شماره شبا Sheba

شماره شبا Sheba

شماره شبا Sheba یک شناسه حساب بانکی ایران است که برای اختصار به نام شبا خوانده می شود. شماره ای بیست و چهار رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ایران مشخص می کند . اهمیت شماره در پرداخت های اینترنتی مشخص می شود. بیشتر سایتهای کسب درآمد داخلی برای پرداخت درآمد به این شماره نیاز دارند ، برای دریافت کد شبا با مراجعه به سایت بانکی که در آن حساب دارید و یا مراجعه حضوری به نزدیک ترین شعبه بانک مورد نظر به دست آورید .

مزایای شماره شبا Sheba

“شبا” جایگزین شماره حساب های فعلی نمی شود، بلکه به عنوان یک شماره استاندارد در کنار آنها قرار می گیرد. برای هر حسابی که دارید، می توانید یک “شبا”ی مخصوص به آن دریافت کنید. “شبا” برای انواع حسابها مانند جاری، سپرده، تسهیلات و نظایر آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد. وجود “شبا” مزایای زیر را برای مشتریان و بانک در بردارد:

۱- “شبا” تمام اطلاعات یک شماره حساب معمولی را دارد . با دانستن “شبا” میتوانید وجه را به آن منتقل کرده یا از طریق آن پول دریافت کنید، بدون این که نگران سایر جزئیات حساب باشید.

۲- برای حواله هایی که از “شبا” در آنها استفاده می شود، نیاز به دانستن، ذکر و کنترل هیچگونه اطلاعاتی نظیر نام بانک، نام یا کد شعبه، شماره حساب، نوع حساب و درگیری با کدهای مختلف و گوناگون ندارید. تمامی این داده ها در “شبا” وجود دارند.

۳- اگر اشتباه یا سهوی در ورود “شبا” پیش آید، سامانه های بانکی از اشتباه مشتری (در اعلام شبا) یا متصدی بانک (در ورود اطلاعات شبا) آگاه شده و آن را گزارش می کنند . به این معنی که اگر مشتری یا متصدی بانک یک یا چند رقم از “شبا” را به اشتباه وارد کند، سیستم با کنترل محتوای “شبا” به او ا علام می کند که اشتباهی رخ داده است و باید “شبا”ی وارد شده مجدداً کنترل شود.
این ساز و کار “شبا” امکان خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به حساب های دیگر را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۴- سامانه های حواله الکترونیکی کشور “ساتنا” و “پایا” براساس “شبا” فعالیت می­نمایند؛ بنابراین دانستن “شبا”ی حساب برای انجام حواله بین بانکها برای همه مشتریان بانکها ضرورت دارد.

شماره شبا Sheba

شبا در مبادلات بین المللی نیز کاربرد مهمی دارد.”شبا” بر اساس استاندارد IBAN  (مخفف International Bank Account Number) ایجاد شده است که در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان – شامل تمام کشورهای اروپایی – به عنوان استاندارد شماره حساب بانکی مورد استفاده قرار می گیرد.
“شبا”ی بین المللی با افزودن IR به “شبا”ی داخلی ساخته می شود و می تواند در مبادلات بین المللی استفاده شود.

برای راحتی شما صفحه تولید کد شبای اکثر بانکها ، در لیست زیر قرار داده شده و از طریق آنها براحتی می توانید شماره شبای حساب بانکی خود را بدست آورید :

دریافت شبای بانک صادرات

دریافت شبای بانک ملی

دریافت شبای بانک ملت

دریافت شبای بانک اقتصاد نوین

دریافت شبای بانک پارسیان

دریافت شبای بانک پاسارگاد

دریافت شبای بانک تجارت

دریافت شبای بانک سامان

دریافت شبای بانک سپه

دریافت شبای بانک سرمایه

دریافت شبای بانک گردشگری

دریافت شبای بانک سینا

دریافت شبای بانک کشاورزی

دریافت شبای بانک قرض الحسنه رسالت

دریافت شبای بانک صنعت و معدن

دریافت شبای بانک رفاه کارگران

دریافت شبای بانک دی

دریافت شبای بانک توسعه تعاون

دریافت شبای بانک ایران زمین

دریافت شبای بانک انصار

دریافت شبای بانک آینده

دریافت شبای بانک مرکزی ایران

دریافت شبای بانک کارآفرین

دریافت شبای بانک شهر

دریافت شبای بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک توسعه صادرات

به عنوان مثال :

IR423556789123453789173456

توصیه درباره شماره شبا Sheba

اگر در ابتدای شماره حساب صفر وجود دارد ، شماره حساب خود را بدون صفرهای اول آن وارد نمایید.درصورتی که باز هم موفق نشدید باید به یکی از شعب این بانک مراجعه نمایید.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  خطای هزینه هدر رفته در کسب درآمد اینترنتی

مطلب پیشنهادی

شیوه های کسب درآمد دلاری از آمازون ، درآمدزایی از فروشگاه آمازون ، کسب دلار

آموزش کامل کسب درآمد دلاری از آمازون Amazon

بدون تردید اکثر کاربران و فعالان در تجارت الکترونیک اسم سایت آمازون و شیوه کسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *