راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی

با رشد فناوری و گسترش اینترنت و نفوذ آن در تمام عرصه های زندگی ، کمتر جایی را می توان پیدا کرد که تحت تاثیر اینترنت و فضای مجازی نباشد. به نظر می رسد که زندگی عادی بدون اینترنت امکان پذیر نبوده و یا دچار اختلال فراوانی می شود . در این میان کسب و کارهای سنتی هم از اینترنت تاثیر زیادی پذیرفته و به همین دلیل اهمیت و ضرورت راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی برایشان حیاتی می باشد.

شاید در دهه های قبل فروش محصولاتی مثل ، آلو ، گردو ، برنج ، فرش ، گلیم ، لباس ، تختخواب و… به صورت آنلاین کاری سخت و غیر ممکن به نظر می رسید ، اما امروزه کشاورزان ، صنعتگران ، فعالان صنایع دستی ، تجار ، بازاریابان و… کارشان را به اینترنت و فضای مجازی منتقل کرده اند . شکل سنتی تجارت و کسب و کار ، تغییر ماهیت داده و به صورت کسب درآمد اینترنتی خود را نشان داده است.

ممکن است کسی این مقدار رشد سریع را انتظار نداشت ، ولی اتفاقی است که روی داده و هر روز هم در حال افزایش است . به همین دلیل در این مقاله سایت پول یابی به اهمیت و دلایل راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی پرداخته می شود.

اهمیت کسب و کار اینترنتی

در گذشته تصور اینکه بعضی از مشاغل و کسب و کارها به صورت اینترنتی راه اندازی شوند ، محال به نظر می رسید ، اما امروزه همه به راحتی و به صورت آنلاین اقدام به کسب درآمد اینترنتی و جذب مشتری می کنند. از آموزش انواع و اقسام تعمیرات وسایل و تجهیزات تا فروش سوپرمارکت ها ، سفارش غذا و آشپزی ، مشاوره و …. همه و همه به صورت اینترنتی و با شیوه های نوین ارائه می شود.

انگار در جامعه این تصور ایجاد شده که برخی از مشاغل به صورت سنتی چندان تاثیرگذاری نداشته و یا ادامه آنها مقرون به صرفه نیست. این موضوع اهمیت و جایگاه کسب درآمد اینترنتی را نشان می کند و اینکه در تمام زمینه ها تاثیر خود را گذاشته است . شاید بتوان ادعا کرد با این سرعت رشد اینترنتی ، مشاغل و کسب و کارها در دو سه سال آینده ، چندین برابر شوند . اینترنت حتی موجب نجات بسیاری از مشاغل فراموش شده و در حال نابودی ، شده است. ضمن اینکه تاثیر اینترنت در نابودی کسب و کارهای سنتی به دلیل عدم همراهی آنها با شرایط جدید ، هم غیر قابل انکار است .

طی سالیان اخیر بیشتر مردم به این نتیجه رسیده اند که اینترنت علاوه بر راحتی و تسریع در انجام امور ، می تواند بسیاری از امور و نیازهایشان را بر طرف کند و در واقع سختی کارها را برایشان بسیار کمتر کرده است . کسب و کار سنتی زمانی می تواند در بازار کار دوام بیاورد که وارد اینترنت شود وگرنه مشتریانش محدود بوده و چه بسا آنها را هم به مرور زمان از دست بدهد. اینجاست که اهمیت و جایگاه توجه به کسب و کارهای اینترنتی خود را نشان می دهد.

راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی ، کسب و کار اینترنتی چیست ؟ انواع کسب و کار اینترنتی

دلایل راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی

در مقالات متعدد سایت پولی یابی درباره اهمیت و مزایای کسب درآمد اینترنتی و ضرورت توجه و ورود کسب و کارهای سنتی ، بحث شده است. کسب و کار سنتی اگر نتواند همراه و همگام با فناوری های نوین شرشد کند ، محکوم به شکست و نابودی است . از طرفی قاطبه مردم امروزه باور دارند که برای رفع نیاز خود حتما باید از اینترنت استفاده کنند . انگار مردم به داشتن اینترنت برای رفع نیازشان عادت کرده اند .

اوضاع کسب و کار و مشاغل امروزی ایران طوریست که بهترین و مناسب ترین کاری که می توان انجام داد ، راه اندازی کسب و کار اینترنتی است . شاید برایتان این سوال مطرح شود که چرا باید راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی در دستور کار باشد ؟ و یا اینکه چرا باید هر چه زودتر کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید ؟

در این مقاله دلایل مهم در مورد راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی ذکر می شود و اینکه متوجه می شوید همین الان هم اگر اقدام کنید باز برای راه اندازی کسب درآمد از اینترنت دیر شده است و هر زودتر باید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید تا اینقدر از رقبا عقب نمانید . برخی از مهم ترین دلایل راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی عبارتند از :

۱- تعطیلی کسب و کارهای سنتی

امروزه  همه چیز اینترنتی شده و یا تحت تاثیر آن قرار گرفته است . خیلی از کسب و کارهای سنتی آن رونق گذشته را نداشته و به قول معروف کار و بارشان کساد شده است. نمونه بارزش تاکسی ها و آژانس ها که با آمدن اسنپ تعطیل شده اند و کم کم در بین سایر کسب و کارهای سنتی محو می شوند. مطمئن باشید این روند همچنان ادامه دارد و در آینده ای بسیار نزدیک ، بسیاری از کسب و کارهای سنتی به کل تعطیل می شوند.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  دلایل آنالیز رقبا در کسب و کار اینترنتی

رشد اینترنت و راحتی کار با آن موجب شده تا مردم برای رفع نیازشان از جست و جوهای اینترنتی استفاده کنند. خرید و فروش های اینترنتی به شدت زیاد شده و این روند در آینده بیشتر هم خواهد شد . هرکسی برای رفع نیازش در اینترنت به عنوان ابزار موثر ، از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی گرفته تا موتورهای جستجو ، مراجعه می کند.

بسیاری از ما ، برای خرید کالایی ابتدا از اینترنت برای دیدن تصاویر، مشخصات، قیمت و مقایسه آن با دیگر برندها استفاده می کنیم و اگر شرایط مهیا باشد همان جا  به صورت اینترنتی سفارش می دهیم.

با این اوضاع ، به هیچ عنوان صلاح نیست کسب و کار خود را فقط به صورت سنتی راه اندازی کنید. اصلا چنین کاری عقلانی و منطقی نیست. در شرایطی که همه چیز آنلاین می شود فقط به روش سنتی کار کردن اشتباه بزرگ و استراتژیک است .

۲- بیکاری و کمبود شغل و استخدام

در کشورمان به دلایلی مختلفی افراد با تحصیلات عالیه لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا بیکار هستند . واقعیت این است که با شرایط فعلی کشور ، استخدام شدن در یک شرکت خوب خصوصی یا اداره دولتی کار بسیار بسیار سختی است . شاید دو مقوله پارتی و سابقه عوامل تعیین کننده موفقیت در استخدام شدن است ، که هر کسی چنین شرایطی را ندارد.

نمی توان برای مدت طولانی منتظر بهبود و یا فراهم شدن شرایط جهت استخدام ماند . تا کی می خواهید برای استخدام شدن در یک شرکت ، کارخانه و یا اداره دولتی که شاید علاقه ای به کار کردن  در آن هم محیط ندارید تلاش کنید و وقت و عمرتان را تلف کنید ؟

این تصور کاملا اشتباه است که چون درس خوانده اید پس باید به راحتی استخدام شوید. چرا برای راه اندازی کسب و کاری که مورد علاقه خودتان است ، اقدام نمی کنید؟ چرا یک بار به این فکر نکرده اید که می توانید صاحب کسب و کاری مستقل و پولساز شوید؟

علیرغم برخی مشکلات در جامعه ، باز هم شرایط فعلی بهترین شرایطی است که هر کسی می تواند کسب و کار خودش را راه اندازی کند. البته به جرات می توان ادعا کرد با وجود شرایط فعلی جامعه ، راه اندازی کسب و کار اینترنتی بهترین و راحت ترین گزینه برای هر کسی است. کسانی که به دنبال شغل و کار مناسب هستند ، باید بیش از هر کسی به فکر ایجاد شغل و کار از طریق اینترنت باشند.

۳- ایجاد استقلال مالی

اگر واقعا به دنبال پولدار شدن و ثروتمند شدن هستید با کار کردن برای دیگران یا انتخاب شغل کارمندی چنین اتفاقی نمی افتد، به قول یکی از بزرگان با درآمد ماهیانه ثابت نمی توان به شرایط ایده آل مالی در زندگی رسید. قانونی وجود دارد که برای رسیدن به استقلال مالی ، باید درآمدتان تصاعدی باشد یعنی ماه به ماه کسب درآمدتان بیشتر شود . کسب و کار اینترنتی به شما کمک می کند چنین اتفاق خوشایندی در کسب و کارتان رخ دهد.

همگان اعتراف دارند که ، با کسب و کار اینترنتی می توان به درآمدی رسید که حتی شاید با چند سال کار کردن برای دیگران هم نتوان به آن میزان پول و ثروت دست یافت . مطمئن باشید اگر دارای برنامه ای منسجم و منظم باشید چنین اتفاقی در زندگی برایتان می افتد ، البته اگر یک کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشید.

اگر فقط دنبال یک درآمد ماهیانه ثابت و دائمی هستید و به همین درآمد کم و محدود ، قانع می باشید بهتر است به کار فعلی تان سفت بچسبید وآ را رها نکنید . ولی اگر می خواهید درآمد پایدار و تصاعدی داشته باشید بهترین کار راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی بر اساس علاقه و تخصص خودتان است.

۴- داشتن استقلال زمانی

یکی دیگر از مشکلاتی که معمولا کارمندان با آن مواجه هستند نداشتن استقلال زمانی است. از نظر وقت آزاد ، رفتن به مسافرت ، تفریح و… دچار مشکل هستند . هیچ کسب و کاری به اندازه کسب و کارهای اینترنتی نمی تواند به افراد استقلال زمانی بدهد . دلیلش این است که در کسب و کارهای اینترنتی همه چیز اتوماتیک و خودکار است.

در هر زمان و در هر مکانی که باشید کسب درآمد شما سر جایش است و می توانید هر وقت که اراده کنید به خودتان مرخصی دهید. زمانی که به مسافرت و تفریح می روید، درآمدتان سرجایش است. حتی هنگامی که به هر دلیلی سرکارتان نباشید درآمد اینترنتی خودتان را دارید . هرکجا که باشید فقط با داشتن یک عدد گوشی هوشمند و یا لپ تاپ و شارژ اینترنت می توانید کسب و کار آنلاین خودتان را کنترل کنید.

این یکی از مهمترین دلایلی است که افراد را عاشق کسب درآمد اینترنتی می کند و اینکه آنها را وادار می کند تا هرچه سریعتر کسب و کار اینترنتی خودشان را راه اندازی کنید . نداشتن استقلال زمانی ، افراد را از لذت بردن از زندگی محروم می کند. خیلی سخت است که همیشه و در ساعت های مشخص ، سرکار باشید. تا زمانی که برای دیگران کار می کنید ، اوضاع بر این منوال است.

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  آموزش کسب درآمد با اپلیکیشن موبایل

۵-  نیاز به سرمایه کم

اگر بخواهید مغازه ای را برای راه اندازی فروشگاه سنتی اجاره کنید یا دفتر کاری را رهن کنید نیاز به سرمایه اولیه زیادی دارید. با تورم سال های اخیر قیمت ها چندین برابر شده است و بیشتر هم می شود . سرمایه ای که برای رشد و توسعه کسب و کارتان نیاز دارید را مجبورید در ابتدای کار برای اجاره یا رهن محل کارتان هزینه کنید.

حال تصور کنید با صرف تمام این هزینه ها ، اگر به نتیجه نرسد ضررهای سنگینی را متحمل خواهید شد . با وجود اینکه همه چیز امروزه در حال آنلاین شدن است به نظر می رسد که راه اندازی یک کسب و کار سنتی ، ریسک بزرگی محسوب می شود.

البته برخی از کاربران تصور می کنند که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هم نیاز به سرمایه زیادی است. فرضا می گویند برای راه اندازی وب سایت باید ۲۰ میلیون و بیشتر هزینه کنند . در حالی که کاملا اشتباه می کنند و شروع کسب و کار با سرمایه کم یکی از مشخصه های اصلی کسب و کار آنلاین است .

مطمئن باشید برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به سرمایه اولیه بسیار اندکی نیاز است. بستر اصلی کسب و کارهای آنلاین وب سایت است و راه اندازی یک وب سایت بسیار ساده و با کمترین هزینه امکان دارد. به راحتی با سایت ساز رایگان وردپرس می توانید در کمتر از چند ساعت یک وب سایت راه اندازی کنید. با وردپرس اصلا نیازی به پرداخت هزینه های سنگین برای راه اندازی و طراحی وب سایت به شرکت های طراحی سایت ندارید.

۶- انجام تبلیغات کم هزینه

برای گسترش هر کسب و کاری انجام تبلیغات ضروریست چون موجب بیشتر دیده شدن و جذب مشتریان می شود . تا زمانی که نتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید نمی توانید موفق به کسب درآمد شوید . در کسب و کارهای اینترنتی نیازی به اختصاص هزینه های سنگین برای تبلیغات کسب و کارتان ندارید . با ابزارهای دیجیتال مارکتینگی که در اختیار دارید ، با کمترین هزینه می توان مشتریان زیادی را فراهم کرد .

یکی از بهترین ابزارها در دنیای کسب و کارهای آنلاین ، استفاده از تولید محتوا است. بازاریابی محتوا بهترین شیوه بازاریابی اینترنتی برای جذب مشتریان هدفمند است . با تولید محتوا و بازاریابی از طریق آن می توانید مخاطبانی را به کسب و کارتان جذب کنید که ارزش بسیار زیادی برای کسب و کارتان خواهند داشت.

از طریق تولید محتوای ارزشمند و تعامل با دیگران ، مخاطبان عاشق کسب و کارتان می شوند. حتی ممکن است مخاطبانی که از این طریق با کسب و کارتان آشنا می شوند افراد دیگری را هم با کسب و کارتان آشنا کنند .

توسط ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می توانید سیستمی برای خود ایجاد کنید تا کسب درآمدتان به صورت کاملا اتوماتیک در جریان باشد. حتی زمانی که اصلا سرکارتان هم نیستید سایت تان برای شما درآمدزایی خواهد داشت . کاری که تصورش برای خیلی ها غیر قابل درک است .

سخن پایانی راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی

چه بخواهیم و چه نخواهیم ، کسب و کارهای اینترنتی در حال رشد و گسترش سریع هستند و تقریبا تمام کسب و کارهای سنتی را تحت الشعاع قرار داده اند . اگر واقعا به فکر آینده شغلی و کاری خودتان هستید ، باید از همین الان به فکر راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی خودتان باشید . شاید الان هم خیلی دیر شده باشد چون افراد بسیاری زودتر از شما شروع کسب درآمد از اینترنت کرده اند .

پس اگر نمی خواهید بیشتر از این از رقبایتان عقب بمانید ، بهتر است هر زودتر برای شروع کسب درآمد اینترنتی اقدام کنید . مطمئنا با توجه به اوضاع فعلی جامعه و وضعیت اشتغال ، مناسب ترین کار راه اندازی یک کسب و کار آنلاین است. اگر تجربه و یا تخصص خاصی هم ندارید هیچ اشکالی ندارد، همین حالا مطالعات خود را برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین بالا ببرید و استارت اولیه را بزنید . بالاخره باید از یک جایی شروع کنید ، پس نترسید .

نکته آخر راه اندازی سریع کسب و کار اینترنتی اینکه ، امیدوارم این مقاله موجب ایجاد انگیزه برایتان شود و اینکه تلنگری برای کاربران و مخاطبان سایت پول یابی که هنوز مردد هستند و تصمیم قطعی جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی نگرفته اند ، باشد . انشالله فقط خواننده مقاله نباشید و آدم عمل گرایی هم باشید. چون هر چه دیر تر اقدام کنید ، مطمئن باشید در آینده باید با رقبای بیشتری رقابت کنید و کارتان مشکل تر خواهد شد .

مطلب پیشنهادی

راههای افزایش فروش موفق ، استراتژی فروش موفق ، راهکار افزایش درامد

راههای افزایش فروش موفق

افرادی که به دنبال شروع کسب درآمد اینترنتی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی و فیزیکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *