لینک سازی در فروم و انجمن ها

از روش های قدیمی ، تاثیرگذار و در عین حال متداول در آموزش سئو لینک سازی در فروم و انجمن ها می باشد . البته در بک لینک گرفتن باید قوانین جاری موتورهای جستجو مخصوصا گوگل را رعایت کنید . بیشتر مواقع وبمستران در لینک سازی یا لینک بیلدینگ خلاف قوانین گوگل عمل می کنند . در صورتی که موتور جستجوی گوگل متوجه مسئله ای غیرطبیعی در روند لینک سازی شود، سایت شما را جریمه یا پنالتی خواهد کرد.

اگر می خواهید بهترین استراتژی را داشته باشید حتما باید قوانین و اصول حرفه ای لینک سازی را بدانید . شاید برایتان سوال باشد که چرا سئوکاران به این نوع لینک سازی ها علاقه دارند . اصلی ترین دلیل آن رایگان بودن و یا کم هزینه بودنش است . اینکه می توان براحتی و در کمترین زمان ممکن آن را ساخت و تاثیرش را مشاهده کرد . نکته ای دیگر این است که هر بک لینکی که به سادگی و آسانی به دست آمد همان قدر هم ارزش و تاثیرگذار خواهد بود .

انواع لینک سازی در انجمن ها و فروم ها

بک لینک باید با کیفیت باشد چون یکی از مهم ترین عناصر در سئو و بهینه سازی یک وب سایت هستند . تاثیر بک لینک ها هرگز بر کسی پوشیده نیست . با این حال چیزی که مهم است، شیوه به دست آوردن بک لینک ها است . متاسفانه امروزه سایت های فروش بک لینک فراوانی در اینترنت می بینید که هر کدام بک لینک های خود را موثرترین می دانند ، تجربه نشان داده است با خرید بک لینک از اغلب آن ها نه تنها بک لینک موثر واقع نخواهد شد، بلکه وب سایت شما ممکن است افت کرده و همان رتبه قبلی خود را نیز از دست بدهد.

حال در میان این بک لینک ها، برخی بک لینک ها را می توان به صورت رایگان به دست آورد . بدین صورت که برای آن ها ناچار به پرداخت هزینه نیستید . از جمله این منابع بکلینک رایگان می توان به بک لینک های کامنت و فروم ها اشاره کرد . بک لینک های کامنت به علت نوفالو بودن اهمیت نسبتا کمتری دارند . با این حال تجربه نشان داده که بک لینک های فروم به مراتب ارزش بیش تری دارند.

چنانچه به دنبال کسب درآمد از فروم و انجمن ها هستید یکی از این راهها، استفاده از ظرفیت آنها برای ارتقای کسب و کارتان است . بک لینک موجب ارتقای کسب و کار آنلاین و افزایش کسب درآمد از اینترنت می شود .

لینک سازی در انجمن ها چه ایرانی و خارجی فقط از سه طریق امکان پذیر است . توجه کنید که فروم ها، لینک هایشان برخی فالو و برخی نوفالو هستند . بر این اساس لینک سازی در انجمن ها از راههای زیر امکان پذیر است :

۱- ثبت لینک در پروفایل

ساده ترین و راحت ترین روش ، ثبت لینک در پروفایل انجمن می باشد . وقتی در انجمن ها عضو می شوید، بخشی را با عنوان پروفایل در اختیارتان می گذارند تا اطلاعاتی شخصی و معرفی خود را در آن قسمت درج کنید که یکی از اطلاعات خواسته شده صفحه وبسایت شما است .

اگر می خواهید ارزش بک لینک شما افزایش پیدا کند باید صفحه ای که از آن لینک گرفته اید نیز رنک بیشتری داشته باشد . به همین دلیل سعی کنید در انجمن فعالیت کنید تا لینک داخلی به صفحه پروفایل شما افزایش پیدا کند . حتی می توانید برای صفحه پروفایل خود نیز بک لینک بسازید .

۲- لینک سازی در بخش امضای فروم

بخش امضا هم در بسیاری از فروم ها وجود دارد که می توانید از آن بخش استفاده کنید اگر به دنبال ایچاد بک لینک های خوب هستید . اما یک مسئله مهم را فراموش نکنید مگر قرار نبود ارزش بکلینک به صفحه ما انتقال پیدا کند . مگر صفحات دیگر که لینک امضا در آنها قرار گرفته چقدر رنک دارند که انتقال پیدا کند .

توجه کنید که هر چقدر تعداد بک لینک های شما در یک بازه زمانی از یک سایت زیاد باشد به همان مقدار ارزش بک لینک شما کم می شود . پس سعی کنید در یک تاپیک با ارزش نظر بسیار مفید و با محتوا را منتشر کنید . چون با این کار ، هم صفحه رنک خوبی در مورد عبارت کلیدی موردنظرتان می گیرد و هم بک لینک با ارزشی خواهید گرفت .

۳- لینک سازی در  بخش نظرات و تاپیک فروم ها

همیشه بک لینک هایی که بین محتواهای مرتبط ساخته شوند و صفحه ارزش بیشتری داشته باشد معتبرتر هستند . ثبت لینک در بخش پاسخ و کامنت تاپیک نیز به همین صورت است . حالا می توانید هم تاپیک ایجاد کنید و هم در تاپیک های دیگر به فعالیت کنیم که البته به شرط فعال بودن انجمن که در انجمن های ابرانی بسیار کم بروزرسانی اتفاق می افتد .

حال ممکن است این سوال مطرح شود ایجاد تاپیک و یا پاسخ دادن ، کدام روش بهتر است ؟ به نظر می رسد پاسخ به تاپیک روش آسان تری است . بسیاری از انجمن ها با دیدن اینکه شما تاپیک را به منظور لینک سازی ایجاد کرده اید سریعا آن را حذف می کنند .

لینک سازی در فروم و انجمن ها , لیست انجمن و فروم های ایرانی و خارجی , راز بک لینک از فروم ها

نکات کلیدی لینک سازی در فروم و انجمن ها

نکات بسیار مهم در مورد لینک سازی در فروم و انجمن ها وجود دارد که باید توجه کنید . اگر به این موارد توجه نکنید عملا لینک سازی تاثیری نخواهد داشت . این نکات عبارتند از :

۱- چک کردن فایل robots.txt انجمن

این مسئله و موضوع را شاید جایی نه دیده و نه شنیده باشید . گاهی اوقات با خیال راحت شروع به لینک سازی در انجمن های ایرانی و خارجی می کنید ، بدون اینکه بررسی کنید آیا گوگل می تواند آن صفحه را ببیند و منتظر نتیجه می شوید . اما غافل از اینکه آن سایت یا انجمن دسترسی بخش کاربران را برای گوگل در فایل robots.txt بسته است . به عبارتی بهتر و دقیق تر اینکه ، گوگل اصلا آن صفحه را نمی بیند . پس این نوع لینک سازی یا بک لینک Backlink گرفتن تاثیری نخواهد داشت .

۲- نوایندکس بودن بخش کاربران فروم

صفحه ای که ایندکس نشود بک لینکش نه تنها ارزشمند نیست که بی اثر است . از خودتان بپرسید آیا به آن می توان بک لینک گفت ؟ یقینا نه . در صورتی که گوگل هیچ لینک و اثری از آن آدرس به سایت تان نرساند یعنی وجود خارجی ندارد .

۳- دسترسی صفحات کاربران فقط برای اعضای انجمن

برخی انجمن ها فقط به کاربران ثبت نامی دسترسی لازم را می دهند . این هم مسئله ای است که بسیاری از وبمستران به آن دقت نمی کنند و شروع به لینک سازی می کنند . اما غافل از آن که اگر صفحه پروفایل خود را بدون ورود به انجمن باز کنند با پیغامی روبرو می شوند که بدون لاگین کردن نمی توانید این صفحه را ببینید . در زمان لینک سازی در فروم و انجمن ها باید به این نکات و میزان دسترسی کاربران آگاه باشید . قبل از اینکه در یک فروم عضو شوید و بخواهید فرآیند لینک سازی خود را شروع کنید، باید یک مورد مهم را چک کنید .

باید بررسی کنید می توانید لینک هایی که در تاپیک ها وجود دارد را ببینید یا نه؟ اگر کمی در میان انجمن ها جست و جو کنید متوجه می شوید که در برخی از آنها، لینک ها برای بازدیدکننده ها قابل دیدن نیست و فقط باید عضو شوید تا بتوانید بر روی لینک ها کلیک کنید .

در چنین حالتی باید بدانید که ربات های گوگل هم همانند شما یک بازدیدکننده مهمان محسوب می شود و نمی توانند لینک ها را ببینند . به همین دلیل درج لینک در این گونه انجمن ها برای شما فایده ای ندارد .

۴- پراکندگی بک لینک ها

اکثر افرادی که راجع به سئو دانشی ندارند، فقط در قسمت پروفایل در انجمن ها لینک صفحه اصلی سایت خود را قرار می دهند و سعی می کنند این کار را در تعداد بیشتری انجمن تکرار کنند . نتیجه این می شود که همه بک لینک های شما به صفحه اصلی اشاره می کند که فوق العاده از نظر گوگل مصنوعی است .

توصیه می شود که حتی اگر می خواهید فقط پروفایل بک لینک ایجاد کنید، سعی کنید گاه گاهی به صفحات جزئی سایت خود هم لینک دهید . البته توصیه این است که فقط به پروفایل بک لینک بسنده نکنید و در تاپیک ها هم فعالیت داشته باشید و لینک های فرعی خود را در تاپیک ها قرار دهید .

۵- پروفایل تنها کافی نیست

ساخت یک پروفایل بک لینک به تنهایی ارزش خاصی ندارد و بهتر است در فروم فعالیت کنید . علت این است که در هر تاپیکی یک پست درج کنید، پروفایل شما به آن صفحه اضافه می شود که اگر بر روی آن کلیک کنید، به صفحه پروفایل خود هدایت می شوید .

این به نوعی لینک سازی داخلی در فروم است که می تواند برای شما ارزشمند باشد . به عبارتی هرچقدر فعالیت بیشتری در تاپیک های مختلف یک انجمن داشته باشید، لینک های داخلی بیشتری به صفحه پروفایل خود هدایت می کنید و این لینک های داخلی می توانند ارزش صفحه پروفایل را افزایش دهند . در این حالت است که ۱ پروفایل بک لینک هم می تواند برای شما فوق العاده موثر باشد .

۶- یافتن فروم مرتبط

لینک سازی در فرومی که ارتباطی به حوزه کاری شما نداشته باشد، نه تنها به سودتان نیست، بلکه می تواند برای شما جریمه هم به همراه داشته باشد . بنابراین سعی کنید تعدادی فروم در حوزه کاری خود پیدا کنید و در آن ها فرآیندهای لینک سازی خود را ادامه دهید . ساده ترین کاری که می توان برای یافتن انجمن های مرتبط انجام داد، جستجو کردن کوئری زیر در گوگل می باشد؛

inurl:forum + کلمه کلیدی

به عنوان مثال با جستجو کوئری «inurl:forum + کسب درآمد اینترنتی »، حداقل ۵ مورد انجمن مرتبط پیدا شد که می تواند برای یک سایت در حوزه کسب و کار اینترنتی ، در آنها لینک سازی کرد .

۷- قانون مدار بودن

سعی کنید پس از ورود به یک انجمن، سریعا قوانین آن را مطالعه کنید تا کاری خلاف قانون انجام ندهید . تجربه شخصی این است که برخی از انجمن ها در صورتی که قوانین آن ها را رعایت نکنید، به کل شما را بلاک می کنند و با هیچ ایمیل دیگری هم نمی توانید در آنها فعالیت کنید .

۸- فعالیت واقعی برای کاربر

میزان تاثیر بک لینک در کسب درآمد و ارتقای کسب و کار اینترنتی کاملا بالاست ولی اولویت اولتان از فعالیت در فروم ها، لینک سازی نباشد . یکی از مهم ترین بخش های آموزش بازاریابی اینترنتی ایجاد ساگنال و شایعه سازی برای برند است . می توانید حتی برای این کار هم شده در انجمن ها فعالیت کنید . البته هر چه انجمن تخصصی تر باشد بسیار بهتر است .

سعی کنید اولویت و هدف خود را کمک به کاربران انجمن بگذارید . هنگامی که چنین هدفی در ذهن تان باشد، پاسخ های شما بهتر و کامل تر می شود و کاربران انجمن به مرور زمان شما را می شناسند . اگر چنین اتفاقی بیافتد، لینک های شما هم بیشتر کلیک می شود و بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد . نکته مهم تر این که اگر چیزی برای کاربر مهم باشد، برای گوگل هم مهم است .

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  لینک سازی با سایت های رزومه ساز

اهمیت و جایگاه لینک سازی در فروم ها

لینک سازی در فروم ها و انجمن ها یکی از تکنیک های کلاه سیاه لینک سازی است . چون ما به دست خودمان لینک می سازیم . اما این نوع لینک سازی یک تفاوت اساسی با دیگر انواع لینک بیلدینگ دارد و آن این است که خیلی راحت تر می توان آن را طبیعی جلوه داد . شرط آن این است که آموزش بک لینک و لینک سازی اصولی را بدانید و رعایت کنید .

لینک سازی در فروم و انجمن ها به چند دلیل دارای اهمیت است :

– در هر فروم شما می توانید به ۳ روش لینک سازی کنید .

– از اکثر انجمن ها می توانید بک لینک های دوفالو بگیرید .

– تعداد زیادی فروم وجود دارند لذا تقریبا یک منبع بی پایان برای لینک بیلدینگ هستند .

لینک بیلدینگ در فروم ایرانی یا خارجی

برای لینک سازی در فروم ها ، دو گزینه پیش روی خود دارید؛ فروم ایرانی یا فروم خارجی . استفاده از هرکدام از این موارد، معایب و مزایای خود را دارد  که با توجه به آنها می توانید اقدام کنید .

– فروم های ایرانی :

در فروم های ایرانی علاوه بر لینک سازی می توانید برای وبسایت خود ترافیک جذب کنید .

آتوریتی فروم های ایرانی نهایتا ۶۰ الی ۷۰ است .

تعداد محدودی فروم ایرانی وجود دارد و در برخی زمینه ها، اصلا فروم تخصصی وجود ندارد .

– فروم های خارجی :

فروم های خارجی اغلب آتوریتی فوق العاده بالایی دارند .

تعداد فروم های خارجی زیاد است و در اغلب زمینه ها حداقل یک فروم یافت می شود .

در فروم های خارجی معمولا فقط لینک پروفایل ایجاد می کنیم و چون نمی توانیم به زبان آنها فعالیت کنیم، از دو روش لینک سازی دیگر محروم هستیم . البته اگر انگلیسی بلد هستید که حرفی نیست و مشکل حل است .

در فروم های خارجی امکان جذب ترافیک وجود ندارد . اما می توانید انواع بک لینک را با توجه به سیاست کاری خود در فروم های مختلف ایجاد کنید .

معرفی برترین ها فروم ها برای بک لینک رایگان

به محض مطرح شدن فروم ها به عنوان منبعی برای بک لینک، مشکلاتی نیز مطرح می شود . چون برخی از فروم ها با ایجاد بک لینک مخالفند و آن را حذف می کنند . کسانی که لینک بیلدینگ یا ساخت بک لینک را در فروم ها تجربه کرده اند، معمولا با دو چالش بزرگ رو به رو می شوند :

۱- ممنوع بودن تبلیغات در فروم :

برخی از صاحبان فروم ها و انجمن های مختلف از این که در فروم آن ها لینک بیلدینگ می کنید و در ازای آن پولی پرداخت نمی شود، عصبانی می شوند . به همین دلیل یا به شما اخطار می دهند، و یا اکانت شما را پاک کرده و در برخی موارد حتی اگر مطلب مفیدی نیز از خودتان نوشته باشید، آن را پاک می کنند . آن ها برایشان مهم نیست که مطلب مفید در وب سایتشان قرار بگیرد . بلکه می گویند چیزی که برای ما موجب کسب درآمد از اینترنت نمی شود را ممنوع می کنیم .

۲- تغییرات اساسی در مشاهده انجمن

پس از انجام لینک بیلدینگ، و کلی زحمت برای ثبت نام و درج مطلب می بینید لینک ها توسط موتورهای جستجو یا کاربران مهمان مشاهده نمی شود . یعنی قسمت های مختلف انجمن را به روی گوگل و کاربران مهمان بسته اند .  این تغییر در لینک ها، نیز نشانه کم سخاوتی صاحبان این چنین انجمن هایی است . این مشکل نیز واقعا هر سئوکاری را عصبانی می کند . چرا که کاربران و به ویژه موتور جستجوی گوگل در حالت کلی این لینک ها را نخواهد دید .

پس شناخت بهترین فروم ها برای بک لینک مهم می باشد . قبل از پرداختن به لیست کلی فروم و انجمن ها در این بخش تعدادی فروم یا انجمن برتر که هم موفق هستند و هم صاحبان آن ها با سخاوت و بزرگواری اجازه درج لینک می دهند را معرفی می کنم . برخی از این فروم های سخاوتمند عبارتند از :

۱- نسیم سحر nasimsahar

یکی از بهترین انجمن هاست که می توانید برای لینک سازی روی آن حساب ویژه ای باز کنید . نکته جالب توجه این است که مدیران این انجمن زیاد سختگیر نیستند و از کلیه پست ها استقبال می کنند .

۲- پرشین تولزpersiantools

این وب سایت نیز وب سایتی فوق العاده است که در رده دوم پس از پی سی دانلود قرار دارد . این وب سایت دارای دامین اتوریتی ۴۷ است . در این وب سایت نیز بخشی برای معرفی سایت ها و وبلاگ ها در نظر گرفته شده که می توانید از طریق لینک زیر به آن دسترسی داشته باشید .

۳- دان آلفا downallfa

از انجمن هایی است که توصیه می شود  لینک سازی در آن را فراموش نکنید انجمن دان آلفا است .

۴- شاپ کیپر shopkeeper

اگر علاقه مند به انجمن ها باشید، این انجمن یا همان فروم را قطعا می شناسید . چرا که این فروم از جمله فروم هایی است که هنوز هم رونق دارد . منتها توجه داشته باشید که مدیران این انجمن قدری به لینک سازی اسپمی حساسیت دارند و ممکن است بک لینک های شما را حذف کنند .

۵- انجمن پی سی دی p30day

انجمن پی سی دی با دامین اتوریتی ۳۷ و یکی بهترین انجمن ها درباره دانلود، بازی، فیلم و نرم افزار است . می توانید در موضوعات مختلف این انجمن شرکت کنید . این انجمن با سخاوتمندی ، بخشی را برای معرفی سایت ها و وبلاگ ها اختصاص داده که می توانید اقدام به لینک سازی کنید .

۶- امدادگر emdadgar

یکی از مفیدترین انجمن ها برای امدادگران است که امکان لینک سازی با کیفیتی را به علاقه مندان به سئو و بهینه سازی می دهد .

۷- انجمن سنترال کلابز centralclubs

این انجمن دارای دامین اتوریتی ۳۰ است که می توانید به بخش معرفی سایت ها و وبلاگ های آن دسترسی یابید .

۸- ام ال مارکتینگ

این انجمن یکی از مناسب ترین گزینه ها برای لینک سازی است . چون موضوع کلی این فروم درمورد بحث های اقتصادی است و می توانید هر بیزنسی را در آنجا به راحتی تشریح کنید .

۹- بهارسایت baharsite

اگر به لینک سازی در فروم های ایرانی علاقه مند هستید، توصیه می شود که هرگز این انجمن ارزشمند را از قلم نیندازید .

۱۰- سینماسنتر site.cinemacenter

یکی از بهترین انجمن ها برای لینک سازی است . البته موضوع اصلی آن نقد فیلم و سریال است اما ادمین ها اجازه می دهند که در آن لینک سازی نمایید .

۱۱- کلیدستان kelidestan

انجمن کلیدستان یکی از بهترین فروم ها ها جهت لینک سازی است که البته این انجمن هم بسیار نسبت به اسپم حساس است .

فهرست فروم های انگلیسی (خارجی) برای لینک سازی

با ایجاد حساب کاربری در فروم‌های انگلیسی می‌توانید بک لینک رایگان بگیرید . این روش یکی از بهترین تکنیک های بک لینک سازی است که کمک می کند به شکل رایگان و البته موثر اقدام به ساخت بک لینک های رایگان و قوی کنید .

فروم های خارجی بستر مناسبی برای دیده شدن و همچنین بک لینک سازی هستند . از همه مهم تر اینکه می توانید بخشی از محتوای خود را در انجمن این فروم ها به اشتراک بذارید و افراد و مخاطب هدف خود را سریع تر پیدا کنید .

http://forums.atozteacherstuff.com

http://forum.tcelectronic.com

http://archeslocal.org.uk/forum

https://forum.teamspeak.com

www.steinberg.net/forums

https://vue-forums.uit.tufts.edu

www.letsdiskuss.com

http://bathotel.free.fr/punbb

http://chessok.com/forum

http://codingforums.com

http://community.sitepoint.com

http://community.skype.com

http://forum.antp.be

http://forum.arduino.cc

http://forum.monstra.org

http://forum.notebookreview.com

http://forum.seopanel.in

http://forum.statcounter.com/vb

http://forum.strongholdcrusader2.com

http://forum.submitexpress.com

http://forum.wordreference.com

http://forums.afterdawn.com

http://forums.hostgator.com

http://forums.lablit.com

http://forums.mozillazine.org

http://forums.seochat.com

http://forums.teneric.co.uk

http://newmovieforum.forumstopic.com

http://online.wsj.com/community

http://powellcountymontana.com/forum

http://rockythemes.com/forum

http://seoforums.org

http://siteownersforums.com

http://ubuntuforums.org

http://websitebabble.com

http://wondercms.com/forum

www.ableton.com/forum

www.acorndomains.co.uk

www.addthis.com/forum

www.affiliateseeking.com/forums

www.alice.org/community

www.askcleo.com

www.australianwebmaster.com

www.bbpress.org/forums

www.bloggerforum.com

www.bzimage.org

www.chronicle.com/forums

www.ckeditor.com/forums

www.cre8asiteforums.com/forums

www.davecullen.com/forum

www.delphiforums.com

www.developers.evrsoft.com/forum

www.devhunters.com

www.dnforum.com

www.eubusiness.com/discussion

www.expatsingapore.com/forum

www.experienceadvertising.com/forum

www.f-body.org/forums

www.flickr.com/help/forum

www.forum.textpattern.com

www.forum.vbulletinsetup.com

www.forums.onlinebookclub.org

www.forums.seochat.com

www.forums.seroundtable.com

www.forums.webicy.com

www.geekvillage.com/forums

www.htmlforums.com

www.ihelpyou.com/forums

www.instantstorm.com/forum

www.iq69.com/forums

www.irishwebmasterforum.com

www.korea4expats.com/forum-south-korea

www.kvraudio.com/forum

www.namepros.com/index.php

www.plupload.com/punbb

www.readynas.com/forum

www.sba.gov/community

www.searchbliss.com/forum

www.seorefugee.com/forums

www.simplemachines.org/community

www.siteownersforums.com

www.siteownersforums.com

www.sitepoint.com/forums

www.smallbusinessbrief.com/forum

www.smallbusinessforums.org

www.submitexpress.com/bbs

www.talkgold.com/forum

www.techimo.com

www.techsupportforum.com

www.themeparkreview.com/forum

www.tm-forum.com

www.ubuntuforums.org

www.universalmediaserver.com/forum

www.v7n.com/forums

www.vbulletinsetup.com

www.warriorforum.com

www.webcosmoforums.com

www.webdigity.com

www.webmasterforums.com

www.webmaster-forums.net

www.webmasterserve.com

www.webmaster-talk.com

www.web-mastery.net

www.webproworld.com

www.websitebabble.com

www.webtalkforums.com

www.webworkshop.net/seoforum

www.whydowork.com/forums

www.writersdigest.com/forum

www.zymic.com/forum

https://forum.ableton.com

https://forum.filezilla-project.org

https://forum.maniaplanet.com

https://forum.siteground.com

https://social.microsoft.com/Forums

https://theadminzone.com

https://trafficplanet.com

https://www.blackhatworld.com

https://www.cnet.com/forums

https://www.namepros.com

www.nintendoworldreport.com/forums

www.phpbb.com/community

www.marketlist.com/forums

www.rw-designer.com/forum

www.debate.org/forums

www.ocdaction.org.uk/forum

www.faadforum.com

www.phpbb.com/community

www.thestudentroom.co.uk/forum.php

www.ocportal.com/forum

www.veteranaid.org/forums

www.facepunch.com

www.forums.equestriadaily.com

www.ganoksin.com/orchid

www.topix.com/forum

www.answers.yahoo.com

www.indusladies.com/forums

www.small-business-forum.net

forum.purseblog.com

www.jewelrymakingdaily.com/forums

www.pricescope.com/forum

forums.watchuseek.com/forum.php

www.avangard-ro.ru/forums

www.wholesaleforum.com

forums.bellaonline.com

www.weddingsonline.in/forums

www.freeadzforum.com

www.mysteryshopforum.com

www.discussion-forums.com

www.freekaamaal.com

www.skyscrapercity.com

www.funonthenet.in/forums

www.beamng.com

www.projecthax.com

www.lovielimes.com

www.freehostforum.com

www.talkgold.com/forum

www.abestweb.com/forums

forum.topeleven.com

forums.mymemories.com

www.africaguide.com/forums

studentedge.org/forums/

forum.owncloud.org

sci.rutgers.edu/forum

www.kritz.net/forum

www.accessifyforum.com

www.webhostingtalk.com

www.affiliateseeking.com/forums

www.siteownersforums.com

www.blenderartists.org/forum

www.jewelryforums.net

www.shroomery.org/forums

www.ozzu.com

www.gamershood.com/forum

www.craftsforum.co.uk

www.htmlforums.com

www.performancein.com/forums

www.abestweb.com/forums

www.yourstoreforums.com

www.mywot.com/en/forum

www.ecwid.com/forums

www.algarve-wedding.freeforums.net

www.ecommercebytes.com/forums

www.forums.online-sweepstakes.com

www.funonthenet.in/forums

www.wordpress.org/support

www.mgldev.scripps.edu/forum

www.webmasterserve.com

www.bestshoppingforum.com

www.forum.smarthide.com

www.forums.moneysavingexpert.com

www.cyclingforums.com

www.forum.ovh.com

www.forum.powweb.com

www.forums.envato.com

www.forums.hawkhost.com

www.expat-blog.com/forum

www.ocbeekeepers.org/forums

www.webicy.com

www.webcosmoforums.com

www.moborobo.com

www.cboard.cprogramming.com

www.thefreeadforum.com

www.lets-talk-in-english.com/forum

www.digital-photography-school.com/forum

ادامه فهرست فروم های خارجی

www.africaguide.com/forums

www.magentoexpertforum.com

www.neowin.net/forum

www.webdeveloper.com/forum

www.rarityguide.com/forums

www.erc.edu/forum

www.watchreport.com/forum

www.theory.cm.utexas.edu/forum

www.javaprogrammingforums.com

www.erc.edu/forum

www.watchreport.com/forum

www.theory.cm.utexas.edu/forum

www.javaprogrammingforums.com

www.codingforums.com

www.fashionindustrynetwork.com/forum

www.studyconnect.com/forums

www.forum.shoppingtelly.com

www.mytokri.com

www.talkingcity.com

www.envirolink.org/forum

www.forums.hostgator.com

www.zyngaplayerforums.com

www.knittinghelp.com/forum

www.entropiaforum.com/forum

www.gamershood.com/forum

www.forum.santabanta.com

www.webdesignforums.net

www.androidforums.com

www.forum.siteground.com

www.mathforum.org

www.forums.techguy.org

www.sailingforums.com

www.forums.freshershome.com

www.hardforum.com

www.dnforum.com

www.mediamonkey.com/forum

www.forums.linuxmint.com

www.wilderssecurity.com

www.theverge.com/forums

www.bleepingcomputer.com/forums

www.coffeecup.com/forums

www.topmudsites.com/forums

www.xenforo.com/community

www.theadminzone.com

www.basenotes.net/forum.php

www.forums.redflagdeals.com

www.ampower.me

www.gmatclub.com/forum

www.forum.wordreference.com

www.forums.overclockers.co.uk

www.homeservershow.com/forums

www.cre8asiteforums.com

www.iptvtalk.org

www.boards.straightdope.com

www.delphiforums.com

www.forums.formz.com

www.tvbeta.org

www.talk.collegeconfidential.com

www.forum.bodybuilding.com

www.myhattiesburg.com/forums

www.digitalocean.com/community

www.gardenstew.com

www.gbs-cidp.org

http://forum.plaxo.com

www.claroline.net

http://forum.claroline.net

http://forum.wordpress-deutschland.org

www.feedforall.com

www.webmasterforums.com

http://boards.roadrunnerrecords.co.uk

www.brooklynian.com

http://forum.isilo.com

http://arch.designcommunity.com

http://3d.designcommunity.com

http://forum.visagesoft.com

www.podcastalley.com

www.podcastalley.com

www.chinalanguage.com

لیست فروم های فارسی (ایرانی)  برای لینک سازی

فروم های ایرانی یکی از بهترین روش هایی است که می توانید در آن ها به صورت رایگن ثبت نام کرده و شروع به فعالیت کنید . در این سایت ها می توانید به راحتی پست، امضاء و پروفایل بسازید و شروع به شبکه سازی کنید . البته تعدادی از فروم های سخاوتمند ایرانی در بالا معرفی شده است .

در بعضی از این انجمن ها بعد از ساخت نباید سریعا پست بگذارید و بعد از یک هفته مجددا لاگین شوید و شروع به فعالیت کنید . بهتر است مرتب به فروم های خود سر بزنید و در آن ها پست بگذارید تا تاثیرش را بر روی سایت تان ببینید .

علاوه بر این، سعی کنید در دسته بندی های مرتبط با کسب و کارتان محتوای خود را درج کنید تا لینک سازی در فروم و انجمن ها برایتان با برنامه و هدفمند باشد . اگر علاقه مند به شرکت در فروم ها یا انجمن ها یا تالار های گفتگو هستید، می توانید با توجه به زمینه فعالیت خود یکی از فروم های موجود در این لیست را انتخاب کرده و در آن عضو شوید و فعالیت خود را شروع نمایید .

www.webhostingtalk.ir

http://forum.p30download.com

https://forum.soft98.ir

http://forum.downloadha.com

https://facenama.com

http://www.cloob.com

https://forum.hammihan.com

https://talk.patoghu.com

https://forum.persiantools.com

http://forum.p30world.com

http://forum.pop-music.ir

https://tosinso.com

http://forum.softgozar.com

https://forum.gamefa.com

https://forums.sakhtafzarmag.com

https://forum.talahost.com

http://barnamenevis.org

https://forum.lioncomputer.com

www.wikivb.ir

www.applyabroad.org/forum

www.tarfandestan.com/forum

http://forums.mihandownload.com

http://forum.barato.ir

http://forum.konkur.in

www.flashkhor.com/forum

http://forum.persianscript.ir

http://forum.bazicenter.com

https://forum.talarebourse.com

http://forum.majidonline.com

http://forum.shopkeeper.ir

http://forum.wp-persian.com

http://forum.wp-parsi.com

http://forums.pichak.net

https://forum.exceliran.com

http://ipresta.ir/forum

www.askdin.com

http://old.naghdefarsi.com/forums/index.html

http://skinak.ir/forum

www.ir-tci.org/forum

https://manesht.ir/forum

http://forum.persiannetworks.com

http://icivil.ir/forum

http://forum.video-effects.ir

www.i-phone.ir/forums

http://www.vbiran.ir

https://forum.opencart.ir

https://forum.ubuntu.ir

http://forum.akkasee.com

www.iran-eng.ir

www.centralclubs.com

http://forum.mspsoft.com

http://forum.negahdl.com

http://forum.gerdoo.net

http://www.phalls.com

https://forum.joomlafarsi.com

www.askquran.ir

http://mamisite.com/forum

http://forum.persianadmins.ir

http://forums.bizna.ir

http://forum.moshaver.co

http://forum.farjad.co

http://forum.cinemacenter.ir

http://forum.persianseven.ir

http://forum.filenab.com

http://forum.ciscoinpersian.com

www.iran-forum.ir

http://traderha.com

http://news.rozblog.com/forum

http://forum.muq.ac.ir

http://yekpars.com/forum

http://forum.kishtech.ir

http://persianmotor.net

http://blogers.ir/forum

www.developercenter.ir/forum

www.avaxnet.com

http://forum.iransalamat.com

http://forum.hpaba.com

http://uciran.ir

http://forum.oghyanos.ir

http://community.mybbiran.com

http://raazebaghaa.ir

http://wpir.ir

https://iranapp.org/forum

http://forum.saranhosting.com

http://forum.avastarco.com

http://forum.persianhit.com

www.emdadgar.com/forum

www.support-wp.ir

http://moisrex.rozblog.com/forum

http://forum.zeyroon.com

https://forum.mahsafar.ir

www.motarjemonline.com/forum

www.iranamerica.com/forum

http://mokhs.com

www.ktark.com

http://blackmice.com/my

http://irdrs.com/forum

http://dreamrise.ir/forum

https://forum.hackedconsoles.com

http://forum.drp30.com

http://golestane.net

www.ofc.ir/forum

http://forum.bargtools.ir

www.mypersianforum.com

http://forum.bhowco.ir

http://forum.mgi.ir

http://volleyball-forum.ir/forum

http://forum.vegankind.ir

http://fiction.1000tu.ir

پیشنهاد ویژه سایت پول یابی :  110 سایت تبلیغات رایگان

www.derby.ir

http://forum.parsiking.com

https://forum.golzarion.com/forum.php

http://cinemaclassic.ir

www.discuz.ir

www.talkshia.com

فهرست متنوعی از فروم های مختلف برای لینک سازی

در بالا طی دو فهرست جداگانه لیستی از انجمن های ایرانی و خارجی به صورت مجزا ارائه شد . در ادامه لیستی از فروم های مختلف جهت ثبت نام و درج بک لینک گردآوری شده اند . توجه کنید که امکان دریافت لینک های فالو (Dofollow Backlinks) در برخی از این فروم ها وجود دارد . در هر حال با ایجاد حساب کاربری در این فروم ها می توانید بک لینک رایگان دریافت کنید .

توجه کنید که برخی از فروم ها ممکن است دیگر فعال نباشند . همچنین زبان برخی از فروم ها انگلیسی نیست و جهت آسان بودن کار از مرورگر کروم استفاده کنید . چون پیشنهاد ترجمه شدن صفحه را به شما می دهد و می توانید متون غیر انگلیسی را به زبان انگلیسی مشاهده نمایید .

مراحل کار در اکثر این فروم و انجمن ها ساده است . ابتدا در فروم ثبت نام کنید . پس از وارد شدن در حساب کاربری بر روی User CP کلیک نمایید . سپس از طریق منوی سمت چپ بر روی Edit Your Details کلیک کرده و در صفحه باز شده داخل Home Page URL، آدرس وبسایت خود را وارد کنید .

همچنین می توانید از طریق Edit Signature، امضای خود را ویرایش کنید . می توانید در برخی از پست های فروم نظر خود را ثبت نمایید تا امضای شما در آن صفحه درج شود و بک لینک رایگان دریافت کنید .

لیست فروم های متنوع برای بک لینک گرفتن :

۱        www.v7n.com/forums

۲        www.warriorforum.com

۳        www.addthis.com/forum

۴        http://forum.joomla.org

۵        www.siteownersforums.com/index.php

۶        http://chronicle.com/forums/

۷        http://forum.siteground.com

۸        http://forums.myspace.com/

۹        http://forums.cpanel.net

۱۰      http://forum.meebo.com

۱۱      www.phpbb.com/community

۱۲      http://forums.microsoft.com

۱۳      www.bookforum.com

۱۴      http://forums.cnet.com

۱۵      http://forums.digitalpoint.com

۱۶      http://forum.deviantart.com

۱۷      http://community.sitepoint.com

۱۸      http://forums.mysql.com

۱۹      http://mathforum.org

۲۰      http://www.gardenweb.com

۲۱      http://forums.wsj.com

۲۲      http://forum.videolan.org

۲۳      www.wrensoft.com/forum

۲۴      http://pkp.sfu.ca/support/forum

۲۵      http://audacityteam.org/forum

۲۶      http://forum.filezilla-project.org

۲۷      www.webhostingtalk.com

۲۸      www.awasu.com/forums

۲۹      http://forums.mozilla.or.kr

۳۰      http://message.snopes.com

۳۱      http://filesharingtalk.com/content

۳۲      www.softcatala.org/forum

۳۳      http://forum.claroline.net

۳۴      http://forum.wordreference.com

۳۵      http://forums.mozillazine.org

۳۶      http://forums.spry.com

۳۷      www.fckeditor.net/forums

۳۸      www.000webhost.com/forum

۳۹      http://flashpanoramas.com/forum

۴۰      www.hostmonsterforum.com

۴۱      http://forum.maxthon.com

۴۲      http://gallery.menalto.com/forum

۴۳      http://www.accessifyforum.com

۴۴      http://forums.metacafe.com

۴۵      http://w3seo.org

۴۶      http://forums.feedburner.com

۴۷      http://forums.delphiforums.com

۴۸      http://forums.amd.com

۴۹      http://guru-forum.net

۵۰      http://kinder.univie.ac.at/forum

۵۱      http://forum.whatismyip.com

۵۲      http://forums.phpbb-fr.com

۵۳      http://forums.searchenginewatch.com

۵۴      www.careerbuilderforums.com

۵۵      www.iggsoftware.com/forums

۵۶      http://forums.yourkit.com

۵۷      http://antionline.com

۵۸      http://forum.wordpress-deutschland.org

۵۹      http://sb.xrea.com

۶۰      http://forums.omnigroup.com

۶۱      www.antionline.com

۶۲      http://forums.allaboutjazz.com

۶۳      www.portugal-info.net/forum

۶۴      http://boards.core77.com

۶۵      www.city-data.com/forum

۶۶      www.ozzu.com

۶۷      www.forum.uni-hannover.de

۶۸      www.chinalanguage.com/forums

۶۹      www.textkit.com/greek-latin-forum

۷۰      http://ubuntuforums.org

۷۱      www.freewebsitetemplates.com/forum

۷۲      http://affiliate-marketing-forums.5staraffiliateprograms.com

۷۳      www.ddth.com

۷۴      www.alice.org/community

۷۵      http://forum.boxee.tv

۷۶      http://forum.springframework.org

۷۷      http://forums.foxitsoftware.com

۷۸      www.idpf.org/forums

۷۹      www.cmsimpleforum.com

۸۰      www.htmlvalidator.com/CSEForum

۸۱      http://forum.parallels.com

۸۲      http://fhq.forumer.com

۸۳      www.forum.onlineconversion.com

۸۴      www.svetovalnica.com/klepetalnica

۸۵      http://forums.futura-sciences.com

۸۶      www.nhse.org

۸۷      http://forums.macosxhints.com

۸۸      http://forum.isilo.com

۸۹      www.kirupa.com/forum

۹۰      http://icl.cs.utk.edu/lapack-forum

۹۱      www.unla.edu.ar/foropfp

۹۲      www.archiveforum.tv

۹۳      http://aumha.net

۹۴      www.brooklynian.com

۹۵      http://germanforum.cri.cn

۹۶      www.online-literature.com/forums

۹۷      http://kirupa.com/forum

۹۸      http://forums.lablit.com

۹۹      http://discuss.infidels.org

۱۰۰    www.sitepoint.com/forums

۱۰۱    http://wysiwygwebbuilder.com/forum

۱۰۲    www.sosmath.com/CBB

۱۰۳    http://forums.careerbuilder.com

۱۰۴    www.gamecareerguide.com/forums

۱۰۵    http://forum.framasoft.org

۱۰۶    http://portugal-info.net/forumhttp://www…ercity.com

۱۰۷    www.inkscapeforum.com

۱۰۸    www.cvtips.com/career_advice_forum

۱۰۹    www.skepticforum.com

۱۱۰    http://foxitsoftware.com/bbs

۱۱۱    http://forum.onlineconversion.com

۱۱۲    www.phinished.org

۱۱۳    http://forum.qarbon.com

۱۱۴    http://forum.freeforums.org

۱۱۵    http://forums.debian.net

۱۱۶    http://forums.xkcd.com

۱۱۷    http://forums.techsmith.com

۱۱۸    www.testfreaks.com/forum

۱۱۹    www.foxitsoftware.com/bbs

۱۲۰    http://forum.phpwcms.org

۱۲۱    http://user.services.openoffice.org/en/forum

۱۲۲    www.ergonomics.org.uk

۱۲۳    www.shatters.net/forum

۱۲۴    http://suprbay.org

۱۲۵    www.emaildiscussions.com

۱۲۶    http://forum.statcounter.com/vb

۱۲۷    www.bloggerforum.com

۱۲۸    www.bloggertalk.com

۱۲۹    www.rss-forum.de

۱۳۰    www.cookingjunkies.com

۱۳۱    www.htmlforums.com

۱۳۲    http://forums.afterdawn.com

۱۳۳    www.aqua-soft.org/board

۱۳۴    http://softwarecommunity.intel.com/isn/C…us/Forums

۱۳۵    http://forum.notebookreview.com

۱۳۶    www.techsupportforum.com

۱۳۷    http://forums.worldofwarcraft.com

۱۳۸    www.theadminzone.com/forums

۱۳۹    http://forums.comicbookresources.com

فروم های مناسب لینک سازی

۱۴۰    www.gardenstew.com

۱۴۱    www.movie-list.com/forum

۱۴۲    www.codingforums.com

۱۴۳    http://codingforums.com

۱۴۴    http://bbs.eol.cn

۱۴۵    http://homeofficeforum.ca.com/homeofficeforum

۱۴۶    http://eudorabb.qualcomm.com

۱۴۷    http://forum.limewire.org

۱۴۸    http://forum.aumha.org

۱۴۹    http://www.419legal.org

۱۵۰    http://extjs.com/forum

۱۵۱    www.yumichong.com

۱۵۲    http://en.forum.laptop.org

۱۵۳    http://forums.fatakat.com

۱۵۴    www.techimo.com/forum

۱۵۵    www.sanparks.org/forums

۱۵۶    http://chinalanguage.com/forums

۱۵۷    http://forums.pligg.com

۱۵۸    www.hockeydb.com/vb

۱۵۹    http://forum.physicianspractice.com

۱۶۰    http://forum.domaingo.de

۱۶۱    http://forums.zmanda.com

۱۶۲    www.iesaf.fi/sauna

۱۶۳    www.webhostingcommunity.com

۱۶۴    http://forum.rp.sg

۱۶۵    www.security-forums.com

۱۶۶    http://duc.digidesign.com

۱۶۷    www.forumsig.org

۱۶۸    www.finlandlive.info

۱۶۹    http://forums.kayako.com

۱۷۰    http://forums.multimap.com

۱۷۱    http://forums.mozillazine.jp

۱۷۲    http://yumichong.com

۱۷۳    www.haydoo.com/forum

۱۷۴    http://forum.meteonetwork.it

۱۷۵    http://forum.mikrotik.com

۱۷۶    www.googlecommunity.com

۱۷۷    http://forum.redlers.com

۱۷۸    http://forums.seedsavers.org

۱۷۹    www.colboard.com

۱۸۰    http://forum.ilmeteo.it

۱۸۱    http://forum.kinopolska.pl

۱۸۲    www.pcwelt.de/forum

۱۸۳    http://forum.nashuatelegraph.com

۱۸۴    http://inside.insa-lyon.fr

۱۸۵    www.ubcbotanicalgarden.org/forums

۱۸۶    http://forum.future-internet.eu

۱۸۷    http://forum.biblioteka20.pl

۱۸۸    www.mkportal.it/support

۱۸۹    http://mfmb.tovarnaidej.com/forum

۱۹۰    www.nationmaster.com/forums

۱۹۱    www.mozilla-enigmail.org/forum

۱۹۲    www.hostforum.ru

۱۹۳    http://tmp.garyr.net/forum

۱۹۴    www.wowzamedia.com/forums

۱۹۵    http://forum.ae.poznan.pl

۱۹۶    http://forums.devnetwork.net

۱۹۷    http://forum.arcabit.pl

۱۹۸    http://forums.soe.ucsc.edu

۱۹۹    http://xooit.xooit.com

۲۰۰    www.apdaweb.org/forum

۲۰۱    http://forums.securityinfowatch.com

۲۰۲    http://vjforums.com

۲۰۳    http://forum.pon99.net

۲۰۴    http://stagemag.co.il/forum

۲۰۵    www.ronpaulforums.com

۲۰۶    www.quakecon.org

۲۰۷    http://forums.hostdime.com

۲۰۸    http://forum.qip.ru

۲۰۹    www.spamihilator.com/forum

۲۱۰    www.thecomedystudio.com/forum

۲۱۱    www.iditarodforums.com

۲۱۲    http://forum.theiphoneblog.com

۲۱۳    http://sodaplay.dailyforum.net

۲۱۴    www.ultimate-guitar.com/forum

۲۱۵    www.heraldik-wappen.de

۲۱۶    www.bibleworks.com/forums

۲۱۷    http://forum.slysoft.com

۲۱۸    http://forum.mp3tunes.com

۲۱۹    http://forums.superherohype.com

۲۲۰    www.worldofrenewables.com

۲۲۱    www.actuary.com/actuarial-discussion-forum

۲۲۲    http://forum.loinc.org

۲۲۳    www.coachella.com/forum

۲۲۴    http://forum.ovh.co.uk

۲۲۵    http://forum.dbpoweramp.com

۲۲۶    http://forums.hannity.com

۲۲۷    http://forums.eurosport.fr

۲۲۸    http://goldenvoice.com/forum

۲۲۹    www.atheistnetwork.com

۲۳۰    www.gbs-cidp.org/forums

۲۳۱    http://forums.boof.com

۲۳۲    http://forums.vif2.ru

۲۳۳    www.avayausers.com

۲۳۴    http://forums.zita.be

۲۳۵    www.perupolitica.com

۲۳۶    http://forum.df.eu/forum

۲۳۷    www.ps3forums.com

۲۳۸    http://forum.soholaunch.com

۲۳۹    www.wellspouse.org/forums

۲۴۰    http://daemonforums.org

۲۴۱    www.jazzpages.com/forum

۲۴۲    www.otherhealth.com

۲۴۳    www.corpus4u.org

۲۴۴    http://forum.notebookreview.com

۲۴۵    http://forums.vpslink.com

۲۴۶    http://linuxmint.com/forum

۲۴۷    www.affiliateseeking.com/forums

۲۴۸    http://forums.teneric.co.uk

۲۴۹    http://siteownersforums.com

۲۵۰    www.webmasterforums.com

۲۵۱    http://forums.ukwebmasterworld.com

۲۵۲    www.webcosmoforums.com

۲۵۳    http://forums.site-reference.com

۲۵۴    http://affiliate-marketing-forums.5stara…grams.com

۲۵۵    www.wickedfire.com

۲۵۶    www.webdigity.com

۲۵۷    www.geekvillage.com/forums

۲۵۸    http://forums.seo.com

۲۵۹    www.cheftalk.com/forums

متنوع ترین لیست فروم ها برای لینک بیلدینگ

۲۶۰    http://developers.evrsoft.com/forum

۲۶۱    http://forums.windowsforum.org

۲۶۲    http://forums.xandros.com

۲۶۳    http://www.notebookforums.com

۲۶۴    http://forums.onewed.com

۲۶۵    http://www.wahm.com/forum

۲۶۶    http://opensourcephoto.net/forum

۲۶۷    www.blossomswap.com/garden-forums

۲۶۸    www.votefortheworst.com/forum

۲۶۹    www.ableton.com/forum

۲۷۰    http://cellphoneforums.net

۲۷۱    www.cellphonehacks.com

۲۷۲    www.i-love-dogs.com/forums

۲۷۳    www.globalpaw.com/forum

۲۷۴    www.publichealthforums.com

۲۷۵    http://forum.daemon-tools.cc

۲۷۶    http://forums.devx.com

۲۷۷    www.forum.littleone.ru

۲۷۸    http://www.photopost.com/forum

۲۷۹    http://forum.littleone.ruhttp://forum.sape.ru

۲۸۰    http://tv.winelibrary.com/forum

۲۸۱    www.postfix.ru

۲۸۲    www.howtoforge.de/forum

۲۸۳    http://forums.digitalpoint.com

۲۸۴    www.dealighted.com/forum

۲۸۵    http://cauduongbkdn.com/f@rums

۲۸۶    www.rafeonline.com

۲۸۷    www.theimagingsourceforums.com

۲۸۸    http://my.ocworkbench.com/bbs

۲۸۹    http://forum.city.starazagora.net

۲۹۰    www.flashforum.de/forum

لیست فروم ها برای لینک سازی

۲۹۱    www.stazher.com

۲۹۲    www.photoshop-designs.com/foro

۲۹۳    http://forums.mexonline.com

۲۹۴    http://forum.pardus-linux.org

۲۹۵    http://forum.nie.com.pl

۲۹۶    www.tivocommunity.com/tivo-vb

۲۹۷    www.unicyclist.com/forums

۲۹۸    www.homedistiller.org/forum

۲۹۹    www.lesteh.ru/forum

۳۰۰    www.pacphone.com/forums

۳۰۱    http://forums.vtiger.com

۳۰۲    http://jollyrogerwest.com

۳۰۳    www.lawnsite.com

۳۰۴    http://forum.znyata.com

۳۰۵    http://forum.tetis.ru

۳۰۶    http://forum.rss-world.info

۳۰۷    www.geschichtsforum.de

۳۰۸    www.mathhelpforum.com/math-help

۳۰۹    http://forum.featurecam.com

۳۱۰    www.infrance.ru/forum

۳۱۱    www.handicap.fr/forum

۳۱۲    http://azbyka.ru/forum

۳۱۳    http://forum.digital-digest.com

۳۱۴    www.joblo.com/forums

۳۱۵    www.ocztechnologyforum.com/forum

۳۱۶    http://janisian.com/forum

۳۱۷    http://community.xat.com

۳۱۸    www.janisian.com/forum

۳۱۹    www.actuatechina.com

۳۲۰    http://forum.configserver.com

۳۲۱    http://forum.nta.org.tw

۳۲۲    www.webhostingdigg.com

۳۲۳    www.gardenplansireland.com/forum

۳۲۴    www.ummah.com/forum

۳۲۵    http://forum.4theweb.nl

۳۲۶    http://forum.mojepravo.net

۳۲۷    http://neosmart.net/forums

۳۲۸    www.hpc.ru/board

۳۲۹    www.twilightlexiconforum.com

۳۳۰    www.chauffeursforum.nl

۳۳۱    http://dev.sentilla.com/forums

۳۳۲    http://forum.artcam.com

۳۳۳    http://bbs.hxsd.com

۳۳۴    www.bulletprooftemplates.com/forum

۳۳۵    http://forumsrbija.toyotaadria.com

۳۳۶    www.plowsite.com

۳۳۷    http://forums.avault.com

۳۳۸    http://suzukiassociation.org/suzukiforum

۳۳۹    http://forum.cmsmadesimple.org

۳۴۰    http://forum.mambo-foundation.org

۳۴۱    www.idevgames.com/forum

۳۴۲    http://forum.unrealitytv.co.uk

۳۴۳    www.enworld.org/forum

۳۴۴    http://forum.codecall.net

۳۴۵    http://game-editor.com/forum

۳۴۶    www.digitalhome.ca/forum

۳۴۷    www.pokemonelite2000.com/forum

۳۴۸    http://forum.paradoxplaza.com/forum

۳۴۹    http://forum.soccerlens.com

۳۵۰    www.sheffieldforum.co.uk/index.php

۳۵۱    http://forum.mambo-foundation.org

۳۵۲    www.styleforum.net/index.php

۳۵۳    www.largeformatphotography.info/forum

۳۵۴    www.whiskymag.com/forum

۳۵۵    www.webmasterforums.com

۳۵۶    www.bmx-forum.com

۳۵۷    http://forum.affiliatebot.com

۳۵۸    www.moreniche.com/forum

۳۵۹    http://forums.seroundtable.com

۳۶۰    www.websitebabble.com

۳۶۱    www.webmasterforums.biz

۳۶۲    www.webmasterforumsonline.com

۳۶۳    http://ukseoforums.com

۳۶۴    http://webforumz.com

۳۶۵    www.australianwebmaster.com

۳۶۶    www.webmastershelp.com

۳۶۷    www.zymic.com/forum

۳۶۸    www.smallbusinessforums.org

۳۶۹    www.dreamteammoney.com

۳۷۰    www.ewealth.com

۳۷۱    http://bbs.adultwebmasterinfo.com

۳۷۲    www.im4newbies.com/forum

۳۷۳    www.bloggeries.com/forum

۳۷۴    www.realestateforum.com

۳۷۵    www.freehostforum.com

۳۷۶    www.discusscooking.com/forums

۳۷۷    www.paganforum.com

۳۷۸    www.geekpoint.net

۳۷۹    www.talkfreelance.com

۳۸۰    www.webmastershelp.com

۳۸۱    www.bungie.net/Forums

۳۸۲    http://mygamebuilder.com/forum

۳۸۳    http://paymentprocessing.cc

۳۸۴    http://thehyipforum.com

۳۸۵    www.chazhound.com/forums

۳۸۶    www.phpbb.co.il

۳۸۷    www.eleconomista.es/foros

۳۸۸    www.saksalaiset.fi/forum

۳۸۹    www.addictionsearch.com/forums

فروم های لینک ساز رایگان

۳۹۰    www.hidef.com

۳۹۱    http://robotyka.internetdsl.pl

۳۹۲    www.rap.ru/forum

۳۹۳    http://forum.arjlover.net

۳۹۴    www.auslaender.at/forum

۳۹۵    www.prizyvnik.info/forum

۳۹۶    http://forum.crime-research.org

۳۹۷    www.ebay-forum.ru/phpBB2

۳۹۸    http://forums.techpowerup.com

۳۹۹    http://boxingscene.com/forums

۴۰۰    www.siatkowatarnow.fora.pl

۴۰۱    www.lkgs.net

۴۰۲    www.pearpc.net

۴۰۳    http://disc.na.org/servdisc

۴۰۴    http://mythicalireland.com/forum

۴۰۵    http://epforum.net

۴۰۶    http://forum.eeeuser.com

۴۰۷    www.gamesforum.com

۴۰۸    www.gamesforum.ca

۴۰۹    http://forum.thegamecreators.com

۴۱۰    http://forum.i3d.net

۴۱۱    http://forum.cabalonline.com

۴۱۲    www.userbars.be/forum

۴۱۳    http://ffxi.allakhazam.com/forum.html

۴۱۴    www.nordinho.net

۴۱۵    http://mwo.enjoymmo.com/forum

۴۱۶    www.homesonsale.co.uk/forum

۴۱۷    www.bangingtunes.com/forum

۴۱۸    www.affiliateforum.com.au/forum

۴۱۹    www.internetmarketingforums.net

۴۲۰    http://allcoolforum.com

۴۲۱    www.seorefugee.com/forums

۴۲۲    www.searchbliss.com/forum

۴۲۳    www.cultofiphone.org/forums

۴۲۴    http://forums.onlinebookclub.org

۴۲۵    www.homegardenguides.com/garden-forum

۴۲۶    http://addictsports.com/baseball

۴۲۷    www.baseballtalkpro.com/forum

۴۲۸    www.novosadski.net

۴۲۹    http://bbs.buccaneers.com

۴۳۰    http://forum.wix.com

۴۳۱    www.generalforum.com

۴۳۲    http://forum.game-monitor.com

۴۳۳    www.game-warden.com/forum

۴۳۴    http://forum.gameforum.com.br

۴۳۵    http://forums.seochat.com

۴۳۶    www.cre8asiteforums.com/forums

۴۳۷    http://submitexpress.com/bbs

۴۳۸    www.highrankings.com/forum

۴۳۹    www.v7n.com/forums

۴۴۰    www.webmaster-talk.com

۴۴۱    www.daniweb.com/forums

۴۴۲    www.googlecommunity.com/forum

۴۴۳    http://affiliate-marketing-forums.5s…eprograms.com

۴۴۴    www.webmasterdesk.org

۴۴۵    www.webmasterize.com

۴۴۶    www.webworkshop.net/seoforum

۴۴۷    www.webmaster-forum.net

۴۴۸    http://9mb.com

۴۴۹    www.decentdiscussions.com

۴۵۰    www.inboundlinksforum.com

۴۵۱    www.directoryjunction.com/forums

۴۵۲    www.frogengine.com/forum

۴۵۳    www.capitaltheory.com

۴۵۴    www.gptboycott.com/forum

۴۵۵    www.thegreennation.com/forums

۴۵۶    http://forum.newsgator.com

۴۵۷    www.feedforall.com/forum

۴۵۸    www.blogbrafficschool.com/forums

۴۵۹    www.wbricks.com

۴۶۰    www.blogodirectory.com/forum/index.php

۴۶۱    http://forums.delphiforums.com/dreamhorse

۴۶۲    http://loanofficerforum.com/forum

۴۶۳    www.cookingforums.net

۴۶۴    www.talk-mania.com

۴۶۵    www.adobe.com/support/forums

۴۶۶    http://softwarecommunity.intel.com/i…/en-us/Forums

۴۶۷    http://forums.oracle.com/forums

۴۶۸    www.gamespot.com/forums

۴۶۹    http://forums.gentoo.org

۴۷۰    http://forum.skype.com

۴۷۱    www.bunchobrides.com

۴۷۲    http://forum.tattootattoo.info

۴۷۳    http://amsci-forum.amsci.org

۴۷۴    http://bbpress.org/forums

۴۷۵    www.flickr.com/help/forum/en-us

۴۷۶    http://forums.photobucket.com

۴۷۷    http://forum.hot4s.com.au

۴۷۸    http://acapella.harmony-cenbral.com/forums

۴۷۹    www.diggsamachar.com/adrforum

ادامه لیست انجمن های برای لینک سازی رایگان

۴۸۰    www.bravelforum.org

۴۸۱    http://forums.bravel.com

۴۸۲    http://forums.touristclick.com

۴۸۳    www.laikoko.cn/forums

۴۸۴    www.cmsimple.com/forum

۴۸۵    http://newzcrawler.com/forum

۴۸۶    www.newzcrawler.com/forum

۴۸۷    http://arch.designcommunity.com

۴۸۸    http://forum.metu.edu.br

۴۸۹    www.securew2.org/forum

۴۹۰    http://forums.foruminternet.org

۴۹۱    www.claroline.net/forum

۴۹۲    http://dvcreators.net/discuss

۴۹۳    http://sportstalk.deseretnews.com

۴۹۴    www.neweekly.com.cn/BBS

۴۹۵    http://forum.modblog.de

۴۹۶    http://sends.hqu.edu.cn/bbs

۴۹۷    www.49legal.org

۴۹۸    http://forums.naseej.com

۴۹۹    http:/br/abajo.todosjuntos.org

۵۰۰    www.baltimoresun2.com/talk

۵۰۱    www.mlbsupport.com/forum

۵۰۲    http://ulbralingua.com/forums

۵۰۳    http://c4arab.com/forums

۵۰۴    http://forum.ibusu.info

۵۰۵    www.iurk.org/forum

۵۰۶    http://forum.lhcdefense.org

۵۰۷    http://forum.ertonline.gr/deytero

۵۰۸    http://forums.ams-net.org

۵۰۹    http://forum.imageshack.us/forum

۵۱۰    www.campusblues.com/forum

۵۱۱    http://mlbsupport.com/forum

۵۱۲    www.sachs.earth.columbia.edu/commonwealth/forum

۵۱۳    http://neurotalk.psychcenbral.com

۵۱۴    http://forums.breehugger.com

۵۱۵    http://3d.designcommunity.com

۵۱۶    http://forum.littleone.ru

۵۱۷    http://portugal-info.net/forum

۵۱۸    www.skyscrapercity.com

۵۱۹    http://bb.nightskylive.net/asterisk

۵۲۰    http://forum.sape.ru

۵۲۱    www.rocketwerx.com/forum

۵۲۲    www.jwv.org/forum

۵۲۳    http://boards.brutv.com

۵۲۴    www.nisus.com/forum

۵۲۵    www.milonic.com/forum

۵۲۶    http://forum.qgis.org

۵۲۷    www.mebrolyrics.com

۵۲۸    www.litec-computer.de/community

۵۲۹    http://web.tu.no/forum

۵۳۰    http://forum.greenpeace.org/int

۵۳۱    http://phpwsforums.com

۵۳۲    http://forum.visagesoft.com

۵۳۳    www.envirolink.org/forum

۵۳۴    www.askaboutmoney.com

۵۳۵    http://forum.werk.nl

۵۳۶    www.prezzatech.com/community

۵۳۷    http://forums.hostgator.com

۵۳۸    http://forums.m-audio.com

۵۳۹    http://flybase.org/forums

۵۴۰    www.c4arab.com/forums

۵۴۱    www.theergonomist.net

۵۴۲    http://forums.miranda-im.org

۵۴۳    http://openebook.org/forums

۵۴۴    www.podcastalley.com/forum

۵۴۵    http://runeberg.org/forum

۵۴۶    http://forum.undernet.org

۵۴۷    www.phpbbguru.net/community

۵۴۸    http://forum.klerk.ru

۵۴۹    http://phpicalendar.net/forums

۵۵۰    http://foro.comunidadjoomla.org

۵۵۱    www.forum.klerk.ru

۵۵۲    www.joomlaportal.de

۵۵۳    http://forums.caspio.com

۵۵۴    http://talk.baltimoresun.com

۵۵۵    www.openebook.org/forums

۵۵۶    http://forum.ovh.com

۵۵۷    www.wysiwygwebbuilder.com/forum

۵۵۸    www.thunderbird-mail.de/forum

۵۵۹    http://forum.opencube.com

۵۶۰    www.brojaner-board.de

۵۶۱    http://forum.yoono.com/forum

۵۶۲    http://richarddawkins.net/forum

۵۶۳    http://djvu.org/forum/phpbb

۵۶۴    www.ceconline.edu/forum

۵۶۵    http://forum.german-business-portal.info

۵۶۶    www.booklookerforum.de

۵۶۷    http://bbs.sends.cc

۵۶۸    www.aiesec.org.mx/boards

۵۶۹    http://biboz.net/comunidad

۵۷۰    http://tiev.net

۵۷۱    http://forums.rsna.org

۵۷۲    www.romexpo.org/forum

۵۷۳    www.forumosa.com/taiwan

۵۷۴    www.netelekbryk.com

۵۷۵    www.forodepoker.org

۵۷۶    http://forums.nexcess.net

۵۷۷    http://c7y-bb.phparchitect.com

۵۷۸    www.andymurray.com/forum

۵۷۹    www.flubrackers.com/forum

۵۸۰    www.apachefriends.org

۵۸۱    http://bbs.shzb.gov.cn

۵۸۲    www.aikidojournal.com/forums

۵۸۳    http://bbs.topielts.com

۵۸۴    http://forums.vste.org

۵۸۵    www.blackberryforums.com

۵۸۶    www.fsbmax.com/forum

۵۸۷    http://forums.biotechinstitute.org

۵۸۸    www.libertarians.ca/lpcbb

۵۸۹    http://forum.corecodec.com

۵۹۰    http://forum.werkstoffe.de/forum

۵۹۱    www.hpccommunity.org

۵۹۲    www.brzepak.pl

۵۹۳    http://boards.roadrunnerrecords.co.uk

۵۹۴    www.uigarden.net/forums

۵۹۵    http://mod.cht.com.tw/phpbb

۵۹۶    www.chinaboard.de

۵۹۷    http://forums.mtbr.com

۵۹۸    www.mikroskopie-breff.de

۵۹۹    http://forums.powweb.com

۶۰۰    www.novosti-kosmonavtiki.ru/phpBB2

۶۰۱    www.radiodijla.com/en/forums

۶۰۲    www.dailyinfo.co.uk/ghfa

۶۰۳    http://ophcrack.sourceforge.net/forum

۶۰۴    http://forum.arbuz.com

۶۰۵    http://forum.cocoatech.com

سخن پایانی لینک سازی در فروم و انجمن ها

بک لینک ارزان و طبیعی می توانند به طرز عجیبی رتبه یک سایت را در موتورهای جستجو افزایش دهند . اما چون بیشتر مواقع از ساخت لینک طبیعی عاجزیم به خرید لینک از سایت ها روی می آوریم . یرای اینکه استراتژی خوب و مشخصی نداریم .

یکی از موقعیت های خوب لینک سازی برای وبمستران، انجمن ها یا فروم ها می باشند . در انجمن ها به چند صورت می توان فعالیت کرد . مثلا عضو شده و در حیطه دانش خود سوالات و مسائل دیگران را پاسخ داده و لینک سایت خود را در امضای آن سایت قرار دهید . یا اینکه در یک مقاله، مطلب یا حتی یک خبر به معرفی سایت خود و دریافت لینک بپردازید .

اما نکته مهم برای لینک سازی در فروم و انجمن ها اینجاست که آیا گوگل لینک های داخل فروم ها را می بینید و در رتبه بندی خود به حساب می آورد . چون بسیاری از انجمن ها لینک های داخلی خود را برای عموم نمایش نمی دهند تا همه کاربران برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوند . این موضوع می تواند لینک سازی در این انجمن ها ذا بی فایده کند . لذا در بکلینک گرفتن این مورد را لحاظ کنید .

نکته پایانی لینک سازی در فروم و انجمن ها اینکه ساخت لینک نسبت به گذشته دارای ارزش و اعتبار کمتری می باشد . با این حال همچنان برخی از وبمستران و سئوکاران لینک سازی های فرومی را در اولویت قرار داده اند و به آن توجه خاصی دارند . چون معتقدند علاوه بر مشاهده لینک از طرف گوگل ، در دید کاربران فروم بوده و احتمال کلیک خوری را افزایش می دهد . افزایش کلیک در نهایت منجر به رشد کسب و کار و ارتقای وب سایت می شود .

مطلب پیشنهادی

لیست سایت های اشتراک ویدیو برای لینک سازی

اگر به دنبال بهبود کسب و کار اینترنتی و گرفتن بک لینک هستید سایت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.