلب پیشنهادی

کارهای هنری خانگی پولساز ، کارهای هنری درآمدزا در منزل ، مشاغل هنری خانگی

ایده کارهای هنری خانگی پولساز

در چند سال قبل وقتی صحبت از شغل و کار می شد مشاغلی مانند، کارمندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *