۱۰ ایده کسب درآمد دلاری در ایران

در جامعه ای که ارزش پول ملی در مقابل دلار هر روز افت می کند یافتن و آموزش ایده کسب درآمد دلاری اهمیت فراوانی دارد . حداقل اینکه به ریال درآمد نداری و به دلار هزینه نمی کنی . افراد زیادی هستند که از طریق اینترنت اقدام به کسب درآمد اینترنتی می کنند و کاملا موفق هستند . این افراد حداقل دغدغه افت ارزش ریال را ندارند و اتفاقا کارشان پرسود است .

نمی خواهم اغراق کنم اما واقعیت جامعه ما تورم افسار گسیخته و هزینه بالای زندگی است . شما وقتی به جای دویست هزار تومان درآمد روزانه ، بیست دلار روزانه کسب درآمد داشته بشید تفاوت بسیار زیاد خواهد بود . بهتر است به جای کسب درآمد ریالی و نگرانی روزانه بابت افت ارزش آن، مستقیماً روی کسب درآمد دلاری تمرکز کنیم .

در این مقاله سایت پول یابی به معرفی چند ایده کسب درآمد دلاری در ایران به صورت کاربری و عملی پرداخته می شود . برخی از این شیوه های فنی و تخصصی بوده و برخی کمی ساده تر هستند . اما مهم این است که مهارت و دانش لازم را با مطالعه کسب کنید .

شناخت کسب درآمد دلاری

با توجه به نوسانات بازار ارز و همچنین کاهش ارزش پول رایج کشور بیشتر فعالان در حوزه فناوری اطلاعات به کسب درآمد دلاری روی آورده اند . همواره یکی از چالش های مهم در زندگی، پیدا کردن یک شغل مناسب با درآمد کافی برای گذران زندگی است . به همین جهت می توان کسب درآمد دلاری در ایران را یکی از راه های اصلی برای تأمین مخارج زندگی به شمار آورد.

چند سال پیش، اگر درباره راه‌ های کسب درآمد در خانه می‌شنیدیم، عمدتا کارهایی مثل قالی بافی، آشپزی و ساخت صنایع دستی، آن هم بیشتر توسط خانم‌های خانه دار، در ذهنمان می‌آمد . اما الان وضع بسیار فرق کرده است . الان دیگر کسب درآمد در منزل، زن و مرد نمی‌شناسد . بیزنسمن‌هایی هستند که در منزلشان به درآمد بسیار بالایی می رسند . منظورم از درآمد بالا، چیزی بیش از ماهانه ۵۰ یا ۶۰ میلیون تومان است. آن هم با کمترین سرمایه .

وجود فناوری‌های گوناگون و دسترسی آسان به منابع مورد نیاز، کمک می‌‌کند بتوانیم در فضای خانه کارهای بسیاری انجام دهیم مثلِ کارهای بانکی . امروزه بانک در قالب یک برنامه کاربردی موبایل، در جیب‌مان جای می‌گیرد و هر زمان خواستیم می‌توانیم بدون بیرون‌رفتن از خانه، به کارهای بانکی‌مان رسیدگی کنیم. با چنین پیشرفت‌‌هایی، کارکردن در خانه نیز به‌راحتی امکان‌پذیر است .

کافی است تلفن همراه یا لپ‌ تاپ و اینترنت در اختیار داشته باشید، بدین‌ترتیب می‌توانید با کمی خلاقیت، از هنر، دانش و ایده‌‌های خود کسب درآمد اینترنتی دلاری کنید. بر خلاف تصور عمومی یادگیری و آموزش کامل کسب درآمد دلاری در ایران ساده و راحت می باشد . باید کمی تلاش کرد .

ایده کسب درآمد دلاری در ایران ، راهکار کسب پول به دلار ، درآمد اینترنتی به دلار

دلایل علاقه به کسب درآمد دلاری از طریق اینترنت

همان طور که ملاحظه می کنید، وضعیت دلار در کشورمان نابسامان است و در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است . از این رو می توان کسب و کارهایی که بر مبنای دلار انجام می شدند، به عنوان بهترین مشاغل به حساب آورد . به طور مثال اگر بخواهید یک مقاله یا کتاب را در یک سایت ایرانی به فروش برسانید، حداکثر می توانید ۵۰ هزار تومان قیمت روی آن بگذارید .

اما می توان همین مقاله یا کتاب را در سایت های خارجی نظیر آمازون با قیمتی در حدود ۲۰ دلار به فروش رساند. با بررسی قیمت دلار می توان این گونه نتیجه گیری کرد که، با فروش یک محصول ساده نظیر یک کتاب الکترونیکی در سایت های معروف خارجی درآمدی ده یا بیست برابر بیشتر از سایت های داخلی داشت .

به عبارت ساده تر کتابی را که در سایت های داخلی ۵۰ هزار تومان می توان فروخت، در سایت های خارجی با قیمتی در حدود ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد . البته باید توجه داشت برای موفقیت در این راه می بایست با روش های کسب درآمد دلاری آشنایی کامل داشت . در غیر این صورت علاوه بر عدم موفقیت در کسب و کار، متحمل ضرر و زیان مالی فراوانی خواهید شد .

رفع مشکلات کسب درآمد به دلار

اگر برایتان سوال است که چطور درآمد دلاری داشته باشیم با ما در ادامه مقاله سایت پول یابی همراه باشید . یک ترس و اشتباه بزرگی که اکثر افراد با آن مواجهند این است که، با توجه به تحریم ها، کسب درآمد دلاری در ایران را امری محال است . اما اصلاً این طور نیست هر مشکلی راه حل دارد . روش های زیادی برای کسب درآمد دلاری از طریق اینترنت وجود دارد . که با توجه به حجم و میزان کار می توان درآمدهای زیادی را در طول ماه و سال کسب کرد . البته توجه داشته باشید که لازمه کسب درآمدهای دلاری از طریق اینترنت، داشتن یک حساب ارزی است .

بنابراین می بایست از طریق مراجع ذیربط و بدون هیچگونه محدودیتی نسبت به افتتاح حساب ارزی اقدام کرد . قابل ذکر است که اگر اقوام و دوستانی در خارج از کشور به خصوص کشورهای اروپایی دارید، می توانید از مشخصات حساب بانکی، اطلاعات شخصی و محل سکونت آنها را برای عضویت و تسویه حساب در سایت های خارجی استفاده کنید . البته راههای دیگری هم وجود دارد که سایت های واسط مطمئن از جمله آنهاست .

نکته آخر اینکه با وجود تمام مشکلات کسب درآمد دلاری از اینترنت دیگر رویا و خیال نیست . همه می توانند دست به این نوع کسب درآمد بزنند . فقط باید بخواهید و مشکلات را رفع کنید . شاید وجود مشکلات و موانع عزم شما را جزم تر و تلاش تان را بیشتر کند . مهم نوع نگاه مثبت و تلاش بیشتر است .

اهمیت کسب درآمد به دلار

وقتی درآمد به دلاری باشد، نه تنها نگران افت ارزش ریال نیستید، بلکه سرمایه‌هایمان نیز به این راحتی‌ها از بین نمی رود . نکته مهم تر اینکه میزان و حجم درآمد قابل قیاس با درآمد ریالی نیست . معمولا سایت های خارجی بر خلاف کسب درآمد اینترنتی در ایران در پرداخت ها مبالغ مناسب و درخوری دارند .

خلاصه اینکه، کسب درآمد دلاری می‌تواند حجم بالای تورم را پوشش دهد . افراد با درآمد دلاری با همان مقدار تلاش و کار روزانه می توانند درآمد بیشتری داشته باشند . از طرفی هر روز شاهد افزایش ارزش دلار هستیم . بنابراین افراد با صرف انرژی و زمان برابر می‌توانند درآمد خیلی بیشتری داشته باشند و این میزان نیز با بالاتر رفتن قیمت دلار بیشتر می‌شود .

فرضا اگر یک گرافیست برای تهیه یک طرح در بازار ایران ۲۰۰ هزارتومان درآمد دارد می‌تواند با صرف همان مقدار زمان و انرژی، بعنوان مثال ۱۰ دلار کسب کند که با دلار ۵۰ هزار تومان ۵۰۰ هزار تومان می شود . اگر چند روز بعد نرخ دلار به ۶۰ هزار تومان برسد درآمدش پابه‌پای قیمت ارز به ۶۰۰ هزارتومان می‌رسد .

قیمت بسیاری از کالاهای وارداتی و صنعتی افزایش می یابد، داشتن درآمد دلاری، درآمد را به نسبت تورم، ثابت نگه می‌دارد و تاثیر آن بر زندگی افراد بسیار کمرنگ‌تر می‌شود .

همچنین کاربران می‌توانند توانایی‌های خود را گسترش داده و در سطح جهانی با اشخاص بیشتری همکاری کنند . شرکت‌ها و افراد حقوقی نیز تمایل زیادی به درآمدهای دلاری دارند چون بازارهای داخلی به دلیل تورم بالا ناپایدارند و هر روز کسب‌وکارهای زیادی تعطیل می شوند . اما فعالیت در حوزه های بین‌المللی با شرکای خارجی موجب امنیت بیشتر کسب وکار می‌شود و خطر آسیب‌پذیری درمقابل تورم را کاهش می‌دهد .

نکاتی کلیدی کسب درآمد دلاری در ایران

پیش از معرفی ایده کسب درآمد دلاری در ایران بهتر است به چند نکته ‌کلیدی و مهم توجه کنید . این نکات عبارتند از :

– برای کسب درآمد دلاری بهتر است از روش ‌هایی استفاده کنید که در آن ‌ها مهارت بیشتری دارید نه روش ‌هایی که از نظر شما پردرآمدتر هستند .

– طمع نکنید . از چند روش کسب درآمد روزانه ۱۰۰ دلاری به طور همزمان استفاده نکنید . زیرا استفاده از چند روش انرژی و وقت زیادی از شما می گیرد و فعالیت ‌های شما بازدهی بالایی نخواهد داشت . بهتر است به جای این که کسب درآمد دلاری را از روش‌ های مختلفی امتحان کنید، یک و یا دو ایده کسب درآمد دلاری را به صورت تخصصی ادامه دهید .

– بعضی از روش ‌های موجود برای کسب درآمد دلاری در ایران به سرمایه اولیه نیاز دارند که این سرمایه اولیه باید به دلار باشد . در مقابل یک سری از این روش ‌ها به هیچ سرمایه ‌ای نیاز نداشته یا با کم‌ترین سرمایه می‌ توان آن‌ ها را انجام داد . روش‌ هایی مانند کسب درآمد از یوتیوب و بعضی روش ‌های دیگر، مواردی هستند که تنها با صرف وقت و انرژی و بدون نیاز به سرمایه اولیه می ‌توانند به دریافت درآمدهای دلاری منجر شوند .

– کسب درآمد از اپلیکیشن‌ها، مشاهده ویدئو، بازی‌های آنلاین، یوتیوب، گوگل ادز، سرویس‌های کوتاه‌کننده لینک و در نهایت ترید ارز دیجیتال از پرطرفدارترین روش‌های کسب درآمد دلاری در ایران محسوب می‌شوند .

– فراموش نکنید که میزان درآمد شما به‌طور کلی برابر است با: نیاز به کاری که انجام می‌دهید + قابلیت و مهارت شما در انجام کار + میزان قابل جایگزین بودن شما .

۱۰ ایده کسب درآمد دلاری در ایران

روش های کسب درآمد دلاری واقعی که در این مقاله سایت پول یابی معرفی می شوند، معتبرترین روش‌ها هستند . در واقع اینها ایده‌هایی هستند که همین حالا هم تعداد زیادی از ایرانی‌ها از طریق‌شان درآمد دلاری دارند .

نکته مهم اینکه، مطمئنا نمی‌توان کل مسیر به دست آوردن درآمد دلاری از یک ایده را در این مقاله مختصر سایت پول یابی توضیح داد . بنابراین فقط در مورد هر ایده کمی صحبت کرده و شرایط و پیش‌نیازهایش بیان می شود . بعد از آن اگر ایده‌ای مناسب‌تان بود برای درآمد باید به‌دنبال تحقیقات بیشتر باشید . توصیه می شود هر ایده ای را انتخاب کرده اید به تحقیق و مطالعه درباره آن بپردازید .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  کسب درآمد میلیونی با شش سایت

مورد دیگر اینکه تلاش شده تا این موارد در بیان هر ایده کسب درآمد دلاری  مورد توجه قرار گیرد :

– نحوه کسب درآمد دلاری از راهکارهای اصلی و معتبر .

– نحوه کسب درآمد دلاری از راهکارهای فرعی .

– شرایط دور زدن تحریم‌ها .

با این مقدمه مهم ترین روش ها و ایده های کسب درآمد دلاری در ایران عبارتند از :

۱- کسب درآمد دلاری از گوگل ادسنس

موتور جستجوی گوگل دو نوع سیستم تبلیغاتی دارد . سیستم اول گوگل ادز است که در آن می‌توانید با پرداخت هزینه به این شرکت، وب سایت خودتان را در کلمات مختلف به صفحه اول نتایج جستجو گوگل برسانید . در این مقاله کاری با این نوع تبلیغات نداریم .

اما روش دوم تبلیغات، گوگل ادسنس نام دارد . در این روش، شما به عنوان کسی که یک رسانه اینترنتی پربازدید دارد، با گوگل قرارداد می‌بندید . در ادامه گوگل تبلیغ محصولات و خدمات مشتریانش را در وب سایت شما نمایش می‌دهد . بعد هم به ازای هر کلیکی که مخاطبان سایت‌تان روی این تبلیغات داشته باشند، هزینه‌ای به شما پرداخت می‌شود .

مثلا اگر شما یک وب سایت انگلیسی‌زبان در حوزه آموزش‌های موفقیت فردی داشته که روزانه ۱۰ هزار بازدید دارد، ممکن است در ماه چند صد دلار درآمد کسب کنید که از طریق کلیک کاربران به دست می‌آید . البته شیوه های کسب درآمد از گوگل ادسنس متنوع می باشد . هر کس به فراخور می تواند یک یا چند مورد را انتخاب و شروع به کسب درآمد دلاری کند .

جالب است بدانید همین حالا خیلی از هموطنان متخصص‌مان در حوزه بازاریابی دیجیتال، در حال فعالیت در وب انگلیسی برای افزایش بازدید سایت و کسب درآمد دلاری در ایران از این طریق هستند . توجه گوگل ایران را تحریم کرده و محتوای سایت باید به زبان انگلیسی باشد .

۲- درآمد دلاری واقعی در ایران از یوتیوب

امکان کسب درآمد دلاری در ایران از طریق فعالیت در یوتیوب امکلان پذیر است . یوتیوب یکی از پربازدیدترین سایت‌های جهان و در واقع متعلق به شرکت گوگل است . این سایت در واقع یک سایت اشتراک‌گذاری ویدیو است . چیزی خیلی بزرگ‌تر و برتر از سایت آپارات خودمان . منتهی اگر دانش یا آموزش بازاریابی در یوتیوب را بدانید کسب درآمد دلاری بیشتر خواهد شد .

اگر اهل ساخت ویدیو هستید، می‌تواند موضوعی را آموزش دهید . ویدیوهای طنز و سرگرمی سازید و به‌طور کلی می‌توانید با یک ایده توجه مخاطبان را به ویدیوهای‌تان جذب کنید، پیشنهاد می‌کنم حتما به سراغ یوتیوب بروید  .

اگر در این وب سایت یک کانال ساخته و بتوانید مخاطبان زیادی جذب کنید، یوتیوب در ازای هر تبلیغی که در میان ویدیوها به کاربران‌تان نمایش می‌دهد، پولی به حساب‌تان واریز خواهد کرد .

به طور معمول از یک کانال یوتیوب با بازدید بالا، می‌توان درآمدی بین ۱۰۰ تا چند صد هزار دلار داشت . مخصوصا که بازدید ویدیوهای جذاب در یوتیوب بسیار بالاست و عملا ممکن است یک ایده خاص ساخت فیلم، درآمد دلاری بالایی برای‌تان داشته باشد .

افتتاح کانال در یوتیوب بسیار ساده است و می‌توان آن را با استفاده از جیمیل یا اکانت یوتیوب انجام داد . پس از عضویت در یوتیوب وارد پروفایل کاربری خود شده و روی تصویر پروفایل خود کلیک ‌کنید تا منوی آن باز شود . سپس Setting را انتخاب کنید .

در صفحه جدید عبارت Create a new channel را که در میانه صفحه می‌بینید انتخاب کرده و برای آن نام و عکس بگذارید . به همین سادگی کانال یوتیوب شما ایجاد می‌شود .

راهکار کسب پول از یوتیوب

اولین قدم ایجاد یک کانال یوتیوبی با استفاده از یک جیمیل است . سپس وقت تولید ویدیوهای جذاب و مورد نیاز کاربران می‌رسد . از طریق تبلیغاتی که در میان ویدیوها پخش خواهد شد و کلیک کاربران بر روی آن‌ها به درآمد می‌رسید . پس هر چه محتوای جذاب‌ تری تولید کنید و بازدید بیشتری بگیرید درآمدتان هم بالاتر خواهد رفت .

به نکات زیر برای کسب درآمد اینترنتی در یوتیوب توجه کنید :

– یوتیوب برای کانال‌های تازه کار دو شرط قرار داده است . نخست باید ۱۰۰۰ مشترک داشته باشند و ویدیوهایشان در مجموع ۴۰۰۰ ساعت بازدید داشته باشد .

– یوتیوب امکان کسب درآمد از ویدیوهای دارای حق نشر را محدود کرده است . پس در ساخت محتوا به این مورد دقت کنید و سعی کنید از محتواهای با حق نشر استفاده نکنید . مثل برخی موسیقی‌ها که در صورت استفاده از آنان در ویدیو امکان درآمدزایی از آن وجود ندارد .

– متاسفانه به دلیل وجود تحریم‌ها امکان درآمدزایی مستقیم از یوتیوب وجود ندارد و باید پول را به وسیله‌ی شرکت‌های واسطه‌ای نقد کرد .

البته برای درآمدزایی از طریق یوتیوب لازم نیست که حتما فیلم ضبط کنید . می‌ توانید از طریق به هم چسباندن ویدیوهای مختلف به هم و آپلودکردن آن ‌ها بازدید دریافت کنید .

۳- دریافت درآمد دلاری از فارکس

میزان کسب درآمد دلاری در ایران از فارکس و بازارهای مالی بالاست . بورس ایران یک بازار مالی است . اما فارکس بزرگ‌ترین بازار مالی جهان محسوب می‌شود . حجم گردش روزانه پول در آن بیشتر از صدها میلیارد دلار است .

دقیقا مشابه بازار بورس که می‌توانید در آن با خرید و فروش سهام درآمد داشته باشید . بازار فارکس که یکی از بهترین وب سایت های درامد دلاری است، می‌توانید پول خوبی به جیب بزنید . البته برای فعالیت در این بازار، در ابتدا نیاز به یک سرمایه دلاری دارید . مهم تر از آن، دانش تخصصی می‌خواهد دانشی که شما را برای خرید سهام مناسب راهنمایی کند . به‌طور کلی در بازارهای مالی از طریق این ۲ روش می توان درآمد کسب کرد :

– خرید و فروش سهام کوتاه‌مدت برای به‌دست آوردن یک سود اندک و لحظه ای .

– خرید و فروش سهام در بلندمدت برای به‌دست آوردن سود بالا و درازمدت .

هر دو اینها هم نیاز به داشتن تخصص و بودجه دارد . اگر تخصص کافی ندارید، شاید بتوانید با راهنمایی افراد متخصص در این بازار فعالیت کنید .

وقتی از راه و روش علمی برای قدم گذاشتن در مسیر بدست آوردن پول و موفقیت قدم بردارید قطعا درصد احتمال شکست کاهش پیدا می‌کند . البته اگر چالش‌هایی هم باشد حتما با روش‌های صحیح مدیریت بحران از این چالش‌ها گذر خواهید کرد . قطعا دیدن آموزش‌هایی که به صورت اصولی باشند بهترین مسیر می باشند .

این بازار از بانک‌ها، شرکت‌های تجاری، شرکت‌های مدیریت سرمایه گذاری، سرمایه گذاران خرده فروشی و صندوق‌های تامینی تشکیل شده است . قطعا نام کارگزاری‌ها در بازار بورس ایران به گوشتان خورده است . بروکرها واسطه‌هایی هستند که برای انجام معامله در فارکس به آن‌ها نیاز دارید و کاری مشابه به کارگزاری‌ها را انجام می‌دهند .

 روش آسان برای کسب درآمد دلاری در ایران ، درآمد دلاری در منزل ، درآمد دلاری رایگان

۴- فروش در آمازون

بهترین سایت درامد دلاری می تواند آمازون باشد . به شرطی که آموزش کامل کسب درآمد دلاری از آمازون Amazon را بلد باشید . چون آمازون در حال حاضر بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان است . در واقع دیجی کالا یک نسخه بسیار کوچک از آمازون محسوب می‌شود و اصولا به فروشگاه‌هایی مثل آمازون یا دیجی کالا، مارکت پلیس marketplace می‌گویند . مارکت پِلِیس فروشگاه‌هایی هستند که محصولات‌شان را دیگران تامین می‌کنند و خودشان صرفا نقش واسطه را دارند .

هر کسی می‌تواند محصولات مورد نظرش را در این فروشگاه‌ها به‌فروش برساند . البته مبحث فروش در آمازون موضوع گسترده‌ای است که نمی‌توان در این مقاله کامل توضیح داد .به‌طور خلاصه روند فعالیت در آن به این شکل است که باید ابتدا محصولات مورد نظر را از شرکت‌های خارجی و مخصوصا چینی خریداری کرده، به آمازون فرستاده، آنها در سایت قرار بدهید و حالا برای افزایش فروش‌شان تلاش کنید . این فرآیند قطعا نیازمند بودجه اولیه است اما نه بودجه‌های چند صد میلیونی و خیلی زیاد .

پس سایت‌هایی مثل آمازون می‌تواند از بهترین راه های کسب درآمد دلاری در ایران باشد . مجموعه آموزش های شیوه فعالیت در آمازون در سایت پول یابی موجود است با جستجو اجرایی کنید .

۵- فروش آموزش از طریق اینترنت

یک ایده کسب درآمد دلاری در ایران آموزش دادن است . در سطح وب انگلیسی، سایت‌های آموزشی بسیار قدرتمندی وجود دارند . مثلا سایت یودمی که نسخه بزرگ‌تر سایت فرانش یا فرادرس خودمان است . روند کار یودمی به این صورت است که شما می‌توانید در آن ثبت نام کرده، آموزش مورد نظرتان را درونش قرار داده و سپس درآمدتان از فروش آموزش را برداشت کنید .

بنابراین اگر اهل آموزش هستید، به یکی از زبان‌های خارجی مسلطید و می‌توانید ویدیو آموزشی ضبط کنید، بهتر است به سراغ دنیای آموزش بروید . آموزش همواره پولساز ترین شیوه کسب درآمد از اینترنت و دنیای واقعی بوده است .

۶- درآمد از طریق فریلنسری یا آزادکاری

فریلنسرها یا آزادکارها افرادی هستند که بدون حضور در یک شرکت فعالیت می‌کنند. مثلا اکنون که دارم این مقاله از سایت پول یابی با موضوع ایده کسب درآمد دلاری را می‌نویسم، نه در شرکت هستم و نه در ساعت اداری می باشم . بلکه در خانه خودم هستم و ساعت ۱۰ شب است. من یک فریلنسرم و درآمد دلاری از اینترنت دارم

مشاغلی مثل برنامه نویسی، طراحی سایت، نویسندگی، تولید محتوا، ادیت ویدیو، ساخت موزیک و… از جمله مشاغلی هستند که به شکل فریلنسری قابل انجام می باشند . یعنی می‌توان با راه اندازی کسب و کار اینترنتی به عنوان یک منبع درآمد دلاری در خانه به آنها نگاه کرد .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  کسب درآمد دلاری از اینترنت

اما سوال این است که فریلنسرها از کجا پروژه می‌گیرند؟ در سطح اینترنت، سایت‌هایی هستند برای متصل کردن فریلنسرها و کارفرماهایی که نیاز به تخصص این افراد دارند.  مثلا در سطح وب فارسی دو سایت : انجام میدم  و سایت پونیشا از جمله بهترین‌ها در این زمینه می باشند.

در سطح جهانی سایت‌هایی مثل سایت فریلنسر، آپ ورک و دیگر سایت‌ها ، از جمله بزرگ‌ترین سایت‌های فریلنسری جهان محسوب می‌شوند . پس اگر تخصصی دارید که می‌توانید آن را از راه دور انجام دهید، یک ایده درآمد دلاری برای شما می‌تواند ثبت نام در همین سایت‌ها و فروش تخصص‌تان باشد .

مثلا طراحان سایت در ایران می‌توانند بیش از دو تا چندین برابر، از طریق درآمد دلاری، پول به دست آورند . به طور کلی می‌توان گفت کسب درآمد از فری لنسینگ یا آزادکاری یکی از روش‌های کسب درآمد دلاری بدون سرمایه محسوب می شود .

۷- ایده جذاب درآمد دلاری از فروش عکس در ایران

برایم جای تعجب است که چرا ایده کسب درآمد دلاری از فروش عکس در ایران هیچ گاه جدی گرفته نمی‌شود . برخلاف وب فارسی که در آن استفاده از تصاویر متعلق به دیگران اهمیت ندارد، در وب انگلیسی به حقوق سازنده اهمیت زیادی داده می‌شود .

مثلا اگر بخواهید در وب انگلیسی یک محتوا تولید کنید، یا باید عکس‌هایی دانلود کنید که حق کپی رایت ندارند (سازنده با استفاده شما مشکل ندارد) یا به سراغ سایت‌های فروش عکس رفته و تصاویر مورد نیاز را از آنها بخرید . معروف‌ترین سایت فروش عکس در وب هم سایت shutterstock است . عده ای هم کارشان تولید و ارسال عکس در این سایت ها و فروش به کاربران است .

حالا شما می‌توانید به عنوان یک عکاس یا طراح، تصاویر مورد نظرتان را ساخته و در این سایت‌ها برای فروش قرار دهید . به این ترتیب در ازای فروش هر عکس درآمدی به حساب‌تان واریز می‌شود . توجه کنید که قیمت و میزان کسب درآمد دلاری از این طریق به نوع کار و کیفیت عکاسی تان بستگی دارد .

۸- درآمد دلاری از طریق همکاری در فروش

سایت های بزرگ فروشگاهی مثل آمازون و دیجی کالا از مسیرهای مختلفی مشتری جذب می‌کنند . از گوگل، از شبکه‌های اجتماعی و… سعی در جرب مشتری دارند . اما به نظر می رسد که این روش ها برایشان کافی نیست . به همین دلیل آنها روش جدیدی برای جذب مشتری به نام همکاری در فروش یا affilate marketing به وجود آورده‌اند .

روش کار افیلیت مارکتینگ به این صورت است که شما به کمک سایت یا شبکه‌های اجتماعی خودتان مشتریان را به این سایت‌ها فرستاده و در ازای هر فروش، پورسانت می‌گیرید . بابت هر بازاریابی و فروش پول خدتان را می گیرید .

برای کسب درآمد دلاری از این ایده، باید یک رسانه مثل سایت یا شبکه اجتماعی داشته باشید . در رسانه یا سایت با محتوای جذاب مخاطب را جذب کنید و سپس آنها را به سایت اصلی مثل آمازون بفرستید . به این ترتیب در ازای هر فروش یک پورسانت دلاری می‌گیرید .

برای اینکه واقعا از درآمد این ایده دلاری مطمئن‌ شوید ، باید بگویم همین حالا بیشتر از ۱۰۰ ها سایت در وب انگلیسی و فارسی صرفا برای همکاری در فروش ساخته شده و درآمدهای واقعا بالایی دارند .

به لطف سایت‌های فروشگاهی بزرگ،  افیلیت مارکتینگ affilate marketing به یکی از مشاغل پولساز و جدید در دنیای وب تبدیل شده است .

۹- درآمد دلاری با فروش افزونه و قالب وردپرس

وردپرس یک سیستم سایت‌ساز است و هر کسی با کمی آموزش می‌تواند با کمک وردپرس یک سایت با قابلیت‌های زیاد و ظاهر دلخواه داشته باشد . حالا کاربران وردپرس برای ساخت ظاهر مناسب، باید قالب وردپرسی بخرند . علاوه بر این ، برای اضافه کردن قابلیت‌های بیشتری به سایت‌شان، نیازمند افزونه‌های وردپرسی هستند .

هر کسی می تواند یک تیم برنامه نویسی جمع کند و با شناخت نیاز مخاطبان قالب‌ها و افزونه‌های مناسب بسازد . در نهایت آنها را برای فروش دلاری در سایت‌هایی مثل تم فارست قرار دهد .

۱۰- سایر ایده های کسب درآمد دلاری در ایران

تا اینجای مقاله سایت پول یابی ، بهترین ایده های کسب درآمد دلاری معرفی شد . در ادامه فهرستی کوتاه از ایده‌های کم‌تر استفاده شده را توضیح می‌دهم . وافعیتش ایده‌هایی که در پایین می‌نویسم را به هیچ عنوان نه تا الان تست کرده‌ام و نه کسی را می‌شناسم که از طریق‌شان درآمد خوبی داشته باشد . اما در هر حال به شما برای آشنایی معرفی می کنم . این راههای کسب درآمد دلاری عبارتند از :

 الف : فعالیت در سایت‌های پرسش و پاسخ:

وبسایت‌هایی مثل Maven و JustAnswer به افراد در ازای پاسخ دادن به سوال کاربران دستمزد می‌دهند .

ب :کسب درآمد دلاری از نظر دادن:

برخی از وبسایت‌ها مانند: Pinecone Research و Swagbucks در ازای ثبت نظر به کاربران پول پرداخت می کنند .

ج : کسب درآمد دلاری از مشاهده ویدیو:

مشاهده ویدیو هم می تواند یک ایده کسب درآمد دلاری باشد . سایت‌هایی مثل Swagbucks و InboxDollars به کاربران در ازای مشاهده ویدیوها دستمزد می‌دهند .

د: درآمد دلاری از شنیدن موسیقی:

تنوع کسب درآمد بسیار بالاست . ظاهرا سایت‌هایی مثل Slicethepie و MusicXray در ازای شنیدن موسیقی‌ها به شما دستمزد به دلاری می‌دهند .

ه: درآمد دلاری از بررسی اپلیکیشن:

برخی از سایت‌هایی مانند: Usertesting و Beta Family در مقابل نصب و بررسی اپلیکیشن‌های مورد نظرشان شده به شما پول می‌دهند .

و: درآمد دلاری واقعی از سایت‌های کلیکی:

در مورد کسب درآمد دلاری از سایت های کلیکی خارجی حرف و حدیث فراوان است . ضمن اینکه اجرای راههای افزایش درآمد از تبلیغات کلیکی هم کمی سخت می باشد . خلاسه اینکه سایت‌های تبلیغاتی زیادی در سطح وب هستند که در ازای کلیک شما روی تبلیغات، برای‌تان دستمزد در نظر می‌گیرند .

ز: درآمد دلاری از استخراج ارز دیجیتال:

خیلی از سایت‌ها به شما اجازه می‌دهند با رایانه خودتان ارز دیجیتال استخراج کرده و مقدار کمی دستمزد بگیرید .

ح: درآمد از کوتاه‌کننده‌های لینک:

می‌توانید به بهانه‌هایی مثل دانلود فیلم و فایل، مخاطبان را به سایت bit.ly یا دیگر کوتاه‌کننده‌های لینک فرستاده و در ازای بازدید آنها درآمد دلاری داشته باشید .

راهکار دور زدن تحریم و کسب درآمد دلاری

اغلب سایت‌هایی که می‌توان از آنها برای کسب درآمد دلاری استفاده کرد، ایرانی‌ها را تحریم کرده‌اند . البته آنها مشکل‌شان با ملیت ایرانی ما نیست . بلکه آنها با افراد ساکن در ایران مشکل دارند . پس چطور باید به فکر درآمد دلاری باشیم وقتی از طرف دنیا تحریم شده‌ایم؟

اینجاست که باید مسیرهای دور زدن تحریم‌ها را یاد بگیریم . لذا راهکاری نیاز دارید که به سایت‌های مورد نظر مثل یوتیوب، سایت‌های فریلنسری و… ثابت کنید در ایران ساکن نیستید . اولین قدم، تغییر دادن ip اینترنت است که به کمک یک فیلترشکن قدرتمند یا vpn امکان پذیر است .

قدم دوم به دست آوردن مدارکی است که ثابت کند در ایران ساکن نیستیم . این مدارک کمک می‌کند بتوانید در سایت‌های مورد نظر برای کسب درآمد دلاری ثبت نام کنید .به‌شکل خلاصه راهکارها عبارتند از :

۱- کمک گرفتن از یک آشنای ساکن خارج کشور .

۲- خرید خدمات سایت‌های داخلی برای دور زدن تحریم مثل سیم کارت خارجی، مکان فیک و… .

در این میان راحت‌ترین راهکار وجود یک آشنای خارج از کشور است . البته ممکن است کسی را در خارج از کشور نداشته باشید که بتوانید به کمکش در سایت‌های خارجی برای کسب درآمد دلاری ثبت نام کنید . همینطور ممکن است نتوانید از سایت‌های ایرانی که در این مسیر راهنمای شما هستند هم به دلیل قیمت‌ بالای خدمات کمک بگیرید .

راهکار پیشنهادی در این شرایط برندسازی است . اگر تخصصی دارید که می‌توانید از طریق فروش آن درآمد کسب کنید، کمی زمان بگذارید، در اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب یا هر رسانه دیگری یک کانال بسازید . از طریق تولید محتوای انگلیسی مخاطب جذب کرده و سپس خدمات‌تان را به‌فروش برسانید . فرآیند دریافت دلار و تبدیل آن به ریال هم کار آسانی است که سایت‌های پرداخت ایرانی برایتان انجام می‌دهند .

سخن پایانی ایده کسب درآمد دلاری در ایران

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و تورم بالا ، اجرای ایده کسب درآمد دلاری می تواند جذاب و راهگشا باشد . اما این روش ها برای همگان به ویژه کسانی که زبان انگلیسی نمی دانند و یا تخصص و مهارت مناسبی ندارند کمی سخت است . به نظرم و بر اساس تجربه ، کسب درآمد دلاری بیشتر برای کسانی مناسب است که تخصص و مهارت خوبی داشته باشند . مثلا کسی که در حیطه برنامه نویسی فعال است یا کسی که کار با نرم افزارهای ویرایش ویدیو را بلد است یا اصلا متخصصان بازار سرمایه می تواند موفق باشد .

بنابراین توصیه می شود به جای صرف زمان برای کسب درآمدهای ریز از وبسایت‌های نه‌چندان معتبر، روی دانش‌تان کار کنید . سپس برای درآمد اینترنتی به دلار به سراغ سایت‌ها و ایده‌های واقعا خوب بروید . به این ترتیب هم درآمد آنلاین خوبی به دست می‌آورید و هم شغل آینده‌داری خواهید داشت .

نکته آخر ایده کسب درآمد دلاری اینکه ، علیرغم جذابیت بالایش ، باید شرایط ، امکانات و تخصص لازم را داشته باشید . درآمد اینترنتی زمانی خوب است که بالا و مستمر باشد و گرنه درآمد کوتاه مدت و مقطعی نمی تواند مناسب باشد . لذا با توجه به ایده جذاب و نیاز بازار روی یک کسب و کار خوب تمرکز کنید حتما موفق خواهید . همان طور که اشاره شد مهم این است که مهارت و دانش لازم را با مطالعه کسب کنید و بعد اقدام به کسب درآمد دلاری کنید ..

مطلب پیشنهادی

تعریف محتوا در روانشناسی

روانشناسی تولید محتوا

امروزه فعالان کسب درآمد اینترنتی و دارندگان کسب و کار آنلاین از نکات و راهکارهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.