آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی

آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی

یکی از مباحث مهم زبان انگلیسی درک مطلب یا ریدینگ است برای همین آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی را برای کنکور سراسری گذاشتیم. درک مطلب یا ریدینگ جزو مطالبی است که معمولا اکثر داوطلبان کنکور در آن ضعف دارند و یا حداقل از این مبحث ترس دارند چون معتقدند با اشتباه در درک مطلب سوالات منفی می گیرند .

به دلیل ترس داوطلبان از ریدینگ و درک مطلب ، سعی می کنند تا ضعف خود را با مطالعه تست های مربوط به گرامر، لغت و کلوز تست جبران کنند. در بررسی سوالات و تست کنکور سراسری سالهای اخیر متوجه شدیم که تعداد لغات خارج از درس متن ها زیاد شده است حالا سوال این است با تمام این موارد باید تست های مربوطه را نادیده گرفت و از جوابگویی به آنها صرف نظر کرد؟

اگر قید سوالات درک مطلب را بزنید در واقع حدود ۴۰ درصد سوالات عمومی را از دست داده اید راه چاره را در آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی برایتان ارائه می دهیم. (شیوه مطالعه زبان انگلیسی برای کنکور)

شیوه جوابدهی و آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی

در اینجا نکات ریز و جالب ارائه می دهد که با بکار بستن آن در کنکور قسمت اعظم راه را به راحتی طی می کنید و از آنچه که فکر می کنید جواب دادن ساده تر خواهد بود:

– در درجه اول باید به این مسئله علم پیدا کنید که برای پاسخ گویی به سوالات درک مطلب نیاز نیست که کل متن را کلمه به کلمه ترجمه کنید. شما نیاز دارید که به مفهوم کلی متن در درجه اول برسید و سپس به جزئیات آن بپردازید.

– اصولاً جملات ابتدا و انتهای هر پاراگراف مفهوم اصلی هر پاراگراف را شامل می شوند بنابراین از آن ها غافل نشوید.

– سعی کنید به هر نحوی که امکان دارد و در هر زمانی به دایره واژگان خودتان اضافه کنید. سعی کنید هر لغتی که در هر جایی می بینید به دنبال معنای آن باشید و  لغاتی که خارج از کتاب یاد می گیرید را در دفتری یادداشت کنید.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  شیوه مطالعه موضوعی دروس کنکور

– می توانید قبل از مراجعه به متن اصلی سوالات هر متن را مطالعه کنید و با توجه به خواسته های مطرح شده در سوالات به متن مراجعه کنید.

نکته مهم در آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی این است که، برای تسلط به مهارت های مواجهه با متن می‌بایست در دفعات زیاد این اصول را در متن های مختلف به خصوص متن های کنکور های سال های گذشته تمرین کنید. (یک شب در میان می توانید ۳۰ دقیقه را به بررسی یک درک مطلب و کلوز تست اختصاص دهید با این کار با توجه به اینکه زمان زیادی از شما گرفته نمی‌شود، می توانید مهارت خود را در برخورد با این متن ها افزایش دهید.) (منابع کنکور زبان انگلیسی)

آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی با شیوه رتبه های برتر کنکور:

آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی: پژمان شهبازی،

شهبازی دارای رتبه ۱ کنکور رياضی سال ۹۴، زبان خارجي را ۱۰۰ درصد زده است.
زبان انگليسي من خوب بود؛ البته در حدی نبود که برای اين درس مطالعه نکنم. واژگان کتاب را حفظ کرده بودم و براي يادگيري گرامر هم، به نظر من، توجه به متن‌های کتاب بسيار مؤثر است. در سؤال‌های درک مطلب هم گاه کلمه‌ای است که معنی‌اش را نمي‌دانيم و بايد حدس بزنيم. اگر اين گونه سؤال‌ها را بشناسيم و بيشتر روی اين سؤال‌ها کار کنيم، در پاسخگويی به آنها به ما کمک خواهد کرد. خود من گاه پيش میآمد که معنی ترکيبی را متوجه نمیشدم، اما برای درک مفهوم اصلي متن با مشکلی مواجه نمیشدم؛ چون برای پاسخ به درک مطلب‌ها، فهميدن متن کلی و تقسيم بندی‌های متن، در درجه اول اهميت است؛ البته  دانستن واژگان انگليسی، بخصوص آنچه در گسترۀ کتاب‌های درسی است، نيز  به درک بهتر متن­‌های انگليسي کمک می‌کند.

آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی: محسن اميرسبتکی

 امیر سبتکی رتبه ۷۸۲ کنکور تجربی سال ۹۳، و زبان خارجي را ۹۴/۷ درصد زده است.
من در درس زبان انگليسی ابتدا ضعف داشتم؛ به صورتي که در اولين آزمون آزمايشی تابستان سال چهارم، زبانم ۴۶ درصد شد. بعد از آن آزمون، تصميم جدی برای ارتقا در درس زبان گرفتم؛ تا اينکه در آزمون سراسری، بيشترين درصد عمومي من در درس زبان انگليسی (۹۴/۷ درصد) شد.

روش‌های جديدی که براي پيشرفت زبان پيش گرفتم عبارت بودند از :

  1. دو روز در هفته، آخر شب را به تست «ردينگ» و «کلوز تست» زبان اختصاص مي‌دادم. اين زمان به غير از اختصاص وقت اصلي براي مطالعه واژگان و قواعد بود.
  2. براي زدن تست‌های «ردينگ»، ابتدا يک نگاه بسيار کوتاه به سؤالات مي‌انداختم و سپس به خواندن متن می‌پرداختم.
  3. سعی می‌کردم که هنگام خواندن متن، کلماتی را که معني آنها را بلد نيستم، با توجه به جملات قبل و بعد از آن، معني کنم.
  4. بعد از خواندن متن و زدن تست‌ها، موقع بررسی جواب‌ها، دوباره متن را براي خودم ترجمه مي‌کردم و با ترجمه‌ اصلي مطابقت مي‌کردم تا ببينم که تا چه حد درست ترجمه کرده‌ام.
  5. همواره زدن اين تست‌ها را به صورت زمان‌دار انجام‌ مي‌دادم تا سرعتم زياد شود، و نتيجه‌ آن اين شد که در آزمون سراسري، سؤالات زبان را در کمتر از ۱۵ دقيقه زدم.
  6. در مورد «کلوز تست» تست بايد بگويم قبل از اينکه گزينه‌ها را نگاه کنم براي خودم حدس مي‌زدم که چه کلماتي را مي‌توان در جاي خالي قرار داد.
پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  منابع کنکور ادبیات فارسی

نکته پایانی آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی

اصل مهم و اساسی که در آموزش تست زنی ریدینگ زبان انگلیسی بسیار مهم است فهمیدن معنای کلی متن و یا تقسیم بندی متن به چند قسمت می باشد با تمرین و ممارست و تست زنی، ریدینگ و درک مطلب را تقویت کرده و تلاش کنید تا سرعت عمل خود را افزایش دهید. هرگز درک مطلب زبان انگلیسی با بهانه هایی مثل مشکل بودن  رها نکید .

مطلب پیشنهادی

شغل مغازه داری برای زنان ، بهترین شغل مغازه داری برای زنان و دختران ، مشاغل زنانه

شغل مغازه داری برای زنان

اغلب مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در گذشته توسط مردان اداره می‌شدند و مشاغل مغازه داری برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.