تجارت الکترونیک یا کسب درآمد از اینترنت

تجارت الکترونیک یا کسب درآمد از اینترنت

تجارت الکترونیک یا کسب درآمد از اینترنت ، مبنای کسب و کار نوین امروزی و از منابع بزرگ پول درآوردن در جهان محسوب می شود . این نوع تجارت بیان کننده رشد ابزارهای الکترونیک در خدمت اقتصاد می باشد.

اگر بخواهیم تعریف ساده و عامیانه از تجارت الکترونیک داشته باشیم ، مجموعه راهها و شیوه های کسب درآمد و پول درآوردن از اینترنت را می گویند.

ولی در تعریف آکادمیک و علمی تجارت الکترونیک یا کسب درآمد از اینترنت ، بین صاحب نظران در شمول آن کمی اختلاف نظر وجود دارد  عده ای می گویند: «تجارت الکترونیک عبارتست از خرید و فروش کالاها و ارائه خدمات از طریق اینترنت » که تقریبا همان تعریف عامیانه آن می باشد .

تعاریف دیگری از ان ارائه شده است از جمله «تجارت الکترونیک به معنای تولید، بازاریابی، فروش و تحویل کالاها و خدمات  با استفاده از ابزارهای الکترونیک است» و یا این تعریف: «تجارت الکترونیک اشاره به مطالعات الکترونیک می کند که از طریق شبکه های ارتباطی انجام می شود.»

بازاریابی اینترنتی

جمع بندی مجموع تعاریف تجارت الکترونیک یا کسب درآمد از اینترنت :

از مجموعه تعاریفی که در مورد تجارت الکترونیک بیان شد می توان فهمید که زمینه های کاری آن می تواند بسیار گسترده تر از مبادله کالا و خدمات باشد و گسترده وسیعی از جنبه های مختلفی تجاری و اقتصادی را در بر می گیرد. اما به نظر می رسد چنانچه بخواهیم تعریف ساده و جامعی از منظر یک حقوقدان از تجارت الکترونیک داشته باشیم باید بگوییم تجارت الکترونیک در ساده ترین شکل عبارتست از انجام تمام مراحل مبادلات تجاری در قالب الکترونیک.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  ثبت نام در سایتهای ایرانی کسب درآمد

خلاصه آنکه،تجارت الکترونیک یا کسب درآمد از اینترنت انجام کلیه فعالیتهای تجاری با استفاده از شبکه های ارتباطی رایانه ای بویژه اینترنت است. تجارت الکترونیک تجارت بدون کاغذ است و به وسیله آن تبادل اطلاعات خرید و فروش و اطلاعات لازم برای حمل و نقل کالاها و انجام مبادلات بانکی با سهولت و سرعت بیشتری انجام می شود. به عبارت دیگر تجارت الکترونیک نام گسترده ای از نرم افزارها و سیستم هاست که خدماتی نظیر جستجوی اطلاعات، مدیریت، تبادلات، بررسی وضعیت اعتبار، اعطای اعتبار، پرداخت به صورت آن لاین، گزارش گیری و مدیریت حساب ها را در اینترنت به عهده می گیرند.

اهمیت تجارت الکترونیک یا کسب درآمد از اینترنت در ایران

بزرگترین سرمایه داران و میلیاردرهای جهان را اگر لیست کنیم بیشترشان از طریق اینترنت و یا فعالیت های مرتبط با آن ثروتمند شدند. لذا توجه و برنامه ریزی برای این اقیانوس بزرگ کسب درآمد بسیار مهم  و حیاتی است

کشور ما درگیر بیکاری جوانان بوده و شغل کم پیدا می شود با توسعه و نگاه ویژه به کسب درآمد از اینترنت تا حدودی از مشکلات بیکاری کاسته شده و ایجاد اشتغال می شود.

از طرفی بسیاری از اوقات ما به بطالت سپری می شود و یا در شلوغی ترافیک گم می شود باک بنزین را پر کنی و دور شهر بی دلیل بگردی و ضمن ایجاد آلودگی و ترافیک ، عمر عزیز را هدر بدهیم با نگاه به تجارت الکترونیک می توان از بسیاری از رفت و آمدهای بی دلیل پیشگیری کرد.

همه اینها از طریق تجارت الکترونیک به راحتی قابل انجام است اگر تجارت الکترونیک هدفش برآورده کردن مایحتاج افراد از طریق اینترنت هست ،پس چرا به آن توجه خاص نکنیم؟

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  مدیریت شخصی در کسب درآمد

موفقیت در تجارت الکترونیک یا کسب درآمد از اینترنت

افرادی در این حوزه موفق هستند که از نیاز مردم آگاه بوده و بر اساس آن  نیاز در اینترنت وارد می شوند و به ارائه خدمات می پردازند.

باید بازار هدف را به درستی شناخت و کسی موفق است که بر اساس بازار هدف ، وارد اینترنت شده و برای خود کسب درآمد راه می اندازد. ضمن اینکه باید نیاز سنجی کرد و با توجه به فرهنگ ، درآمد ، محندوده زندگی و… کالا و خدمات مناسب اینترنت ارائه داد. بر اساس فاکتورهای، نیاز سنجی ، محدوده قیمتی ، مقدار و علاقه مشتری  باید وارد تجارت الکترونیک شد و با ایجاد فروشگاه و ارائه خدمات و محصولات کسب درآمد کرد.

 

به امید روزی تجارت الکترونیک در ایران جایگاه اصلی و واقعی خودش را پیدا کند.

مطلب پیشنهادی

مراحل فروش محصولات و خدمات , چرخه فروش چیست ؟ , فرایند فروش (Sales Process) چیست؟

آموزش مراحل فروش محصولات و خدمات

اگر قرار است اقدام به کسب درآمد از اینترنت کنید باید مراحل فروش محصولات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.