راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت

راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت

هر کسی به دنبال راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت است و این کاملا طبیعی می باشد چون هدف اصلی از راه اندازی و هزینه کردن برای وب سایت این موضوع می باشد. فروش بیشتر و کسب درآمد بیشتر هدف و دغدغه اصلی تمام مدیران سایتها می باشد و تلاش می کنند تا با تحقیق و مطالعه شیوه های نوین جذب مشتری و بازدیدکننده به سایت را یاد بگیرند. ( افزایش بازدید سایت برای کسب درآمد بیشتر)

سوال اصلی این است که راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت چیست؟ چه راهکارهایی برای فروش بیشتر وجود دارد؟ اگرچه راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت با توجه به بازاریابی و فروش محصولات فراوان است ولی در نگاه کلی می توان به دو دسته تقسیم کرد:

۱- راههای سخت و هزینه بر : از این نوع شیوه ها می توان به سئوی تخصصی و پرداخت هنگفت تبلیغات در سایتها و شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

۲- شیوه ساده و پیاده سازی آن در سایت. در اینجا قصد داریم تا راحت ترین راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت را که کاملا عملی بوده و عملا هزینه زیادی ندارد آموزش دهیم.

فهرست راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت

 ۱- پشتیبانی آنلاین

یکی از ساده ترین راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت پشتیبانی آنلاین می باشد . در واقع ،یکی از بهترین روش های اعتماد سازی در سایت پاسخ گویی سریع به سوالات و مشکلات کاربران و بازدیدکنندگان سایت است. پشتیبانی خوب یکی از عوامل مهم اعتماد سازی در سایت می باشد.

ارتباط با مشتری کلید موفقیت هست. هر فردی که وارد صفحه ی محصولی از یک سایت می شود احتمالا سوال هایی در ذهن خود دارد. ممکن است پاسخ سوالی که در ذهن خود داشته باشد را در قسمت مربوط به سوالات متداول برای آن محصول پیدا کنید. ولی اگر اینگونه نباشد ممکن است به خاطر پیدا نکردن پاسخ آن سوال از خرید خود منصرف شود و سایت شما را برای همیشه ترک کند.

پاسخگو بودن یعنی احترام به خواسته و نیاز مشتری و در نتیجه کسب درآمد بیشتر.  اگر به سوال مشتری پاسخ دهید و قانع اش کنید به احتمال زیاد محصول شما را خریداری می کند. پس علاوه بر قرار دادن سوالات متداول مربوط به هر محصول باید سیستم چت آنلاین هم برای سایت خود راه اندازی کنید. توسط سایت zopim.com و استفاده از افزونه وردپرسی که ارائه کرده است می توانید به راحتی سیستم چت آنلاین را برای سایت خود راه اندازی کنید.

همانطور که می بینید با همین راه ساده می توانید فروش خود را چند برابر کنید در عین سادگی منفعت فراوانی در کسب درآمد از اینترنت به همراه دارد.و.

 ۲- فروش ارزان محصولات و خدمات

این از بدیهیات است که یکی از راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت ، عرصه محصولات ارزان قیمت می باشد. البته منظور از اینکه ارزان بفروشید این نیست که تمام محصولات خود را که در معرض دید تمام بازدیدکنندگانتان قرار داده اید را ارزان بفروشید. بلکه این است که به تعدادی از آن ها ارزان بفروشید.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  کسب درامد از کلش آف کلنز

حال این سوال مطرح است که این کار چه طور ممکن است؟ برای این کار باید کاربرانی را که سخت تر هستند و برای خرید محصولات پول کمتری می دهند را شناسایی کنید. هنگامی که یکی از محصولات سایت خودتان را برای معرفی به تمام کاربران سایتتان از طریق ایمیل ارسال می کنید ممکن است بنا به هر دلیلی در گام اول تعداد کمی از کاربرانتان آن را خریداری کنند. شما باید افرادی که آن محصول را از شما خریداری کرده اند را بشناسید.

در مرحله بعدی، ایمیل جدیدی طراحی کنید و دوباره برای آن ها ارسال کنید با این تفاوت که در ایمیل جدیدی که می خواهید ارسال کنید ایمیل افرادی که دفعه قبل از شما خرید کرده اند نباید باشد. در این ایمیل مثلا تخفیف سی یا چهل درصدی را برای محصول خود قائل شوید. و این ایمیل را برای افرادی که دفعه قبل از شما خرید نکرده اند باید ارسال کنید. مسلما این بار فروش بیشتری را خواهید داشت.

دلیل این کار این است که شاید دفعه قبل یک سری از افراد پول کافی برای خرید آن محصول را نداشته اند ولی این بار با دیدن این تخفیف بیشتر مشتاق خرید محصول شده باشند.

نکته مهم اینکه ارزان فروشی با فروش محصول بی کیفیت فرق دارد سعی کنید محصولات خوب و با کیفیت را تا حد ممکن ارزان تر ارائه دهید.

۳- حذف فیلدهای غیر ضروری در زمان خرید

کاربران امروزه کم صبر و حوصله شدند لذا در زمان خرید باید فیلدها و اطلاعات غیر ضروری را حذف کنید .گرفتن اطلاعات فراوان در زمان خرید و اجبار کاربر به ورود آنها، گاهی ممکن است مشتریان را از خرید محصولی منصرف کند. شما از طریق کم کردن فیلدهای اجباری می توانید کمک بیشتری به مشتریان در جهت خرید محصولات کنید. فیلدهایی که واقعا احتیاج به پر کردن آن نیست را حذف کنید.

مثلا گاهی ممکن است ممکن است محصولات شما دیجیتالی و یا فایل دانلودی باشد. ( روش های افزایش فروش فایل) در این صورت چه احتیاجی است خریدار کد پستی یا آدرس محل زندگی خود را بنویسد؟ آیا واقعا این اطلاعات برای شما مفید است. برای سایت هایی که محصولات دانلودی می فروشند فقط فیلد های نام و نام خانوادگی ، ایمیل و تلفن تماس واجب است. پس از همین الان فیلد هایی که واقعا برای شما ضرورتی ندارد را حذف کنید و پروسه خرید را برای مشتری آسان تر کنید.

اطلاعات ضروری کاربران جهت خرید را بخواهید تا در وقت کاربران و مشتریان صرفه جویی شود.

 ۴- استفاده از نظرات مشتریان

یکی از راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت نمایش نظرات مشتریان قبلی سایت است. دیدن نظرات مشتریان راضی موجب می شود مشتریان احتمالی جدید ترغیب به خرید شوند. استفاده از نظرات مشتریان راضی همیشه یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش فروش محصولات بوده است. شما باید نظرات صوتی و چه بهتر است تصویری مشتریان راضی خود را در صفحه محصول خود قرار دهید.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  ضرورت داشتن سایت برای مشاوران املاک

برای دریافت نظر مشتریان کافی است از آنان بخواهید که برای سایت شما نظر صوتی یا تصویری بدهند و درقبالش چیزی از شما نمی خواهند و با کمال میل و اعتمادی که به سایت و محصولات شما دارند این کار را انجام می دهند. البته بعضی هم مایل به انجام چنین کاری نیستند. برای تشویق  کاربران می توانید یک ایمیل حاوی کد تخفیف ۵۰ درصدی محصول جدیدتان که هنوز روی سایت قرار نگرفته است را برای آنها ارسال کنید تا از این طریق مشتاق به ارسال نظر درباره سایت و محصولات شما شوند.

 ۵- استفاده از مشتریان دائمی و وفادار

یکی از آخرین راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت استفاده از مشتریان دائمی و وفادار خود است. از آنجایی که اغلب مشتریان راضی از خدمات و محصولاتتان به شما و کیفیت کارتان اعتماد دارند. می توانید برای فروش بیشتر محصولات خود از آن ها کمک بگیرید. و افراد غریبه زیادی را از طریق آنها با محصولات و کسب و کار خود آشنا کنید.

می توانید با اقداماتی برای خود مشتری دائمی بسازید، برای این کار باید از تخفیفات ویژه ای که برای آن ها در نظر گرفته اید استفاده کنید. مثلا لینک یکی از محصولاتتان را به همراه کد تخفیفی برای مشتریان وفادار خود ارسال کنید و از آن ها بخواهید که این لینک به همراه این کد تخفیف را برای دوستان و آشنایانشان ارسال کنند و در قبال آن کد تخفیف ۳۰ درصدی برای تمام محصولات به آن ها تعلق می گیرد.

این کار چه طور ممکن است؟ وقتی محصولی که برای آن ها فرستاده اید و قرار است آن را به دیگران ارسال کنند را کسی خرید، شما می توانید از طریق کد تخفیفی که برای آن در نظر گرفته اید بفهمید که آن محصول فروش رفته است و در آن صورت کد تخفیف ۳۰ درصدی را می توانید به آن شخص بدهید. فراموش نکنید که برای هر ایمیل یعنی برای هر مشتری وفادار باید یک کد تخفیف مجزا برای آن محصول در نظر بگیرید که از این طریق بفهمید خرید توسط چه کسی انجام شده است. در بعضی مواقع ممکن است خود فرد آن محصول را بخرد تا بتواند از کد ۳۰ درصدی هم برای خرید محصول دیگری استفاده کند.

 توصیه پایانی راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت

در راههای فروش و افزایش کسب درآمد از سایت تلاش شده تا ساده ترین و کم هزینه ترین و همچنین کاربردی ترین شیوه ها ارائه شود . هدف اصلی فروش بیشتر و افزایش کسب درآمد از اینترنت است لذا شما باید با تحقیق و مطالعه روش ها و شیوه های دیگر افزایش فروش را یاد گرفته استفاده کنید.

توصیه می شود از این روش های ساده حتما جهت کسب درآمد بیشتر استفاده کنید . ضمن آرزوی موفقیت در کسب و کار اینترنتی و افزایش فروش سایتتان، ما را از نظرات خود بی نصیب نگذارید . تبادل نظر موجب رشد کسب درآمد طرفین می شود.

مطلب پیشنهادی

بازی همستر کامبت Hamster Kombat , کسب درآمد از بازی همستر کامبت

مقاله کامل درباره بازی همستر کامبت Hamster Kombat

این روزها در ایران همه به بازی همستر کامبت و شیوه کسب درآمد اینترنتی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.