۱۰۲ ایده کسب و کار خانگی پولساز

زمانی که صحبت از ایده کسب و کار خانگی می شود ، هدف راه اندازی مشاغل خانگی و یا فعالیت اقتصادی در منزل برای تامین مخارج زندگی است . کسب درآمد یکی از بهترین تجربه‌های زندگی بشراست . معتقدم امروزه داشتن پول خیلی از مشکلات را حل می‌کند و حس آزادی به افراد می‌دهد . اما داشتن شغل و کسب و کار، مهم‌ترین مسئله برای رسیدن به پول و ثروت است .

خیلی از افراد جامعه به دنبال شغلی در راستای تحصیلات شان می‌روند . برخی با داشتن ایده و تخصص خاص، به راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی می اندیشند . هر فردی راه خود را در زندگی طی می‌کند . برخی زندگی کارمندی و حقوق ثابت ، ولی مطمئن را دوست دارند . برخی دیگر ریسک‌پذیر بوده و کسب و کار خودشان را راه می‌اندازند . اما برخی دیگر دوست دارند یک شغل خانگی داشته باشند و همانطور که در خانه هستند، مشغول به کار باشند .

در این مقاله سایت پول یابی ضمن تعریف و بیان مشاغل خانگی به بیش از ۱۰۲ ایده کسب و کار خانگی پولساز و پردرآمد اشاره می شود . امیدوارم مورد استفاده مخاطبان قرار گیرد .

تعریف کسب و کار خانگی

در تعریف عامیانه به هر کار درآمدزایی که در خانه انجام شود شغل خانگی گفته می شود . اما از نظر علمی ، کسب و کار خانگی به هر نوع فعالیت اقتصادی در محل سکونت شخصی که با استفاده از امکانات و وسایل منزل راه اندازی شود کسب و کار خانگی می گویند .

طبق این تعریف ، کسب و کار خانگی با سه مفهوم زیر قابل شناسایی است :

۱- کسب وکار خانگی Home business

در این شیوه ، فرد شغل خود را به منـزل آورده و به جای این که هزینه‌هـای زیادی برای اجاره یا خرید ساختمان بدهد، می‌تواند در منزل خود ، کـار و شغل خود را به انجام دهد . در این نوع کسب و کار ، ارزش افزوده کالاها و خدمات تولید شده، نصیب‌ صاحب خانه می‌شود .

۲- کسب وکار مبتنی بر خانه Home based business

در این روش ، افراد کالاها و خدمات تولیـد شده خود را در درب و یا در داخل منازل دیگران تحویل می‌دهند . در این نوع ، روش کسب و کار ، مهم نیست که کالاها در کجا تولید شده است . بلکه معیار این است که کالاها و خدمات در منازل‌ مصرف‌کنندگان به آنها تحویـل داده ‌می شود . در این نوع کار خانگی ، ارزش افزوده کـالاها و خدمات ، نصیب کسـی می‌شود که از بیرون این کالاها را می‌آورد .

۳- کار‌آفرینی مبتنی بر خانه home based entrepreneurship

این نوع کار‌آفرینی عبارت است از فرآیند ایجاد اشتغال در خانه از راه تشکیل مجموعه منحصر به فردی از منابع به منظور بهره‌گیری از فرصتها .

ایده کسب و کار خانگی , کسب درآمد در خانه , کار در منزل

اهمیت کسب و کار خانگی

امروزه کسب و کارهای خانگی از بخش های حیاتی و ضروری فعالیت های اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب می شوند . کسب و کار خانگی از نظر ایجاد شغل ، نوآوری در عرضه محصول یا خدمات ، موجب تنوع و دگرگونی زیادی در اجتماع و اقتصاد هر کشور می شوند .

علاوه بر همه اقشار جامعه ، مخصوصا برای جوانان ، مشاغل و کسب و کارهای خانگی نقطه شروع مناسبی برای راه اندازی کسب و کار شخصی است . ضمن اینکه داشتن ایده کسب و کار خانگی و راه اندازی آن در مقایسه با دیگر انواع کسب و کارها ساده و آسان است . به عنوان نمونه شما می توانید با یک دستگاه رایانه و یک خط تلفن ، یک کسب و کار اینترنتی راه بیندازید و کارها و خدمات مختلفی را به مردم عرضه و از این راه برای خود درآمد کسب کنید .

امروزه کسب و کارهای خانگی در اکثر کشورها مورد توجه است . سیاستمداران با حمایت از این مشاغل خانگی ضمن ایجاد اشتغال سعی در بهبود معیشت خانوارها دارند . در کشورهایی مثل تایوان ، ایتالیا ، هند ، روسیه و حتی آمریکا اشتغال خانگی جایگاه ویژه ای دارد . در اکثر کشورها فروش ایده کسب و کار خانگی هم بسیار پولساز می باشد و خواهان فراوانی دارد .

ضرورت توسعه مشاغل خانگی

تجربه نشان داده، توسعه کسب و کارهای کوچک خانگی به دلیل ساختار ساده ، بازدهی سریع و زودهنگام و نیاز اندک به سرمایه در جهت متعادل کردن بازار کار مؤثر است . در ایران با توجه به ترکیب جمعیتی ، کسب و کارهای کوچک خانگی می تواند بازدهی مناسبی داشته و در کوتاه مدت و حتی در میان مدت در رفع مشکل بیکاری مؤثر باشد .

از این رو سامان بخشیدن ، به‌روز رسانی و نظام‌مند کردن کسب کارهای خانگی یک ضرورت آشکار است . در وضعیت کنونی کشور به نظر می رسد ، ‌به لحاظ مدیریتی و سیاست گذاری ، هیچ سازمانی به طور مشخص متولی کسب و کارهای خانگی نیست . این مشاغل عمدتاً‌ به صورت سنتی و بدون جهت گیری کلی در کشور رواج دارد .

اگر بخواهیم مشاغل خانگی به صورت پایدار و در تراز جهانی ایجاد شوند، نیازمند برنامه‌های حمایتی و آموزشی و به روزرسانی و استفاده از تکنولوژی‌های روز می باشد . بنابراین با اجرای این طرح طلیعه روشنی برای ساماندهی و نظام‌مند کردن کسب و کارهای کوچک خانگی به وجود می‌آید . به تدریج ضمن شکل گیری یک نظام مدیریتی مشخص ، زمینه مناسبی برای شکل‌گیری نهاد متولی این مشاغل به وجود می‌آید .

به طور کلی امروزه کار و زندگی بیش از پیش در همدیگر ادغام شده اند . امروزه با پیشرفتهای زیادی که در زمینه علوم رایانه و دیگر وسایل ارتباطی به وجود آمده، محیط خانه محل مناسب و بهتری برای کسب و کار شده است .

سابقه کسب و کارهای خانگی

ایده کسب و کار خانگی یا کار در خانه قدمت دیرینه‌ای دارد . شاید پیشینه آن به ظهور مفهوم خانه و یکجانشینی انسان بازمی‌گردد . لذا قدمت مشاغل خانگی به اندازه طول عمر انسان هوشمند و پس از آن است . افرادی که دامداری و زراعت می کردند، محیط زندگی آنها تبدیل به مکانی برای امرار معاش ‌شد . با رواج مبادله کالا به کالا، افراد به واسطه شغل شان، وسایل مورد نیاز را از طریق مبادله می گرفتند .

مثلا کشاورزان برای به دست آوردن خیلی از کالاهای مورد نیازشان، میوه، سبزیجات و غلات را مبادله می‌کرد . لذا هر فردی با شغل خاص خود شناخته می‌شد .  به هر حال انسان‌ها در ابتدا شغل خود را در خانه و محیط اطراف آن آغاز کردند . کم کم با گذشت زمان به مشاغل متفاوتی روی آوردند و فعالیت خود را خارج از منزل انجام دادند .

بخش زیادی از فعالیت‌های اقتصادی مردم قبل از عصر صنعتی شدن در خانه‌ و محل زندگی‌شان انجام می‌شد . لذا ترکیب شدن مفهوم خانه و کسب و کار مفهوم غریبی نبود . با انقلاب صنعتی و گسترش نظام کارخانه‌ای رفته‌رفته مرز میان خانه و محل کار پررنگ‌تر شد . از این زمان، مراکز صنعتی و تجاری به عنوان محلی برای فعالیت اقتصادی و خانه به کانونی گرم و آرام‌بخش برای مردمان خسته از کار روزانه تبدیل شد .

بحران انرژی اپک در سال ۱۹۷۳ موجب شد دوباره توجهات نسبت به خانه به عنوان محل کار جلب شود . اولین تحقیقات در این زمینه سال ۱۹۷۸ انجام شد و اصطلاح کسب و کار خانگی مورد استفاده قرار گرفت . اما این اصطلاح در اصل برای صنایعی که در روستا وجود داشتند به کار برده شد و بعدا برای مشاغل خانگی مورد استفاده قرار گرفت . در این تحقیقات زنان بیشترین نقش را در مشاغل خانگی داشتند .

تاریخچه مشاغل خانگی در ایران

مشاغل اولیه انسان‌ها شامل دامداری، کشاورزی، سفالگری، نجاری، آهنگری، بافت پارچه، فرش و … بود . با گذشت زمان مشاغل دیگری به وجود آمدند و کسب و کارها از حالت خانگی خارج شدند . اما در سال‌های اخیر و با توجه به اوضاع اقتصادی متفاوتی که به وجود آمده است، مشاغل خانگی باز هم رونق پیدا کرده‌اند .

کسب و کارهای خانگی در ایران سابقه دیرینه دارند . بسیاری از صنایع دستی که امروزه هم وجود دارند، در منازل و محل سکونت افراد تولید می شده اند. به طور کلی کسب و کار خانگی در ایران به عنوان پدیده جدید مطرح نیست . بلکه در نتیجه تغییرات و تحولاتی که در فعالیتهای اقتصادی – اجتماعی امروز به وجود آمده به آن توجه بیشتری شده است و این نوع کسب و کارها روز به روز گسترش و توسعه می یابند .

امروزه نوع نگاه به مشاغل خانگی و تحقق ایده کسب و کار خانگی تغییر اساسی پیدا کرده است . اکثر صاحبان کسب و کار های خانگی بر این باورند که کار کردن در خانه، کیفیت زندگی آنان را بهبود می بخشد . کارکردن در خانه موجب می شود وقت بیشتری به خانواده و خانه اختصاص یابد و به دیگر مسائل و موضوعات خانواده، از قبیل تربیت و پرورش فرزندان توجه بیشتری شود .

خلاصه اینکه کسب و کارهای کوچک و بزرگ خانگی در ایران هم سابقه زیادی دارند . صنایع دستی، شیرینی پزی و انواع خوراکی‌های سنتی، حاصل همین تلاش بانوان پرکار ایرانی است .

نگاه متفاوت به مشاغل خانگی

معمولاً وقتی عبارت « راه اندازی کسب و کار خانگی » یا « کار در منزل » مطرح می شود، احتمالاً کاری کم‌درآمد و صرفاً برای درآمدی اندک را به ذهن متبادر می‌کند . اما آیا واقعاً این چنین است؟ آیا با کسب و کار خانگی نمی‌توان به درآمدهای بالا رسید ؟ شاید بد نباشد برای درک موضوع، کسب و کار خانگی در ایران را با نمونه‌های خارجی آن مقایسه کنیم .

برخی از مهم‌ترین کمپانی‌های دنیا از دل همین خانه‌ها، پارکینگ‌ها، اتاق‌های اضافی یا گاراژها سر درآورده است . از دو کمپانی بزرگ یعنی گوگل و مایکروسافت شرکت‌های معتبرتر و مشهورتری سراغ دارید؟ اینها شروع کارشان از منزل بوده است .

اکنون با گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی، فضا برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای خانگی بسیار بیشتر از قبل شده است . ضمن اینکه مشاغل خانگی امروزه محبوب‌تر و پرتعدادتر از گذشته به کار خود ادامه می‌دهند . وقتی چنین اتفاقاتی در دنیا افتاد، همه فهمیدند که کسب و کار خانگی اصلا کاری بی‌پرستیژ و کم‌درآمد نیست .

اگر به صورت اصولی و مانند سایر کسب‌وکارها با مشاغل خانگی برخورد شود می‌تواند به‌سرعت رشد کند و به کسب‌وکاری بسیار بزرگ تبدیل شود . گسترش کسب و کار خانگی نه‌ فقط برای مردم که برای دولت‌ها هم مفید است . دولت‌ها برای تولید یک شغل برای هر نفر، باید ده‌ها میلیون پول خرج کنند و این هزینه بر خواهد بود . اما با حمایت از کسب و کارهای خانگی، می‌توانند با صرف پولی بسیار کمتر، این کار را بکنند . به عبارتی ، هم به کاهش نرخ بیکاری کمک می‌شود و هم صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد .

مزایای مشاغل خانگی

کسب و کارهای خانگی مزایای زیادی دارند که موجب می‌شود خیلی از افراد به سمت آن‌ها بروند . البته ممکن است در ابتدا درآمد کمی داشته باشند یا درآمد با مخارج مساوی باشد، اما بعدا به سود زیادی می‌رسند. معمولا درآمد حاصل از این کارها بیشتر از درآمد ثابت کارمندی است .

خیلی از هزینه‌ها در کسب و کارهای خانگی حذف می‌شوند و مهم‌تر از همه کل سود باقی می‌ماند و مجبور نیستید آن را با کسی تقسیم کنید، مگر اینکه کارگر یا شریکی داشته باشید . در عین حال این مشاغل در هر شرایطی قابل انجام هستند و می‌توان آنها را با هر سرمایه‌ای شروع کرد و کم کم بیزینس را رشد و توسعه داد .

یکی دیگر از دلایلی که کسب و کارهای خانگی را محبوب کرده است، این است که افراد با هر سن و جنسیتی می‌توانند آن را شروع کنند . مثلا اگر دختر و پسر نوجوان به دنبال مستقل شدن هستند و دوست دارند درآمد خود را داشته باشند، می‌توانند از این طریق اقدام کنند

پس اگر از کار کردن برای دیگران خسته شده‌اید و دوست دارید مستقل باشید و در عین حال سرمایه کافی ندارید، یک کسب و کار کوچک خانگی راه بیندازید . می‌توانید در همان زمینه‌ای که تخصص دارید، کارتان را شروع کنید . چه خیاطی و آرایشگری باشد یا طراحی سایت و گرافیک . فقط شروع کنید، چون معمولا احتمال موفقیت در کسب و کارهای خانگی خیلی بالا است . با این مقدمه مزایای مشاغل خانگی عبارتند از :

۱- درآمدزایی هوشمندانه

کار کردن در خانه و راه‌اندازی کسب و کار در منزل، یکی از هوشمندانه‌ترین روش‌های درآمدزایی است . در این روش خیلی از هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کنند و در وقت هم صرفه‌جویی می‌شود . علاوه بر این افراد بیکار فرصت‌های شغلی خوبی به دست می‌آورند .

۲- کاهش نرخ بیکاری

کسب و کارهای خانگی واقعا نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری داشته‌اند، تا جایی که در ۱۵۰ کشور جهان بین ۱۵ تا ۸۰ درصد از نیاز اشتغال را تامین کرده‌اند . همین موضوع موجب بهبود وضعیت اقتصادی خانوارها می‌شود و کیفیت زندگی را بهتر می‌کند .

۳- کاهش هزینه‌ها

یکی دیگر از مزایای شغل‌های خانگی، کاهش بسیاری از هزینه‌ها است . مثلا نیازی به اجاره ساختمان و دفتر نیست، هزینه‌های اضافی برای قبض‌های برق، آب و تلفن پرداخت نمی‌شود و پولی هم بابت بنزین یا سایر هزینه‌های حمل و نقل خرج نمی‌شود . اگر ایده کسب و کار خانگی پولساز باشد، همه سود به دست آمده از کار به فرد صاحب کار می‌رسد .

۴- صرفه‌جویی در وقت

داشتن وقت بیشتر، یکی دیگر از مزیت های مشاغل خانگی است . مثلا زمان زیادی را در ترافیک و مسیر رسیدن به محل کار صرف نمی‌کنند و بدون دغدغه و اعصاب خوردی کارشان را با آرامش انجام می‌دهند .

علاوه بر این خانم‌ها وقت بیشتری برای رسیدن به کارهای منزل دارند و می‌توانند در حین انجام کار به آشپزی و بچه‌داری هم بپردازند . اگرچه انجام همه این کارها کنار هم سخت است و نیاز به کمک همسر یا افراد دیگری دارند .

ضمن اینکه، این کار در منزل ساعت‌ کاری انعطاف‌پذیری را برایتان به ارمغان می‌آورد . مثلا خانم‌ها می‌توانند در ساعاتی از شب کار کنند و نیمه روز را به آشپزی بپردازند . به هر حال ساعت‌های کاری در کسب و کارهای کوچک خانگی انعطاف‌پذیر است .

۵- عدم نیاز به سرمایه بالا

همانطور که اشاره شد، مشاغل خانگی نیازی به سرمایه‌های آنچنانی ندارند . چون خیلی از هزینه‌ها در این کسب و کارها اصلا وجود ندارد . با این وجود به سرمایه بالایی هم برای شروع کار نیازی نیست . زیرا کارمندی وجود ندارد که بخواهید به او حقوق بدهید یا او را بیمه کنید . حداقل در ماه‌های اول می‌توانید کارمندی نداشته باشید . علاوه بر این می‌توان کار را با سرمایه کم شروع کرد و کم کم با درآمدزایی بیشتر، سرمایه را بیشتر کرد و کسب و کار را توسعه داد .

۶- استقلال کافی برای پیشبرد کارها

از مزایای فوق‌العاده مشاغل خانگی این است که مدیریت و ریاست همه امور به دست خودتان است . استقلال کافی دارید و می‌توانید هر طور که صلاح می‌دانید کارها را پیش ببرید و تصمیمات مهم را بگیرید . مخصوصا اگر شریکی نداشته باشید و کاملا مستقل فعالیت کنید .

۷- خلاقیت بالا و امکان طرح ایده‌های جدید

معمولا اجرای یک ایده کسب و کار خانگی به خلاقیت نیاز دارد تا تفاوت‌هایی ایجاد کند و با وجود همین تفاوت‌ها موفق شود . این مشاغل به ایده و خلاقیت جدید نیاز دارند و در عین حال انسان‌های خلاقی از شما می‌سازند . تولید محصولات جدید، زیبا و مفید همیشه طرفدار دارند و باعث دوام مشاغل خانگی موفق می‌شوند .

۸- ریسک پایین کسب و کارهای خانگی

یکی دیگر از مزایای مهم مشاغل خانگی ریسک پایین آن‌ها است . این کسب و کارها معمولا ورشکستی ندارند و حتی در بحران‌های اقتصادی هم می‌توانند خود را حفظ کنند و درآمد داشته باشند . نظرسنجی‌ها و مطالعات نشان داده است که کسب و کارهای خانگی در شرایط نامطلوب اقتصادی عملکرد بهتری دارند و احتمال شکست آن‌ها پایین‌تر است .

۹- افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

شاید باور نکنید ولی راه‌اندازی یک شغل پرسود خانگی موجب افزایش خودباوری افراد می‌شود و رسیدن به رویاها خیلی راحت‌تر خواهد بود . درآمدزایی راحت، بی دردسر و سود بالا که تنها برای خود شماست، مشاغل خانگی را به یکی از بهترین ایده‌های درآمدزایی تبدیل کرده است .

۱۰- ثبت برند شخصی با مشاغل خانگی

اتفاق جذاب دیگر در مشاغل خانگی این است که اشخاص می‌توانند برند شخصی خود را راه‌اندازی کنند . با گذشت زمان و سود بیشتر آن را ثبت کنند و کم کم برای برندشان تبلیغات وسیعی انجام دهند . مزیت اصلی کسب و کارهای خانگی این است که می‌توان با سود کم راه‌اندازی کرد ولی هیچ محدودیتی بابت رشد و توسعه آن وجود ندارد .

خیلی از برندهای بزرگ دنیا از خانه‌ها و گاراژهای کوچک شروع شده‌اند و هم‌اکنون کل بازار دنیا را در دست گرفته‌اند . افرادی مانند بیل گیتس، مارک زاکربرگ و شرکت سامسونگ در ابتدا به این بزرگی نبودند و با کمترین امکانات کار خود را آغاز کردند .

خلاصه مزایای کسب و کار خانگی

ایده کسب و کار خانگی با توجه به علاقه و تخصص افراد هیجان انگیز و پرطرفدار است . کار در خانه موجب درآمدزایی بیشنر برای خانواده‌ها می‌شود و کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد . اعم مزیت های مشاغل خانگی عبارتند از :

۱- آزادی و استقلال عمل بیشتر .

۲- ساعات کاری انعطاف پذیر .

۳- ایجاد تعادل و موازنه بیشتر بین کار و زندگی .

۴- پایین بودن هزینه راه اندازی .

۵- پایین بودن میزان ریسک .

۶- امکان کارکردن پاره وقت .

۷- راحت تر بودن تربیت بچه ها .

۸- داشتن فرصت و زمان بیشتر .

۹- تناسب با ویژگیهای جسمی افراد معلول و کم توان .

۱۰- احتمال موفقیت بیشتر .

۱۱- تناسب با اقشار مختلف .

۱۲- احساس راحتی بیشتر .

۱۳- عدم نیاز به مجوز .

۱۴- داشتن جذابیت های خاص .

۱۵- دوام زیاد کسب و کارهای خانگی .

۱۶- رشد سریع تر و راحت تر .

۱۷- معافیت های مالیاتی .

۱۸- فرصت‌های بیشتر برای رشد حرفه‌ای .

۱۹- بالا بودن بهره وری بالا .

۲۰- فرصت برای توسعه استعدادهای نهفته و خلاقانه .

معایب کسب و کارهای خانگی

کسب و کار خانگی و ایده کار در منزل با تمام خوبی‌هایی که دارد برخی ایرات و معایب را هم دارد . برخی از این معایب عبارتند از :

– مقررات دولتی و حکومتی می‌تواند فعالیت‌های تجاری شما را محدود کند .

–  ممکن است با تعامل محدودی که دارید، احساس تنهایی کنید .

– ساعت‌های طولانی حضور در خانه و ارتباط با همسایه‌ها، می‌توانند به روابط تنگاتنگ و افراطی با آن‌ها بینجامد .

– خانواده و دوستان می‌توانند موجب حواس‌پرتی شوند که در نتیجه می‌تواند منجر به کاهش بهره‌وری و انگیزه شما شود .

گام های مهم برای راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی

برای اینکه یک کسب و کار خانگی راه بیندازید، بهتر است پیش از آن، ۲۰ مسئله مهم و کلیدی را در نظر بگیرید . این گام های مهم عبارتند از :

۱- توجه به ایده های ناب

نگذارید ایده‌های ناب و خاص از دستتان برود . ممکن است ایده‌ه ای ظاهراً به‌دردنخور، به ایده‌ای پول‌ساز تبدیل شود . چه کسی فکر می‌کرد تولید یک دسته که موبایل در انتهایش قرار می‌گیرد (مونوپاد) به چنین فروش شگفت‌انگیزی برسد . لذا هر ایده کسب و کار خانگی می تواند منحصر به فرد باشد .

۲- شناخت نیاز منطقه

نیازهای منطقه را شناسایی و قوانین آن را بررسی کنید . این نیاز است که فروش محصول را تضمین می‌کند . اگر با دقت بیشتری به زندگی مردم منطقه‌تان نگاه کنید، حتماً نیازهای جدیدی شناسایی خواهید کرد . مواقعی که عباراتی مثل «حیف که…» و یا «چه خوب می‌شد اگر…» و یا «کاش می‌شد…» همه نشانه‌هایی از وجود فرصت هستند . ببینید چه چیزی در منطقه‌تان نیست که وجودش می‌تواند کیفیت زندگی مردم را بهبود ببخشد .

همچنین قبل از اینکه ایده کسب و کار خانگی خود را شروع و اجرایی کنید، باید مقررات را در منطقه خود بررسی کنید . با شهر یا فرمانداری شهر خود هماهنگ باشید . برخی قوانین، آموزش راه اندازی و بهبود کسب و کار خانگی را ممنوع می‌کند . لازم است این قوانین را بشناسید تا به دردسر نیفتید .

۳- تعریف یک ساختار کسب و کار

ساختارهای متعددی برای تشکیل یک سازمان وجود دارد . از مسئولیت محدود تا شراکت و غیره . هر ساختار مزایا و معایب خود را دارد . ملاقات با یک وکیل یا یک حسابدار می‌تواند به شما کمک کند . مشخص کنید کدام ساختار برای نیازهای شخصی شما مناسب است .

۴- مناسب بوده کسب و کارتان

قبل از شروع و عملیاتی کردن ایده کسب و کار خانگی باید سوالاتی از خودتان بپرسید . مردم چطور می‌توانند نیازشان را با محصول یا خدمت شما برطرف کنند . چقدر حاضرند بابت آن پول بدهند . آیا راه‌های ارزان‌تری سراغ دارند . چرا باید از شما گران‌تر بخرند؟ مگر شما چه ارزش‌های دیگری به آن‌ها ارائه می‌دهید .

اینها تنها بخشی از سوالاتی است که پیش از راه‌اندازی کسب و کار خانگی باید به آن پاسخ بدهید . بسیاری از ما فکر می‌کنیم ایده‌هایی که در سر داریم اگر عملی شود به شدت سودآور است . اما احتمالاً زوایای پنهان آن را بررسی نکرده‌ایم تا ببینیم چقدر این ایده خام و نپخته است . برعکس ممکن است ایده‌هایی داشته باشیم که اگر اجرایی شود، واقعاً پول‌ساز و بکر باشد .

کلید حل مشکل هردو حالت این است که « اقدام » کنید . تفاوت موفقیت‌های زیاد برخی افراد با برخی دیگر از افراد که هرگز موفق نمی‌شوند، در اقدام است . افراد موفق، فاصله ایده‌پردازی تا اقدامشان بسیار کوتاه است، آن‌ها بلافاصله اقدام می‌کنند . دو حالت دارد، یا شکست می‌خورند و تجربه کسب می‌کنند، یا موفق می‌شوند و پول دار می شوند .

۵- اقدام برای دریافت هرگونه مجوز

بعضی از مشاغل مانند مشاغل الکترونیکی، گواهی‌نامه‌های دولتی و یا گواهی‌نامه نیاز دارند . همچنین برخی از مناطق قوانین و مقررات ویژه یا متفاوتی برای کسب و کارهای خانگی وضع کرده‌اند . شاید بد نباشد بدانید که در ابتدای شروع کار، نیاز به مجوز ندارید اما برای توسعه کسب‌وکارتان حتماً نیاز به مجوزهای خاصی دارید . مثل پروانه کسب . مراقب این موانع باشید .

اگر بیمه‌های خاصی برای کسب و کارتان وجود دارد، حتماً کارتان را بیمه کنید . برای اینکه اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای رخ داد، سرمایه تان از بین نرود و از طریق بیمه بتوانید خسارات احتمالی را جبران کنید . به خصوص اگر کسب و کار خانگی شما کارگاهی است یا احتمال خطر در آن زیاد است .

۶- مشخص کردن امکانات و میزان سرمایه خود

با وجود کمتر بودن ساختار هزینه‌ها و یا میزان مورد نیاز سرمایه، به هرحال برای راه‌اندازی کسب و کار خانگی نیاز به پول و مقداری امکانات دارید . اگرچه شروع و تأسیس یک کسب و کار خانگی درهرصورت از شروع سایر کسب‌وکارها مقرون به‌صرفه‌تر است، اما بی‌نیاز به سرمایه هم نیست. وام‌های اشتغال از دولت هم اگرچه گرفتنش سخت است، اما می‌توانید روی آن حساب باز کنید .

۷- شناخت رقبا

بررسی و تحلیل رقبا در کسب درآمد اینترنتی و غیر اینترنتی حائز اهمیت است . چون شناخت رقبا برای بازاریابی مهم است . ضمن اینکه رقبا را می شناسید، اما کار خودتان را بکنید . برای اینکه ببینید در کدام بخش از بازار و چگونه با چه کالا یا خدمتی می‌توانید وارد شوید، باید رقبا را بشناسید . اما سعی کنید توجهی به اینکه آن‌ها دقیقاً دارند چه کار می‌کنند نکنید .

البته برای کسب و کار خانگی خود باید تحقیقات بازار انجام دهید و مشتریان بالقوه را پیدا کنید . اگر کسب و کار مشابهی در اطرافتان هست نگران نباشید . یا چیزی جدید ارائه دهید و یا کالا وخدمت قدیمی را با روش‌هایی جدید و خلاقانه عرضه کنید . نوآوری در کار شکستن شاخ غول نیست . حتی نوآوری‌های به ظاهر ساده می‌تواند دلنشین باشد و راه خودش را پیدا کند .

۸- آگاهی از قوانین استخدام

همیشه قرار نیست کسب و کارتان کوچک و کم درآمد باقی بماند . روزی خواهد رسید که کسب و کارتان بزرگ شده و دیگر افراد خانواده کفاف نیروی انسانی آن را نمی‌دهد . در این صورت باید افرادی با مهارت‌های مورد نیاز را استخدام کنید . لذا لازم است در مورد قوانین کار و استخدام افراد اطلاعات کافی داشته باشید .

قوانین حقوق و دستمزد، اضافه کاری، مزایا، مرخصی و سایر مقررات از جمله قوانین استخدامی هستند . همچنین مصاحبه‌های خلاقانه طراحی کنید و سوالاتی هدف‌دار از افراد مورد مصاحبه بپرسید . باید بتوانید با کمترین تعداد سؤال، بیشترین اطلاعات را از اشخاص مصاحبه شونده بیرون بکشید و روی کاغذ بیاورید تا بتوانید بهترین نفرات را انتخاب کنید .

حتی با بزرگ‌تر شدن کسب و کار خانگی‌تان می‌توانید یک وکیل اختصاصی استخدام کنید تا درگیر کارهای حقوقی شرکت نشوید .

۹- داشتن هر نوع ایده ای

ممکن است که ایده‌ای بکر و تازه نداشته باشید، این موضوع مهم نیست . توجه کنید که ایده‌های پولساز خانگی همیشه در دسترس نیست . لزومی ندارد همیشه و حتما ایده شما تر و تازه باشد . می‌توانید ایده‌های تازه به وجود بیاورید و هم می‌توانید همان کسب و کارهای قبلی را با روش‌های تازه رونق دهید .

در هرصورت باید نوآوری و ارزش پیشنهادی خاصی داشته باشید تا بتوانید سهمی از بازار را در اختیار بگیرید . اگر اینگونه نباشد، ممکن است نتوانید به خوبی بازاریابی کنید . مثلاً پخت غذا اگرچه کاری تکراری محسوب می‌شود اما پخت غذا مخصوص مادران شاغل و یا پخت غذا برای ادارات می‌تواند منابع درآمد خوبی باشند .

تولید محتوا و انجام کارهای مربوط به اینترنت هم از کارهایی است که رونق خوبی گرفته است . فقط نیاز به لپ‌تاپ و یک خط اینترنت برای انجام  آن دارید .

۱۰- فضای کافی برای کسب و کار

اگر بخواهید کارهایی مثل طراحی سایت، تولید محتوا یا دیجیتال مارکتینگ انجام دهید، شاید واقعا به هیچ فضایی نیاز نداشته باشید، بله دقیقاً به هیچ فضایی . روی تخت تان هم می‌توانید این کارها را انجام دهید . البته بهتر است برای اینکه فضای کاری به وجود بیاورید و انگیزه کارکردن را از دست ندهید، اتاقی را به محل کار تبدیل کنید . بهتر است که در آن میز بگذارید و دقیقا فضایی مثل یک آفیس درست کنید .

اگر کاری تولیدی می‌کنید اما نیاز به فضایی بزرگ‌تر مثل یک حیاط بزرگ دارید . مثلاً شما برای کاری مثل پخت غذای خانگی، درست کردن مجسمه یا دوختن وسایل مختلف نیاز به فضایی وسیع‌تر دارید تا در آن راحت باشید .

نوع چینش وسایل هم خیلی مهم است . سعی کنید در کمترین فضا، بهترین چیدمان را انجام دهید تا فضای کافی برای کار داشته باشید . برای کار کردن مؤثرتر، بهتر است فضایی جدا از اعضای خانواده، حیوانات خانگی و سایر مواردی که حواس را پرت می‌کند، ایجاد کنید .

در صورت امکان، بخش کاری را از بخش زندگی جدا کنید . این کار هم به حفظ انگیزه برای کار کمک می‌کند، هم از نظر روانی برای اعضای خانواده مفید است و هم استرس کمتری به اعضای خانواده وارد می‌کند . اگر فضای خانه و کار دقیقاً یکی باشد، ممکن است دچار خستگی زودرس شوید و فکر کنید که دائماً سرکار هستید .

۱۱- داشتن بیزنس پلن

طوری رفتار کنید انگار یک کسب و کار واقعی و بزرگ دارید . برای کسب و کار خانگی خود، «بیزنس پلن» داشته باشید . بیزنس پلن همان‌طور که برای کسب‌وکارهای بزرگ ضروری است، برای کسب و کارهای کوچک یا خانگی هم می‌تواند مثل یک نقشه راه باشد . با این کار دارید برای آینده کسب و کارتان تصویرسازی می‌کنید.

۱۲- جذب سرمایه‌گذار

امکان راه اندازی کسب و کار خانگی بدون سرمایه امکان پذیر است . اما کسب و کار خانگی شما برای اینکه توسعه پیدا کند، باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار باشد . سرمایه‌گذار مثل یک کاتالیزور عمل می‌کند و راه شما برای رسیدن به درجات بالای موفقیت را آسان‌تر می‌کند . وقتی تا حدی به کسب‌وکارتان سروسامان دادید و بیزنس پلن برایش طراحی کردید، جسارت داشته باشید و در جاهایی که فکر می‌کنید می‌توانید سرمایه‌گذار بیابید، به دنبالش بروید .

مثلاً کسب و کارتان یک فروشگاه آنلاین گل و گیاه است . در این صورت، شهرداری‌ها، فروشندگان بزرگ گل و گیاه و نمایشگاه‌های گل و گیاه می‌توانند جاهایی باشند که پتانسیل پیدا کردن سرمایه‌گذار در آن وجود دارد .

سرمایه‌گذار می‌تواند در خرید لوازم مورد نیاز، پرداخت حقوق به کارکنان و توسعه کسب و کار کمک کند .

۱۳- افزایش بهره وری و ارزیابی

دائماً به دنبال افزایش بهره‌وری و ارزیابی باشید . ارزیابی‌های دوره‌ای به شدت برای کسب و کارها حیاتی است . در ارزیابی‌های دوره‌ای (مثلاً یک‌ماهه، دوماهه یا غیره) ایرادات کار به‌تدریج حذف می‌شود . در وقت، انرژی و سرمایه شما صرفه‌جویی می‌شود . خلاصه اینکه، گام‌به‌گام شاخ و برگ‌های اضافی کسب و کار خانگی‌تان هرس می‌شود .

۱۴- گرفتن خط تلفن جدا، سرویس اینترنتی اختصاصی

کسب و کار خانگی به خصوص اگر آنلاین یا اینترنتی باشند، کمتر ارباب‌رجوع حضوری دارند . در عوض این نوع مشاغل به دلیل تماس‌های غیرحضوری با مشتریان نیاز به خط تلفن اختصاصی و سرویس اینترنت ویژه و پرسرعت دارند . بهترین کیفیت اینترنت را برای فضای کار خود تهیه کنید تا موقع ردوبدل کردن اطلاعات کلافه نشوید .

۱۵- ضرورت صندوق پستی

اگرچه صندوق پستی قدیمی است اما ضروری می باشد . موضوع صندوق پستی علاوه بر بالا بردن کلاس کار، وقتی اهمیت دو چندان می‌یابد که کسب و کار خانگی شما چیزی مثل فروشگاه آنلاین باشد . در این صورت احتمالاً دائماً مرسولاتی را پست یا دریافت خواهید کرد . در تمام طول شبانه‌روز نیاز به صندوق پستی دارید .

۱۶- کلیدی ترین قسمت یعنی اقدام کردن

همان‌طور که اشاره شد، از اقدام کردن در هر مرحله اصلا نترسید . اقدام مهم‌ترین عامل برای رفع و رجوع ترس‌هاست . ترس‌ها ممکن است به شما اجازه ندهد که کسب‌وکارتان را راه بیندازید . اما یادتان باشد، مستقل شدن و کسب موفقیت ، جسارت می‌خواهد .

همین شروع کسب و کار خانگی کوچک می‌تواند نقطه عطف زندگی شما باشد . وقتی اولین مشتریان را یافتید و بابت کالا یا خدمت خود از آن‌ها پول دریافت کردید، تازه طعم واقعی استقلال را می‌چشید . همیشه سعی کنید بالاترین رضایت مشتریان را با هر شرایطی که شده جلب کنید . رضایت مشتری منجر به وفاداری او شده و هیچ چیز در کسب و کار ارزشمندتر از مشتریان وفادار نیست . استمرار کسب درآمد به رضایت مشتریان وابسته می باشد .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  کارآفرینی
۱۷- نترسیدن از انتقادات

برای موفقیت در کار ، تیغ انتقادات نباید شما را زخمی کند . شروع کار ممکن است انتقادات فراوانی دریافت کنید . در حالت معکوس احتمالا تحسین فراوانی را هم برمی‌انگیزید . به هر حال ، بهتر است توجه ای به این احساسات نشان ندهید .

اگر از کارتان انتقاد شد، هرگز مأیوس و ناامید نشوید . از نه شنیدن اصلاً نترسید و حتی تمرین‌هایی برای نه شنیدن انجام دهید تا قباحت این کار پیش شما بریزد . می‌توانید به جاهای مختلف بروید و درخواست‌های غیر معقولانه کنید تا «نه» های زیادی بشنوید . ظرفیت پذیرش انتقادات خود را افزایش دهید .

۱۸- تبلیغ هدفمند و مؤثر

تبلیغات از یکی از مهم‌ترین ارکان کسب‌وکارهاست . حتی بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های دنیا دست از تبلیغ نمی‌کشند و دائماً با روش‌های خلاقانه‌تر و البته بهینه‌تر تبلیغ می‌کنند . شاید کسانی بگویند تبلیغ مهم نیست یا «محصول خوب، خودش را می‌فروشد» .

به‌هیچ‌وجه چنین اندیشه‌هایی را به خود راه ندهید . اگر این‌گونه بود، اپل ، سامسونگ و تویوتا هم نباید تبلیغ می‌کردند . البته ممکن است که در ابتدای کار سرمایه چندانی برای تبلیغ کسب و کارخانگی خود نداشته باشید . به جای آن می‌توانید به دوستان و آشنایان بسپارید تا برایتان تبلیغات دهان‌به‌دهان کنند . بهترین تبلیغ البته برای شما، کیفیت کالا یا خدمتی است که ارائه می‌دهید .

شاید بد نباشد برای مدتی محدود، کمپین‌هایی مثل تخفیف افتتاحیه یا حتی محصول رایگان برای تست طراحی کنید . حضور در شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم است . شبکه‌های اجتماعی اغلب بسترهای رایگانی هستند که بیشترین بازدهی را دارند . اگر کسب و کاری اینترنتی دارید می‌توانید وب سایت برای خود راه بیندازید و تلاش کنید با سئو، آن را در رتبه‌های برتر جستجوی گوگل قرار دهید .

۱۹- پشتبانی و خدمات پس از فروش

حتما سیستم خدمات پس از فروش و پیگیری مشتری ایجاد کنید . اغلب مشتریان پس از خرید، از رها شدن بدشان می‌آید . آنها دوست دارند بدانند که شما آن‌ها را « عابر بانک سیار » نمی‌بینید و واقعاً برای شما ارزشمند و مهم هستند . بنابراین یک سیستم پاسخگویی قوی برای پاسخ به سؤالات و یا اعتراضات مشتریان ایجاد کنید . بازخوردهایی که از مشتریان می‌گیرید، برای رفع ایرادات و عیب‌های کسب و کارخانگی‌تان بسیار بااهمیت می باشند .

۲۰- اتخاذ استراتژی قیمت‌گذاری

داشتن استراتژی قیمت‌گذاری بسیار مهم است . ممکن است برای ارائه قیمت پایین در ابتدای کار به منظور رقابت وسوسه شوید، اما اگر هزینه‌های تمام شده را درست محاسبه نکرده باشید، ضرر می‌کنید . اگر مطمئن نیستید که چگونه قیمت‌ها را تنظیم کنید، قبل از اینکه سرمایه‌گذاری خود را شروع کنید، با یک حسابدار مشورت کنید .

کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی , ایده های پولساز خانگی , ایده های پولساز

فهرست ۱۰۲ ایده کسب و کار خانگی پولساز

مشاغل خانگی خیلی متنوع هستد و به اشکال متفاوتی انجام می‌شوند . از کارهای اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ گرفته تا مشاغل هنری و صنایع دستی . شاید تصور کنید که کسب و کارهای کوچک خانگی مختص خانم‌ها است و آقایان حتما باید در محیط خارج از منزل به کار و فعالیت بپردازند . اما بسیاری از آقایان به خصوص دانشجویان و نوجوانان می‌توانند از این روش برای کسب درآمد استفاده کنند . خیلی از افراد هم این کسب و کارها را به عنوان مشاغل دوم و درآمدزایی بیشتر انتخاب می‌کنند .

توجه کنید، مشاغلی که در ادامه معرفی می شوند برای خانم‌ها هم مناسب است . کلا هر ایده کسب و کار خانگی که در این فهرست قرار دارد، محدود به خانم‌ها یا آقایان نیست و افراد واجد شرایط می‌توانند آن را شروع کنند . فهرست ایده کسب و کار خانگی پرسود عبارتند از :

۱- چاپ سیلک

این شغل یکی از پرطرفدارترین‌ها برای آقایان و خانم ها است و خیلی ساده و کم خرج انجام می‌شود . آموزش آن هم راحت است و به فضای زیادی نیاز ندارد . تنها کافی است یک دستگاه اتوماتیک یا دستی چاپ سیلک بخرید و روی وسایلی مانند تیشرت، ماگ، خودکار، جعبه و … طرح‌های دلخواه یا سفارشی مشتریان را چاپ کنید .

۲- طراحی و پشتیبانی وبسایت

طراحی وب سایت یکی از مشاغلی است که درآمدی خیلی خوب دارد . می‌توانید با یک سیستم یا لپ تاپ، اینترنت پرسرعت و البته کمی استعداد و انگیزه این کار را شروع کنید . البته این کار به تخصص و علاقه زیادی نیاز دارد و همواره باید در حال یادگیری و مطالعه الگوریتم‌ها و به روز رسانی‌ها باشید تا بهترین عملکرد را داشته باشید . انجام این کار در منزل به صورت قبول کار پروژه‌ای و فریلنسری یا آزادکاری قابل انجام است . حتی می‌توانید کم کم با شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ کار کنید .

۳- مترجمی

اگر زبان‌های مختلفی مانند انگلیسی، ترکی، فرانسوی، چینی و … را به خوبی می‌دانید، می‌توانید به عنوان مترجم کارتان را شروع کنید . این کار در منزل شامل ترجمه متون، فیلم، کتاب، pdf، ویدئوهای کوتاه و … است . در صورتی که بخواهید خارج از منزل کار کنید، می‌توانید در شرکت‌های مختلف یا حتی سفارت مشغول به کار شوید .

۴- شغل ویراستاری ادبی یا علمی

توجه کنید که شغل ویراستاری یک ایده کسب و کار خانگی کاملا پولساز است . این حرفه نیازی به سرمایه و ابزار خاصی ندارد و تنها داشتن علم کافی و صرف زمان برای درآمدزایی کافی است . ویراستاری ادبی یا علمی، دو نوع از ویرایش‌های معمول است .

۵- پرورش گل‌های زینتی ، گیاهان دارویی و قارچ

زندگی آپارتمانی و ساختمان‌های بلند و نبود حیاط‌های سرسبز و باغچه، افراد را به نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی سوق داده است . پرورش این گل‌ها و گیاهان دارویی یکی از مشاغلی است که درآمد خوبی دارد . علاوه بر این کسب و کار لذت‌بخشی است و روحیه عالی به افراد شاغل در این زمینه می‌دهد . پرورش قارچ هم یکی دیگر از روش‌های درآمدزایی است .

۶- پرورش مرغ و بلدرچین

یکی از کارهایی که می‌توان در خانه‌های بزرگ با حیاط مناسب راه‌اندازی کرد، پرورش مرغ و بلدرچین است . فروش تخم مرغ ، گوشت و تخم بلدرچین می‌تواند یکی از روش‌های خوب درآمدزایی باشد . اما این روش به سرمایه اندکی برای خرید دان بلدرچین، قفسه‌ها و جوجه بلدرچین برای رشد دادن آن‌ها نیاز دارد .

هم آقایان و هم بانوان علاقمند می‌توانند کسب و کارهای خانگی پردرآمدی راه بیندازند . گاهی اوقات ، میزان درآمد این مشاغل بیشتر از کارمندی برای شرکت‌ها است .​​​​​​

۷- مدیریت پورسانت و بازاریابی

اگر در بازاریابی تخصص داشته‌اید، می‌توانید با شرکت‌های مختلفی که نیاز به کمک دارند، همکاری کنید . برخی از شرکت‌ها برای سازماندهی تقویم‌ها، کمپین‌ها و ارتباط با بازاریابان به افرادی نیاز دارند و شما می‌توانید این شغل را قبول کنید . اگر در سایت‌های کاریابی و استخدامی بگردید، چنین شغلی را پیدا می‌کنید .

در این کار می‌توانید محصولات و خدمات خاصی را پیدا کنید و به دیگران معرفی کنید . در نهایت در ازای فروش آن‌ها پورسانت دریافت کنید . بازاریابی اینترنتی، تبلیغات در فضای مجازی و در پیج شخصی خودتان می‌تواند به افزایش فروش و درآمد کمک کند . حتی می‌توانید این کار را در وبسایتتان انجام دهید . اما اگر به صورت پیشرفته‌ کار کنید، وارد حوزه افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش می‌شوید .

۸- فروش هنرهای شخصی

هر فردی استعداد و هنری خاصی دارد . برخی خیلی خوب نقاشی می‌کشند و برخی دیگر مجسه‌سازی می‌کنند . برخی تابلو فرش می‌بافند و برخی دیگر زیورآلات درست می‌کنند . به هر حال هر هنری که دارید، می‌توانید آن را به عنوان یک منبع درآمد در نظر بگیرید . کشیدن تابلو نقاشی، شمع‌سازی، ساخت زیورآلات، کیف‌ پول، کیف دستی و … هنرهایی است که شما را به پول می‌رساند .

سایت‌های مختلفی هستند که کمک می‌کنند صنایع دستی خود را بفروشید . حتی می‌توانید پیج شخصی خودتان را در اینستاگرام و تلگرام راه بیندازید و خودتان شخصا محصولاتتان را بفروشید . با یادگیری الگوریتم‌های اینستاگرام و بازاریابی در اینستاگرام، می‌توانید عملکرد بهتری در این زمینه داشته باشید .

۹- نویسندگی در خانه

اگر در نویسندگی خلاقیت دارید و می‌توانید نوشته‌های جذابی بنویسید، این مسیر را شروع کنید . نوشتن رمان، کتاب‌های آموزشی هنری، آشپزی و … طرفداران زیادی دارند . به خصوص اگر در زمینه‌هایی مانند خیاطی و بافتنی مهارت دارید، می‌توانید نویسندگی را شروع کنید . اما اگر اعتماد به نفس این کار را ندارید یا هنوز ایده خاص و بزرگی به ذهنتان نرسیده است، از نویسندگی برای مجلات شروع کنید .

۱۰- برنامه‌ریز نوزاد

اگر عاشق نوزادها هستید یا خودتان قبلا نوزادی به دنیا آورده‌اید و دوست دارید در این زمینه به دیگران مشاوره دهید و فعالیت کنید، کاری عالی و پردرآمد را انتخاب کرده‌اید . این شغل به یکی از روش‌های درآمدزایی فوق‌العاده در اینستاگرام تبدیل شده است و بلاگرهای زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند .

برنامه‌ریزی‌های قبل از بارداری، در طول بارداری، زمان تولد و تربیت نوزاد، از جمله موضوعاتی است که بلاگرها در مورد آن صحبت می‌کنند و آموزش می‌دهند . نمونه‌های موفقی از این افراد در اینستاگرام وجود دارند و می‌توانید از آن‌ها الگو بگیرید .

۱۱- برنامه‌ریز جشن ها

سبک زندگی افراد در سالیان اخیر تغییر کرده است . خیلی از افراد به دنبال برگزاری مراسم لاکچری و پر زرق و برق هستند و برای برگزاری آن به کمک نیاز دارند . بنابراین برنامه‌ریزهای جشن تولد، عروسی و جشن عقد همه جوانب را بررسی می‌کنند و برای برگزاری هر چه بهتر آن تلاش می‌کنند . این کار موجب می‌شود که زحمات روی دوش والدین و اطرافیان نباشد و لذت بیشتری از این روز ویژه ببرند .

در این شغل شما وظیقه برنامه‌ریزی برای غذا، نوشیدنی، موسیقی، سرگرمی، دکوراسیون و … را بر عهده دارید . کاری می‌کنید تا همه چیز به بهترین شکل و با نظم خاص خود انجام شود .

۱۲- تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی، یکی از روش‌های درآمدزایی است که به کمک گوگل ادسنس انجام می‌شود . جایگاه و اهمیت تبلیغات در گوگل بر همگان آشکار است . می‌تونید تبلیغات گوگل را به وبسایت یا صفحه شبکه اجتماعی خود اضافه کنید و یک درآمد جدید به وجود بیاورید . حتی می‌توانید با شرکت‌های تبلیغاتی داخلی همکاری کنید . کافی است پیکج تبلیغاتی آماده کنید و هزینه‌های معقولی در نظر بگیرید .

۱۳- وبلاگ‌نویس و تولید محتوا

اگر به نوشتن علاقه دارید و می‌توانید محتواهای جذاب بنویسید، وبلاگ‌نویسی یا تولید محتوا برای سایت‌های مختلف، کار خانگی خیلی خوب و پولسازی است . می‌توانید این کار را در خانه و به صورت دورکاری هم انجام دهید . مثلا با یک شرکت در شهر بزرگی مانند تهران قرارداد ببندید یا به صورت فریلنسری از سایت‌های مختلف پروژه بگیرید و انجام دهید . تنها وسایل مورد نیازتان ، لپ تاپ یا کامپیوتر و اینترنت است .

۱۴- پخت کیک‌ و شیرینی‌ و سرو دسرهای خانگی

اگر عاشق درست کردن دسرهای خوشمزه و رنگارنگ هستید، می‌توانید از این راه کسب درآمد کنید . انواع کیک، شیرینی، ژله، پودینگ و سایر دسرهای خوشمزه مردم را وسوسه می‌کند تا آن‌ها را امتحان کنند . می‌توانید آن‌ها را آماده کنید و به افراد فامیل بدهید تا امتحان کنند و برای شما تبلیغ کنند . از طریق پیج اینستاگرام و تلگرام می‌توانید خودتان را معرفی کنید و کسب و کارتان را رونق ببخشید .

توجه کنید که فرصت‌های فروش این دسرها نامحدودند . می‌توانید کیک و دسرهای خوشمزه خود را در همه تولدها، جشن‌ها، عروسی‌ها، مراسم‌های مختلف دیگر مانند پارتی‌های پایان مجردی، بازنشستگی، جشن دندان، سیسمونی و حتی مراسم ختم ارائه دهید .

۱۵- مربی گری و آموزش آنلاین

خیلی از افراد به دنبال کسی هستند تا راه و روش انجام یک کار، فعالیت یا مهارت را از او یاد بگیرند . اگر توانایی خاصی دارید و در حوزه خاصی متخصص محسوب می‌شوید، می‌توانید این توانایی خود را طی دوره‌های آنلاین عرضه کنید . آموزش آنلاین و برگزاری ورکشاپ در منزل به خصوص در دوران پاندمی کرونا، تبدیل به یکی از اصلی‌ترین راه‌های درآمدزایی شده است و خیلی راحت‌تر از روش‌های حضوری است .

۱۶- نگهداری از کودکان

نگهداری از کودکان، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی می باشد . اگر به بچه‌ها علاقه دارید و دوست دارید همیشه با آن‌ها وقت بگذرانید، این کار را امتحان کنید . علاوه بر اینکه خوش می‌گذرانید، درآمد خوبی هم به دست می‌آورید . البته باید در این زمینه متخصص بوده، حوصله به خرج بدهید و وقت آزاد زیادی داشته باشید .

۱۷- ارائه کنفرانس‌های انگیزشی و الهام‌بخش

خیلی از افراد به خصوص اشخاصی که ناامید هستند، به افرادی الهام‌بخش نیاز دارند تا از آن‌ها امید و انگیزه بگیرند . البته برای انجام این کار باید خودتان در زندگی دستاوردی داشته باشید تا بتوانید انرژی خوبی به بقیه منتقل کنید . می‌توانید در ابتدا به صورت رایگان این کار را انجام دهید . کم کم دوره‌هایی اختصاصی با محتوای ارزشمند آماده کنید و طی دوره‌های آنلاین، ورکشاپ و … به فروش برسانید .

۱۸- مشاوره در زمینه های تخصصی

اگر در زمینه کاری خودتان یک متخصص به حساب می‌آیید و حرفه‌ای هستید، می‌توانید در این زمینه مشاوره دهید . مثلا مشاوره در زمینه‌هایی مانند تولید مواد جدید پلاستیکی و پلیمری، مشاوره دیجیتال مارکتینگ و کلی زمینه تخصصی دیگر که خودتان در آن‌ها مهارت دارید . فعالیت شما می‌تواند در وبسایت، شبکه‌اجتماعی و به صورت تلفنی انجام شود .

۱۹- نویسندگی متون تبلیغاتی و کپی رایتینگ

یک ایده کسب و کار خانگی با درآمد بالا، کپی رایتینگ است . بازی با کلمات و نوشتن تیترها و متون کوتاهِ جذاب و کشنده در این شغل اهمیت زیادی دارد . در این شغل از کلمات و جملات ترغیب‌کننده برای بازاریابی اینترنتی محصولات، افزایش فروش محصولات و خدمات و معرفی برند و کسب و کار استفاده می‌شود . این متن‌ها در تبلیغات اینترنتی، بنرها، روزنامه‌ها، آگهی‌های تلویزیونی و هر جایی که امکان درج آگهی و تبلیغ وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند .

۲۰- صنایع دستی

اگر در تولید صنایع دستی خاصی مهارت دارید، می‌توانید از این راه درآمد خوبی به دست آورید . دستبندهای سنتی، گلیم و جاجیم، فرش‌های پشمی کوچک، سفال‌ها و انواع صنایع دستی طرفداران زیادی دارند . علاوه بر اینکه می‌توانید محصول تان را به سرتاسر کشور بفرستید، از کشورهای دیگر هم مشتری پیدا کنید و یک برند بین‌المللی داشته باشید .

۲۱- تزئین غذا، سفره عقد و خوانچه

خیلی از افرادی که به برگزاری تولدها و جشن عقدهای پر زرق و برق علاقه دارند، به چنین افرادی نیاز پیدا می‌کنند . اگر سلیقه خوبی دارید و می‌توانید میوه آرایی، تزئین غذا و شیرینی، گل آرایی و … را به خوبی انجام دهید، حتما کارتان را شروع کنید . از طریق این کار تشریفاتی ، درآمد فوق‌العاده‌ای به دست می‌آورید .

۲۲- فروش مستقیم

اگر روابط اجتماعی خوبی دارید، می‌توانید از این روش برای راه اندازی یک شغل خانگی استفاده کنید . هزاران شرکت وجود دارد که مایل به همکاری با افرادی چون شما هستند . می‌توانید محصولات این شرکت‌ها را انتخاب کنید و با کمک خودِ شرکت کارتان را شروع کنید . در ابتدا محصولات را به اقوام درجه ۱ و ۲ بفروشید و سپس از طریق همین افراد مشتریان بیشتری پیدا کنید . اجناسی مانند : لباس ، لوازم آرایشی – بهداشتی و اکسوری از این طریق به فروش می‌رسند .

۲۳- ماما همراه یا همراهِ زائو

اگر دوست دارید به دنیا آمدن یک نوزاد را تجربه کنید، می‌توانید شغل همراه زائو را انتخاب کنید . البته برای انجام این کار باید تحصیلات آکادمیک یا حداقل تجربه طولانی در مورد رفتار با زنان باردار و زائو داشته باشید . این شغل حساسیت‌های زیادی دارد . چون زنان باردار حساس هستند و به مراقبت خاص نیاز دارند . در عین حال داشتن اطلاعات کافی در مورد بارداری و زایمان هم اهمیت دارد .

۲۴- نقاشی روی صورت

اگر یک نقاش کاربلد و بااستعداد هستید و دوست دارید کار جذابی انجام دهید، نقاشی روی صورت بچه‌ها را امتحان کنید . این کار در جشن‌های تولد، جشنواره‌ها، کارناوال‌ها، پارک‌ها، شهربازی‌ها و مکان‌هایی که محل بازی و گذر بچه‌ها است انجام می‌شود . استعداد خود را به کار بگیرید و از وقت‌گذرانی با بچه‌ها لذت ببرید .

۲۵- مشاور مد و فشن

اگر به طراحی لباس، مد و فشن علاقه دارید، این شغل جذاب را امتحان کنید . می‌توانید خودتان بوتیک داشته باشید و لباس‌های مد روز را بفروشید یا از فروش مستقیم، افیلیت مارکتینگ، راه‌اندازی پیج در اینستاگرام ، تلگرام و … کسب درآمد کنید .

۲۶-  برنامه‌ریزی مالی

اگر هوش مالی بالایی دارید، خیلی خوب می‌توانید برای پول برنامه‌ریزی کنید و به بقیه مشاوره دهید، می‌توانید یک برنامه‌ریز مالی شوید . باید در زمینه مراحل مهمی در زندگی مانند بازنشستگی، خریدهای بزرگ و مهم زندگی، خرید سهام، ارزهای دیجیتال و … اطلاعات و تخصص داشته باشید و به بقیه مشاوره دهید .

۲۷- تولید خوراکی‌های خوشمزه و پرطرفدار

یک ایده کسب و کار خانگی پولساز و جذاب ، تولید خوراکی‌هایی است که به راحتی فروخته می‌شوند . مثلا لواشک، کشک، کره بادام زمینی، کره فندق و سایر مغزها، انواع سس و هر نوع خوراکی که به راحتی ارسال شود . سپس می‌توانید این محصولات را در وبسایت خودتان، پیج اینستاگرام یا به فامیل و آشنا بفروشید .

۲۸- فرنچایز و خرید حق امتیاز

یکی از روش‌های کسب درآمد فرنچایز است . این روش به شما کمک می‌کند تا حق امتیاز کسب و کارهای پرسودی که جواب خود را پس داده‌اند و به نوعی بسیار سودآور بوده‌اند را بگیرید و از این طریق کسب درآمد کنید . مثلا همه مغازه‌های آیس پک و نوتلابار مربوط به صاحب این ایده نبوده‌اند و افراد حق امتیاز استفاده از این برند را به آن‌ها پرداخت کرده‌اند .

۲۹- نویسندگی در مورد درخواست کمک هزینه

خیلی از افرادی که می‌توانند پیشرفت کنند و هوش خوبی دارند، به کمک هزینه برای ادامه تحصیل و کار نیاز دارند . اما این افراد نمی‌دانند چگونه باید درخواست کمک هزینه یا Grant بنویسند . در چنین زمانی شما به عنوان یک متخصص در این زمینه سر می‌رسید و برای این افراد یک پروپوزال خوب می‌نویسید تا یک کمک مالی فوق‌العاده دریافت کنند . این شغل به تازگی در ایران رایج شده است .

۳۰- طراح گرافیک

اگر به طراحی، تایپ‌های خلاقانه و تبدیل رنگ و طرح به یک وسیله ارتباطی و دیداری علاقه دارید، گرافیک مناسب شما است . البته برای انجام این کار باید وسایل موردنیاز به علاوه استعداد کافی داشته باشید تا بتوانید یک کار مستقل و پردرآمد را در منزل شروع کنید . فردی که طراحی گرافیک انجام می‌دهد، خدمات زیر را ارائه می‌دهد :

– طراحی پوستر .

– ساخت و  طراحی بنر تبلیغاتی .

– تولید بروشور و کاتالوگ .

– صفحات کتاب و مجله .

– جلد کتاب و مجله .

– طراحی برای وبسایت .

– طراحی لوگو .

۳۱- آرایشگری

امروزه آرایشگری، مخصوصا برای زنان یکی از پردرآمدترین مشاغل است . اگر توانایی اجاره جایی را ندارید، می‌توانید کارتان را در پارکینگ یا اتاق بلااستفاده منزل و تعمیر آن شروع کنید . اتاق را تبدیل به یک مکان لوکس و زیبا کنید و با آرایشگری درآمد فوق‌العاده‌ای به دست آورید . آرایشگری یکی ازمشاغل کلاسیک برای خانم‌ها است و هنوز هم رونق زیادی دارد .

۳۲- ناخن کار و مشاغل جانبی

در کنار آرایشگری، کاشت ناخن، مانیکور و پدیکور، جزو مشاغلی است که خیلی می‌تواند پولساز باشد . با گذراندن یک دوره کاشت ناخن و داشتن کمی حوصله و خلاقیت، می‌توانید این کار را شروع کنید . اکثر دخترخانم‌ها و بانوان به این نوع آرایش علاقه زیادی دارند و ناخن‌کاری با وجود طرفداران زیاد، یکی از پولسازترین مشاغل خانگی محسوب می‌شود .

۳۳- طراحی و ساخت کارت دعوت

اگر به کارهای ظریف و هنرمندانه علاقه دارید و ایده‌های خلاقانه‌ای دارید، می‌توانید کارت دعوت عروسی، عقد، تولد و … درست کنید . سپس می‌توانید این کارت دعوت‌ها را به روش‌هایی مثل فروش آنلاین، فروش به دوستان و فامیل، فروشگاههای سطح شهر و … بفروشید .

۳۴- نظافت خانه و محل‌ کار

یکی دیگر از مشاغل خانگی که البته زحمت زیادی دارد، نظافت منزل و شرکت‌ها است . می‌توانید پیشنهاد کار در منزل را به دوستان و فامیل بدهید، در کاریابی‌های سطح شهر به دنبال کار بگردید و روزنامه‌ها را چک کنید . کارهای نظافتی و خدماتی شامل تمیز کردن خانه، شستن لباس‌ها، آشپزی و خانه تکانی منزل است .

۳۵- طراحی دکوراسیون داخلی

اگر با نرم افزاری مثل ۳D-MAX آشنایی دارید ولی هنوز نتوانسته‌اید شغلی پیدا کنید، خودتان دست به کار شوید . می‌توانید با یک سیستم تقریبا پیشرفته در منزل و کمی خلاقیت و وقت گذاشتن، کسب درآمد کنید . در ابتدا یک سری طرح بزنید و آن‌ها را به معماران و افراد فعال در این حوزه نشان دهید . کم کم با فعالیت بیشتر و افزایش مهارت، مشتری پیدا می‌کنید و می‌توانید برای خانه‌های جدید یا خانه‌های قدیمی که قصد نوسازی دارند، طراحی دکوراسیون داخلی انجام دهید . این شغل بسیار پولساز بوده و درآمد خیلی خوبی دارد .

۳۶- سرایداری خانه یا همه کاره

اگر وقت کافی دارید و واقعا تا به حال کاری پیدا نکرده‌اید، می‌توانید این مورد را امتحان کنید . این کار شامل مراقبت از گیاهان منزل، حیوانات خانگی، جمع کردن نامه‌ها و قبوض، نگهداری از استخر، خانه‌داری و … است . این شغل به عبارتی ، ماندن در منزل و نشان دادن وجود سکنه در آن برای زمانی است که اهالی خانه مسافرت هستند .

۳۷- تصویرگری و نقاشی کتاب و مجله

اگر به نقاشی و رنگ کردن علاقه دارید و در این زمینه استعداد خوبی دارید، حتما از این هدیه الهی برای زیباتر کردن کتاب‌های قصه کودکان، کتاب‌های پزشکی، طراحی لباس و مد، طراحی مجله، کاتالوگ و … استفاده کنید . در ضمن بهتر است که کار با نرم افزارهای گرافیک را هم به خوبی بدانید . اما به هر حال شغلی است که می‌توان در خانه هم انجام داد .

۳۸- راهنمای تورهای مستقل یا همکاری با شرکت های گردشگری

اگر فردی خوش صحبت، اهل سفر، خوش خوراک، علاقه‌مند به طبیعت و تاریخ شناس هستید، پس حتما باید تور لیدر شوید . می‌توانید با یک دفتر گردشگری همکاری کنید یا خودتان یک دفتر تاسیس کنید . علاوه بر این با زدن یک پیج اینستاگرام و تبلیغ در فضای اینترنت، برنامه‌های سفر و گزارش مسافرت‌های جذابتان را با دیگران به اشتراک بگذارید و مشتری جذب کنید .

۳۹- طراحی آموزشی

چنانچه جزو افرادی هستید که به آموزش علاقه دارند، طراحی آموزشی ایده کسب و کار خانگی مناسبی برایتان است . در این شغل کتاب‌های راهنما و آموزشی مختلف در هر زمینه‌ای طراحی می‌شوند . بهتر است نوشتار شما به گونه‌ای باشد که افراد از طریق خواندن آن موضوع را به راحتی درک کنند . مثلا در آموزش بافتنی نوع بیان و سادگی در آموزش اهمیت زیادی دارد.

یک سری برنامه برای به دست آوردن مدرک طراحی آموزشی وجود دارد، اما برخی با توجه به سابقه و تجربه‌ای که دارند، شروع به نویسندگی و طراحی کتاب آموزشی می‌کنند . این نوع شغل خانگی طرفدار زیادی پیدا کرده است . اگر در زمینه خاصی تخصص دارید، می‌توانید با هزینه اندک این کار را امتحان کنید .

۴۰- محقق اینترنتی

امروزه کار با اینترنت یکی از ساده‌ترین و معمولی ترین سرگرمی‌های روزانه افراد است . همین موضوع می‌تواند از شما یک محقق اینترنتی بسازد . اگر می‌توانید با جستجوی زیاد هر چیزی را در اینترنت پیدا کنید، کار خانگی شما آماده است . خیلی از نویسندگان، شرکت‌ها و بازاریابان به افرادی نیاز دارند تا اطلاعات موردنیازشان را پیدا کنند . این کار در خانه با یک سیستم و اینترنت به راحتی انجام می‌شود .

۴۱- اختراع وسایل جدید

اگر ذهن خلاقی دارید و چیزهای جدیدی اختراع می‌کنید، خودتان را دست کم نگیرید . می‌توانید محصول جدید خود را در وب سایت‌ها یا بازار به فروش برسانید . اگر بتوانید آن را ثبت اختراع کنید یا با پیدا کردن یک سرمایه‌گذار، آن را به تولید انبوه برسانید ، یقینا به درآمد خیلی خوبی می رسید .

۴۲- متخصص روابط سرمایه‌گذاران

سرمایه‌گذاری ایمن اهمیت زیادی دارد و اگر افراد قوانین کار را به خوبی ندانند، ممکن است خیلی راحت پول و سرمایه خود را از دست بدهند . همین موضوع به یکی از نگرانی‌های سرمایه‌داران تبدیل شده است . اگر در زمینه سرمایه‌گذاری ایمن تبحر دارید، می‌توانید از این دانش ذاتی برای مشاوره دادن به دیگران استفاده کنید . باید برای ایمن کردن منابع مالی کسب و کارها و افراد کارآفرین اطلاعات کافی داشته باشید و به آن‌ها کمک کنید .

۴۳- تولید زیورآلات و اکسسوری

انواع اکسسوری از زیورآلات گرفته تا جاکلیدی، کیف پول و دستی و انواع وسایل تزئینی طرفداران زیادی دارند . اگر در این زمینه استعداد دارید، حتما کارتان را شروع کنید . کافی است یک پیج در اینستاگرام و یا تلگرام بزنید یا مغازه کوچک خودتان را باز کنید . با گسترش کسب و کار می‌توانید سایت خود را راه بیندازید و جامعه هدف تان را توسعه دهید .

۴۴- طراحی منظره منازل

اگر به گل و گیاهان علاقه دارید و می‌توانید به خوبی طراحی و گلکاری کنید، این کار را امتحان کنید . کار شما طراحی منظره بیرونی منزل، کاشت و نصب انواع گل، گیاه و درختان است . مشتریان از شما در این زمینه مشاوره می‌گیرند و شما در مورد تخریب، پاکسازی و کاشت انواع گیاهان به آن‌ها اطلاعات مفید می‌دهید .

۴۵- کارشناس بازاریابی

بازاریابان افراد خاصی هستند . افرادی که صبر زیادی دارند، پیگیری می‌کنند و اهل اصرار و پافشاری هستند . اگر چنین شخصیتی دارید، می‌توانید این کار را امتحان کنید . اما شغل دیگری هم که در این زمینه وجود دارد، دستیار یا کارشناس بازاریابی است که وظایفی همچون نوشتن مطلب برای مطبوعات، ساخت خبرنامه، وبلاگ‌نویسی، تولید پادکست، ارائه خدمات تبلیغاتی، تحقیقات بازاریابی و … را انجام می‌دهد . در این زمینه کاری خدمات متنوعی ارائه می‌شود که به سابقه و تخصص شما ارتباط دارد .

۴۶- ماساژ درمانی

اگر مدرک ماساژ دارید، می‌توانید بادکش انجام دهید یا درمان با قوانین فنگ‌شویی را می‌دانید، یک اسپای خانگی راه بیندازید و به دیگران خدمات ارائه دهید . برای تبلیغ در این زمینه از سالن‌های زیبایی، مغازه‌های محلی و افراد دور و برتان شروع کنید و کم کم مشتری زیادی به دست آورید . اگر کارتان خوب باشد، اسم شما به عنوان پرسونال برند بر سر زبان‌ها می‌افتد و درآمد خوبی به دست می‌آورید .

۴۷- متخصص تغذیه و برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی

اگر جزو افرادی هستید که می‌توانید وعده‌های غذایی را برای هر گروه سنی یا وزنی برنامه‌ریزی کنید، در نوشتن برنامه و رژیم غذایی تبحر دارید و تحصیلات آکادمیک هم دارید، این شغل پردرآمد را از دست ندهید . می‌توانید با مربیان ورزشی همکاری کنید، در مطب یک متخصص تغذیه کار کنید و پس از تجربه بیشتر، مستقل شوید .

۴۸- نسخه‌نویس

اگر دوست دارید شما هم در پزشکی فعالیتی داشته باشید و با واژه‌های پزشکی سر و کار داشته باشید، نسخه‌نویسی شغل جالبی است . این کار برای کامل کردن مدارک پزشکی است و افراد پیام‌های ثبت شده توسط متخصصان و پزشکان را در مدارک پزشکی می‌نویسند و آن‌ها را تکمیل می‌کنند .

۴۹- راه اندازی یک سایت غنی با امکان عضویت

اگر در زمینه خاصی تخصص دارید، مقالات، پادکست‌ها، ویدئوها، PDF، سمینار آنلاین و محتواهای آموزشی و مفید تهیه کنید و آن‌ها را در سایتتان به اشتراک بگذارید . اما به جای اینکه آن‌ها را به فروش برسانید، امکان عضویت در سایت به وجود بیاورید . مثلا افراد با پرداخت ماهیانه ۶۰ هزار تومان به همه مطالب و محتواهای شما دسترسی دارند و می‌توانند از آنها استفاده کنند .

۵۰- کشیدن نقاشی دیواری

اگر نقاش خوبی هستید و می‌توانید در هر چیزی، یک بعد هنری ببینید، می‌توانید نقاشی‌های دیواری یا خیابانی خیلی خوبی بکشید . خیلی از افراد برای زیباتر کردن دیوارهای خانه، فضای خارجی منزل و حتی شهرداری برای زیباسازی شهر به افرادی مانند شما نیاز دارند . البته این شغل خانگی محسوب نمی‌شود و در فضای موردنظر انجام می‌شود، اما به هر حال می‌توانید به طور مستقل و بدون وابستگی به نهاد یا شرکت خاصی انجام دهید .

۵۱- آموزش موسیقی

اگر ساز خاصی می‌زنید یا تحصیلات آکادمیک موسیقی دارید، آموزش خصوصی موسیقی کار پردرآمد و خوبی محسوب می‌شود . خیلی راحت می‌توانید این کار را در منزلتان انجام دهید . علاوه بر این زحمت زیادی ندارد و با همان ساز و امکانات موجود انجام می‌شود .

۵۲- پرستار مدیر موردی

اگر پرستاری خوانده‌اید و هنوز در بیمارستان‌ها کار پیدا نکرده‌اید، می‌توانید برای بیمارستان‌ها یا شرکت‌های بیمه کار کنید . این سازمان‌ها به دنبال افرادی مانند شما هستند تا به عنوان پرستار مجازی وظایف مدیریت موردی را در منزل انجام دهند . کارهایی مانند بازبینی سوابق پزشکی، آموزش و دنبال کردن مراقبت‌های بیمار از این جمله اند .

۵۳- سرآشپز شخصی

اگر آشپز خوبی هستید و مهارت بالایی دارید، می‌توانید این علاقه را برای کسب درآمد به کار بگیرید . کافی است تبلیغ کنید و آگهی بزنید تا به عنوان سرآشپز شخصی در خانه‌ها و شرکت‌ها استخدام شوید . حتی می‌توانید به صورت وعده‌ای دستمزد بگیرید و در صورت داشتن تجربه، رژیم غذایی و برنامه تغذیه هم ارائه دهید .

۵۴- کارشناس محتوا

اگر عاشق نوشتن هستید و می‌توانید متون جذابی بنوسید، این فرصت را دارید تا برای وب‌سایت‌های مختلف، وبلاگ‌ها، خبرنامه‌ها و … مقاله بنویسید . بعدا می‌توانید با کسب مهارت‌های بیشتر تبلیغ‌نویسی کنید . حتی این کار را می‌توانید در خانه انجام دهید و یک نویسنده فریلنسر باشید . از سایت‌ها و شرکت‌های مختلف پروژه بگیرید یا با یک شرکت به صورت تمام وقت کار کنید .

۵۵- دستیار شخصی

برخی از افراد به جزئیات خیلی علاقه دارند و دوست دارند خیلی روی مسائل دقیق باشند و برنامه‌ریزی کنند . اگر جزو این افراد هستید، باید دستیار شخصی شوید . چون چنین فردی باید ملاقات‌های مهم را تنظیم کند، برنامه‌ریزی رویدادها را انجام دهد، بلیط‌ها را رزرو کند، هدایای لازم را تهیه کند و هر کاری از دستش برمی‌آید برای افرادی که خیلی مشغله دارند، انجام دهد .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  معرفی کسب و کارهای خانگی

۵۶- خریدار شخصی

یکی از مشاغل بسیار جذاب برای افرادی که عاشق خرید کردن هستند، خریدار شخصی است . مثلا می‌توانید معاملات را انجام دهید، خریدهایی که رئیس شما نیاز دارد را در فروشگاه‌های آنلاین جستجو کنید و بخرید . حتی به عنوان یک فروشنده، کادوها و محصولات مناسب را برای افراد مناسب پیشنهاد دهید . این کارتان موجب می‌شود که در وقت افراد صرفه‌جویی کنید و مشتریان بیشتری به سمت شما جذب شوند .

۵۷- استایلیست شخصی

مد و فشن یکی از موضوعات بسیار جذاب برای خانم‌ها و البته برخی از آقایان است . اگر عاشق مد هستید و اطلاعات به روزی دارید، از این استعداد برای کمک به سایر افراد استفاده کنید . هر فردی سبک مخصوص به خود را دارد و دوست دارد به طور خاصی لباس بپوشد . می‌توانید در زمینه خرید لباس، اکسسوری، میکاپ و آرایش مو به دیگران مشاوره دهید . این نوع مشاغل و آموزش آنها یک ایده کسب و کار خانگی پرسود محسوب می شود .

۵۸- مربی شخصی تغذیه ، ورزش و سلامتی

اگر سبک زندگی سالمی دارید، ورزش می‌کنید، تغذیه مناسب استفاده می‌کنید و کلا به تناسب اندام و زندگی سالم علاقه دارید، می‌توانید مربی شخصی دیگران شوید . می‌توانید از دانش و تجربه خودتان استفاده کنید و یک مربی کاربلد برای دیگران باشید . این شغل در ایران خیلی نیست و شما می‌توانید با خلاقیت و دانش به روز خودتان از این موقعیت استفاده کنی د. در ضمن یکی از مشاغل خانگی بسیار پردرآمد و در حال رشد در ایران است .

۵۹- مراقبت از حیوانات خانگی

اگر جزو افرادی هستید که حیوانات را دوست دارید، می‌توانید به افرادی که مشغله زیادی دارند و نمی‌رسند از سگ یا گربه خانگی خود مراقبت کنند، کمک کنید . مثلا آنها را به گردش ببرید یا غذایشان را بدهید . با آن‌ها بازی کنید و به حمام ببرید . در شهرهای بزرگ نگهداری از حیوانات یک شغل پولساز می باشد .

۶۰- عکاسی

عکاسی در انواع مختلفش جزو پردرآمدترین مشاغل است . عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، عکاسی مراسم عقد و عروسی، فرمالیته و عکاسی مطبوعاتی، مشاغل مختلفی است که می‌توانید انتخاب کنید . حتی می‌توانید آتلیه کودک راه بیندازید یا از حیوانات خانگی، رویدادهای خاص و افراد عکاسی کنید .

۶۱- سازمان‌دهنده حرفه‌ای

اگر به نظم و انضباط علاقه دارید، می‌خواهید همیشه در حال منظم کردن اوضاع باشید و به بقیه در این زمینه کمک کنید، تبدیل شدن به سازمان‌دهنده‌ حرفه‌ای انتخاب خوبی است . بنابراین به دیگران کمک کنید تا محل کار یا خانه خود را مرتب کنند و به اوضاع سر و سامان دهند . در نتیجه محیطی ریلکس، آرام و منظم خواهند داشت که بهره‌وری بیشتری دارد و کاربردی‌تر است .

این کار در زمینه‌های مختلف قابل انجام است . مثلا سازمان دادن به تصاویر یا فایل‌ها، پرونده‌ها و اسناد یا حتی مرتب کردن اتاق‌ها و محل کار .

۶۲- مدیر پروژه

مدیریت پروژه، یکی دیگر از مشاغلی است که برای افراد منظم و با روحیه مدیریت مناسب است . می‌توانید با حضور در این شغل به افراد کمک کنید تا پروژه‌های خود را بهتر مدیریت کنند، نظم بیشتری داشته باشند و موفق شوند . یک مدیر پروژه وظایفی مثل : برنامه‌ریزی ، توسعه ، بودجه‌بندی ، دسترسی و کنترل نتیجه‌ کلی پروژه ، را بر عهده دارد .

۶۳- متخصص روابط عمومی

برخی از افراد به طور ذاتی مهارت‌های ارتباطی خوبی دارند و برخی هم این توانایی را در خود پرورش داده‌اند . اگر می‌توانید بقیه را به راحتی قانع کنید و در اصرار کردن مناسب و به جا مهارت دارید، فرصت این را دارید که مسئول روابط عمومی شوید . افرادی که مسئول یا متخصص روابط عمومی هستند، می‌توانند در رسانه‌هایی مانند روزنامه‌ها و مجلات، رادیو، تلویزیون و سایر مطبوعات حضور پیدا کنند .

۶۴- نماینده‌ املاک و مستغلات

یکی از مشاغلی که می‌توان در خانه و اوقات فراغت انجام داد، مشاوره و نمایندگی املاک است . به خصوص اگر فردی با روابط عمومی بالا هستید، تجربه خوبی در فروش داشته‌اید و مناطق مختلف جغرافیایی را به خوبی می‌شناسید، این فرصت را دارید تا به یک نماینده املاک تبدیل شوید .

وظیفه تان این است که آگهی‌های خوب و موثری در سایت یا اپلیکیشن دیوار، سایت‌های فروش و اجاره املاک بنویسید و با فن بیان خوبی که دارید، افراد را به خرید و فروش ترغیب کنید . این کار را می‌توانید در کنار سایر فعالیت‌هایتان و تنها در روزهای آخر هفته یا شب‌ها انجام دهید .

۶۵- جذب کننده‌ نیرو و استعدادها

یکی دیگر از مشاغلی که می‌توانید انتخاب کنید و فعالیت مفیدی در آن زمینه داشته باشید، تشخیص و جذب استعدادها است . مثلا استعدادها را شناسایی می‌کنید، با آن‌ها مصاحبه می‌کنید و افراد مناسب و باصلاحیت را برمی‌گزینید . فعالیت شما در زمینه‌هایی مثل صحبت و مصاحبه با افراد، آزمودن آن‌ها و انتخاب شایسته‌ترین افراد برای پست‌های مختلف سازمان است .

۶۶- نوشتن رزومه‌

احتمالا افرادی را دیده‌اید که روبه‌روی دادگاه‌ها و دفاتر حقوقی عریضه می‌نویسند . نوشتن رزومه‌ای که ویژگی‌های لازم را داشته باشد، توانایی‌های شما را مشخص کند و به درستی تکمیل شده باشد، خیلی راحت نیست . افرادی هستند که در این زمینه توانایی دارند و می‌توانند رزومه بنویسند.

اگر این توانایی را دارید تا مهارت‌ها و تجربه‌ها را به خوبی بنویسید و یک تصویر حرفه‌ای از فرد موردنظر خلق کنید، بهتر است رزومه‌نویسی را امتحان کنید .

۶۷- نماینده‌ فروش

نمایندگی فروش شغلی است که در آن محصولات و خدمات مختلف معرفی می‌شوند و به فروش می‌رسند . اگر انسان با انگیزه‌ای هستید، می‌توانید به خوبی از محصولات تعریف کنید و اطلاعات مفید به مشتریان بدهید، این شغل را امتحان کنید . شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف افراد پر انرژی مانند شما را آموزش می‌دهند تا محصولات و خدمات آن‌ها را به فروش برسانند .

۶۸- خیاطی در خانه

اگر فرد دقیق و باحوصله هستید، و از همه مهم‌تر خلاقیت دارید، شغل خیاطی را تجربه کنید . خیاطی در تمام انواع آن، مخصوصا برای خانم ها به عنوان یک شغل و ایده کسب و کار خانگی مطرح بوده است . می‌توانید لباس‌های جدید طراحی کنید، پارچه‌های مناسب و باکیفیت تهیه کنید و با دوخت لباس‌های مناسب، مزون شخصی خودتان را راه بیندازید . این امکان را دارید در هر زمینه‌ای که علاقه دارید، مثلا لباس عروس، مجلسی، اسپورت، مردانه و بچگانه فعالیت کنید .

۶۹- فروش لوازم دست دوم و سمساری

برخی افراد دوست دارند وسایل قدیمی یا عتیقه را به حراج بگذارند . اگر جزو این دسته اشخاص هستید، وسایل مستعمل خودتان یا دیگران را جمع‌آوری کنید و آن‌ها را بفروشید . فروش این وسایل از طریق وب سایت یا اپلیکیشن دیوار، تبلیغات در فضای مجازی، راه اندازی یک صفحه در اینستاگرام و سایر روش‌ها قابل انجام است .

۷۰- سئوکار یا مشاور بهینه‌سازی سایت

اگر دانش سئو به حد کافی دارید و می‌توانید به غیر از کار کردن، در همین زمینه مشاوره دهید، حتما این کار را امتحان کنید . خیلی از فروشگاه‌های اینترنتی و وبسایت‌ها به دنبال کسب ترافیک بیشتر بوده و دادن مشاوره به آن‌ها کمک زیادی می‌کند . پس در این باره هم خیلی خوب خرج می‌کنند و پول بالایی به مشاوره کسب و کارهای کوچک در زمینه سئو و بهینه‌سازی سایت می‌دهند . بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یک ایده کسب و کار خانگی بسیار تخصصی و پولساز است . کسب درآمد با سئو یک شغل کاملا حرفه ای و تخصصی است که در هر جا از جمله خانه قابلیت اجرا دارد .

۷۱- طراح یا تولیدی کفش در خانه

کفش همیشه یکی از آیتم‌های جذاب استایل افراد بوده است و خیلی‌ها عاشق این بخش از پوشاک هستند . اگر خلاقیت دارید و می‌توانید کفش‌های زیبا و جدیدی طراحی کنید، حتما این کار را انجام دهید و درآمد خوبی به دست آورید . می‌توانید کفش‌ها را از طریق اینترنت، تبلیغ در اینستاگرام، بوتیک‌ها و … بفروشید .

۷۲- ادمین شبکه‌های اجتماعی

اگر دائم در شبکه‌های اجتماعی حضور دارید و وقت زیادی  رادر آن‌ها می‌گذرانید، وقت آن رسیده است که از این فضا برای درآمد اینترنتی و به عنوان یک ایده کسب و کار خانگی پولساز استفاده کنید . همیشه می‌توانید یک آنلاین شاپ راه بیاندازید و کسب و کار خودتان را داشته باشید . اما کار راحت‌تری هم وجود دارد و آن ادمینی شبکه‌های اجتماعی است .

می‌توانید کار با شبکه‌های اجتماعی، هشتگ‌گذاری، کپشن‌نویسی و … را یاد بگیرید و تبدیل به ادمین شوید . نکته خوب قضیه این است که می‌توانید همزمان ادمین چندین پیج باشید و با کسب تجربه بیشتر، عملکرد بهتری برای کسب و کار خودتان داشته باشید .

۷۳- برنامه نویس و توسعه‌دهنده‌ نرم‌افزار و اپلیکیشن

طراحی و تولید اپلیکیشن، یکی از مشاغل درآمدزای امروز است . می‌توانید با گذراندن دوره‌های کدنویسی و ساخت اپلیکیشن، درآمد خوبی به دست آورید . کارتان می‌تواند به صورت مستقل و هم وابسته به شرکت‌ها باشد . همیشه این فرصت را دارید که با شرکت‌های مختلف همکاری کنید و برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلفی طراحی کنید . حتی می توانید این کار را به صورت فریلنسر یا بستن قرارداد با شرکت‌ها انجام دهید و به درآمد خوبی برسید .

۷۴- سخنرانی و سخنوری

اگر ذاتا شخص باانگیزه‌ای هستید و می‌توانید الهام‌بخش دیگران باشید، از این موهبت برای کمک کردن به بقیه استفاده کنید . البته خودتان باید در زندگی به یک سری اهدافتان رسیده باشید تا بتوانید الگوی مناسبی باشید . با سخنرانی در مجامع و سالن‌های مختلف راز شاد زیستن و درست زندگی کردن را به افراد علاقه‌مند یاد دهید .

۷۵- مربیگری ورزش و باشگاه

در حال حاضر افراد زیادی به سلامتی خودشان اهمیت می‌دهند و حتی اگر وقت رفتن به باشگاه را نداشته باشند، دوست دارند که در منزل و از طریق یک مربی آنلاین ورزش کنند . پس اگر توانایی مربیگری و دادن برنامه ورزشی صحیح و مناسب به افراد را دارید، حتما این کار را امتحان کنید . چه بدنسازی، چه تنیس و حتی گلف، در هر زمینه‌ای که بلد هستید به صورت حضوری و آنلاین آموزش دهید .

۷۶- مشاور حسابداری و مالیاتی

خیلی از کسب و کارهای کوچک به دنبال افرادی هستند که توانایی مشاوره در زمینه امور حسابداری، قانون و مالیات داشته باشند . اگر مدرک حسابداری دارید یا با ماده‌ها و تبصره‌های قانونی آشنا هستید، می‌توانید به عنوان یک مشاور مالیاتی و حقوقی فعالیت کنید .

۷۷- تایپیست

اگر سرعت تایپ بالایی دارید، همیشه می‌توانید از این موقعیت استفاده کنید . تایپ کردن در خانه، خوابگاه و هر جایی که فضای کم و یک لپ تاپ یا کامپیوتر وجود داشته باشد، امکان‌پذیر است . فقط کافی است وقت بگذارید و مطالب کتبی یا شفاهی را تایپ کنید .

۷۸- تهیه انواع ترشی خانگی

ترشی از آن دسته خوردنی‌هایی است که ورژن خانگی آن با سرکه سالم و محلی خیلی بهتر از موارد صنعتی است . به دلیل سابقه زیاد تولید ترشیجات ، می توان آن را ایده کسب و کار خانگی قدیمی تصور کرد . اگر می‌توانید ترشی‌های متنوع و خوشمزه درست کنید این فرصت را از دست ندهید . این ایده کسب و کار خانگی می تواند درآمد خیلی خوبی به همراه داشته باشد .

۷۹- برنامه‌ریز سفر و راه اندازی تورعای گردشگری

شاید هیچ شغلی به اندازه رهبری تور لذت‌بخش نباشد . فکر کنید همیشه در گردش و سفر باشید و با خوش گذراندن در شهرها و کشورهای مختلف، پول خوبی هم به دست بیاورید . این شغل واقعا بی نظیر است، چون لحظه‌های خوشی برای خودتان و دیگران به وجود می‌آورید و استرس را دور می‌کنید .

کافی است با زبان شهرهای مختلف ایران آشنا باشید، زبان انگلیسی را هم بلد باشید، پروازهای مناسب را رزرو کنید و اقامت‌گاه‌ها و هتل‌های باحالی در نظر بگیرید تا بتوانید سفری جذاب ترتیب دهید . حتما در برنامه سفر جاهای دیدنی بیشتری قرار دهید تا هم سفر دلچسب‌تری داشته باشید و هم درآمدتان بیشتر شود .

۸۰- تولید محصولات لبنی

خیلی از افراد به دنبال مواد غذایی سالم و ارگانیک هستند . اگر در نزدیکی محل زندگی شما گاوداری وجود دارد یا حتی در روستا زندگی می‌کنید، می‌توانید ماست، پنیر، سرشیر، خامه و کشک درست کنید و بفروشید . مطمئن باشید اگر کمی شناخته شوید، درآمد خیلی خوبی به دست می‌آورید .

۸۱- تدریس خصوصی دروس

اگر توانایی تدریس دارید و مخصوصا می‌توانید دروس مشکل مثل فیزیک ، ریاضی و… را مثل آب خوردن یاد بدهید، حتما از این موقعیت برای پول درآوردن استفاد کنید . تدریس خصوصی درآمد فوق‌العاده خوبی دارد، به خصوص اگر دانش‌آموزان پولدار و کمی تنبل را پیدا کنید که پدر و مادرشان حاضر هستند پول زیادی بابت یادگیری درس‌هایشان به شما بدهند . پس زمینه تخصصی خودتان را مشخص کنید، در سایت یا اپلیکیشن دیوار و شبکه‌های اجتماعی آگهی بدهید و شروع به کسب درآمد کنید .

۸۲- دستیار مجازی

اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید به بقیه کمک کنید و از این کار لذت می‌برید، شاید بتوانید دستیار مجازی (VA) شوید . وظیفه شما در این شغل این است که به عنوان فردی حرفه‌ای و کاربلد به کسب و کارها در موارد فنی و اجتماعی کمک کنید . در این زمینه می‌توانید بی نهایت خدمات ارائه دهید و این کارها را با توجه به توانایی، تجربه و سوابقتان انجام دهید .

۸۳- ساخت و تدوین ویدئو

چنانچه به ساختن ویدئو علاقه دارید و در این زمینه استعداد هم دارید، فرصت خوبی برای درآمدزایی به دست آورده‌اید . می‌توانید از این موقعیت برای معرفی خودتان به شرکت‌های تبلیغات، آگهی‌های بازرگانی تلویزیون، مستندسازی، تیم‌های تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و … استفاده کنید .

۸۴- سبزی خوردکنی

امروزه خیلی از خانم‌ها سرکار می‌روند و گاهی اوقات فرصتی برای انجام کارهای وقت‌گیر مثل سبزی پاک کردن ، شستن و خرد کردن آن‌ها ندارند . به همین دلیل مشاغلی مثل سبزی خردکنی به درآمدهای خوبی رسیده‌اند . اگر وقت و انرژی کافی برای انجام چنین کاری را دارید، حتما آن را امتحان کنید، چون مطمئنا مشتری‌های زیادی خواهید داشت .

۸۵- کاربر پاسخ دهنده به چت یا تماس‌های مجازی

افراد زیادی هستند که سرشان خیلی شلوغ است . اگر در زمینه‌ خدمت‌رسانی به مشتریان مهارت دارید، می‌توانید توسط برخی افراد یا شرکت‌ها استخدام شوید . زیرا این افراد به دنبال نمایندگانی هستند که تماس‌ها، پیام‌ها و ایمیل‌هایشان را برایشان پاسخ دهند و در کل به مشتریان این افراد خدمت ارائه دهند . اگر توانایی انجام این کار را دارید و در شهری مانند تهران زندگی می‌کنید که افراد موفق و سرشناس زیادی دارد، می‌توانید چنین شغلی به دست بیاورید .

۸۶- پخت مربا، رب و لواشک

در روزگار امروز خیلی از خانم‌ها سر کار می‌روند و فرصت آشپزی و بسیاری از کارهای مربوط به منزل و آشپزخانه را ندارند، چنین مشاغلی درآمد خوبی دارد . می‌توانید در منزل خودتان شروع به پخت انواع لواشک میوه، قیسی و برگه میوه‌های خشک، مربا، رب و ترشی کنید . کم کم با رونق گرفتن کارتان کارگر هم بگیرید و کسب و کارتان را رشد دهید .

۸۷- تهیه غذای بیرون بر

به دلیل کم بودن فرصت و گاهی اهمیت تنوع در خورد و خوراک، افراد دوست دارند که از رستوران غذا بگیرند و در منزل بخورند . در چنین موقعیتی رستوران‌های بیرون بر رونق زیادی پیدا کردند و هر روز هم مشتری‌هایشان بیشتر می‌شود . بنابراین زدن یک رستوران یا بیرون بر ایده خیلی خوبی برای کسب درآمد خواهد بود .

۸۸- فعالیت در یوتیوب

شبکه‌های اجتماعی به خصوص یوتیوب فرصت فوق‌العاده ای برای پولسازی به وجود آورده‌اند . اگر ویدئوهای شما در یوتیوب بازدید بالایی بگیرد، یوتیوب در ابتدای آن‌ها تبلیغ قرار می‌دهد و بابت آن به شما پول می‌دهد . کافی است حساب بین‌المللی داشته باشید و آن را به شبکه یوتیوب ارائه دهید . چه کسی دوست ندارد درآمد دلاری داشته باشد . یوتیوبر شدن یک ایده کسب و کار خانگی و پولساز به دلار می باشد .

۸۹- همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ

شغل افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش ، یکی دیگر از روش‌های درآمدی است که می‌توانید در خانه انجام دهید . کافی است در سایت‌هایی که امکان همکاری را فراهم کرده‌اند ثبت نام کنید و شروع به فعالیت در وبسایت یا شبکه اجتماعی خودتان کنید . برای وب سایت منبع تبلیغ می کنید و به ازای خرید مخاطبین خودتان، پورسانت دریافت کنید . همکاری در فروش یک اقدام و ایده کسب و کار خانگی کاملا ساده و یکی از راحت ترین شیوه های کسب درآمد اینترنتی می باشد .

۹۰- تبدیل شدن به اینفلوئنسر و بلاگر

با وجود شبکه‌های اجتماعی، بلاگر و اینفلوئنسر شدن خیلی راحت است . می‌توانید در هر زمینه‌ای که علاقه یا تخصص دارید فعالیت کنید . روزمرگی‌هایتان را بگذارید، از تجربیاتتان بگویید، محصولاتتان را لانچ کنید، خدمات ارائه دهید یا آموزش دهید .

حتما فودبلاگرها، فشن بلاگرها یا بیوتی بلاگرها را در اینستاگرام می‌شناسید . افرادی که شهرت و محبوبیت زیادی دارند و تاثیر زیادی بر مخاطبین شان می‌گذارند . شما هم می‌توانید با برنامه‌ریزی درست، تولید محتوای هوشمندانه و جذاب، تبدیل به یک بلاگر شوید . تعداد فالوور در شروع کار مهم نیست. می‌توانید ابتدا از همان ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ فالووری که خودتان دارید شروع کنید و کم کم چند هزار و حتی چند میلیون فالوور به دست بیاورید .

اینفلوئنسر مارکتینگ موقعیت‌های عالی برای درآمد اینترنتی به وجود می‌آورد . هم فرصت‌هایی برای تبلیغات در پیج خودتان، تولید محصول، ارائه خدمات، فروش پکیج‌های آموزشی و کلی موقعیت دیگر که با خلاقیت خودتان به وجود می‌آید .

۹۱- برنامه نویس وب و طراحی سایت

اگر آشنایی کامل با HTML، CSS، PHP، جاوا و سئو را دارید و از این موضوعات سر در می‌آورید، می‌توانید از این مهارت‌های عالی و فوق‌العاده برای درآمدزایی استفاده کنید . شرکت‌های زیادی در زمینه فناوری هستند که به افرادی مثل شما نیاز دارند . برنامه‌نویسی، طراحی وبسایت، تولید محتوا و کارشناسی محتوا و وبمستری کارهایی است که می‌توانید انجام دهید .

۹۲-  برنامه‌ریز عروسی ، مجالس و همایش ها

اگر عاشق جشن و عروسی هستید، می‌توانید این شغل جذاب را امتحان کنید . مثلا در مورد غذا، گل‌آرایی، میوه‌آرایی، لباس عروس، داماد یا میزبان، سرگرمی، موسیقی، تم جشن، عکاسی و فیلم‌برداری برنامه‌ریزی کنید . برنامه ریزی همایش ها و سخنرانی ها یک کار رسمی و وقت گیر است که از عهده هر کسی بر نمی آید .

۹۳- نقاشی روی پارچه

هنر هم جذابیت دارد و هم درآمدزایی آن بد نیست . بنابراین چه خوب که کاری لذت‌بخش انجام دهید و از آن هم درآمد خوبی به دست بیاورید . از هنر نقاشی روی پارچه برای زیبا کردن مانتو، شال و روسری، تیشرت و درست کردن آثار هنری استفاده کنید .

خیلی از افراد به دنبال لباس‌هایی با طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد هستند . اگر توانایی و استعداد آن را داشته باشید، می‌توانید طراحی‌های جدید و نو انجام دهید و کلی مشتری به دست آورید .

۹۴- تولید صابون‌های تزیینی

بسیاری از افراد به دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خود اهمیت می‌دهند . اگر توانایی هنری در این زمینه دارید و می‌توانید صابون‌های زیبا، معطر و تزئینی تولید کنید، حتما این کار را انجام دهید . با این ایده کسب و کار خانگی حتما مشتری‌های خوبی به دست می‌آورید . افرادی که به دنبال وسایل تزئینی و لاکچری هستند مشتریان دائمی شما خواهند بود . علاوه بر این به کیفیت صابونی که به پوستشان می‌زنند، اهمیت می‌دهند .

چنین صابون‌هایی هم به صورت مایع و هم به صورت جامد تولید می‌شوند و خاصیت درمانی هم دارند . برخی هم برای استفاده در وان حمام هستند و بوی خاص و حباب زیاد تولید می‌کنند .

۹۵- تولید شمع های تزئینی

شمع‌ها کاربرد فراوانی داشته و برای روشنایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هم جنبه تزئینی دارند . البته در حال حاضر جنبه تزئینی آن‌ها بیشتر مدنظر است . به همین دلیل اگر توانایی طراحی و ساخت شمع‌های زیبا و متنوع را دارید، می‌توانید از این راه اقدام به کسب درآمد کنید . چون خیلی از افراد پول خوبی بابت وسایل تزئینی و زیبا می‌دهند . این کار را به صورت خودآموز، از اینترنت، دوره‌های آنلاین یا کلاس‌های حضوری یاد بگیرید و سپس شروع به کار کنید .

۹۶- دراپ ‌شیپینگ

خرده‌فروشی همیشه یکی از روش‌های درآمدزایی بوده است . اما به غیر از این روش، می‌توان از طریق دراپ شیپینگ هم کسب درآمد کرد. در این مدل کسب و کار شرکت یا فرد موردنظر بدون اینکه انباری داشته باشد و محصولات را در آن نگه دارد، اقدام به گرفتن سفارش از مشتری می‌کند و آن را برای تولیدکننده می‌فرستد . سپس محصول را از تولیدکننده گرفته و برای مشتری ارسال می‌کند .

اگر بتوانید برای انجام این کار از وبسایت خودتان هم کمک بگیرید، امکان رشد و پیشرفت بیشتری دارید . کافی است فروشگاه آنلاین خودتان را بسازید و روی بهبود سئوی سایت (لینک) کار کنید تا در رتبه‌های اول موتورهای جستجو قرار بگیرید . در این صورت مشتریان بیشتری به دست می‌آورید . سپس می‌توانید با شرکت‌های دراپ شیپینگ که سفارش‌گیری را انجام می‌دهند شریک شوید و شروع به کار کنید .

۹۷- تعمیر وسایل الکتریکی در خانه

امروزه نمی‌توانیم اهمیت وسایل الکترونیکی را نادیده بگیریم . همه ما کلی وسیله برقی و دیجیتالی در اطرافمان داریم که ممکن است به تعمیر نیاز پیدا کنند . به همین دلیل همیشه به کمک تعمیرکاران وسایل الکتریکی نیاز داریم . از طرف دیگر خیلی از افراد هم توانایی خرید وسایل جدید را ندارند و ترجیح می‌دهند وسایل خراب را تعمیر کنند . از اینرو شغل تعمیر وسایل درآمد خوبی دارد . اگر می‌توانید چنین کاری را انجام دهید، حتما آن را امتحان کنید . نیازی هم به اجاره مغازه ندارید و می‌توانید این کار را در منزل شروع کنید .

۹۸- فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال

خرید و فروش ارزهای دیجیتال ریسک خیلی بالایی دارد و بهتر است در این زمینه تخصص داشت . اما اگر بتوان تجربه کافی در این زمینه پیدا کرد و سرمایه‌گذاری انجام داد، به درآمدهای فوق‌العاده بالایی خواهیم رسید . کافی است در این زمینه مطالعه کافی داشته باشید، چندین سایت و پیج اینستاگرام که در این زمینه آموزش می‌دهند را پیگیری کنید و با علم و تخصص در این زمینه آغاز به کار کنید .

۹۹- جوشکاری سیار در شهرهای بزرگ

در خیلی از شهرهای بزرگ و به خصوص در محله‌های بالاشهر، مغازه‌های جوشکاری یا تراشکاری کمتر دیده می‌شود . به همین دلیل اگر بتوانید در این زمینه خدمات خوبی ارائه دهید، درآمد خوبی هم به دست می‌آورید . به هر حال چنین مشاغلی همیشه مشتری‌هایی دارند . برای شروع می‌توانید به صورت سیار کار کنید و کم کم مغازه خودتان را راه بیندازید . اما این کار کمی سرمایه اولیه نیاز دارد و شاید بین ۱۰۰تا ۳۰۰ میلیون هزینه لازم داشته باشد .

۱۰۰- ساخت انیمیشن‌

کاربرد انیمیشن امروزه بسیار فراوان شده است . به همین دلیل کسب و کار انیمیشن و بازی به سرعت بسیار زیادی در حال رشد می باشد . اگر دانش و تخصص ساخت کارتون و انیمیشن‌سازی را دارید می‌توانید در این دنیا موفق  شوید . شرکت ها و موسسات زیادی تولیدات انیمیشنی را می خرند و بازار کار بسیار خوبی از نظر کسب درآمد دارد .

۱۰۱- فروشگاه کتاب های آموزشی

اگرچه سرانه مطالعه در کشورمان کم است ولی دانش‌آموزان و عاشقان کتاب و مطالعه همیشه دنبال کتاب و خرید آن هستند . این موضوع می تواند نقطه‌ شروع یک کار خانگی با موضوع کتاب باشد . این کسب و کار همیشه پررونق است زیرا  آموزش هیچ وقت کساد نمی‌شود و از رونق نمی افتد و خواهان و شیفتگان خاص خود را دارد .

۱۰۲- روغن‌گیری در منزل

امروزه خیلی در مورد مضرات روغن‌های صنعتی که با نام روغن‌های گیاهی به فروش می‌رسند، می‌شنویم . بنابراین خیلی از افراد به دنبال خرید روغن‌های مطمئن خانگی هستند . می‌توانید با خرید یک دستگاه روغن‌گیری این کار را در منزل یا گاراژ خانه انجام دهید و درآمدزایی کنید . هزینه دستگاه‌های روغن‌گیری خیلی بالا نیست و شاید با چند میلیون بتوان یکی از آن‌ها را خریداری کرد .

مشاغل خانگی , کسب و کارهای نوپا , ایده های خلاقانه پولساز , کار راحت خانگی

معرفی ۴۰ کسب‌و‌کار استارتاپی با سرمایه کم

در بالا به ۱۰۰ ایده کسب و کار خانگی پولساز اشاره شد . در ادامه هم یک فهرست از کسب و کارهای استارتاپی با سرمایه کم معرفی می شود . ممکن است بتوانید ایده‌های خیلی خوبی برای راه اندازی کسب و کار از آن‌ها بگیرید . تا حد امکان سعی شده است کسب و کارهای تازه و مدرن معرفی شود . کسب و کارهایی که بعضی‌هایش مهارت بالا و بعضی دیگر مهارت‌های پایینی را طلب می‌کند .

نکته بعدی اینکه ممکن است با فهرست ایده کسب و کار خانگی معرفی شده در بالا هم خوانی یا مشترک باشند . این مشاغل به صورت فهرست وار بیان شده اند .

۴۰ کسب و کار استارتاپی با سرمایه اندک عبارتند از :

– خدمات کاریابی .

کسب و کار تولید محتوا و مدیریت شبکه‌های اجتماعی .

– مشاوره تغذیه و لاغری و سلامت .

– انجام خدمات تعمیرات سیار خودرو، لوازم خانگی، موبایل، لپ‌تاپ و… .

– برگزاری کلاس‌های آموزشی یا ورزشی برای کودکان .

– خدمات نگهداری از کودکان .

– جابجایی مسافر در مسیرهای روزمره با خودروی شخصی .

– خرید و فروش محصولات دست و دوم .

– ارائه خدمات باغبانی و گلکاری .

– انجام خدمات تأسیسات و برق ساختمان .

– ایجاد مرجع نیازمندی‌های محلی در شبکه‌های اجتماعی .

– انجام عکاسی حرفه‌ای برای مراسم، کسب و کارها و سایت‌ها .

– برگزاری کلاس آشپزی .

– مشاوره سئو .

– خدمات نگهداری و نظافت آکواریوم‌ خانگی .

– مشاوره و کنترل آفات کشاورزی .

– ارائه خدمات طراحی کلیپ‌های تبلیغاتی برای شبکه‌های اجتماعی .

– طراحی گرافیکی تصاویر برای شبکه‌های اجتماعی .

– خیاطی خانگی .

– آرایشگری سیار .

– تهیه و فروش آموزش‌های ویدئویی در زمینه‌های مختلف .

– تولید محتوای متناسب با سئو .

– مشاوره تخصصی اینترنتی در زمینه‌های گوناگون

– تبدیل فایل‌های صوتی به متن برای افراد و شرکت‌ها .

– تبدیل متن به فایل صوتی یا پادکست .

– آماده‌سازی اظهارنامه مالیاتی .

– ساخت سایت برای مطالب سلامتی و تغذیه .

– انجام فعالیت‌های حسابداری ساده یا تخصصی .

– ساخت جعبه کادو برای فروشگاهها .

– طراحی لباس .

– تولید صنایع دستی .

– صداپیشگی .

– نقاشی منزل و ساختمان .

– بازاریابی آگهی برای سایتهای اینترنتی و نشریات .

– ایجاد کانال در شبکه‌های اجتماعی و جذب مخاطب و تبلیغات .

– بسته‌بندی و فرآوری میوه، سبزیجات، خشکبار و سایر مواد خوراکی .

– خدمات تایپ .

– ویراستاری کتاب، مقاله و مطالب سایت‌ها .

– خدمات ترجمه .

– انجام تحقیق و پژوهش .

۲۰ ایده کسب و کار خانگی کاربردی راحت

ایده‌های راه اندازی کسب و کار خانگی بسیار زیاد است که بسیاری از آنها در بالا معرفی شد . انواع کسب و کار خانگی البته طیف گسترده‌تری از مشاغل اینترنتی و غیر اینترنتی را شامل می شود . در اینجا ۲۰ ایده ساده برای راه اندازی کسب و کار خانگی که راحت و کاربردی است معرفی می شود . این ایده ها عبارتند از :

– طراحی و ساخت جواهرات و بدلیجات .

– فروش لوازم آرایشی و بهداشتی به صورت آنلاین از طریق شبکه‌های اجتماعی .

– تولید و عرضه محصولات دست ساز و صنایع دستی .

– تهیه محصولات خانگی مثل کیک و شیرینی .

– طراحی و ساخت لوازم دکوری خانگی .

– طراحی و چاپ کارت‌های تبریک و دعوت نامه‌های مختلف .

– ارائه خدمات بازاریابی و تبلیغات برای کسب و کارهای کوچک .

– فروش محصولات ارگانیک آنلاین .

– آموزش زبان به صورت آنلاین و اینترنتی .

– طراحی و تولید پوشاک خانگی از جمله بافتنی‌ها .

– ارائه خدمات شستشوی خودرو در محوطه خانه .

– تولید محتوا یا کسب درآمد از فری لنسینگ یا آزادکاری برای شرکت‌ها و کسب و کارها .

– ارائه خدمات طراحی و توسعه وب سایت (مثل سئو و برنامه نویسی) .

– فروش کتاب‌های دست دوم آنلاین از طریق شبکه‌های اجتماعی یا سایت .

– ارائه خدمات بازاریابی و فروش آنلاین برای کسب و کارهای محلی .

– ارائه خدمات نگهداری حیوانات خانگی در خانه .

– فروش ویژه محصولات محلی و سنتی از طریق اینترنت .

– درست کردن گل و گیاه .

– نگهداری از کودکان .

– آرایشکری در خانه .

سخن پایانی ایده کسب و کار خانگی پرسود

مهم ترین مزایای مشاغل خانگی کاهش نرخ بیکاری و هزینه‌ها ، صرفه‌جویی در وقت و عدم نیاز به سرمایه بالا است . ضمن اینکه، استقلال کافی برای پیشبرد کارها، خلاقیت بالا و امکان طرح ایده‌های جدید، ریسک پایین ، افزایش اعتماد به نفس و خودباوری و ثبت برند شخصی را نباید نادیده گرفت .

اگر به دنبال ایده‌هایی برای شروع کسب و کارهای زودبازده هستید، قدم اول انتخاب صحیح نوع کسب و کار و برنامه‌ ریزی است . بسته به اینکه چه دانش ، تجربه و یا امکاناتی در اختیار دارید و یا چه مقدار بتوانید سرمایه‌گذاری کنید، ایده‌های متنوعی برای شروع به کار وجود دارند .

در این مقاله سایت پول یابی ، برخی از ایده‌های مناسب برای شروع معرفی شد، که می‌تواند راهنمای مناسب جهت تصمیم‌گیری یا حداقل راهنمایی برای شیوه صحیح اندیشیدن شما باشد . ایده‌های منحصر به فرد می‌توانند موفق شوند . اما آن‌ها نیازمند بازاریابی تجاری با توانایی مقیاس‌پذیری و قدرت به منظور افزایش حجم و رشد و توسعه بیشتر هستند .

نکته پایانی ایده کسب و کار خانگی اینکه ، بزرگ‌ترین دلیل شکست مشاغل خانگی، فقدان سرمایه نیست . عامل اصلی ناکامی ، کمبود دانش و مهارت در انجام دادن کارهاست . داشتن یک ایده برای کسب و کار خانگی عالی است، اما دانستن تفاوت بین یک ایده خوب و یک ایده تجاری خوب، به معنای واقعی کلمه ایجاد پول در بانک و کسب درآمد بیشتر است .

قطعا راه‌اندازی کسب و کار خانگی در عین سادگی، برخی سختی هایش را دارد . باید زحمت بکشید، تلاش کرده و انرژی فراوانی صرف کنید . اما با ابزارهایی که در اختیار دارید، می‌توانید امیدوار باشید که زودتر به نقطه خوب مالی برسید . با لحاظ کردن موارد بالا ، می توانید همین الان اقدام کنید و انتظار موفقیت داشته باشید .

مطلب پیشنهادی

کار تولیدی با پول کم ، کسب و کار زودبازده ، کار تولیدی پولساز

شروع کار تولیدی با پول کم

کسب پول و سرمایه کار راحتی نیست لذا راه اندازی کسب و کار با پول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.