۱۰۰ ایده کسب و کار

اگر نگاهی گذرا به ۱۰۰ ایده کسب و کار اعم از اینترنتی و یا واقعی بیندازید متوجه خواهید شد که مشاغل فراوانی وجود دارند که می توان با کمترین پول و هزینه راه اندازی کرد . شاید این نوع مشاغل به ویژه کسب درآمد اینترنتی قبل از آنکه نیاز به سرمایه و پول داشته باشد نیاز به علاقه ، مهارت و داشتن ایده های نو و جذاب می باشد.

کشور ما به دلیل مشکلات اقتصادی ، تحریم ، نبود تولید مناسب و… با مشکلات عدیده به ویژه در زمینه اشتغال جوانان مواجه است . اگر چه ایجاد کار و اشتغال با سرمایه گذاری و تقویت تولید امکان پذیر است ولی نمی توان دست روی دست گذاشت و هیچ کاری انجام نداد. هر کسی می تواند با توجه به سه فاکتور : علاقه ، تخصص و نیاز بازار اقدام به راه اندازی شغلی کند .

برای آشنایی بیشتر در سایت پول یابی ، ۱۰۰ ایده کسب و کار اینترنتی و واقعی با تاکید بر زود بازده بودن و نیاز به سرمایه کم را فهرست کردم امیوارم مورد توجه جویندگان کار قرار گیرد.

۱۰۰ ایده کسب و کار

یکی از روش ها و ملزومات ایجاد اشتغال داشتن ایده می باشد و اینکه چه ایده ای مناسب برای شروع یک کسب درآمد اینترنتی و یا واقعی می باشد. افراد زیادی هستند که دارای مهارت و تخصص می باشند ولی ایده چگونه اجرا کردن آن شغل و کار را نمی دانند. فرصت های کسب و زیادی وجود دارد که می توان با کمترین سرمایه ممکن و حتی بدون سرمایه اولیه آنها را راه اندازی کرد.

این عدم نیاز به سرمایه برای شروع کسب و کار به معنای آسان و راحت بودنشان نیست بلکه به جای پول و سرمایه ، نیاز به وقت و تلاش بسیار زیاد می باشد و اینکه بدون پشتکار و جدیت امکان موفقیت و کسب درآمد دائمی و پایدار خیلی کم می باشد. البته این مشاغل اینترنتی و یا واقعی ، که در ادامه خواهد آمد ، برخی نیاز به مهارت و تخصص بالا نمی باشد و برخی از آنها مثل مهارت های کامپیوتر برای موفقیت نیازمند تخصص می باشند.

نکته آخر اینکه مجموع ۱۰۰ ایده کسب و کار را به سه بخش مختلف مثل : کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم ،کسب و کار دنیای واقعی با سرمایه کم و ایده راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم تقسیم شده است تا کسانی که دارای مهارت هستند و یا تخصص خاصی ندارند بتوانند راحت تر کار و شغل مناسب خود را پیدا کنند.

فهرست ۱۰۰ ایده کسب و کار با سرمایه کم

100 ایده کسب و کار ، ایده کسب درآمد ، راه اندازی شغل و کار
شروع کسب درآمد اینترنتی و یا واقعی بیشتر از پول و سرمایه ، به تلاش ، پشتکار و داشتن ایده جذاب نیاز دارد.

همان طور که در بالا اشاره شد تقریبا اکثر ۱۰۰ ایده کسب و کار ارائه شده در این فهرست نیاز به سرمایه بسیار کم و یا هیچ سرمایه ای ندارند ولی به جایش برخی نیاز به مهارت و تخصص و همه آنها نیاز به وقت ، تلاش و پشتکار فراوان جهت موفقیت و رسیدن به کسب درآمد مناسب دارند .

نکته دیگر اینکه در این مقاله ، تنها ۱۰۰ ایده کسب و کار از هزاران ایده کسب و کار اینترنتی و غیر اینترنتی را فهرست کردیم و مشاغل بسیار بیشتر و فراتر از اینها می باشد و تلاش شده تا ضمن نام بردن از مشاغل در صورت امکان ، به طور اختصار در مورد آن مخصوصا کم هزینه بودنشان شرح و توضیح داده شود. با این مقدمه ۱۰۰ ایده کسب و کار عبارتند از:

بخش اول : ایده های راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم در اینترنت

۱- مشاور

اگر در زمینه ای دارای تخصص و مهارت بالا می باشید می‌توانید از این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم شروع به کسب درآمد کنید. در سایت‌های مربوط به یافتن مشاور ( مثل الو مشاور) ثبت نام کنید و برای کسانی که با شما تماس می‌گیرند تا با شما صحبت کنند نرخ تماس دقیقه‌ای خود را مشخص کنید. می توانید اقدام به راه اندازی سایت ، کانال تلگرامی و یا پیچ اینستاگرامی مشاوره کنید و از این راه کسب درامد کنید.

۲- تولید محتوا

فرقی نمی‌کند آگهی می‌نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی، محتوا باید توسط فرد یا افرادی نوشته شود. یکی از جاهایی‌که بیشترین تقاضا برای خلق محتوا وجود دارد، در بخش شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان های موبایلی است. تولید محتوا یک فرآیند کم‌هزینه است، زیرا تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر و یک ارتباط اینترنتی سرعت بالا، و همچنین یک برنامه‌ی خاص گرافیکی (یا دیگر نیازهای نرم‌افزاری) که ممکن است هزینه‌ی راه‌اندازی داشته‌باشد.

به‌هرحال، جدای از این‌ها، تنها چیزی که باید برای تولید محتوا صرف کنید زمان و استفاده از مجموعه معلومات خود در زمینه کار است. می‌توانید از خدماتی مانند ویکی محتوا برای جا افتادن در بازار و ایجاد حلقه‌ مشتریان خود استفاده کنید. آگهی جذب تولید محتوا در اینترنت فراوان وجود دارد و می توانید با سایت ها ، فروشگاهها و یا برندهای تجاری شروع به همکاری کنید.

۳- طراحی گرافیکی

این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم به این شکل است که اگر توانایی‌های گرافیکی دارید، باید بدانید مشتریان بسیاری برای کسب و کارشان به‌دنبال لوگو، طرح‌های گرافیکی و کارهای هنری هستند. مدیران سایتها و برندهای تجاری به دلیل نوع نیازشان همواره اقدام به سفارش طرح های گرافیک می کنند.

در صورت علاقه می توانید به دنبال سایت‌هایی مانند دیزاینو بگردید تا بتوانید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و حلقه‌ مشتریانتان را گسترش دهید. با کمی فعالیت و سفارش مشتریان ، کم کم کسب و کار و مشتریان زیاد خواهد شد.

۴- اختراع

از اینکه اختراع را جزو ۱۰۰ ایده کسب و کار آوردیم نباید تعجب کنید اگرچه قبلا اختراع کردن و یا مخترع بودن یک هدف دست‌نیافتنی بوده و گاه افراد برای توجیه روانی بودنشان از این اصطلاح استفاده می‌کردند. ولی دیگر این‌چنین نیست و زمانه کاملا تغییر کرده است. با پلتفرم‌هایی مانند مرکز ایده و اختراعات تجاری ایران،‌ تأمین سرمایه‌ مالی برای ایده‌ها و اختراع‌ها ممکن شده است.

مزیت این مدل این است که اگر پول موردنیازتان فراهم شود و به‌اصطلاح از لحاظ مالی تأمین شوید، نشان‌دهنده موفیقت شما در یافتن بازار است. اگر ایده‌ تان مورد استقبال قرار نگیرد، به این معنی است که لازم است مسیر آمده را برگردید و دوباره طرح‌ریزی کنید. در صورت موفقیت ، با جذب حمایت مالی ، می توانید اختراعات خود را به فروش تجاری برسانید.

۵- سازنده‌ طلا و جواهرات

طلا و جواهر در ایران همیشه پرطرفدار و ارزشمند بوده و کم نیستند زنانی که دوست دارند خودشان را با زیورآلات زیبا بیارایند. این مورد را با علاقه‌ روزافزون به زیور آلات دست‌ساز و سنتی زیبا ترکیب کنید و خواهید دید که نسخه‌ موفقیت در دستان شما است. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۶- فروش اجناس دست دوم

عموما در بازارهای محلی مانند جمعه‌بازارها ، سمساری‌ها ، بارزار روزها و هرجای دیگری، می‌توانید اجناس دست دوم جالب و ارزشمندی را پیدا کنید. اگر ارزش واقعی آن‌ها را در‌یابید یقینا آن‌ها را در فهرست اقلام فروشی قرار می‌دهید. امروز به دلیل مشکلات اقتصادی ، قدرت خرید مردم خیلی کم شده و به دنبال کالاهای ارزان تر و دست دوم می باشند.

می توانید خودتان سایت و پیچ اینتساگرامی مستقل بزنید و یا با استفاده از سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور بازار خوبی برای ارائه‌ این نوع کالاها ایجاد کنید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم عالی است. می توانید با پول کم شروع کنید و با افزایش سرمایه ، کارتان را توسعه دهید.

۷- موسیقیدان

این ایده به آن‌ چیزی که در ذهنتان است و یا خطور می کند اصلا شباهتی ندارد. منظور این نیست که ستاره بزرگ موسیقی شوید، ‌بلکه فقط قرار است چرخ زندگی‌تان را از این طریق بچرخانید و اقدام به کسب درآمد کنید. از ضبط موسیقی در استودیو گرفته تا نوشتن ریتم و شعر برای کسب و کارها می توانید اقدام به کسب درآمد از طریق موسیقی کنید.

اگر این مهارت را داشته‌باشید و یا آن را یاد بگیرید مطمئن باشید می‌توانید از این طریق امرار معاش کنید. با نرم‌افزارهایی مانند Reaper که بسیار ارزان است می‌توانید درست روی کامپیوترتان، استودیوی تولید موسیقی خودتان را داشته‌باشید. همیشه موسیقی در اینترنت خواهان و طرفداران خاص خود را دارد.

۸- مدیریت شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان های موبایلی

ارتباط برقرار کردن با افراد یک تخصص و هنر ویژه است. برخی در این هنر خوب عمل می‌کنند و برخی عالی هستند و برخی واقعا چیزی نمی دانند. ارتباط برقرار کردن با مشتریان و مخاطبان کاری است که بسیاری از کسب و کارها وقت انجام و تخصص آن را ندارند . خبر خوب این است که، علیرغم این‌که وقت ارتباط با مشتریان را ندارند ولی به کسی نیاز دارند که بتواند این بخش از کسب و کارشان را مدیریت کند و آن‌ها هم هزینه‌اش را پرداخت می‌کنند.

مهارت‌های ارتباطی خوب و به روز بودن در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت، واین، پریسکوپ و غیره بسیار مهم هستند. باید بدانید که هر پلتفرم برای چه گروهی از افراد جذابیت دارد و در هر یک از این جوامع ارتباطی چگونه باید حاضر شوید . برخی از شرکت ها و برندهای تجاری برای مدیریت شبکه های اجتماعی افراد کاردان و متخصص را استخدام می کنند.

۹- آموزش یا مربیگری آنلاین

قابل توجه مربیان مشتاق آموزش در زمینه های مختلف ، این کسب و کار به هزینه‌ بسیار کمی از نظر راه‌اندازی یک محیط یادگیری مجازی و یا محیط آموزشی نیاز دارد. در آغاز فرآیند مربوط به استارت‌آپ، علاوه بر اینترنت سرعت بالا، به زمان و تلاش نیاز دارید.

 درمجموع، هزینه‌ استارت‌آپ راه‌اندازی و هدایت یک سرویس آموزشو یا یادگیری مجازی، هزینه‌ بسیار کمی دارد. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۱۰- مشاور فنی کامپیوتر

یادگرفتن امور مرتبط با کامپیوتر همیشه مورد تقاضا جامعه بوده است. درنتیجه، یک راه برای کمک به این مسئله این است که آموزش‌هایی بر مبنای برنامه‌های کامپیوتری خاص (یا چندگانه) آماده‌کنید که جزئیات مربوط به استفاده از آن برنامه و تکمیل پروژه را به ارباب رجوع ارائه دهید. بنابراین، بهترین راه برای کاهش هزینه‌های استارت‌آپ در این ایده این است که هم برنامه را در اختیار داشته‌باشید و هم برنامه‌های مرتبط با آن را، تا بتوانید دستورالعمل یا ویدیوی « چگونه می‌توانم » درست کنید.

افزون بر اینها ، اگر می‌خواهید یک وب‌سایت به اینکار اختصاص دهید که تمامی فعالیت‌های انجام شده در آن قابل دسترسی و پیگیری باشند، پس باید هزینه‌ راه‌اندازی وب‌سایت را نیز در هزینه‌های اولیه‌ استارت‌آپ‌تان لحاظ کنید. در نهایت، در این راستا، خدمات‌رسانی اینترنتی یا تلفنی نیز بسیار سودمند خواهد بود.

۱۱- پیاده‌سازی فایل‌های صوتی به متن

پیاده‌ساز به فردی می گویند که یک فایل صوتی را به نوشتار و متن تبدیل می‌کند. این کار به‌نظر روبه‌زوال می‌آید، ولی حقیقت این است که به‌خاطر افزایش ویدیوهای اینترنتی این شغل نیز رو به گسترش است. واقعیتی که وجود دارد این است که، کامپیوترها هنوز هم در شناسایی کلام با مشکل مواجه هستند. صاحبان کسب و کار و کارآفرینان نیاز دارند فایل‌های ویدیویی‌شان به نوشتار تبدیل شوند تا هم کسانی که مشکل شنوایی دارند از آن‌ها بهره بگیرند و هم موتورهای جستجو متوجه محتوای این ویدیو شوند.

به‌علاوه، سفارش‌تان را از کسانی می‌گیرید که صرفا می‌خواهند فایل‌های آن‌ها پیاده شوند تا بهتر مطالعه و درک شوند. برای شروع می‌توانید از پارسکدرز سفارش کار بگیرید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۱۲- مترجمی زبان خارجی

مانند تولیدکننده‌ محتوا، خدمات ترجمه (حداقل در این بخش) مستلزم متنی است که می‌خواهند از یک زبان به زبان دیگر برگردانده شود. درحالی که این مهارت اساسا مستلزم این است که فرد در چند زبان مهارت بالا و خوب داشته باشد، هزینه‌ اولیه‌ استارت‌آپ شامل هزینه‌ اینترنت، تلفن و نیز مخارج مربوط به سفر است.

نکته مهمی که باید مدنظر داشته باشید این است که اگر در هیچ زبانی تسلط یا مهارت ندارید، به‌هیچ‌وجه سراغ این کار نروید. فکر نکنید با ابزاری مانند « مترجم گوگل » می توانید این کار را به‌درستی انجام دهید. با وجود این که مترجم گوگل بی‌نظیر است، ولی همیشه کارش را عالی انجام نمی‌دهد.

۱۳- ستاره‌ شبکه اجتماعی یوتیوب

لازم نیست که یک ستاره پرطرفدار ورزشی و هنری باشید تا از یوتیوب کسب درآمد اینترنتی داشته باشید ولی با استفاده از دوربین یک گوشی هوشمند و یک موضوع خوب، می‌توانید از طریق یوتیوب خودتان کسب و کاری را شروع کنید. البته یک‌شبه میلیونر نخواهید شد، ولی با مخاطب‌یابی قطعا می‌توانید مبلغ قابل قبولی به واسطه‌ شهرت تازه خودتان در این کار، به دست آورید.

افراد زیادی هستند که از طریق یوتیوب و با یک دوربین ساده کسب درآمد اینترنتی بالا دارند و با اینکه ستاره نبودند ولی خودشان را مانند یک ستاره مطرح کردند.

بخش دوم : ایده های راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم در دنیای واقعی

۱۴- تمیز کردن و نگهداری آکواریوم ها

اگرچه اکثر آدم‌ها از وجود آکواریوم در منزل و محل کارشان لذت می‌برند ولی زمان کمی جهت نظافت و نگهداری آن در اختیار دارند. اگر در زمینه‌ نحوه‌ نگهداری از انواع آکواریوم مهارت دارید، پس می‌توانید یک مدل کسب و کاری عالی را راه‌انداری کنید.

۱۵- نگهداری از کودکان و بچه ها

زندگی خیلی سخت شده و بسیاری از آدم‌ها چندشغله هستند و یا هر دو والدین کار می‌کنند، این امر حقیقت زندگی امروز در جهان است. حتی  اگر بحث کار کردن والدین هم درمیان نباشد، باز هم ممکن است والدین بخواهند یک‌شب را دونفری به رستوران یا گردش بروند. دراین‌جاست که اهمیت پرستار کودک خود را نشان می دهد.

البته هر کسی نمی تواند پرستار بچه باشد باید گواهی عدم سوء پیشینه بگیرید و قابل اعتماد بودن‌تان را به پدر و مادرها اثبات کنید و تصمیم‌گیری را به عهده والدین بسپارید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۱۶- تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ

تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ در محل همچنان یک نیاز قطعی است. بسیاری از افراد به کسی نیاز دارند که فایل‌های به‌اشتباه حذف شده‌شان را بازیابی کند، یا قطعه‌ای را در کامپیوترشان تعویض کند. حاضر شدن در محل، از جمله تسهیلاتی است که می‌توانید بابت آن هزینه و پول خوبی دریافت کنید.

 یک راه دیگر برای متمایز کردن خدمات‌رسانی‌تان این است که خدمات امنیت داده‌ها نیز برای پشتیبانی از مشتریان‌تان فراهم کنید، از جمله رمزنگاری هارد دیسک و امنیت شبکه‌های بی‌سیم. هر چه در زمینه خدمات رسانی خوب عمل کنید مشتریانتان هم بیشتر خواهد شد.

۱۷- دستیار انجام امور فردی

برای افرادی که آن قدر سرشان شلوغ است که برای برخی کارها اصلا وقت ندارند این سرویس یک ایده‌ بسیار خوب و اغوا کننده  می باشد. از طرف دیگر این ایده برای کسانی که مشتاق کمک کردن به دیگران هستند نیز عالی است. هرچند تنها هزینه‌ اولیه‌ استارت‌آپ، بازاریابی از طریق کارت ویزیت و دیگر قالب‌های تبلیغات را شامل می‌شود، تنها هزینه‌ تکرارشونده در این مسیر عبارت است از پر نگه‌داشتن باک بنزین ماشین‌تان می باشد.

 نیازی به گفتن و تاکید ندارد که این کار هیچ‌گونه هزینه‌ای اصلی و جانبی ندارد و برای پس‌انداز کردن پول برای روز مبادا عالی‌است.

۱۸- خدمات جابجایی و حمل و نقل

اگر راهی برای جابجایی و حمل و نقل سراغ دارید، پس می‌توانید یک نامه‌رسان باشید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید البته شاید میزان کسب درآمد آن خیلی بالا نباشد و برای افزایش درآمد باید تلاش بیشتری کرد.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  مشاغل پردرآمد زنان ایران

۱۹- نگهداری از حیوانات خانگی

هیچ جای انکار و تردیدی وجود ندارد که باور مردم درباره‌ نگهداری از حیوانات خانگی نسبت به ۵۰ سال پیش تغییر اساسی کرده است. امروزه افراد حیوانات خانگی‌ را عضوی از خانواده می‌دانند و همان رفتاری که با اعضای خانواده دارند در مورد آن‌ها نیز انجام می‌دهند.

برخی از افرادی که حیوان خانگی دارند و بسیار پرکار هستند و دلمشغولی زیادی دارند تمایل دارند که کسی از حیواناتشان مواظبت کند و یا برای گردش به بیرون ببرد. در برخی شهرها بابت نگهداری و یا بیرون بردن حیوانات پول بسیار خوبی پرداخت می شود.

۲۰- برنامه‌ریز مراسم و همایش ها

برنامه‌ریزی مراسم و همایش ها نیز یک کسب و کار کم‌هزینه‌است که هم پردرآمد بوده و هم بسیار جذاب می باشد. به طور کلی، تنها چیزی که برای انجام این کار لازم است (به‌غیر از هزینه‌ اینترنت)، نظم و توجه به جزئیات می باشد.

علاوه بر هزینه‌های مرتبط با اینترنت که در هزینه‌ استارت‌آپ اعمال می‌شوند، ممکن است نیاز باشد تا برنامه‌ریز مراسمات خریدهای اضافی مربوط به برنامه‌ریزی مراسم را انجام دهد، یکی از این خریدها عبارت است از خرید یک خط تلفن اختصاصی ، تا ارتباط و برنامه ریزی راحت تر انجام شود.

۲۱- دستیار انجام امور مجازی و اینترنتی

استفاده از سرویسی مانند دستیار مجازی پونیشا و یا هر جای دیگر به شما اجازه می‌دهد تا دستیار دیگران باشید. پروفایل شخصی‌ خود را در این سایت همراه با وظایفی که به‌خوبی می‌توانید انجام دهید ، ارسال می‌کنید و افراد می‌توانند برای انجام آن وظایف مشخص شده، شما را در اختیار بگیرند.

۲۲- تعمیرکار لوازم خانه

اگر مهارت و تخصص تعمیر لوازم منزل را دارید ، می‌توانید از این راه امرار معاش خوبی داشته باشید. نصب پنکه سقفی ، سماور، و تعمیر سوراخ‌های دیوار، شاید همان راه‌حلی است که برای پرداخت صورت‌حساب‌های‌تان دنبالش بودید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۲۳- سخنرانی انگیزشی و موفقیت

اگر حکایات و داستان های جالبی برای تعریف کردن دارید؟ یا چیزی هست که حسابی به وجدتان می‌آورد؟ در پیغام‌رساندن به سخت‌ترین آدم‌ها مهارت دارید؟ اگر در برابر جمعی از مردم قرار گرفتن شما را نمی‌ترساند پس این کار مختص شماست و می توانید یک کسب درآمد خوبی داشته باشید. سخنرانی موفقیت و انگیزیشی را به این دلیل جزو ۱۰۰ ایده کسب و کار درآوریم که در دهه های اخیر در رشد زیاد می باشد.

 برای این‌که یک سخنران انگیزشی باشید، داشتن فالوور در شبکه‌های اجتماعی و ارسال ویدیو از خودتان، روش فوق‌العاده‌ای است تا بتوانید خودتان را پیش از طی کردن مسیر سخنرانی، به مردم بشناسانید. اگر در این حوزه خوب عمل کنید حتی به عنوان سخنران برای همایش ها ، مجالس و یا تدریس توسط شرکت ها و نهادها دعوت خواهید شد.

۲۴- شرکت حمل و نقل

اگر توانایی و اشتیاق لازم برای انجام کارهای سخت و بزرگ را دارید، تأسیس یک شرکت حمل و نقل گزینه‌ خوبی است. می‌توانید برای اجتناب از پرداخت هزینه‌ های گزاف برای خرید کامیون، یک کامیون اجاره کنید تا زمانی‌که سرمایه کافی را برای خرید کامیون داشته‌باشید. و یا می توانید مجموعه ای رانندگان دارای کامیون را برای همکاری دعوت کنید.

۲۵- مربی آموزش موسیقی

یاد دادن موسیقی به دیگران بهترین چیزی است که می‌توانید به آن‌ها بدهید. در ابتدا می‌توانید یک آلت موسیقی را برای چند جلسه‌ اول، به‌صورت کاملا رایگان به افراد آموزش بدهید تا بازار کار را به‌دست آورید و آن را گسترش دهید. هزینه‌ ایاب و ذهاب معمولا شامل هزینه‌ نگهداری خودرو و هزینه‌ بنزین است، هرچند می‌توانید به جای این‌کار از خطوط اتوبوس و حمل و نقل عمومی استفاده کنید یا پیاده‌روی کنید.

البته یکی از بهترین روش‌ها برای به حداقل رساندن هزینه‌ استارت‌آپ این است که با آلت موسیقی مشتریانتان به آن‌ها آموزش دهید، و نه وسیله‌ خودتان. در صورت جذب مشتری آموزش موسیقی درآمد خوبی دارد برای تبلیغات می توانید از طریق اینترنت هم اقدام کنید.

۲۶- آشپز شخصی یا اختصاصی

اگر مهارت آشپزی خاص و بالایی دارید و به دنبال راهی هستید تا این مهارت و علاقه‌تان به آشپزی را به یک کسب و کار تبدیل کنید، باید این مسیر را انتخاب کنید و به یک آشپز شخصی تبدیل شوید. قطعا می‌دانید این شغل یعنی اینکه وعده‌های غذایی هفتگی یا روزانه‌ای را با رعایت ارزش‌های غذایی طیف گسترده‌ای از خوراکی‌ها به مشتریتان ارائه کنید.

در مورد هزینه‌ استارت‌آپ باید گفت که هزینه‌ها صرفا شامل هزینه ایاب و ذهاب بین محل کار، منزل، سوپرمارکت و تره‌بار است. دیگر مخارج توسط مشتریان پرداخت می‌شوند.

۲۷- مربی شخصی

با چند گواهی‌نامه و کمی زمان، می‌توانید علاقه‌تان به خوش‌تیپ بودن را به زندگی روزانه‌تان گره بزنید. به دیگران در رسیدن به اهداف فیزیکی‌شان کمک کنید و چند فن مناسب به آن‌ها بیاموزید که موجب آسیب زدن به خودشان نشوند. وقتی به دیگران کمک کنید از این کار احساس رضایت خواهید داشت. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۲۸- تعمیرکار تلفن همراه و تبلت

معمولا این‌گونه کارها در یک مغازه انجام می‌شود، ولی شما می‌توانید به‌صورت سیار این کار را انجام دهید. بسیاری از افراد بر این باور هستند که اگر هزینه‌ تعمیر یک گوشی تلفن از هزینه‌ جایگزین کردن آن با یک گوشی دیگر بیشتر باشد، مردم گوشی‌های‌شان را عوض می‌کنند، ولی باید بدانند که سخت در اشتباه هستند. گوشی‌ها اطلاعات واقعا مهمی را در خود جای داده‌اند، از این رو مردم مایل هستند پول بیشتری برای بازگردانی داده‌ها‌یشان بپردازند.

 امروزه گوشی‌ها داده‌هایی مانند عکس در خود دارند که هر کسی از فضای ابری برای ذخیره‌ آن‌ها استفاده نمی‌کند.

۲۹- عکاسی حرفه ای

علیرغم این‌که گوشی‌های موبایل، دوربین‌های فوق‌العاده‌ای دارند، ولی هیچ‌گاه جای مهارت و یک دوربین DSLR خوب را نمی‌گیرند. مردم این موضوع را می‌دانند و برای عکاسان ماهری که لحظات زندگی آن‌ها را به زیبایی ثبت می‌کنند،‌ارزش بسیاری قائل هستند. ورق زدن آلبوم عکس حس و لذت خوبی به آدم می دهد که در دیدن تصاویر داخل موبایل ها وجود ندارد.

۳۰- نماینده معاملات املاک و مستغلات

با در دست داشتن مجوزهای مناسب و یافتن افرادی که به‌دنبال خرید یا فروش هستند، می‌توانید به کسب و کار املاک و مستغلات وارد شوید. خانواده و دوستان‌تان نقش مهمی در بازاریابی کلامی برایتان خواهند داشت. فراموش نکنید، نماینده‌ املاک غالبا لوازم مورد نیاز افراد برای اجاره (اجاره دادن یا اجاره کردن) را نیز فراهم می‌کند.

۳۱- راننده اسنپ، تپ۳۰ یا کارپینو

با در اختیار داشتن خودرو، گوشی هوشمند و حضور در شهری مناسب و پرجمعیت که به خوبی با آن آشنایی دارید، می‌توانید راننده‌ تاکسی اینترنتی شوید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه نسبتا کم را امتحان کنید.

۳۲- اپراتور دستگاه‌های فروش خودکار

هزینه‌ها به‌خاطر نیاز به کارت‌خوان در دستگاه‌های فروش خودکار در حال افزایش است. ولی این امر به‌این معنی نیست که یک فرد علاقه‌مند نمی‌تواند این کسب و کار را از رونق بیاندازد. هنوز هم دستگاه‌هایی که با پول نقد یا سکه کار می‌کنند یک کسب و کار خوب محسوب می‌شوند، فقط دیگر آن سوددهی سابق را ندارند.

برای شروع دستگاه‌تان را در مکانی قرار دهید که همیشه یک مشتری دست‌به‌نقد وجود دارد، مانند خشکشویی، سالن‌های غذاخوری کوچک و جمعه‌بازارها. بپرسید که آيا صاحب آن محل نیز از عایدی شما سهم می‌خواهد یا نه.

۳۳- کاهنده‌ هزینه کسب و کار

بسیاری از ایده‌هایی که در این‌جا وجود دارند همچنان هزینه‌بر هستند. نرم‌افزار یک هزینه‌ متداول و اجتناب‌ناپذیر است. ولی نباید معامله را به‌خاطر خرید یک نرم‌افزار به هم زد. نرم‌افزارهای رایگان بسیاری وجود دارند که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. ازجمله:

– نرم افزارهای واژه‌پرداز و صفحه گسترده Open Office

– حسابداری GNUCash‌ یا Wave Accounting

– طراحی گرافیگی GIMP

– ایمیل Gmail

–  ذخیره ابری Google Drive یا Dropbox

– ردیابی زمانی Toggl

بخش سوم : ایده های متنوع برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

۳۴- خدمات کاریابی و استخدام

می‌توانید شرکت خودتان را تاسیس کنید و به سایر شرکت‌ها خدمات استخدامی ارائه دهید. فقط به اطلاعات خوبی درباره‌ جویندگان کار نیاز دارید. تنها کافی است یک فرد جویای کار را به یک شرکت ارجاع دهید و از این طریق کسب درآمد کنید. آموزش راههای یافتن کار و شغل به عنوان یک تخصص پرطرفدار مطرح است.

۳۵- خدمات رسانه‌های اجتماعی و پیام رسان ها

امروزه رسانه‌های اجتماعی و پیام رسان ها نقش بزرگی در کسب و کار بازی می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال متخصص و تهیه‌کننده‌ خدمات رسانه‌های اجتماعی هستند. می توانید شرکت خودتان را تاسیس کنید که برای کسب و کارها  مقاله ‌نویسی انجام دهد، و در وبلاگ‌ها، لینکدین و صفحات فیسبوک و حساب‌های توئیتر محتوا بارگذاری کند.

۳۶- خدمات مشاوره تغذیه ای و غذایی

امروزه بیشتر مردم در مورد خوراکی‌هایی که می‌خورند نگرانی بالایی دارند  و اغلب به دنبال راهنمایی درباره‌ عادات غذایی و برنامه‌ رژیمی مناسب هستند. اگر در این زمینه تخصص دارید می‌توانید یک شرکت خدمات مشاوره‌ تغذیه تاسیس کنید. توصیه‌ علمی آن است که برای این کسب و کار، یک متخصص تغذیه‌ خوب استخدام کنید تا کارتان اصولی و علمی باشد.

۳۷- خدمات تعمیرگاه سیار

راه‌اندازی یک تعمیرگاه سیار با داشتن نیروی انسانی یا تعمیرکاران، ایده‌ خوبی برای کسب و کار است چرا که ماشین‌ها معمولا در مناطقی خراب می‌شوند که تعمیرگاهی در دسترس نیست. برای شروع این کسب و کار، فقط به مکانیک‌های خوب و یک موتورسیکلت برای رفتن به محل نیاز دارید.

۳۸- خدمات تزیین اتومبیل

امروزه همه افراد قادر نیستند از پس خرید خودروهای خارجی گرانقیمت برآیند و اغلب برای طراحی و ظاهر خوب به دنبال اصلاح خودروی خود هستند. این امر موجب تولد یک کسب و کار خوب به نام خدمات تزیین اتومبیل شده است که اتفاقا کسب درآمد خوبی هم دارد.

۳۹- آموزشگاه رانندگی

آموزشگاه رانندگی یک کسب و کار همیشه پررونق و پولساز بوده است زیرا روزبه روز به تعداد اتومبیل‌ها افزوده می‌شود و افراد بیشتری می‌خواهند رانندگی یاد بگیرند. برای شروع این کسب و کار، به تعدادی اتومبیل و تیم مجربی از رانندگان نیاز دارید که بتوانند رانندگی را آموزش دهند.

۴۰- خدمات نگهداری از کودکان و خردسالان

امروزه در کلان‌شهرها می‌توانیم زنان شاغل زیادی را ببینیم که به دلیل مشغله های کاری و مسائل روزمره زندگی فرصت هماهنگ کردن کار با بچه‌ها برایشان دشوار است. اگر در یک کلان‌شهر، خدمات نگهداری از کودکان را آغاز کنید قطعا موفق خواهید شد و پول خوبی به دست خواهید آورد.

۴۱- کسب و کار شرکت پیک‌

خدمات پیک‌رسانی یک کسب و کار قدیمی و با وجود پیشرفت های امروزی ، همیشه لازم جامعه محسوب می شود. امروزه بسیاری از افراد به دنبال قیمت‌های بهتر حمل‌ونقل و ارسال زمان‌بندی شده محصولات و خدمات به مشتریان خود هستند. اگر از پس آن برمی‌آیید این کسب و کار برای شما پولساز خواهد بود.

۴۲- خدمات همسفری و همراهی

همسفری به معنی سوار شدن چند نفر در یک ماشین برای حرکت به سوی مقصدی مشابه و یکسان است. با این کار هزینه‌ سوخت و نیز میزان استهلاک خودرو تقسیم می‌شود و به این ترتیب در مخارج افراد صرفه‌جویی می‌شود.

درحالی که کارمندان و بچه‌های مدرسه‌ای به صورت غیررسمی این کار را می‌کنند، لازم است این کار به صورت رسمی هم انجام شود. می توانید با شناسایی مشتریان بالقوه، ارتباط دادن آن‌ها با یکدیگر و گرفتن مبلغی بخاطر راحتی این سرویس، کار را شروع کنید.

۴۳- راهنمایی و مشاوره‌ سبز

آینده به فناوری‌های سبز وابسته است و هر روز کسب و کارهای بیش‌تری به سوی سبز شدن و فاصله گرفتن از آلودگی طبیعی می‌روند. اگر مهارت و دانش ذخیره‌ انرژی و یا بهینه کردن آنها را دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید.

۴۴- راه اندازی کسب و کار بوتیک

بوتیک یک ایده‌ همیشه پررونق و جذاب است. چیزی که نیاز دارید یک مکان تجاری خوب و طیفی از محصولات مطابق با سلیقه‌ کنونی بازار و مشتریان است. البته این کار نیاز به سرمایه اولیه مناسب برای شروع کار دارد.

۴۵- فروشگاه سبز و طبیعی

همان‌طور که افراد بیش تر و بیش‌تری از چگونگی آسیب دیدن زمین به دست انسان آگاه می‌شوند، به سمت محصولاتی گرایش پیدا می‌کنند که به محیط زیست آسیب نمیزنند و یا میزان آسیب را کم کنند. یک فروشگاه سبز و ترجیحا فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید، زیرا دسترسی به چنین محصولاتی همیشه ساده نیست. این کار می‌تواند هم مشکل‌گشا و هم ایده‌ خوبی برای کسب درآمد اینترنتی و غیر اینترنتی باشد.

۴۶- مراقبت از حیوانات خانگی و بیمار

اگر عاشق نگهداری از حیوانات هستید این کسب و کار برای شما ساخته شده است. آن‌چه نیاز دارید، افراد ثروتمندی است که حیوان خانگی دارد اما قادر به مراقبت از  آن‌ها نیستند و یا حیوانات بیماری دارند و شما می توانید از آنها مراقبت کنید. می‌توانید برای نگهداری از حیوان خانگی‌شان پول بگیرید. این ایده در مناطق شهری به ویژه کلان شهرها بسیار خوب است.

۴۷- طراحی دکوراسیون داخلی

این یک ایده‌ کسب و کار قدیمی و همیشه سبز است. این کسب و کار مستلزم مهارت ویژه و خلاقیت و نیرویی متقاعدکننده است اما اگر بتوانید کارتان را درست و خوب انجام دهید مشتریان خوبی جذب خواهید کرد.

۴۸- خدمات باغبانی

ارائه‌ خدمات باغبانی به نظر ایده‌ عجیبی است اما امروزه شرکت‌های بسیاری، خدمات باغبانی خوب ارائه می‌دهند. این کسب وکار پا به پای کسب و کار املاک در حال رونق یافتن است و افراد زیادی خواهان این کار هستند.

۴۹- تبلیغات و نیازمندی‌های محلی

در کسب و کار تبلیغات نیازمندی‌های محلی، باید از اشخاص یا صاحبان کسب و کار تبلیغات بگیرید و به صورت آنلاین یا در مجلات و روزنامه‌ها منتشر کنید. کسب و کار نیازمندی‌های محلی همواره موفق است زیرا تبلیغات و بازاریابی فعالیت‌های مهمی برای هر کسب و کار هستند و افراد حاضرند برای آن پول خرج  کنند.

۵۰- ارائه خدمات دی‌جی

خدمات دیسک‌جوکی (دی‌جی) یک ایده‌ کسب و کار پاره‌وقت و حتی دائمی است. افراد در مناسبت‌های مختلف اعم از عروسی و جشن ها به دنبال دی‌جی هستند. اگر در موسیقی مهارت دارید می توانید در این کسب و کار موفق شوید.

۵۱- مشاور املاک و مستغلات

بسیاری از افراد به دنبال یک خانه‌ خوب برای زندگی هستند. یا خانه می خرند یا آن را رهن می‌کند، در هر صورت به یک مشاور املاک نیاز دارند، بنابراین راه‌اندازی آژانس املاک چه فیزیکی یا اینترنتی هم ایده‌ خوبی است. به دلیل اهمیت موضوع ، برخی ضرورت داشتن سایت برای مشاوران املاک را گوشزد می کنند.

۵۲- کسب و کار تجهیزات آتش‌نشانی

در حال حاضر نگهداری تجهیزات آتش‌نشانی مانند یک کپسول آتش‌نشانی و سیستم اعلام حریق، در ساختمان‌ها ضروری است. همین امر موجب تولد ایده‌ کسب و کار راه‌اندازی فروشگاه لوازم آتش‌نشانی می‌شود. این نوع کسب و کار معمولا در سطح شهرها خیلی کم و محدود است و می تواند منبع کسب درآمد مناسبی باشد.

۵۳- آژانس های مسافرتی و تفریحی

راه‌اندازی یک آژانس مسافرتی و تفریحی ایده‌ کسب و کار بسیار خوبی است. آدم‌ها می خواهند آرامش کسب کنند و آزادانه از تعطیلات‌شان لذت ببرند. دلشان  نمی‌خواهد نگران بلیط، رزرو هتل، و چیزهای دیگر باشند. آن‌ها حاضرند پول خوبی به یک آژانس مسافرتی بدهند که این کارها را برایشان انجام دهد و آنها فقط چمدان خود را ببندند و به سفر بروند.

۵۴- مشاور مرکز داده یا اطلاعات

این ایده‌ کسب و کار به فناوری اطلاعات مربوط بوده و نیازمند دانش و مهارت ویژه‌ای در ساخت یک مرکز داده جهت ذخیره اطلاعات است. اگر در این حوزه مهارت دارید می‌توانید یک کسب و کار مشاوره‌ مرکز داده را راه‌اندازی کنید.

۵۵- ایده کسب و کار راهنمای شغلی

به دلیل وجود گزینه‌های متعدد شغلی، اغلب والدین یا دانش‌آموزان سردرگم می‌شوند و به دنبال مشاوره‌ حرفه‌ای هستند. می‌توانید با دریافت مبلغی به آن‌ها در زمینه کسب درآمد اینترنتی و غیر اینترنتی و انتخاب شغل مناسب کمک کنید.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  دلایل تغییر شغل و کار

۵۶- کسب و کار رزومه نویسی

رزومه سند مهم و تعیین کننده برای به دست آوردن کار و شغل است. اغلب افراد به دنبال یک رزومه‌نویس حرفه‌ای هستند تا بتواند توانایی و تخصص آنها را به صورت حرفه ای بنویسد. اگر در رزومه‌نویسی مهارت دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید.یادگیری و آموزش نوشتن رزومه برای کار و استخدام بسیار مهم و حیاتی می باشد.

۵۷- کلوپ تندرستی و سلامتی

بسیاری از افراد جامعه معتقدند « سلامتی ثروت » است و به همین دلیل از سلامتی‌شان به خوبی استفاده می‌کنند. برای ورزش روزانه ترجیح می‌دهند به باشگاه ورزشی یا کلوپ سلامتی و تندرستی بروند. راه‌اندازی یک کلوپ سلامتی در منطقه‌ پولدارنشین می‌تواند شما را موفق کند.

۵۸- خدمات برنامه‌ریزی مالی و اقتصادی

در کسب و کار برنامه‌ریزی مالی، باید بتوانید درباره‌ سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مالی به مشتری مشاوره دهید. توصیه می‌ شود پیش از شروع این کسب و کار، گواهی برنامه‌ریزی مالی بگیرید تا موجب تسریع در کسب و کارتان شود.

۵۹- صنعت آکواریوم و پرورش ماهی

نگهداری یک مخزن یا آکواریوم ماهی در خانه و یا محل کار و حتی برخی مکان های عمومی بسیار خوب و دارای علاقمندان فراوانی است. داشتن آکواریوم تجربه ای آرامش‌بخش و خوشایند است. حتی برای سبک معماری هم خوب است. می توانید با باز کردن فروشگاه آکواریوم و ماهی های آکواریومی ، کسب و کار خود را شروع کنید.

۶۰- فروشگاه اسباب‌بازی کودکان

درسته تعداد بچه ها در جامعه کم شده ولی خرج آنها خیلی زیاد شده و همه بچه‌ها اسباب بازی را دوست دارند. می‌توانید یک فروشگاه اسباب بازی کوچک در منطقه‌ و محل زندگی خودتان درست کنید. می‌توانید در فروشگاه‌تان اسباب بازی‌های رویایی نگهدارید مطمئن باشید که همیشه مشتریان کوچولوی خودتان را دارید.

ادامه ۱۰۰ ایده کسب و کار

۶۱- سرویس و خدمات الکتریکی

اغلب افراد برای رفع نیازهای خانه یا کارشان، به دنبال خدمات الکتریکی هستند. اگر دانش این حوزه را دارید می‌توانید با ارائه‌ خدمات الکتریکی، کسب و کار خودتان را به راه بیندازید.

۶۲- کسب درآمد درمان زیبایی و اسپا

اگر می‌خواهید کار جدیدی انجام دهید، می‌توانید به راه‌اندازی درمان زیبایی و اسپا فکر کنید. افراد سطح بالا همیشه به دنبال خدمات درمان زیبایی و اسپای خوب هستند. اسپای روزانه Day spa محلی است که در طول روز افراد مختلف به آن مراجعه می کنند تا خدماتی مانند ماساژ، مراقبت از پوست صورت و خدمات بدن، نظیر اسکراب یا رپینگ را دریافت کنند.

۶۳- فروشگاه کتاب های آموزشی

اگرچه سرانه مطالعه در کشورمان کم است ولی دانش‌آموزان و عاشقان کتاب و مطالعه همیشه دنبال کتاب و خرید آن هستند. این می تواند نقطه‌ شروع یک کتابفروشی باشد. این کسب و کار همیشه پررونق است زیرا  آموزش هیچ وقت کساد نمی‌شود و از رونق نمی افتد و خواهان و شیفتگان خاص خود را دارد .

۶۴- ارائه خدمات کترینگ

اغلب افراد برای مناسبت‌های مختلف خود به دنبال خدمات کترینگ هستند. اگر در مدیریت و ارائه‌ غذای سالم و خوشمزه خوب هستید می‌توانید در این کسب و کار موفق شوید.

۶۵- سالن بازی و شادی

بچه‌ها معمولا به دنبال یک محل بازی یا ایستگاه بازی و شادی هستند. می‌توانید سالن بازی خود را راه اندازی کنید و فقط به چند ایستگاه بازی سرگرمی و ایکس‌باکس و تجهیزات مرتبط با آن نیاز دارید.

۶۶- کسب و کار مشاور سئو و بهینه سازی

با افزایش و گسترش تب اینترنت، نیاز به یک مشاور سئو جهت بهینه سازی وب سایت ها افزایش یافته است. هر صاحب وب‌سایتی برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود در موتورهای جستجو به دنبال یک مشاور سئوی خوب است. این نوع کسب درآمد اینترنتی جزو مشاغل تخصصی و سطح بالای اینترنتی محسوب می شود.

۶۷- فروشگاه لبنیاتی

را‌ه‌اندازی یک مغازه لبنیاتی، ایده‌ای قدیمی اما موثر برای کسب و کار است. پیش از شروع این کار باید مطمئن شوید در منطقه‌ شما فروشگاه مواد لبنی دیگری  وجود ندارد. همیشه محصولات لبنی خواهان و طرفدار دارد.

۶۸- قنادی یا شیرینی‌فروشی

با وجود علاقمندان شیرینی و شکلات ، شیرینی‌فروشی یک ایده‌ کسب و کار مناسب است. اغلب افراد برای فستیوال‌ها و مناسبت های مختلف به دنبال شیرینی هستند. می‌توانید با راه‌اندازی یک  شیرینی فروشی نیاز آن‌ها را برطرف کنید.

۶۹- کارواش یا ماشین شویی

یک ماشین پاک و تمیز بهتر به نظر می‌رسد و مایه‌ فخر و مباهات است. آدم‌ها دوست دارند یک خودروی تمیز سوار شوند و حاضرند برای شستشوی آن هزینه کنند و به همین خاطر تعداد کارواش‌ها در سطح شهرها رو به رشد است.

۷۰- ارائه خدمات تنظیم فرمان و باد لاستیک خودرو

تنظیم فرمان و باد لاستیک‌ها برای هدایت بهتر فرمان ماشین و عمر طولانی‌تر تایرها مهم است. خودروها پس از هر پنج تا شش هزار کیلومتر به تنظیم فرمان و باد لاستیک نیاز دارند پس شروع این کسب و کار ایده‌ خوبی است. فراگیری این کار هم خیلی ساده است.

۷۱- فروش باتری و جای شارژ

امروزه تقریبا همه‌ وسایل دارای باتری هستند و عمر یک باتری محدود است. این باتری‌ها باید پس از چند سال شارژ شوند. پس راه اندازی یک فروشگاه جای شارژ و باتری ایده‌ خوبی است.

۷۲- فروش لوازم عتیقه و قدیمی

افراد ثروتمند پول زیادی را صرف خرید اشیا و لوازم عتیقه و قدیمی می‌کنند. راه انداختن یک عتیقه فروشی ایده‌ خوب دیگری است. این ایده علیرغم جذابیتش ، به مقدار زیادی سرمایه نیاز دارد.

در اکثر فهرست ها از جمله همین ۱۰۰ ایده کسب و کار سایت پول یابی فروش عتیقه به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد مورد توجه است.

۷۳- کنترل آفات و حشرات

افراد اغلب به دنبال کنترل آفات و حشرات موذی در خانه و محل کار هستند. به همین منظور، می‌توانید با کنترل آفات کسب و کار خودتان را شروع کنید.

۷۴- ایده کسب و کار ساخت و تولید تبلیغات

اگر ذهنی مبتکر و خلاق دارید می‌توانید به یک غول تبلیغات تبدیل شوید. شرکت‌ها اغلب دنبال کسانی هستند که خلاق باشد و به تبلیغات‌شان ارزش بدهد.

۷۵- ساخت انیمیشن‌

امروزه کسب و کار انیمیشن و بازی به سرعت بسیار زیادی در حال رشد است. اگر دانش ساخت کارتون و انیمیشن‌سازی را دارید می‌توانید در این دنیا موفق  شوید. شرکت ها و موسسات زیادی تولیدات انیمیشنی را می خرند و بازار کار بسیار خوبی از نظر کسب درآمد دارد.

۷۶- داروخانه

دریافت درمان پزشکی و دارو نیازی ضروری است. اگر در زمینه‌ دارو تخصص دارید می‌توانید یک داروخانه باز کنید. البته این کار نیاز به تخصص و مجوز دارد و به هر کسی اجازه کار و تاسیس داروخانه را نمی دهند و باید مراحل قانونی سختگیرانه ای را طی کند.

۷۷- ارائه خدمات خیاطی

به جز خیاطی ها و مغازه های سطح شهر ، راه‌اندازی یک خیاطی کوچک ایده‌ خوبی برای یک زن خانه دار است. این ایده حتی به سرمایه‌ زیادی هم نیاز ندارد.

۷۸- فروشگاه لوازم و ابزارآلات ماشینی و الکتریکی

می‌توانید به راه‌اندازی یک فروشگاه ابزارآلات ماشینی و الکتریکی فکر کنید. این محصولات همواره مورد نیاز هستند. البته این کار نیاز به سرمایه نسبتا زیادی نیاز دارد.

۷۹- فروشگاه لوازم آشپزخانه استیل

ظروف و وسایل آشپزخانه‌ استیل در هر خانه‌ و آشپزخانه ای مورد نیاز و ضروری است بنابراین راه‌اندازی فروشگاه وسایل استیل در جایی کوچک می‌تواند ایده‌ خوبی باشد.

۸۰- فروش و خدمات آبگرمکن

اگر می‌خواهید در بخش لوازم خانگی کسب و کاری را شروع کنید، می توانید به فروش و خدمات آبگرمکن فکر کنید. می‌توانید آبگرمکن برقی و گازی بفروشید البته این کار هم نیاز به پول و سرمایه اولیه مناسب دارد.

۸۱-  فروش و خدمات تصفیه‌ آب

فروش و خدمات دستگاه‌های تصفیه‌کننده‌ آب ایده‌ خوبی در بخش لوازم خانگی است ضمن اینکه می توانید مغازه تصفیه آب هم راه اندازی کنید.

۸۲-  فروشگاه آهن آلات و تخته‌های چندلایی

با رشد نیاز به مبلمان در بخش لوازم خانگی،‌ تاسیس یک فروشگاه آهن آلات و تخته‌های چندلایی می‌تواند ایده‌ خوبی باشد.

۸۳- فروشگاه کتاب‌های دست‌دوم و قدیمی

اگر فروشگاه کوچکی دارید و می‌خواهید یک کسب و کار با سرمایه‌ اندک را آغاز کنید می‌توانید به فکر راه‌اندازی یک فروشگاه کتاب‌های دست دوم و فروش کتب قدیمی باشید. برخی نسخه های چاپ شده قدیمی که امکان انتشار مجددد ندارند همیشه مشتریان خاص خود را دارد.

در اهمیت فروشگاه کتاب های دست دوم همین بس که گفته شود که نه تنها در این ۱۰۰ ایده کسب و کار که در سایر فهرست ها کسب درآمد اینترنتی و غیر اینترنتی خواهد آمد چون خواهان و طرفدار خود را داشته و دارد.

۸۴-  بازاریابی شبکه‌ای و چند سطحی

امروزه شرکت‌های بازاریابی چندسطحی، فرصت‌های کسب و کار خوبی را برای جویندگان کار فراهم می کنند. اگر در بازاریابی و فروش خبره هستید، می‌توانید این کسب و کار را  با هزینه‌ و پول بسیار اندک شروع کنید.

۸۵- فروشگاه عینک

می‌توانید کسب وکار کوچکی برای بینایی‌سنجی و قاب عینک راه‌انداز کنید. هم چنین می توانید در کنار آن اقلامی چون ساعت هم بفروشید. در زمان نگارش این مقاله یکی از دوستان مرا عضو یک کانال تلگرامی کرد که اختصاص به فروش و سفارش انواع عینک داشت و اتفاقا از کارش و میزان کسب درآمد اینترنتی حاصل از این کار خیلی هم راضی بود.

۸۶-  کسب و کار فروشگاه الکترونیکی

اگر می‌توانید سرمایه‌ خوبی فراهم کنید، می‌توانید با فروش وسایل الکترونیکی چون تلویزیون، ال‌سی‌دی، ام‌پی‌تری پلیر و… کسب و کاری به راه بیندازید.

۸۷- بی‌پی‌او BPO (برون‌سپاری فرایند های تجاری)

برون‌سپاری فرایندهای تجاری  Business Process Outsourcingگونه‌ای از برون‌سپاری کسب و کار  است ، که در پی آن، بخشی از عملیات یک شرکت و یا موسسه، با تصمیم مدیرانش، به ارائه‌دهندگان خدمات شخص ثالث سپرده می‌شود. اگر فضا دارید و مایل هستید مقداری پول سرمایه‌گذاری کنید، برون‌سپاری فرآیند کسب و کار می‌تواند فرصت خوبی باشد.

۸۸- غذای فست فودی

باز کردن یک مغازه‌ فست‌فود، به ویژه در منطقه‌ای کاری یا کنار مدارس درآمدی خوب به همراه خواهد داشت.

۸۹- راه اندازی نانوایی

می‌توانید نانوایی خودتان را داشته باشید. این کسب و کار به مهارت پخت نان،‌ کیک و دیگر اقلام مشابه نیاز دارد.

۹۰- پخت غذای خانگی

اگر در پختن غذا دارای تخصص و مهارت بالایی هستید می‌توانید کسب و کار غذای خانگی را شروع کنید که طرفداران خاص خود را دارد ضمن اینکه سبک زندگی شهری خواهان آن را خیلی بیشتر از گذشته کرده است.

۹۱- کسب و کار آسیاب آرد

آسیاب آرد نیز می‌تواند ایده‌ دیگری باشد. این ایده در مناطق مسکونی جواب می‌دهد و به سرمایه‌ خوبی نیاز دارد.

۹۲- ارائه مشاوره و خدمات خرید و فروش بازار سهام

یک موسسه‌ خرید و فروش بازار سهام باز کنید و از کاربر نهایی حق دلالی و یا پورسانت بگیرید. این یک ایده‌ کاملا رقابتی است زیرا شرکت‌های زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند. البته این کار نیاز به شناخت بازار سهام و تحلیل بازار دارد.

۹۳- کلوپ کمدی و شادی

کلیپ و طنز همیشه خواهان داشته و دارد و ویدیوهای کمدی به سرعت پخش می‌شوند. چند استندآپ کمدین، مانند میثم درویشان‌پور و مجید افشاری، وجود دارند که جدیدا به لطف رامبد جوان و برنامه‌ خندوانه به سلبریتی تبدیل شده‌اند. دیگران نیز منتظر این هستند که نوبت‌شان فرا برسد.

صدها کمدین وجود دارند که به دنبال راهی برای نشان دادن استعدادشان هستند. شما می‌توانید با راه‌اندازی یک کلوپ کمدی و خنده‌ آنلاین به آن‌ها کمک کنید. تصور کنید سایت و یا کلوپ تان به عنوان مرکز شادی و خنده مطرح شود این موضوع موجب سفارش کار برای جشن ها و همایش ها خواهد شد و کسب درآمد خوبی به همراه دارد.

۹۴- جمع آوری ویدیوهای خنده‌دار و بامزه

اگر در اینترنت فعال باشید حتما دیده اید که ویدیوهای بامزه از کودکان، کارهای خنده دار افراد ، سگ‌های پشمالوی کوچک، و گربه‌ها ، یوتیوب و فیسبوک را پر کرده‌اند. آیا می‌توانید مجموعه‌ای گردآوری کنید که افراد بتوانند ویدیوی مناسب با نیازهای بازاریابی محتوای‌شان را بیابند؟ اگر این کار را انجام دهید مشتریان خیلی خوبی را جذب خواهید کرد.

۹۵- گروه دوستداران موسیقی و آهنگ

اگر توانایی تولید یک قطعه‌ آهنگ و موسیقی را ندارید، حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یک گروه دوست داران و علاقمندان موسیقی راه‌اندازی کنید.

دقت داشته‌باشید که یک گروه مشخص و با برنامه تشکیل دهید، مثلا هواداران موسیقی سنتی ایرانی، هواداران چاووشی ، دوستداران محمد اصفهانی و …. اولین جایی که می‌توانید کسب و کارتان را شروع کنید فیسبوک و تلگرام است. همچنین باید یک وب‌سایت و یک اتاق گفتگو هم داشته‌‌باشید. در گام بعد می‌توانید یک اپلیکیشن موبایل طراحی کنید.

۹۶- آماده کردن اظهارنامه‌ مالیاتی

افراد زیادی وجود ندارند که خودشان بتوانند این کار را انجام دهند. به همین دلیل است که این گزینه نیز یک فرصت کسب و کاری به حساب می‌آید.

 97- فروش محتوای مبتنی بر ثبت نام

محتوایی که اکنون در اینترنت به رایگان وجود دارد ممکن است به‌خوبی در جستجو یافت نشود. برای حل این مورد، برخی نویسندگان تحقیقات دقیقی انجام می‌دهند و در ازای مبلغ اندکی آن را می‌فروشند.

۹۸- بررسی صادقانه‌ عملکرد پزشکان

می‌توانید فهرستی از موفقیت‌ها و شکست‌های پزشکان آماده کنید تا بیماران بتوانند تصمیم‌گیری آگاهانه‌ای صورت دهند. دادن مشاوره درباره پزشکان مخصوصا در زمینه زیبایی کسب و کار بسیار خوبی می تواند باشد.

 99- راه اندازی بلاگ سلامت زنان

همانند بلاگ سلامت مردان، پتانسیل اولیه برای عملی کردن این ایده در جامعه وجود دارد. دو موضوع مردان و زنان را در هم نیامیزید. سعی کنید در یک زمینه متمرکز بمانید. توجه داشته باشید که خانمها به سلامت خود بیشتر از مردان اهمیت می دهند و به راحتی می تواند مورد توجه قرار گیرد و ترافیک مناسبی را جذب کنید.

۱۰۰- مشاوره و کمک کردن در امور حسابداری

الزاما نباید عضو جامعه حسابداران نخبه یا یک مشاور مالی رسمی باشید تا بتوانید در امور حسابداری به افراد کمک کنید ، برای شروع این کسب و کار یک مدرک در امور مالی یا تجاری کفایت می‌کند. راه‌های چندگانه‌ای برای کمک به افراد در مدیریت حساب‌هایشان وجود دارد، فرضا می‌توانید به استارت‌آپ‌ها کمک کنید تا حساب‌هایشان را مدیریت کنند.

سخن پایانی ۱۰۰ ایده کسب و کار

اگر به ۱۰۰ ایده کسب و کار نگاهی کلی و گذرا بیندازید متوجه خواهید شد که بیشتر این نوع کسب درآمد نیاز به سرمایه بسیار کم و ناچیز دارند برخی نیاز به تخصص و مهارت بالا دارند و برخی نه نیاز به سرمایه دارند و نه تخصص و مهارت بالا. در کل همه این ۱۰۰ ایده کسب و کار اینترنتی و یا غیر اینترنتی جهت موفقیت ، نیاز به تلاش ، پشتکار و ارائه ایده جذاب دارند.

درست است که اوضاع اقتصادی کشور خراب است ولی در همین بازار آشفته و نابسامان ، افراد بسیار زیادی مشغول کار و خدمت هستند و کسب درآمد خوبی هم دارند. می توانید مجموعه این مشاغل و ۱۰۰ ایده کسب و کار را به صورت سنتی و در دنیای واقعی و یا به صورت اینترنتی و یا توامان ( اینترنتی و واقعی ) انجام دهید.

فهرستها مشاغل خیلی بیشتر از این ۱۰۰ ایده کسب و کار می باشد و تلاش شده تا مشتی از خروار مشاغل اینترنتی و غیر اینترنتی با سرمایه کم را بیاورم و امیدوارم تا گام های شروع کسب و کار جدید برای افراد جویای کار باشد.

نکته آخر ۱۰۰ ایده کسب و کار این است که با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که فرصت های کسب و کار بسیار زیاد و متعدد بوده که اکثر آنها نیاز به پول زیادی هم ندارند و شکل بازاریابی و جذب مشتری و یا کیفیت ارائه خدمات شما می تواند موجب کسب درآمد پایدار برایتان شود.

مطلب پیشنهادی

شغل نقاش , همه چیز درباره شغل و هنر نقاشی , انواع سبک های نقاشی

معرفی شغل نقاش ، صفر تا صد هنر نقاشی

هنر نقاشی به عنوان یکی از هنرهای هفت گانه ، پایه و رکن تمام هنرهای …

یک دیدگاه

  1. پشتیبانی رسمی تیم هفتاد سی

    با سلام خدمت همه کابران محترم ( هم خرید کن هم درآمد داشته باش )
    با اختصاص نیم ساعت در روز به درآمد چند میلیونی میرسی! ی اپلیکیشن معتبر و قانونی هست که محصولات با کیفیت با قیمت های خیلی خوب ارائه میدهد. تازه وقت تسویه حساب ۷۰ درصد سود رو بین کاربران تقسیم میکنه . یعنی شما از خریدهای خودتون و دوستان و اطرافیان و دیگران سود میکنین. فرقی هم نمی کنه که خرید کالا از مرکز خرید بزرگشون باشه یا گرفتن بیمه و بلیط و شارژ و پرداخت قبض: براحتی از همشون کسب درآمد میکنی. اسم اون اپلیکیشن ۷۰۳۰ ( هفتادسی ) هست که می تونی از سایت ۷۰۳۰٫ir دانلود کنید. بعد از نصب با وارد کردن کد ۳۰۰۷۷ اپلیکیشن رو فعال کنید.
    اپلیکیشن ۷۰۳۰ کاری خلاقانه برای کسب درآمد از متخصصان نرم افراز دانشگاه صنعتی شریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.