بررسی نتورک مارکتینگ

بررسی نتورک مارکتینگ

بررسی نتورک مارکتینگ از نظر قانونی بودن و درآمدزا بودن با وجود شعارها و تبلیغات اینترنتی آنها زیاد سخت نیست. آنچه مسلم است در بررسی نتورک مارکتینگ هیچ ویژگی به خصوصی در بازاریابی شبکه ای وجود ندارد که این شغل را به یک شغل خاص و ویژه درآمدزا تبدیل کند. بسیاری از مشاغل می‌توانند پردرآمد و ویژه باشند و با تلاش بسیار، نتیجه‌ای شگفت‌انگیز را برای شما رقم بزنند. در واقع این شمایید که باید اصولی، صبورانه و با تلاش و ممارست به کارتان ادامه دهیدتا به نتیجه و درآمد دلخواه برسید. از این قبیل صحبت‌ها که بازاریابی شبکه ای یک روش خاص و مرموز است و مثلا دولت‌ها نمی‌خواهد که همه آن را بشناسند (چون قرار نیست همه پول‌دار شوند!) و… صرفا یک توهم و شعار فریبنده است.

برترین شرکت بازاریابی شبکه ای

بررسی نتورک مارکتینگ از شعار تا عمل

محیط نتورک مارکتینگ پر است از جملاتی که انگیزشی هستند، جملاتی با مضمون:

تلاش کردن نتیجه‌بخش است.

هیچ وقت ناامید نشو.

هر کس بهت گفت موفق نمی شوی بدان داره بهت حسادت می‌کنه.

موفق شو و با لامبورگینی از جلوشون رد شو تا بسوزن.

و دهها دچار و بلوف های رنگارنگ دیگر…

البته در بررسی این شعارها اگر دقت کنید ،نفس بسیاری از این جملات درست است. بله با تلاش و کوشش و شکست‌ناپذیری می‌توان موفق شد. اما قبل از آن مسلما باید در مسیری درست گام برداریم. جوانب مختلف کاری که می‌خواهیم انجام دهیم را بسنجیم، بعد اقدام کنیم. از کاری که می‌خواهیم انجام دهیم مطمئن شویم، بعد تلاش و سخت کوشی و تسلیم نشدن و… را استارت بزنیم. «انتخاب یک شغل درست» نیز بخشی از این تلاش و کوشش و… است.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ

موفقیت در بازاریابی شبکه ای

مهمترین انتقادات به نتورک مارکتینگ در ایران

در ایران به نوع فعالیت و درآمد زایی نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای انتقادات و ایراداتی وارد می شود که برخی از اصلی‌ترین انتقادها عبارتند از:

کیفیت پایین کالاها :

کیفیت کالاهایی که بسیاری از این شرکت‌ها ارائه می‌دهند، گاها فوق‌العاده پایین است. بنابراین کمتر می‌توان توقع داشت که این محصول به طور دائم و مستمر به فروش رود. مگر توسط خود بازاریاب و آن ۳۰ نفر از دوستان و آشنایان اطراف او.

مسئله فرو ریزش هرم :

تعداد بازاریاب‌ها از حدی که فراتر برود، بازاریاب‌های بخش متوسط رو به پایین هرم، عملا درآمد قابل توجهی نمی‌توانند داشته باشند و صرفا اندک فروشی می‌توانند بکنند و آن سود رویایی فقط می‌تواند عاید اعضای بالای هرم باشد (مسئله فروریزش هرم).

داشتن یک هرم بسیار بزرگ و فعال

وقتی که بررسی می‌کنید که در چه حالت می‌توانید با این سیستم ثروتمند شوید، می‌بینید که باید تیمی بزرگ و فعال را داشته باشید. یک هرم بزرگ که بیشتر اعضای آن فعال هستند و دائم در حال فروش هستند. و این، تنها حالتی است که شما می‌توانید موفق شوید.
برای داشتن چنین هرمی قطعا شما باید یکی از سخت‌کوش‌ترین و باهوش‌ترین افراد کشور باشید (بدون اغراق). و فقط ۱ درصد از افراد در این سیستم‌ها می‌توانند چنین موفقیتی داشته باشند. در صورتی که در بسیاری از مشاغل دیگر هم همین است! شما اگر بسیار تلاش کنید و بسیار باهوش باشید می‌توانید جزو ۱ درصد ثروتمند در آن زمینه باشید. با این تفاوت که اگر تلاش کردید و جزو آن یک درصد نشدید، کماکان به جایگاه شغلی و درآمدی بالایی در آن شغل رسیده‌اید.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  کارآفرین متفاوت در کسب درآمد اینترنتی

بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ

بررسی نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای از نظر قانونی

وارد وب‌سایت شرکت نتورک مارکتینگ شوید و نمادآن را بررسی کنید. اگر سبز بود یعنی مجاز به فعالیت است، اگر زرد بود یعنی «مجاز به فعالیت و فرصت یک‌ماهه برای رفع ایراد دارد» و در پایان اگر قرمز بود یعنی موقتا به مدت ۶ ماه تعلیق شده است.

بررسی نتورک مارکتینگ

در نوع فعالیت شبکه های بازاریابی این قاعده کلی همیشه وجود دارد، هر از گاهی برخی از این شرکت‌ها تعلیق می‌شوند و دوباره باز می‌شوند. در مورد مجاز بودن فعالیت این نوع شرکت‌ها همواره در بین مسئولان تردیدهایی وجود دارد، اما هم‌اکنون نمی‌توان به صورت قطعی گفت که شرکت‌های بازاریابی شبکه ای، بدون مجوز یا غیر قانونی هستند.

حکم شرعی بازاریابی شبکه ای

وقتی به استفتاء از چند مرجع تقلید بزرگ می‌پردازیم، پاسخ‌های زیر را خواهیم شنید:

آیت الله خامنه‌ای: اینگونه معامله وجه شرعی ندارد.

آیت الله سیستانی: اگر به صورت زنجیره‌ای و هرمی ادامه یابد محل اشکال است.

آیت الله مکارم: تنها در صورتی که بازاریابی به صورت شبکه ای و زیر مجموعه‌ای نباشد و سود حاصله فقط به بازاریاب اول تعلق گیرد اشکالی ندارد و غیر آن اشکال دارد.

حال تصمیم با خودتان هست که با این شبکه های بازاریابی کار کنید و یا به دنبال شغل دیگری باشید.

مطلب پیشنهادی

مشاغل خانگی زودبازده و کم سرمایه

برخلاف گذشته که کسب و کار در منزل مخصوص خانم ها بود امروزه مشاغل خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.