موفقیت در کنکور ۹۷

موفقیت در کنکور ۹۷

موفقیت در کنکور ۹۷ با برنامه درست و تلاش امکان پذیر است چشم روی هم بگذارید کنکور سال آینده خواهد آمد و این سوال مهم از شما خواهند پرسید :موفقیت در کنکور ۹۷ برایت اتفاقاافتاد یا نه؟ افرادی موفقیت در کنکور ۹۷ را درک خواهند کرد که از الان به فکر قبولی در آزمون امتحان دانشگاه هستند. مراحل قبولی در کنکور سال آینده را در چند بخش و مرحله تنظیم کردیم امیدوارم با اجرای آنها موفقیت به دست بیاورید:

اصول موفقیت در کنکور دانشگاه

گام اول موفقیت در کنکور ۹۷ : انتخاب هدف درست

انتخاب هدف درست مهم ترین گام  برنامه ریزی کنکور ۹۷ باشد. جالب است که اکثر مشاورین کنکور هیچ توجهی به این گام مهم ندارند. بدون هدف برنامه ریزی معنایی ندارد. چون برنامه ریزی باید بر اساس هدف شما باشد. این که چند ساعت مطالعه می کنید، چه منابعی تهیه کنید و … به هدف شما بستگی دارد. در ابتدای امر با خودتان رو راست باشید و به این سوال پاسخ دهید:

دوست دارید ده سال بعد چه کاره باشید؟

نغمه درون شما چیست؟

اگر انتخابتان چه رشته ای باشد، ۲۰سال بعد عذاب وجدان و یا حسرت نخواهید داشت؟

این گام شاید مهم ترین گام زندگی تان باشد.

تصمیم بگیرید می خواهید در چه شغلی مشغول به خدمت به همنوعان خود باشید

سپس بر اساس هدف خود، ساعت مطالعاتی خود و حجم برنامه روزانه خود را مشخص کنید

گام دوم موفقیت در کنکور ۹۷ : انتخاب آزمون یا برنامه جامع

فرض کنیم شما گام اول را برداشتید و هدفتان را که شاید پزشکی باشد را انتخاب کردید. حال شما نیاز به یک برنامه جامع دارید. برنامه ای که در طول سال تحصیلی بدانید در هر بازه ای باید چه مباحثی را بخواند، چه زمانی مرور کنید و …

پیشنهاد می شود است که در ابتدا برای اریابی خودتان،در یک آزمون آزمایشی مثل قلم چی ، گزینه دو یا گاج شرکت کنید.

ولی اگر قصد شرکت در آزمونی را ندارید حتماً سعی کنید برنامه یکی از این آزمون های آزمایشی را تهیه کنید و بر اساس آن مطالعه کنید. داشتن یک برنامه جامع ضروری است و بهترین برنامه نیز برنامه آزمون های آزمایشی است.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  انتخاب رشته کنکور

تاکید می کنم حتی اگر قصد شرکت در آزمون خاصی را ندارید، سعی کنید برنامه یک آزمون مشخص را تهیه کنید و در طول سال تحصیلی با آن پیش بروید.

گام سوم موفقیت در کنکور ۹۷ :تعیین برنامه روزانه مطالعاتی

حال شما برنامه یک آزمون جامع را دارید. این برنامه برای هر دو هفته شما مباحث خاصی را معرفی کرده است. حال شما باید برای برنامه ریزی درسی کنکور ۹۷ خود، برنامه روزانه مطالعاتی را مشخص کنید که در هر روز چه حجم از این برنامه جامعی را که در گام قبل تهیه کردید را مطالعه کنید. این قدم هم بسیار ساده است و خیلی ساده آن را برای شما توضیح می دهم:

«برای هر هفته یک جدول تهیه کنید و در آن برای هر روز ۵ جای خالی مشخص کنید. ستون اول جای خالی ها را با درس زیست پر کنید. ستون دوم را با شیمی پر کنیدو ستون سوم را یکی در میان ریاضی و فیزیک بگذارید. در دو ستون آخر هم به صورت رندوم درس عمومی را قرار دهید». سپس برنامه جامع دو هفته ای آزمون را با این الگو در جاهای خالی قرار دهید و در هر روز بخشی از آن را طبق الگوی فوق بخوانید. این مثالی از رشته علوم تجربی می باشد و در مورد سایر رشته ها هم می توانید عمل کنید.

گام چهارم موفقیت در کنکور ۹۷: تهیه منابع کنکور

در گام چهار م شما باید مشخص کنید که هر درس را با چه منابعی می خواهید مطالعه کنید و منابع کنکور ۹۷ مرتبط با رشته امتحانی خود را انتخاب کنید.

منابعی که شما می توانید از آن ها استفاده کنید شامل تکمیلی و کتاب آموزشی و جزوات درسی  است. این کتابها و منابع کنکوری در کنار دروس درسی تکمیل کننده همدیگر هستند البته تاکید می شود اولویت اصلی و آخر فقط منابع ذرسی باشد.

گام پنجم موفقیت در کنکور ۹۷: نحوه مطالعه صحیح دروس

حتما شنیده اید که می گیوند کنکور خواندن با خواندن برای مدرسه کاملا فرق دارد. دیگه شما برای یه امتحان تشریحی که اکثر سوالات آن حفظی هستند قرار نیست بخونیند. شما الان باید برای کنکوری بخونیند که قرار هست در ۴ساعت به بیش از ۲۰۰تست مفهومی از مباحث مختلف پاسخ بدهید. پس باید شیوه های مطالعه خودتان برای کنکور۹۷ رو به شیوه های کنکوری خواندن تغییر بدهید.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  شیوه مطالعه زبان انگلیسی برای کنکور

گام ششم موفقیت در کنکور ۹۷: انتخاب مشاوره حرفه ای و صبور

البته مشاوره حرفه ای نیاز حتمی و ضروری نیست ولی گاهی برخی در مراحلی از آمادگی کنکور دچار مشکل می شوند که اگر مشاوره حرفه ای و صبور داشته باشند بهتر است.

شما فقط یک بار کنکور می دهید و این یک بار تعیین می کند الباقی عمر خود را به چه صورت خواهید گذراند.

شما فقط یک بار کنکور می دهید، پس نباید برای برنامه ریزی کنکور خود ریسک کنید.

حضور یک مشاور در کنار شما سبب می شود تمام دغدغه های شما برطرف شود و خیالتان راحت باشد که تلاش و زحمت شما در مسیر صحیح است.

سبک مطالعه و برنامه ریزی در سال کنکور ریزه کاری های زیادی دارد و آگاهی از آن ها تعیین می کند که شما به چه رتبه ای در کنکور دست خواهید یافت.

در مکتبستان نیز با توجه به اهمیت راهنمایی و مشاوره ، تیمی از مشاورین توانمند را گرد هم آوردیم تا به شما در این سال حساس کمک کنیم.

هر ساله تعداد زیادی از کنکوری ها، به علت عدم آگاهی از برنامه ریزی صحیح، در سیر اشتباهی قدم بر می دارند و دچار سرنوشت سیاهی می شوند.

 

تمام اینها شش گام موفقیت در کنکور ۹۷ هست که به شما کمک می کند که برنامه ریزی کنکور ۹۷ را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

امیدواریم که شما عزیزان در این سال بتوانید به بهترین نحو ممکن برای خود برنامه ریزی کنید و بهترین نتایج ممکن را کسب کنید.

به امید موفقیت همه شما

مطلب پیشنهادی

شغل مغازه داری برای زنان ، بهترین شغل مغازه داری برای زنان و دختران ، مشاغل زنانه

شغل مغازه داری برای زنان

اغلب مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در گذشته توسط مردان اداره می‌شدند و مشاغل مغازه داری برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.