آموزش کسب درآمد بدون سرمایه

زمانی که صحبت از کسب درآمد اینترنتی و کسب و کار در دنیای واقعی یا سنتی می شود بیشتر افراد به دنبال راههای کسب درآمد بدون سرمایه هستند . دلیلش هم کاملا واضح و روشن است . معمولا افراد به ویژه جوانان در شروع کار با مشکل سرمایه اولیه مواجه هستند . ضمن اینکه دیدگاه غالب در کشورمان با سایر مردمان جهان فرق دارد .

بیشتر افراد مخصوصا در ایران تصور می کنند برای شروع کسب و کار حتما باید سرمایه مناسبی داشته باشند . داشتن کسب و کار با سوددهی بالا برای بسیاری از افراد به رویایی غیرممکن تبدیل شده است . این تصور موجب از بین رفتن انگیزه و شکست در راه اندازی کسب و کار می شود .

یقینا روش های متعددی برای کسب درآمد بدون سرمایه یا رایگان وجود دارد که ما از آنها غافل هستیم . برخی از این روش ها در دنیای واقعی و برخی روش های کسب درآمد اینترنتی هستند . در این مقاله سایت پول یابی به شیوه های کسب درآمد بدون سرمایه و یا با حداقل سرمایه پداخته می شود .

اهمیت کسب درآمد بدون سرمایه

هر فرد متناسب با شرایط خود می تواند در یک یا تعدادی از این روش های کسب و کار به موفقیت برسد . برای موفق شدن ضرورتا نیاز به سرمایه زیادی ندارید و تنها کافی است آگاهی خود را افزایش دهید .

درصد زیادی از جامعه به دلیل افزایش هزینه های زندگی و نبود درآمد کافی به دنبال شغل جدید با سوددهی بالا هستند . این درحالی است که بسیاری از افراد خواهان راه اندازی کسب و کار برای خود با سرمایه ای کم هستند . چون احتمال شکست در هر کسب و کار جدید وجود دارد ، بنابراین کسب درآمد بدون سرمایه یا با سرمایه اندک ریسک کمتری دارد .

امروزه کسب و کار بدون سرمایه یکی از روش های پرطرفدارش، کسب درآمد اینترنتی است . اصولا ایده کسب پول از اینترنت ایده هوشمندانه ای به نظر می رسد . اما این روش ها درصورتی به سود و درآمد مناسب می رسند که کاملا هوشمندانه انتخاب شده و با آگاهی کافی باشد .

برای راه اندازی هر کسب و کار، تنها ایده پردازی و داشتن چشم انداز کافی نیست . بلکه باید با برنامه ریزی و آگاهی کامل پیش رفت . شناخت راههای کسب پول سریع و راحت نیاز به دانش و آگاهی دارد .

مزایای کسب ثروت بدون سرمایه

قبل از پرداختن به اصل موضوع ابتدا مزایا و فوائد کسب درآمد رایگان یا بدون سرمایه را بررسی می کنیم . مهم ترین مزایا عبارتند از :

– بزرگترین مزیت، عدم نیاز به سرمایه زیاد برای راه اندازی کسب و کار است .

– با این کار، برای رسیدن به موفقیت در هر شرایطی انگیزه شما افزایش می یابد .

– مشاهده کسب و کارهای کوچک زیادی که بدون سرمایه اولیه به سوددهی بالا دست یافته اند .

– اکثر کسب و کارهای بدون سرمایه به صورت اینترنتی هستند . یکی از مزایای این کارها، دورکاری و در منزل بودن آنها است .

– در کسب و کارهای دورکاری و مستقل، می توانید رییس خودتان باشید و کارها را مدیریت کنید .

– اغلب مشاغل این گروه نیازی به حضور فیزیکی در محل ندارند و انرژی و هزینه شما صرف رفت و آمد نخواهد شد .

– برای ایده پردازی آزادی کامل دارید و متناسب با تلاش خود، راه های خلاقانه و درآمد بالاتری در انتظار شماست .

خلاصه اینکه کسب و کار بدون پول و سرمایه جزو راحت ترین و ساده ترین راه های کسب درآمد از اینترنت و دنیای واقعی است . البته به شرط داشتن ایده خوب ، هوشمندانه عمل کردن و افزایش آگاهی است .

معایب کسب درآمد بدون هیچ گونه سرمایه

کاملا طبیعی است که کسب درآمد بدون سرمایه دارای برخی ایرات و مشکلات خاص خودش می باشد . برخی از این معایب عبارتند از :

– بدون سرمایه یا با سرمایه اندک، کسب و کارها با سرعت کمتری پیش می روند . برای ارتقای کسب و کار وقت زیادی لازم است .

– بدون سرمایه، امکانات و موقعیت های کمتری را دردسترس دارید و درنتیجه باید زمان بیشتری برای رسیدن به موفقیت صرف کنید .

– با داشتن سرمایه می توانید بازاریابان و ایده پردازان زیادی را استخدام کنید و به درآمد بیشتری برسید . اما بدون سرمایه این مسیر دشوارتر خواهد بود .

هرچند معایب فوق را می توان با به کارگیری تلاش و خلاقیت بیشتر، رفع کرد . همچنین با شناخت صحیح مخاطب و نیازهای او و انتخاب راه های موثر، می توانید زمان رسیدن به هدف را کوتاه تر کنید و سریع تر به موفقیت برسید .

کسب درآمد بدون سرمایه , کسب و کار واقعی با سرمایه کم , کسب درآمد اینترنتی بدون پول

شناخت انواع روش های کسب و کار

با آگاهی از مزایای راه اندازی کسب و کارها بدون نیاز به سرمایه، انگیزه بیشتری برای شروع این کار دارید . اما باید این نکته را در نظر بگیرید که برای کسب درآمد در هریک از روش ها باید آموزش های لازم را دنبال کنید . امکان ندارد بدون هیچ تلاشی و یک  شبه یا درطول مدت کوتاهی میلیونر شوید .

روش های زیادی برای این نوع کسب درآمد وجود دارد . در هر کدام از این روش ها باید تلاش، تمرکز و برنامه ریزی لازم را داشته باشید . درحال حاضر، مهمترین روش های کسب درآمد در ایران عبارتند از:

– سرمایه گذاری در بازارهای مالی همچون بازار طلا، سکه، بورس و ارز .

– مشارکت در کسب و کارهای سودده .

– اجاره دادن ملک مانند اجارع مغازه، اجاره خانه و زمین کشاورزی .

– اجاره دادن ماشین آلات مانند کمپرسی، تراکتور، بتن ریز و ویبراتور و موارد مشابه .

– کسب درآمد اینترنتی .

– کسب درآمد از راه اندازی و فعال سازی روش های جدید و نوپای درآمدزایی در ایران .

توجه کنید که برخی از این روش ها زیاد به سرمایه زیاد و برخی بدون سرمایه و یا با حداقل سرمایه امکان پذیر است . در ادامه به معرفی روش های کسب درآمد واقعی و اینترنتی پرداخته می شود .

راههای  کسب درآمد در فضای واقعی یا سنتی

در دنیای واقعی کسب و کارهای زیادی وجود دارد که می توان از آنها کسب درآمد بدون سرمایه داشت . کارهایی مانند : نگهداری از کودکان ، سالمندان ، نگهداری از حیوانات خانگی، انجام تعمیرات و خدمات فنی ، ارائه مشاوره در زمینه تخصصتان ، کسب درآمد از اجاره دادن، فروش ایده، کسب درآمد از بازار بورس و مشارکت در کسب و کارها، برخی از این کارها هستند .

بسیاری از این مشاغل نیازی به سرمایه زیادی ندارند . داشتن ایده خوب و تخصص مهم ترین راهکار ابرای اقدام است .  در ادامه تعدادی از این روش های کسب درآمد واقعی یا سنتی معرفی می شوند :

۱- کسب درآمد از فروش ایده ها

یکی از روش هایی که کمتر کسی برای درآمدزایی به آن می اندیشد، فروش ایده است . بخصوص این روش در ایران رایج نیست اما کم کم مرسوم می شود . در این روش، افراد متخصص که ایده های جدیدی دارند می توانند آن را بفروشند . شرکت هایی مانند شتاب دهنده استارتاپ ها روی این ایده ها سرمایه گذاری می کنند . این شرکت ها با ارائه سرمایه اولیه، سبب راه اندازی اولیه کسب و کار می شوند .

با داشتن خلاقیت در این روش می توانید درآمد خوبی داشته باشید . مثلا می توانید یک کتابخانه عمومی در مجتمع مسکونی یا محله خود ایجاد کنید . کتاب ها یا محصولات خود و یا اطرافیانتان را اجاره دهید و کسب درآمد اندکی از این راه داشته باشید . این می تواند شروع یک کسب و کار باشد .

گاهی ارائه یک ایده پولساز میزان درآمدش از اصل کسب و کار بیشتر است . فروش ایده در کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار پول ساز و پرطرفار است .

۲- کسب درآمد از بورس

یکی از روش هایی که در سال های اخیر خیلی پرطرفدار شده، کسب درآمد از سرمایه گذاری در بازارهای مالی است . انواع روش های کار کردن با پول را می توان تعریف مناسبی برای سرمایه گذاری دانست . در این زمینه، یکی از روش های پرطرفدار بخصوص در ایران، بازار بورس است .

بسیاری از ما بازار بورس را نمی شناسیم و حتی به آن بدبین هستیم . اما بهتر است به جای نگاه بدبینانه، به این روش کسب درآمد عالی و پرطرفدار نگاهی واقع بینانه و منطقی داشته باشید . بهتر است با استفاده از منابع معتبر و مفید بورس را شناخته و با انواع روش های کسب درآمد بدون سرمایه در آن آشنا شوید .

برای یادگیری و شروع کسب درآمد در بورس ، منابع آموزشی زیادی در سرتاسر وب وجود دارد . می توانید با استفاده از دوره های حضوری و غیرحضوری با بازار بورس و نحوه معامله در آن به طور کامل آشنا شوید . به کمک آموزش های بورس می توانید به صورت مجازی وارد این بازار شده و بدون صرف هزینه  زیاد، در بورس سرمایه گذاری کرده و معامله انجام دهید . در این آموزش ها، با فضای بورس آشنا شده و پس از اطمینان از کسب درآمد از بورس می توانید بازار واقعی بورس را تجربه کرده و در آن فعالیت کنید .

بهتر است که فعالیت خود در این بازار را با سرمایه اندک شروع کنید تا متحمل ضرر زیادی نشوید . درصورت ضرر کردن ، باز تجربه کسب می کنید . با کسب سود، می توانید درطول زمان سود خود را افزایش دهید . با حرکت پیوسته و آهسته می توانید بدون حضور در تالار بورس، درآمدزایی داشته باشید .

۳- مشارکت در کسب و کار دیگران

یکی از روش های مناسب برای کسب درآمد بدون پول و سرمایه ، مشارکت در کسب و کارهای سایرین است . این نوع سرمایه گذاری به عنوان سرمایه گذاری خطرپذیر نامیده می شود .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  سرمایه برای شروع کسب درآمد اینترنتی

در چنین روشی، بدون اینکه خودتان کسب و کاری را راه اندازی کنید، تنها با گذاشتن مبلغی مشخص می توانید در سود و زیان تجارت سایرین شریک شوید . با انتخاب کسب و کار مناسب و کسب آگاهی درمورد روش های جدید سرمایه گذاری می توانید سود زیادی از این روش به دست آورید .

۴- کسب درآمد از طریق اجاره

این روش که بخصوص در ایران جا افتاده و خیلی افراد از این روش کسب درآمد می کنند . از سالیان دور، صاحبان املاک، یا باغ، زمین کشاوری یا ویلا، با اجاره دادن اماکن خود، درآمد بدست می آوردند .

در کنار شغل اصلی خود می توانید دارایی های خود را اجاره داده و ماهیانه مبلغی بدست آورید . علاوه بر موارد فوق، می توانید ماشین آلات صنعتی و ساختمانی یا خودروی شخصی، کتاب یا محصولات  فرهنگی خود را اجاره داده و درآمد کسب کنید .

راههای کسب درآمد اینترنتی

امروزه در عصر انفجار اطلاعات و کسب و کارهای آنلاین و راه اندازی استارتاپ ها در سرتاسر جهان هستیم . با ظهور وبسایت ها و شبکه های اجتماعی مانند : فیسبوک و اینستاگرام و تلگرام، روش های کسب درآمد اینترنتی دچار تحولات و پیشرفت زیادی شده است .

طی سالهای اخیر، تبلیغات زیادی در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد اینترنتی دیده و شنیده ایم . اما فکر کردن به هزینه های زیاد، زمان بر بودن این مسیر تا رسیدن به درآمد بالا موجب شده بسیاری از افراد به این سمت نروند . اما در طرف مقابل، بسیاری از افراد فریب تبلیغات اغراق آمیز این نوع کسب و کارها به خیال میلیونر شدن با روزانه چند ساعت کار ساده را خورده اند . یکی از این روش های مفید، استفاده از سایت های کسب درآمد ایرانی است .

کسب درآمد از اینترنت پولساز و راحت است به شرطی که اصولش را بدانید . پیش از ورود به این حوزه باید بدانید کسب درآمد اینترنتی نیاز به زمان، انرژی و صبر زیادی دارد . همچنین بدون مطالعه و آگاهی درمورد روش انتخابی درآمد از اینترنت، به احتمال کمتری به موفقیت می رسید .

اما دغدغه سرمایه اولیه که بسیاری از افراد در راه اندازی کسب و کار سنتی و واقعی دارند، در اینجا کمتر است . در کسب و کارهای اینترنتی با پایین ترین سرمایه و حتی می توانید بدون سرمایه اولیه کسب درآمد کنید .  حتی بدون داشتن کامپیوتر و صرفا با موبایل و به کمک اپلیکیشن های مختلف می توانید کسب درآمد کنید .

اصول کسب درآمد از اینترنت

برای کسب درآمد اینترنتی باید دانش و تخصص کافی در فضای مجازی  را به دست آورید . اصل مهم برای شروع کسب و کار آنلاین داشتن تخصص و اطلاعات متناسب با بازار است . تنها با داشتن یک وب سایت نمی توانید به کسب درآمد اینترنتی برسید . در کنار راه اندازی و کسب درآمد از وب سایت بهتر است در شبکه های اجتماعی نیز حضور پررنگی داشته باشید .

مهمترین اقداماتی که می توانید برای وب سایت، کانال یا پیج خود داشته باشید به شرح زیر است :

– جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام .

– جذب کاربران بیشتر برای کانال تلگرام .

– گذاشتن مطالب یا پست های جذاب در وبلاگ، اینستاگرام یا تلگرام .

– ایجاد محتوای ویدئویی برای تبلیغات کسب و کار خود و درج آنها در سایت های ویدئویی مانند یوتیوب، آپارات و غیره .

به روز کردن وب سایت و وبلاگ با محتوای تخصصی و کاربرپسند جزو برنامه های دائمی و همیشگی باشد . باید دقت کنید که موفقیت در کسب درآمد اینترنتی نیازمند گذر زمان است . باید بصورت روزانه مراقب کسب و کار اینترنتی خود باشید و شاید نیاز به صرف یک سال یا دو سال باشد تا به نتایج دلخواه خود برسید . صبر و حوصله و ادامه مسیر درست ، رمز موفقیت در کسب و کار آنلاین است .

مزایای کسب درآمد اینترنتی

کسب و کار آنلاین دارای فوائد و مزایایی است که افراد می توانند با توجه به آنها اقدام کنند . برخی از این مزایا عبارتند از :

۱- شروع کسب درآمد بدون سرمایه یا با سرمایه اندک

برای کسب و کار اینترنتی نیازی به سرمایه زیادی نیست و این بزرگترین مزیت این روش است . حتی می توانید با گوشی یا سیستم کامپیوتری خود بدون هیچ سرمایه ای کسب درآمد کنید . مثلا برای راه اندازی پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر نیازی به هزینه کردن نیست . برای راه اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی می توانید از ارزان ترین هاست و دامنه ها و قالب های وردپرسی رایگان استفاده کنید .

۲- نداشتن محدودیت های زمانی و مکانی مانند سایر کسب و کارها

در کسب و کار اینترنتی نیازی نیست در زمان مشخصی و درمکان خاصی حضور داشته باشید . در اینگونه کسب و کارها حتی در خواب و استراحت هم می توانید کسب درآمد کنید . مدیریت کسب و کارتان از هر جای دنیا امکان پذیر است .

۳- صرفه جویی در زمان

به جای هدر دادن زمان و انرژی خود در ترافیک یا خیابان های شلوغ، می توانید در اتاق خواب خود پای لپ تاپ نشسته و کسب درآمد کنید . زمان خود را بهتر مدیریت می کنید، هر زمان نیاز باشد در بین کار استراحت یا نرمش می کنید .

۴- ارتباط صمیمانه تر با مشتریان

یکی دیگر از مزایای کسب و کارهای اینترنتی، دسترسی راحت تر و برقراری ارتباط صمیمانه تر با مشتریان است . حتی می توانید پس از خرید با مشتریان خود ارتباط داشته و نظر آنان را درمورد محصول خریداری شده یا خدمات ارائه شده حویا شوید . در این کسب و کارها می توانید ایمیل و پیامک برای آنها ارسال کرده و تخفیف ها یا امکانات ویژه را به آنها اطلاع دهید .

نکات مهم برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی

این سوال مطرح می شود که چرا برخی کسب و کارهای اینترنتی شکست می خورند؟ در هر کسب و کاری باید اصول مختص آن را در نظر گرفت . برای کسب و کارهای اینترنتی نیز نکات بسیاری وجود دارد که برای پیشگیری از شکست باید به آنها توجه کنید .

در این قسمت به سه نکته مهم در مسیر کسب و کار اینترنتی اشاره می شود :

۱- کار را با برنامه ریزی دقیق شروع کنید:

نمی توان کاری را بدون برنامه ریزی دقیق آغاز کرد و به موفقیت امیدوار بود . بدون داشتن مسیر و هدف دقیق به جایی نخواهید رسید . رقابت در کسب و کارهای اینترنتی بسیار زیاد بوده و روز به روز درحال افزایش است . بنابراین با ترسیم نقشه راه دقیق، می توانید هدفمندتر و شفاف تر به سمت موفقیت پیش بروید .

۲- آهسته و پیوسته ادامه دهید :

توقع بالا نداشته باشید که امروز کسب و کارتان را راه اندازی کنید و فردا شاهد درآمد اینترنتی بالا  باشید . کسب درآمد اینترنتی سریع بدون هیچ تلاشی امکان پذیر نیست . این طرز فکر موجب می شود پس از چند روز و یا چند هفته، انگیزه خود را از دست داده و مسیر را ادامه ندهید . بدون عجله و با صبر، تلاش خود را ادامه دهید . کسب و کار اینترنتی شروع راحتی دارد اما با صبر و حوصله می توانید به موفقیت برسید .

 ۳- رها نکردن شغلی فعلی خود به بهانه کسب و کار اینترنتی :

برخی افراد به دلیل هیجات اولیه این مسیر، از شغل فعلی خود  استعفا می دهند تا بر روی کار اینترنتی تمرکز کنند . موفقیت در این روش بسیار کم و زمان بر است . بهتر است شغل فعلی خود را حفظ کنید و در کنار آن، زمانی را به کار اینترنتی اختصاص دهید . پس  از حرفه ای شدن و رسیدن به درآمد، برای حرفه ای تر شدن می توانید از شغل قبلی خود استعفا دهید . آنگاه تمام تمرکز خود را روی کار اینترنتی صرف کنید .

راههای  کسب درآمد اینترنتی

امروزه صدها روش و راه برای کسب درآمد در فضای مجازی وجود دارد . تعداد کسب و کار اینترنتی به اندازه ای زیاد است که نمی توانیم در اینجا به تمامی آنها بپردازیم . اما تعداد محدودی از مهمترین و پرطرفدارترین کارهای اینترنتی که نیاز به کمترین سرمایه دارند را بررسی می می شود . برخی از راحت ترین مشاغل اینترنتی و کسب درآمد بدون سرمایه یا با سرمایه کم عبارتند از :

۱- نوشتن برنامه، اپلیکیشن و افزونه های کاربردی

اگر دانش و مهارت برنامه نویسی مناسبی دارید، اصلا نگران کسب درآمد اینترنتی یا کسب درآمد بدون سرمایه نباشید . چون شما یکی از بالاترین سرمایه ها را در عصر فناوری اطلاعات دارید . دنیایی که روز به روز حضور در فضای مجازی برای تمامی افراد و کسب و کارها پررنگ تر می شود . به خصوص با گسترش گوشی های هوشمند، بازار اپلیکیشن ها بسیار داغ و پررونق است .

تقریبا هر کسب و کاری متقاضی یک اپلیکیشن مختص برای خودش است . چون اطلاع رسانی در اپلیکیشن یا فروش محصولات به راحتی انجام می شود . با نوشتن اپلیکیشن های کاربردی می توانید مشتریان زیادی را جذب کرده یا حتی برند معتبری در این زمینه برای خود بسازید .

علاوه بر اپلیکیشن، به لطف حضور سیستم های محتوایی مانند وردپرس، دروپال، پرستاشاپ و غیره، فرصت های زیادی برای نوشتن انواع ابزار و افزونه خواهید داشت .

نوشتن برنامه، اپلیکیشن و افزونه، سود زیادی را نصیب تان خواهد کرد . زیرا می توانید یک بار تلاش کنید و یک برنامه را بنویسید اما میلیون ها بار آن را بفروشید . فقط کافیست ایده پرداز و خلاق باشید، خلأهای کسب و کارهای مجازی را دیده و به کمک برنامه نویسی، آن خلاها را پر کنید .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  شیوه های کسب درآمد اینترنتی

۲- راه اندازی سایت فروشگاهی محصولات یا خدمات

یکی از بهترین نقاط قوت اینترنت، امکان ایجاد وب سایت فروش محصولات است . می توانید محصولات و خدمات خود را در هر ساعت از شبانه روز حتی زمانی که خواب هستید به مشتریانتان بفروشید . نیازی نیست حتما محصولات فیزیکی داشته باشید . با داشتن محصولات دیجیتال و یا ا رائه خدمات می توانید درآمد بالایی کسب کنید .

۳- اداره یا مدیریت پیج یا کانال اینستاگرامی

شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، تلگرام و اینستاگرام، پلتفرم های مناسبی برای معرفی سازمان ها، کسب و کارها و افراد تاثیرگذار هستند . اما نمی توان همزمان هم روی کسب و کار خود تمرکز کنید و هم مدیریت شبکه های اجتماعی کسب و کارتان را برعهده بگیرید . بنابراین می توانید به عنوان مدیر، صفحات و کانال دیگران را مدیریت کرده و درآمد کسب کنید .

۴- ارائه آموزش های مجازی

کسب درآمد از طریق آموزش پولسازترین شغل اینترنتی می باشد . افرادی که دارای مهارت های قابل آموزش به دیگران هستند می توانند از اینترنت برای کسب درآمد استفاده کنند . به کمک اینترنت می توانید مهارت خاص خود را به افراد زیادی آموزش دهید .

در این نوع آموزش، تنها یک بار از مهارت خود فیلم، صوت یا متن تهیه می کنید و بارها آن را به فروش می رسانید . حتی با بروزرسانی منظم آموزش خود می توانید جزو برترین ها در حوزه آموزش مهارت خود باشید . مثلا سایت های فرادرس و فرانش جزو فعال های این حوزه هستند .

در چنین سایت هایی بدون اینکه نیاز باشد سایتی تاسیس کنید و هزینه های جانبی داشته باشید، از فروش آموزش خودتان  کسب درآمد کنید و درصدی از فروش خود را به سایت اختصاص دهید . در غیر این صورت، می توانید خودتان با راه اندازی وب سایت تخصصی، مهارت های خود را آموزش دهید .

البته در این زمینه، پلت فرم هایی مانند اینستاگرام و تلگرام نیز بسیار مفید می باشند . افراد زیادی با حضور در این شبکه ها و برنامه ریزی هدفمند، مشتریان زیادی بدست آورده و سود زیادی کسب کرده اند . همچنین، در کنار آموزش مجازی می توانید آموزش های حضوری نیز ارائه داده و درآمد جداگانه ای بدست آورید .

۵- فریلسنری و دورکاری

چنانچه هیچ گونه محصول یا خدماتی برای فروش ندارید، می توانید از فروش مهارت های خود کسب درآمد کنید . اینترنت بستری مناسب برای متخصصانی است که پس از فراغت از کار اصلی خود، از شغل دومی هم کسب درآمد می کنند . در این شغل نیازی نیست از منزل خارج شوید، بلکه به صورت دورکاری آن را انجام می دهید . نام این شغل فریلسنری یا آزادکاری در فضای مجازی است .

در دنیای امروز، فریلنسری در بسیاری از کشورهای قدرتمند جهان جا افتاده و بسیار مطرح و مهم است . طوری که تقریبا یک سوم بار کاری کشور آمریکا بر عهده فریلنسرها است . البته برای شناخته شدن به عنوان یک فریلنسر باتجربه باید صبر و تلاش زیادی داشته باشید .

۶- همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ

کار اصلی همکاری در فروش این است که مشتری را بدست می آورد اما جنس و محصول متعلق به کسب و کار دیگری است . همکاری در فروش، مشتری را به سمت محصول هدایت می کند و پورسانت و درصد خود را بعنوان پاداش بدست می آورد . بسیاری از وب سایت ها از جمله دیجی کالا، درصدی از فروش محصولاتشان را به همکاران فروش پرداخت می کنند .

در دو سمت چنین معامله ای در همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ سود وجود دارد . زیرا فروشگاه ها، بازار محصول خود را از این طریق گسترش می دهند . شما نیز به عنوان همکار فروش، به سود و درآمد از فروش محصولات آنها دست می یابید .

یکی از مزایای همکاری در فروش این است که نیاز به انبار محصولات و پشتیبانی آنها ندارید . علاوه بر این، بدون درگیر شدن با فرایندهای تولید و توزیع می توانید به سود خالص دست یابید .

۷- ایجاد پیج یا کانال های کاربرد و پرمخاطب

یکی از راه های کسب درآمد، تولید محتوای جذاب و کاربردی برای پیج یا کانال های پرمخاطب است . امروزه کمتر کسی است که گوشی هوشمند داشته باشد اما حساب کاربری در تلگرام یا اینستاگرام نداشته باشد . بنابراین با راه اندازی کانال یا پیج های جذاب می توانید به درآمد برسید . با افزایش اعضا در این کانال ها می توانید تبلیغات بگیرید و درآمد خوبی به دست آورید .

همچنین اگر مهارت هنری یا فنی خاصی دارید می توانید انواع کارهای هنری را در منزل تهیه کرده و در پیج یا کانال خود بفروشید و کسب درآمد کنید .

روش های کسب درآمد پولساز بدون سرمایه اولیه

در سرتاسر جهان، مشاغل زیادی وجود دارند که بدون سرمایه اولیه به درآمد مناسبی می رسند . در این قسمت به پردرآمدترین روش های کسب درآمد بدون سرمایه اولیه پرداخته می شود . برخی از این مشاغل عبارتند از :

۱- کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

حتما افراد زیادی را دیده اید که در شبکه های اجتماعی مخاطبان زیادی دارند . این افراد که اینفلوئنسر نیز خوانده می شوند با داشتن مخاطبان زیاد، توانسته اند درآمد زیادی در این فضا کسب کنند .

اگر فکر می کنید می توانید مخاطبان زیادی را جذب خود کنید و ایده جذابی را ارائه دهید، هرچه سریعتر کار خود را شروع کنید . چون با جذب مخاطبان زیاد، کم کم کسب و کارهای زیادی تبلیغات خود را به شما می سپارند .

۲- تایپ کردن

شرکت ها و کسب و کارهای زیادی به دنبال تایپیست ماهر هستند . این روزها اکثر مقالات و اسناد و مدارک تایپی شده اند و قطعا نیاز به تایپیست ماهر برای اغلب محیط ها نیازی ضروری است . بنابراین با داشتن چنین مهارتی به کسب درآمد بدون سرمایه بپردازید .

۳- تولید محتوا

کسب و کار تولید محتوا یکی از کارهای پرمتقاضی اغلب کسب و کارهای امروز بخصوص کسب و کارهای اینترنتی است . تولید محتوا به شکل های مختلف متنی، صوتی، ویدئویی و اینفوگرافیک انجام می شود .

بنابراین وجود افراد متخصص در این کار، یکی از نیازهای روزافزون بازار آنلاین است . اگر در هریک از این زمینه ها دارای مهارت هستید، بنابراین می توانید بدون هیچ سرمایه ای کسب درآمد کنید .

۴- رانندگی در تاکسی اینترنتی

تاکسی های اینترنتی یکی از ایده های مناسب برای رفع بیکاری و مناسب افراد با مهارت رانندگی است . افراد زیادی که حتی شناخت و مهارت زیادی در زمینه فضای مجازی ندارند می توانند از مهارت رانندگی خود استفاده کرده و در تاکسی های اینترنتی مشغول به فعالیت شوند .

یکی از مزایای استفاده از تاکسی های اینترنتی این است که صرفا نیازی به استفاده از پول نقد ندارید و می توانید از امکان پرداخت آنلاین استفاده کنید . به دلیل کاهش استفاده از پول نقد و امکان استفاده از پرداخت آنلاین در این نوع تاکسی و پیدا کردن نزدیک ترین راننده و خدمات رسانی مناسب، این نوع تاکسی ها محبوبیت زیادی یافته اند . در این خصوص می توان تاکسی های پرطرفداری همچون تپسی و اسنپ را نام برد .

۵- تهیه غذاهای خانگی یا محصولات سنتی

این روزها مشغله های زندگی افزایش یافته و بسیاری از افراد زمان کافی برای پخت و پز ندارند . از سوی دیگر هیچ غذایی جای غذای خانگی را نمی گیرد . بنابراین، کسب و کارهای زیادی در این زمینه پدید آمده اند که غذای خانگی برایتان ارسال می کنند .

با داشتن مهارت های آشپزی خانگی حتی می توانید صفحه ایسنتاگرامی برای خود ایجاد کرده و با پخت غذای سالم کسب درآمد کنید .

این ایده صرفا به پخت و پز محدود نمی شود .  بلکه با فروش میوه خشک و خشکبار سالم و سنتی می توانید کسب درآمد کنید . علاوه بر این در حوزه می توانید هر نوع محصول اعم از خوراک یا پوشاک یا هنری را در صفحه یا سایت خود به فروش برسانید .

سخن پایانی کسب درآمد بدون سرمایه

افزایش هزینه های زندگی و تلاش بسیاری از افراد برای یافتن شغل با درآمد بالا، ایده راه اندازی کسب و کار با کمترین سرمایه توجه بیشتری را به خود جلب می کند . هرچه خلاقیت و نوآوری بیشتری در کسب و کار خود ایجاد کنید، مشتریان بیشتری جذب کسب و کارتان می شوند . توصیه می شود حتما با آگاهی، مطالعه و بررسی های کافی به این سمت گام بردارید و دانش خود را در حیطه فعالیت خود بروز کنید .

در عصر مدرن فناوری اطلاعات، اینترنت یکی از موثرترین روش ها برای برقراری ارتباطات مستقیم با مشتریان است . لذا هرچه از اینترنت به شکل اصولی ، صحیح و هوشمندانه استفاده بیشتری کنید ، موفقیت بیشتری در بازاریابی خواهید داشت.

نکته پایانی کسب درآمد بدون سرمایه اینکه، عدم استفاده از اینترنت مانع راه اندازی کسب و کار یا عدم موفقیت در آن نمی شود . اما استفاده از این بستر جذاب و پرطرفدار، زمینه را برای موفقیت بیشتر فراهم می کند . هرچه دانش و میزان آگاهی خود در مورد کسب و کارهای بدون سرمایه را افزایش دهید، احتمال موفقیت تانافزایش می یابد . با بکارگیری راهکاری هوشمندانه برای رسیدن به موفقیت، مسیر خود را هموارتر کنید .

اگر بخواهید و اراده کنید می توانید در کسب درآمد از اینترنت موفق شوید . به شرطی که ضمن افزایش دانش خود ، نیاز بازار و مخاطب را بشناسید و برایش برنامه ریزی کنید . موفقیت نصیب کسانی می شود که منظم ، سختکوش و با برنامه باشند .

مطلب پیشنهادی

شیوه های کسب درآمد دلاری از آمازون ، درآمدزایی از فروشگاه آمازون ، کسب دلار

آموزش کامل کسب درآمد دلاری از آمازون Amazon

بدون تردید اکثر کاربران و فعالان در تجارت الکترونیک اسم سایت آمازون و شیوه کسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *