آموزش کسب درآمد بدون سرمایه

زمانی که صحبت از کسب درآمد اینترنتی و کسب و کار در دنیای واقعی یا سنتی می شود بیشتر افراد به دنبال راههای کسب درآمد بدون سرمایه هستند . دلیلش هم کاملا واضح و روشن است . معمولا افراد به ویژه جوانان در شروع کار با مشکل سرمایه اولیه مواجه هستند . ضمن اینکه دیدگاه غالب در کشورمان با سایر مردمان جهان فرق دارد .

بیشتر افراد مخصوصا در ایران تصور می کنند برای شروع کسب و کار حتما باید سرمایه مناسبی داشته باشند . داشتن کسب و کار با سوددهی بالا برای بسیاری از افراد به رویایی غیرممکن تبدیل شده است . این تصور موجب از بین رفتن انگیزه و شکست در راه اندازی کسب و کار می شود .

یقینا روش های متعددی برای کسب درآمد بدون سرمایه یا رایگان وجود دارد که ما از آنها غافل هستیم . برخی از این روش ها در دنیای واقعی و برخی روش های کسب درآمد اینترنتی هستند . در این مقاله سایت پول یابی به شیوه های کسب درآمد بدون سرمایه و یا با حداقل سرمایه پداخته می شود .

اهمیت کسب درآمد بدون سرمایه

هر فرد متناسب با شرایط خود می تواند در یک یا تعدادی از این روش های کسب و کار به موفقیت برسد . برای موفق شدن ضرورتا نیاز به سرمایه زیادی ندارید و تنها کافی است آگاهی خود را افزایش دهید .

درصد زیادی از جامعه به دلیل افزایش هزینه های زندگی و نبود درآمد کافی به دنبال شغل جدید با سوددهی بالا هستند . این درحالی است که بسیاری از افراد خواهان راه اندازی کسب و کار برای خود با سرمایه ای کم هستند . چون احتمال شکست در هر کسب و کار جدید وجود دارد ، بنابراین کسب درآمد بدون سرمایه یا با سرمایه اندک ریسک کمتری دارد .

امروزه کسب و کار بدون سرمایه یکی از روش های پرطرفدارش، کسب درآمد اینترنتی است . اصولا ایده کسب پول از اینترنت ایده هوشمندانه ای به نظر می رسد . اما این روش ها درصورتی به سود و درآمد مناسب می رسند که کاملا هوشمندانه انتخاب شده و با آگاهی کافی باشد .

برای راه اندازی هر کسب و کار، تنها ایده پردازی و داشتن چشم انداز کافی نیست . بلکه باید با برنامه ریزی و آگاهی کامل پیش رفت . شناخت راههای کسب پول سریع و راحت نیاز به دانش و آگاهی دارد .

مزایای کسب ثروت بدون سرمایه

قبل از پرداختن به اصل موضوع ابتدا مزایا و فوائد کسب درآمد رایگان یا بدون سرمایه را بررسی می کنیم . مهم ترین مزایا عبارتند از :

– بزرگترین مزیت، عدم نیاز به سرمایه زیاد برای راه اندازی کسب و کار است .

– با این کار، برای رسیدن به موفقیت در هر شرایطی انگیزه شما افزایش می یابد .

– مشاهده کسب و کارهای کوچک زیادی که بدون سرمایه اولیه به سوددهی بالا دست یافته اند .

– اکثر کسب و کارهای بدون سرمایه به صورت اینترنتی هستند . یکی از مزایای این کارها، دورکاری و در منزل بودن آنها است .

– در کسب و کارهای دورکاری و مستقل، می توانید رییس خودتان باشید و کارها را مدیریت کنید .

– اغلب مشاغل این گروه نیازی به حضور فیزیکی در محل ندارند و انرژی و هزینه شما صرف رفت و آمد نخواهد شد .

– برای ایده پردازی آزادی کامل دارید و متناسب با تلاش خود، راه های خلاقانه و درآمد بالاتری در انتظار شماست .

خلاصه اینکه کسب و کار بدون پول و سرمایه جزو راحت ترین و ساده ترین راه های کسب درآمد از اینترنت و دنیای واقعی است . البته به شرط داشتن ایده خوب ، هوشمندانه عمل کردن و افزایش آگاهی است .

معایب کسب درآمد بدون هیچ گونه سرمایه

کاملا طبیعی است که کسب درآمد بدون سرمایه دارای برخی ایرات و مشکلات خاص خودش می باشد . برخی از این معایب عبارتند از :

– بدون سرمایه یا با سرمایه اندک، کسب و کارها با سرعت کمتری پیش می روند . برای ارتقای کسب و کار وقت زیادی لازم است .

– بدون سرمایه، امکانات و موقعیت های کمتری را دردسترس دارید و درنتیجه باید زمان بیشتری برای رسیدن به موفقیت صرف کنید .

– با داشتن سرمایه می توانید بازاریابان و ایده پردازان زیادی را استخدام کنید و به درآمد بیشتری برسید . اما بدون سرمایه این مسیر دشوارتر خواهد بود .

هرچند معایب فوق را می توان با به کارگیری تلاش و خلاقیت بیشتر، رفع کرد . همچنین با شناخت صحیح مخاطب و نیازهای او و انتخاب راه های موثر، می توانید زمان رسیدن به هدف را کوتاه تر کنید و سریع تر به موفقیت برسید .

کسب درآمد بدون سرمایه , کسب و کار واقعی با سرمایه کم , کسب درآمد اینترنتی بدون پول

شناخت انواع روش های کسب و کار

با آگاهی از مزایای راه اندازی کسب و کارها بدون نیاز به سرمایه، انگیزه بیشتری برای شروع این کار دارید . اما باید این نکته را در نظر بگیرید که برای کسب درآمد در هریک از روش ها باید آموزش های لازم را دنبال کنید . امکان ندارد بدون هیچ تلاشی و یک  شبه یا درطول مدت کوتاهی میلیونر شوید .

روش های زیادی برای این نوع کسب درآمد وجود دارد . در هر کدام از این روش ها باید تلاش، تمرکز و برنامه ریزی لازم را داشته باشید . درحال حاضر، مهمترین روش های کسب درآمد در ایران عبارتند از:

– سرمایه گذاری در بازارهای مالی همچون بازار طلا، سکه، بورس و ارز .

– مشارکت در کسب و کارهای سودده .

– اجاره دادن ملک مانند اجارع مغازه، اجاره خانه و زمین کشاورزی .

– اجاره دادن ماشین آلات مانند کمپرسی، تراکتور، بتن ریز و ویبراتور و موارد مشابه .

– کسب درآمد اینترنتی .

– کسب درآمد از راه اندازی و فعال سازی روش های جدید و نوپای درآمدزایی در ایران .

توجه کنید که برخی از این روش ها زیاد به سرمایه زیاد و برخی بدون سرمایه و یا با حداقل سرمایه امکان پذیر است . در ادامه به معرفی روش های کسب درآمد واقعی و اینترنتی پرداخته می شود .

راههای  کسب درآمد در فضای واقعی یا سنتی

در دنیای واقعی کسب و کارهای زیادی وجود دارد که می توان از آنها کسب درآمد بدون سرمایه داشت . کارهایی مانند : نگهداری از کودکان ، سالمندان ، نگهداری از حیوانات خانگی، انجام تعمیرات و خدمات فنی ، ارائه مشاوره در زمینه تخصصتان ، کسب درآمد از اجاره دادن، فروش ایده، کسب درآمد از بازار بورس و مشارکت در کسب و کارها، برخی از این کارها هستند .

بسیاری از این مشاغل نیازی به سرمایه زیادی ندارند . داشتن ایده خوب و تخصص مهم ترین راهکار ابرای اقدام است .  در ادامه تعدادی از این روش های کسب درآمد واقعی یا سنتی معرفی می شوند :

۱- کسب درآمد از فروش ایده ها

یکی از روش هایی که کمتر کسی برای درآمدزایی به آن می اندیشد، فروش ایده است . بخصوص این روش در ایران رایج نیست اما کم کم مرسوم می شود . در این روش، افراد متخصص که ایده های جدیدی دارند می توانند آن را بفروشند . شرکت هایی مانند شتاب دهنده استارتاپ ها روی این ایده ها سرمایه گذاری می کنند . این شرکت ها با ارائه سرمایه اولیه، سبب راه اندازی اولیه کسب و کار می شوند .

با داشتن خلاقیت در این روش می توانید درآمد خوبی داشته باشید . مثلا می توانید یک کتابخانه عمومی در مجتمع مسکونی یا محله خود ایجاد کنید . کتاب ها یا محصولات خود و یا اطرافیانتان را اجاره دهید و کسب درآمد اندکی از این راه داشته باشید . این می تواند شروع یک کسب و کار باشد .

گاهی ارائه یک ایده پولساز میزان درآمدش از اصل کسب و کار بیشتر است . فروش ایده در کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار پول ساز و پرطرفار است .

۲- کسب درآمد از بورس

یکی از روش هایی که در سال های اخیر خیلی پرطرفدار شده، کسب درآمد از سرمایه گذاری در بازارهای مالی است . انواع روش های کار کردن با پول را می توان تعریف مناسبی برای سرمایه گذاری دانست . در این زمینه، یکی از روش های پرطرفدار بخصوص در ایران، بازار بورس است .

بسیاری از ما بازار بورس را نمی شناسیم و حتی به آن بدبین هستیم . اما بهتر است به جای نگاه بدبینانه، به این روش کسب درآمد عالی و پرطرفدار نگاهی واقع بینانه و منطقی داشته باشید . بهتر است با استفاده از منابع معتبر و مفید بورس را شناخته و با انواع روش های کسب درآمد بدون سرمایه در آن آشنا شوید .

برای یادگیری و شروع کسب درآمد در بورس ، منابع آموزشی زیادی در سرتاسر وب وجود دارد . می توانید با استفاده از دوره های حضوری و غیرحضوری با بازار بورس و نحوه معامله در آن به طور کامل آشنا شوید . به کمک آموزش های بورس می توانید به صورت مجازی وارد این بازار شده و بدون صرف هزینه  زیاد، در بورس سرمایه گذاری کرده و معامله انجام دهید . در این آموزش ها، با فضای بورس آشنا شده و پس از اطمینان از کسب درآمد از بورس می توانید بازار واقعی بورس را تجربه کرده و در آن فعالیت کنید .

بهتر است که فعالیت خود در این بازار را با سرمایه اندک شروع کنید تا متحمل ضرر زیادی نشوید . درصورت ضرر کردن ، باز تجربه کسب می کنید . با کسب سود، می توانید درطول زمان سود خود را افزایش دهید . با حرکت پیوسته و آهسته می توانید بدون حضور در تالار بورس، درآمدزایی داشته باشید .

۳- مشارکت در کسب و کار دیگران

یکی از روش های مناسب برای کسب درآمد بدون پول و سرمایه ، مشارکت در کسب و کارهای سایرین است . این نوع سرمایه گذاری به عنوان سرمایه گذاری خطرپذیر نامیده می شود .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  بزرگترین اشتباهات در کسب درآمد اینترنتی

در چنین روشی، بدون اینکه خودتان کسب و کاری را راه اندازی کنید، تنها با گذاشتن مبلغی مشخص می توانید در سود و زیان تجارت سایرین شریک شوید . با انتخاب کسب و کار مناسب و کسب آگاهی درمورد روش های جدید سرمایه گذاری می توانید سود زیادی از این روش به دست آورید .

۴- کسب درآمد از طریق اجاره

این روش که بخصوص در ایران جا افتاده و خیلی افراد از این روش کسب درآمد می کنند . از سالیان دور، صاحبان املاک، یا باغ، زمین کشاوری یا ویلا، با اجاره دادن اماکن خود، درآمد بدست می آوردند .

در کنار شغل اصلی خود می توانید دارایی های خود را اجاره داده و ماهیانه مبلغی بدست آورید . علاوه بر موارد فوق، می توانید ماشین آلات صنعتی و ساختمانی یا خودروی شخصی، کتاب یا محصولات  فرهنگی خود را اجاره داده و درآمد کسب کنید .

راههای کسب درآمد اینترنتی

امروزه در عصر انفجار اطلاعات و کسب و کارهای آنلاین و راه اندازی استارتاپ ها در سرتاسر جهان هستیم . با ظهور وبسایت ها و شبکه های اجتماعی مانند : فیسبوک و اینستاگرام و تلگرام، روش های کسب درآمد اینترنتی دچار تحولات و پیشرفت زیادی شده است .

طی سالهای اخیر، تبلیغات زیادی در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد اینترنتی دیده و شنیده ایم . اما فکر کردن به هزینه های زیاد، زمان بر بودن این مسیر تا رسیدن به درآمد بالا موجب شده بسیاری از افراد به این سمت نروند . اما در طرف مقابل، بسیاری از افراد فریب تبلیغات اغراق آمیز این نوع کسب و کارها به خیال میلیونر شدن با روزانه چند ساعت کار ساده را خورده اند . یکی از این روش های مفید، استفاده از سایت های کسب درآمد ایرانی است .

کسب درآمد از اینترنت پولساز و راحت است به شرطی که اصولش را بدانید . پیش از ورود به این حوزه باید بدانید کسب درآمد اینترنتی نیاز به زمان، انرژی و صبر زیادی دارد . همچنین بدون مطالعه و آگاهی درمورد روش انتخابی درآمد از اینترنت، به احتمال کمتری به موفقیت می رسید .

اما دغدغه سرمایه اولیه که بسیاری از افراد در راه اندازی کسب و کار سنتی و واقعی دارند، در اینجا کمتر است . در کسب و کارهای اینترنتی با پایین ترین سرمایه و حتی می توانید بدون سرمایه اولیه کسب درآمد کنید .  حتی بدون داشتن کامپیوتر و صرفا با موبایل و به کمک اپلیکیشن های مختلف می توانید کسب درآمد کنید .

اصول کسب درآمد از اینترنت

برای کسب درآمد اینترنتی باید دانش و تخصص کافی در فضای مجازی  را به دست آورید . اصل مهم برای شروع کسب و کار آنلاین داشتن تخصص و اطلاعات متناسب با بازار است . تنها با داشتن یک وب سایت نمی توانید به کسب درآمد اینترنتی برسید . در کنار راه اندازی و کسب درآمد از وب سایت بهتر است در شبکه های اجتماعی نیز حضور پررنگی داشته باشید .

مهمترین اقداماتی که می توانید برای وب سایت، کانال یا پیج خود داشته باشید به شرح زیر است :

– جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام .

– جذب کاربران بیشتر برای کانال تلگرام .

– گذاشتن مطالب یا پست های جذاب در وبلاگ، اینستاگرام یا تلگرام .

– ایجاد محتوای ویدئویی برای تبلیغات کسب و کار خود و درج آنها در سایت های ویدئویی مانند یوتیوب، آپارات و غیره .

به روز کردن وب سایت و وبلاگ با محتوای تخصصی و کاربرپسند جزو برنامه های دائمی و همیشگی باشد . باید دقت کنید که موفقیت در کسب درآمد اینترنتی نیازمند گذر زمان است . باید بصورت روزانه مراقب کسب و کار اینترنتی خود باشید و شاید نیاز به صرف یک سال یا دو سال باشد تا به نتایج دلخواه خود برسید . صبر و حوصله و ادامه مسیر درست ، رمز موفقیت در کسب و کار آنلاین است .

مزایای کسب درآمد اینترنتی

کسب و کار آنلاین دارای فوائد و مزایایی است که افراد می توانند با توجه به آنها اقدام کنند . برخی از این مزایا عبارتند از :

۱- شروع کسب درآمد بدون سرمایه یا با سرمایه اندک

برای کسب و کار اینترنتی نیازی به سرمایه زیادی نیست و این بزرگترین مزیت این روش است . حتی می توانید با گوشی یا سیستم کامپیوتری خود بدون هیچ سرمایه ای کسب درآمد کنید . مثلا برای راه اندازی پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر نیازی به هزینه کردن نیست . برای راه اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی می توانید از ارزان ترین هاست و دامنه ها و قالب های وردپرسی رایگان استفاده کنید .

۲- نداشتن محدودیت های زمانی و مکانی مانند سایر کسب و کارها

در کسب و کار اینترنتی نیازی نیست در زمان مشخصی و درمکان خاصی حضور داشته باشید . در اینگونه کسب و کارها حتی در خواب و استراحت هم می توانید کسب درآمد کنید . مدیریت کسب و کارتان از هر جای دنیا امکان پذیر است .

۳- صرفه جویی در زمان

به جای هدر دادن زمان و انرژی خود در ترافیک یا خیابان های شلوغ، می توانید در اتاق خواب خود پای لپ تاپ نشسته و کسب درآمد کنید . زمان خود را بهتر مدیریت می کنید، هر زمان نیاز باشد در بین کار استراحت یا نرمش می کنید .

۴- ارتباط صمیمانه تر با مشتریان

یکی دیگر از مزایای کسب و کارهای اینترنتی، دسترسی راحت تر و برقراری ارتباط صمیمانه تر با مشتریان است . حتی می توانید پس از خرید با مشتریان خود ارتباط داشته و نظر آنان را درمورد محصول خریداری شده یا خدمات ارائه شده حویا شوید . در این کسب و کارها می توانید ایمیل و پیامک برای آنها ارسال کرده و تخفیف ها یا امکانات ویژه را به آنها اطلاع دهید .

نکات مهم برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی

این سوال مطرح می شود که چرا برخی کسب و کارهای اینترنتی شکست می خورند؟ در هر کسب و کاری باید اصول مختص آن را در نظر گرفت . برای کسب و کارهای اینترنتی نیز نکات بسیاری وجود دارد که برای پیشگیری از شکست باید به آنها توجه کنید .

در این قسمت به سه نکته مهم در مسیر کسب و کار اینترنتی اشاره می شود :

۱- کار را با برنامه ریزی دقیق شروع کنید:

نمی توان کاری را بدون برنامه ریزی دقیق آغاز کرد و به موفقیت امیدوار بود . بدون داشتن مسیر و هدف دقیق به جایی نخواهید رسید . رقابت در کسب و کارهای اینترنتی بسیار زیاد بوده و روز به روز درحال افزایش است . بنابراین با ترسیم نقشه راه دقیق، می توانید هدفمندتر و شفاف تر به سمت موفقیت پیش بروید .

۲- آهسته و پیوسته ادامه دهید :

توقع بالا نداشته باشید که امروز کسب و کارتان را راه اندازی کنید و فردا شاهد درآمد اینترنتی بالا  باشید . کسب درآمد اینترنتی سریع بدون هیچ تلاشی امکان پذیر نیست . این طرز فکر موجب می شود پس از چند روز و یا چند هفته، انگیزه خود را از دست داده و مسیر را ادامه ندهید . بدون عجله و با صبر، تلاش خود را ادامه دهید . کسب و کار اینترنتی شروع راحتی دارد اما با صبر و حوصله می توانید به موفقیت برسید .

 ۳- رها نکردن شغلی فعلی خود به بهانه کسب و کار اینترنتی :

برخی افراد به دلیل هیجات اولیه این مسیر، از شغل فعلی خود  استعفا می دهند تا بر روی کار اینترنتی تمرکز کنند . موفقیت در این روش بسیار کم و زمان بر است . بهتر است شغل فعلی خود را حفظ کنید و در کنار آن، زمانی را به کار اینترنتی اختصاص دهید . پس  از حرفه ای شدن و رسیدن به درآمد، برای حرفه ای تر شدن می توانید از شغل قبلی خود استعفا دهید . آنگاه تمام تمرکز خود را روی کار اینترنتی صرف کنید .

راههای  کسب درآمد اینترنتی

امروزه صدها روش و راه برای کسب درآمد در فضای مجازی وجود دارد . تعداد کسب و کار اینترنتی به اندازه ای زیاد است که نمی توانیم در اینجا به تمامی آنها بپردازیم . اما تعداد محدودی از مهمترین و پرطرفدارترین کارهای اینترنتی که نیاز به کمترین سرمایه دارند را بررسی می می شود . برخی از راحت ترین مشاغل اینترنتی و کسب درآمد بدون سرمایه یا با سرمایه کم عبارتند از :

۱- نوشتن برنامه، اپلیکیشن و افزونه های کاربردی

اگر دانش و مهارت برنامه نویسی مناسبی دارید، اصلا نگران کسب درآمد اینترنتی یا کسب درآمد بدون سرمایه نباشید . چون شما یکی از بالاترین سرمایه ها را در عصر فناوری اطلاعات دارید . دنیایی که روز به روز حضور در فضای مجازی برای تمامی افراد و کسب و کارها پررنگ تر می شود . به خصوص با گسترش گوشی های هوشمند، بازار اپلیکیشن ها بسیار داغ و پررونق است .

تقریبا هر کسب و کاری متقاضی یک اپلیکیشن مختص برای خودش است . چون اطلاع رسانی در اپلیکیشن یا فروش محصولات به راحتی انجام می شود . با نوشتن اپلیکیشن های کاربردی می توانید مشتریان زیادی را جذب کرده یا حتی برند معتبری در این زمینه برای خود بسازید .

علاوه بر اپلیکیشن، به لطف حضور سیستم های محتوایی مانند وردپرس، دروپال، پرستاشاپ و غیره، فرصت های زیادی برای نوشتن انواع ابزار و افزونه خواهید داشت .

نوشتن برنامه، اپلیکیشن و افزونه، سود زیادی را نصیب تان خواهد کرد . زیرا می توانید یک بار تلاش کنید و یک برنامه را بنویسید اما میلیون ها بار آن را بفروشید . فقط کافیست ایده پرداز و خلاق باشید، خلأهای کسب و کارهای مجازی را دیده و به کمک برنامه نویسی، آن خلاها را پر کنید .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  کسب درآمد با محتوای مطالب

۲- راه اندازی سایت فروشگاهی محصولات یا خدمات

یکی از بهترین نقاط قوت اینترنت، امکان ایجاد وب سایت فروش محصولات است . می توانید محصولات و خدمات خود را در هر ساعت از شبانه روز حتی زمانی که خواب هستید به مشتریانتان بفروشید . نیازی نیست حتما محصولات فیزیکی داشته باشید . با داشتن محصولات دیجیتال و یا ا رائه خدمات می توانید درآمد بالایی کسب کنید .

۳- اداره یا مدیریت پیج یا کانال اینستاگرامی

شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، تلگرام و اینستاگرام، پلتفرم های مناسبی برای معرفی سازمان ها، کسب و کارها و افراد تاثیرگذار هستند . اما نمی توان همزمان هم روی کسب و کار خود تمرکز کنید و هم مدیریت شبکه های اجتماعی کسب و کارتان را برعهده بگیرید . بنابراین می توانید به عنوان مدیر، صفحات و کانال دیگران را مدیریت کرده و درآمد کسب کنید .

۴- ارائه آموزش های مجازی

کسب درآمد از طریق آموزش پولسازترین شغل اینترنتی می باشد . افرادی که دارای مهارت های قابل آموزش به دیگران هستند می توانند از اینترنت برای کسب درآمد استفاده کنند . به کمک اینترنت می توانید مهارت خاص خود را به افراد زیادی آموزش دهید .

در این نوع آموزش، تنها یک بار از مهارت خود فیلم، صوت یا متن تهیه می کنید و بارها آن را به فروش می رسانید . حتی با بروزرسانی منظم آموزش خود می توانید جزو برترین ها در حوزه آموزش مهارت خود باشید . مثلا سایت های فرادرس و فرانش جزو فعال های این حوزه هستند .

در چنین سایت هایی بدون اینکه نیاز باشد سایتی تاسیس کنید و هزینه های جانبی داشته باشید، از فروش آموزش خودتان  کسب درآمد کنید و درصدی از فروش خود را به سایت اختصاص دهید . در غیر این صورت، می توانید خودتان با راه اندازی وب سایت تخصصی، مهارت های خود را آموزش دهید .

البته در این زمینه، پلت فرم هایی مانند اینستاگرام و تلگرام نیز بسیار مفید می باشند . افراد زیادی با حضور در این شبکه ها و برنامه ریزی هدفمند، مشتریان زیادی بدست آورده و سود زیادی کسب کرده اند . همچنین، در کنار آموزش مجازی می توانید آموزش های حضوری نیز ارائه داده و درآمد جداگانه ای بدست آورید .

۵- فریلسنری و دورکاری

چنانچه هیچ گونه محصول یا خدماتی برای فروش ندارید، می توانید از فروش مهارت های خود کسب درآمد کنید . اینترنت بستری مناسب برای متخصصانی است که پس از فراغت از کار اصلی خود، از شغل دومی هم کسب درآمد می کنند . در این شغل نیازی نیست از منزل خارج شوید، بلکه به صورت دورکاری آن را انجام می دهید . نام این شغل فریلسنری یا آزادکاری در فضای مجازی است .

در دنیای امروز، فریلنسری در بسیاری از کشورهای قدرتمند جهان جا افتاده و بسیار مطرح و مهم است . طوری که تقریبا یک سوم بار کاری کشور آمریکا بر عهده فریلنسرها است . البته برای شناخته شدن به عنوان یک فریلنسر باتجربه باید صبر و تلاش زیادی داشته باشید .

۶- همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ

کار اصلی همکاری در فروش این است که مشتری را بدست می آورد اما جنس و محصول متعلق به کسب و کار دیگری است . همکاری در فروش، مشتری را به سمت محصول هدایت می کند و پورسانت و درصد خود را بعنوان پاداش بدست می آورد . بسیاری از وب سایت ها از جمله دیجی کالا، درصدی از فروش محصولاتشان را به همکاران فروش پرداخت می کنند .

در دو سمت چنین معامله ای در همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ سود وجود دارد . زیرا فروشگاه ها، بازار محصول خود را از این طریق گسترش می دهند . شما نیز به عنوان همکار فروش، به سود و درآمد از فروش محصولات آنها دست می یابید .

یکی از مزایای همکاری در فروش این است که نیاز به انبار محصولات و پشتیبانی آنها ندارید . علاوه بر این، بدون درگیر شدن با فرایندهای تولید و توزیع می توانید به سود خالص دست یابید .

۷- ایجاد پیج یا کانال های کاربرد و پرمخاطب

یکی از راه های کسب درآمد، تولید محتوای جذاب و کاربردی برای پیج یا کانال های پرمخاطب است . امروزه کمتر کسی است که گوشی هوشمند داشته باشد اما حساب کاربری در تلگرام یا اینستاگرام نداشته باشد . بنابراین با راه اندازی کانال یا پیج های جذاب می توانید به درآمد برسید . با افزایش اعضا در این کانال ها می توانید تبلیغات بگیرید و درآمد خوبی به دست آورید .

همچنین اگر مهارت هنری یا فنی خاصی دارید می توانید انواع کارهای هنری را در منزل تهیه کرده و در پیج یا کانال خود بفروشید و کسب درآمد کنید .

روش های کسب درآمد پولساز بدون سرمایه اولیه

در سرتاسر جهان، مشاغل زیادی وجود دارند که بدون سرمایه اولیه به درآمد مناسبی می رسند . در این قسمت به پردرآمدترین روش های کسب درآمد بدون سرمایه اولیه پرداخته می شود . برخی از این مشاغل عبارتند از :

۱- کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

حتما افراد زیادی را دیده اید که در شبکه های اجتماعی مخاطبان زیادی دارند . این افراد که اینفلوئنسر نیز خوانده می شوند با داشتن مخاطبان زیاد، توانسته اند درآمد زیادی در این فضا کسب کنند .

اگر فکر می کنید می توانید مخاطبان زیادی را جذب خود کنید و ایده جذابی را ارائه دهید، هرچه سریعتر کار خود را شروع کنید . چون با جذب مخاطبان زیاد، کم کم کسب و کارهای زیادی تبلیغات خود را به شما می سپارند .

۲- تایپ کردن

شرکت ها و کسب و کارهای زیادی به دنبال تایپیست ماهر هستند . این روزها اکثر مقالات و اسناد و مدارک تایپی شده اند و قطعا نیاز به تایپیست ماهر برای اغلب محیط ها نیازی ضروری است . بنابراین با داشتن چنین مهارتی به کسب درآمد بدون سرمایه بپردازید .

۳- تولید محتوا

کسب و کار تولید محتوا یکی از کارهای پرمتقاضی اغلب کسب و کارهای امروز بخصوص کسب و کارهای اینترنتی است . تولید محتوا به شکل های مختلف متنی، صوتی، ویدئویی و اینفوگرافیک انجام می شود .

بنابراین وجود افراد متخصص در این کار، یکی از نیازهای روزافزون بازار آنلاین است . اگر در هریک از این زمینه ها دارای مهارت هستید، بنابراین می توانید بدون هیچ سرمایه ای کسب درآمد کنید .

۴- رانندگی در تاکسی اینترنتی

تاکسی های اینترنتی یکی از ایده های مناسب برای رفع بیکاری و مناسب افراد با مهارت رانندگی است . افراد زیادی که حتی شناخت و مهارت زیادی در زمینه فضای مجازی ندارند می توانند از مهارت رانندگی خود استفاده کرده و در تاکسی های اینترنتی مشغول به فعالیت شوند .

یکی از مزایای استفاده از تاکسی های اینترنتی این است که صرفا نیازی به استفاده از پول نقد ندارید و می توانید از امکان پرداخت آنلاین استفاده کنید . به دلیل کاهش استفاده از پول نقد و امکان استفاده از پرداخت آنلاین در این نوع تاکسی و پیدا کردن نزدیک ترین راننده و خدمات رسانی مناسب، این نوع تاکسی ها محبوبیت زیادی یافته اند . در این خصوص می توان تاکسی های پرطرفداری همچون تپسی و اسنپ را نام برد .

۵- تهیه غذاهای خانگی یا محصولات سنتی

این روزها مشغله های زندگی افزایش یافته و بسیاری از افراد زمان کافی برای پخت و پز ندارند . از سوی دیگر هیچ غذایی جای غذای خانگی را نمی گیرد . بنابراین، کسب و کارهای زیادی در این زمینه پدید آمده اند که غذای خانگی برایتان ارسال می کنند .

با داشتن مهارت های آشپزی خانگی حتی می توانید صفحه ایسنتاگرامی برای خود ایجاد کرده و با پخت غذای سالم کسب درآمد کنید .

این ایده صرفا به پخت و پز محدود نمی شود .  بلکه با فروش میوه خشک و خشکبار سالم و سنتی می توانید کسب درآمد کنید . علاوه بر این در حوزه می توانید هر نوع محصول اعم از خوراک یا پوشاک یا هنری را در صفحه یا سایت خود به فروش برسانید .

سخن پایانی کسب درآمد بدون سرمایه

افزایش هزینه های زندگی و تلاش بسیاری از افراد برای یافتن شغل با درآمد بالا، ایده راه اندازی کسب و کار با کمترین سرمایه توجه بیشتری را به خود جلب می کند . هرچه خلاقیت و نوآوری بیشتری در کسب و کار خود ایجاد کنید، مشتریان بیشتری جذب کسب و کارتان می شوند . توصیه می شود حتما با آگاهی، مطالعه و بررسی های کافی به این سمت گام بردارید و دانش خود را در حیطه فعالیت خود بروز کنید .

در عصر مدرن فناوری اطلاعات، اینترنت یکی از موثرترین روش ها برای برقراری ارتباطات مستقیم با مشتریان است . لذا هرچه از اینترنت به شکل اصولی ، صحیح و هوشمندانه استفاده بیشتری کنید ، موفقیت بیشتری در بازاریابی خواهید داشت.

نکته پایانی کسب درآمد بدون سرمایه اینکه، عدم استفاده از اینترنت مانع راه اندازی کسب و کار یا عدم موفقیت در آن نمی شود . اما استفاده از این بستر جذاب و پرطرفدار، زمینه را برای موفقیت بیشتر فراهم می کند . هرچه دانش و میزان آگاهی خود در مورد کسب و کارهای بدون سرمایه را افزایش دهید، احتمال موفقیت تانافزایش می یابد . با بکارگیری راهکاری هوشمندانه برای رسیدن به موفقیت، مسیر خود را هموارتر کنید .

اگر بخواهید و اراده کنید می توانید در کسب درآمد از اینترنت موفق شوید . به شرطی که ضمن افزایش دانش خود ، نیاز بازار و مخاطب را بشناسید و برایش برنامه ریزی کنید . موفقیت نصیب کسانی می شود که منظم ، سختکوش و با برنامه باشند .

مطلب پیشنهادی

مقایسه کسب و کار اینترنتی و سنتی , اهمیت و مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی

اهمیت ایجاد فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارها

اغراق نیست اگر گفته است که توسعه کسب و کارها بدون داشتن فروشگاه آنلاین امکان …

یک دیدگاه

  1. با سلام
    کسب درامد کلیکی از سایت ایرانی دارای نماد الکترونیکی هر کلیک۱۶۰تومان
    بنا به تجربه بنده بهتره تو این سایت ها سرمایه گذاری نکنید.
    من خودم از سایتشون برداشت داشتم.

    مدیر لطفا تایید کن.تا بقیه دوستان استفاده کنن از این فرصت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.